Som tehotná a priateľ sa mi nevenuje

28. máj 2020

Ahojte, mam priateľa 4roky bývame spolu rok, čakáme bábätko, no od kedy spolu bývame sa mi už nevenuje ako pred tým vždy ked ma čas napr cez vykend tak dokáže odísť o 10 a vráti sa aj o 00:00.. Zaujmaju ho kamoši viac než treba.. Samozrejme aj ja si vyndem ale nie takto že sa za deň doma poriadne ani nevidíme len vecer aj to koľko krát spím keďže bývam dosť unavená.. Veľa krát mi je úplne zle a aj vtedy dokáže byť celý deň preč, koľko krát ani nezavola co robím ci som v poriadku kde som atď.. Dosť sa za to hádame neviem ci sú to len moje tehotenské stavy ci ozaj tak preháňam jak on vraví.. Pred tým sme chodievali von trávili sme spolu čas a teraz málokedy,.. Koľko razy ho ja volám že aby sme išli niekde nečakám len naňho, a ked aj ide tak sme chvíľku a zas uteká za kamošmi.. Neviem ci bude dostatočne zodpovedný otec na ktoreho sa budem môcť spoľahnúť, a pre ktorého bude rodina na prvom mieste.. Ďakujem za precitanie

zuzanka.zuzu
28. máj 2020

rodina preňho už teraz nie je na prvom mieste, narodením dieťaťa sa to obvykle zhorší, nie zlepší... opäť skvelý výber chlapa 👍 zvyčajne radím najskôr riešiť manželstvo (priateľ? čo máte 16?), i keď v tvojom prípade radím skôr nerozhadzovať peniaze a šetriť si bokom 😉

katarinka89
28. máj 2020

Deti zvyknú meniť chlapov, niektorých k lepšiemu a iných k horsiemu

daniela1911
28. máj 2020

Keď teraz uteká, tak čo myslíš, od plačúceho dieťaťa ?
Mal o teba záujem, o randenie,... nie asi o rodinu a zodpovednosť.
Možno sa to zmení po pôrode, ale osobne, moc tomu neverím!

ledgerka
28. máj 2020

Takeho by som rychlo kopla do zadku ale ked uz si tehotna tak to nebude take lahke. Skoda :( dalsia nestastna zenska. Skusila si s nim o tom rozpravat?

autor
28. máj 2020

@zuzanka.zuzu rozprávali sme sa aj o svadbe ale nejak k tomu ešte nedošlo, hádam ja ho nebudem. Žiadať o rukuu.. A momentalne sa nechcem vydávať s bruškom.. No dosť ma to trápi že sa tak nezaujma Ďakujem za nazor

autor
28. máj 2020

@ledgerka ahoj, vela krát a pomohlo to možno tak na tri dni a zas to isté..

ledgerka
28. máj 2020

Este povedz ze robis vsetko doma sama a on ma full servis . Ak ano, rychlo s tym prestan. Je tu kopu tem s nazvom "muz mi nepomaha", precitaj si. Musis byt asertivna, bud sa spamata alebo utecie. Ale netrpela by som mu taketo spravanie.

autor
28. máj 2020

@ledgerka pravdupovediac nepomáha.. Už musí byť ked vynesie smeti asi raz za mesiac urobí raňajky.. Ja mu nezakazujem tých kamaratov, ale hranice by mali nejaké byyt, a len sa teraz nechcem rozčuľovať až tak kvôli bábätku.. Preto som skusila napísať sem a prebrať to s niekym kto chápe moje pocity

ledgerka
28. máj 2020

Tak bud das sampiona do laty alebo budes slobodna mamicka nie len na papieri ale aj v domacnosti a starostlivosti o dieta. Kolko ma tvoj chlap rokov? Kamosov nezakazuj ale spravaj sa k nemu rovnako ako on k tebe. Teda, staraj sa len o seba. Neper, neupratuj, nenakupuj a nevar mu.

autor
28. máj 2020

@ledgerka 22 a ja 20 Ešte sme mladý ale ja viem aspoň čo to je zodpovednosť Občas mám vážne chuť sa nanho vykašľať zbaliť sa a odísť

kofolala
28. máj 2020

Jemine co ta priviedlo k tomu mat dieta s takymto clovekom ?? Do zivota by som s takym chlapom urcite nepocitala !

nila1111
28. máj 2020

Nie som expert na vzťahy, ale keďže sem píšeš, tak asi to tak bude, my ženy vycítime ,keď niečo nie je v poriadku , ale nemusí to byt hneď koniec vzťahu. Ja by som sa s ním. O Tvojich pocitoch porozprávala, ale nie z mu hneď vykricis všetko a pohádate sa, nie , normálne mu povedz, že ti chýbajú vaše spoločne výlety, prechádzky, atd., že je to teraz na teba veľa ... Plus začni ho zapájať do domácich aktivít, lebo ste pár a pár sa musí podieľať spolu aj na radostaich aj starostaich. Tiež nezabúdaj z na vzťah sú dvaja a obaja sa on musia snažiť,.... uvidis ako sa zachová... pozri je na svete veľa chlapov... nie je jediný... ak by náhodou 😉 možno ho bábätko zmení , možno dospeje ... lebo zatiaľ t vyzerá že máš doma už teraz jedno decko a nie práve dobre vychovane... ale dúfam že sa mýlilim, držím palčeky ‘ tes sa z bábätka a uvidis ‘ že všetko dobre dopadne...
( sranda, mne môj priateľ vraví, že mu nesmiem všetko dovoliť a že mu mám aj zakázať, že to majú muži radi, nuž neviem ... ale trosku musí poslúchať...) nuž aj ženy sme rôzne aj mame rady iné aj iné tolerujeme ... musíš vedieť C chceš .. máš ešte vsetko pred sebou ... hlavu hore....

ledgerka
28. máj 2020

A dieta bolo v plane? Jeho neprerobis, vyzera ze este nedozrel na rodinu. Na tvojom mieste pri takom chlapovi pracujem na svojej financnej nezavislosti aby som ho mohla poslat kade lahsie.

kofolala
28. máj 2020

No to je ten dnesny trend .Mladí ludia čo niesu pripravený na rodičovstvo,na manželstvo,základne otazky do života nevykomunikovane,kazdy moze mat odlišne predstavy.tzv.môžu sa chcet ešte vybujačiť co to zaziť ...ale hned bábo,najväčsia zodpovednosť.

darina2711
28. máj 2020

Joj bože taký vek,z rodiny to poznám,nevyburena mládež.Ani netreba čakať že by sa to mohlo zmeniť,bohvie čo mu chodí po rozume ale rodina to nie je.....deti to je krásne šťastie ale mali by sme si ich obstarať až keď sa vieme vzdať slobodnej zábavy,až potom si to vieme vychutnať ,obaja....ty sama si mohla ešte veľa zažiť ,no tak už budeš mladá mamička aj babička možno😊držím ti palce

nila1111
28. máj 2020

@darina2711 ja mám presn opačný problém, tak dlho som čakala na toho pravého až prišiel, no neskorom teraz sa už roky snažíme márne o dieťatko ...

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
darina1952
28. máj 2020

No chlapec je zvyknuty na tzv. "Mamahotel", a to ze ta po oznameni tehotenstva nepožiadal o ruku je znakom jeho nezrelosti na samostatný život. Bud sa s nim porozprávas opakovane o vašom terajšom zivote a nacrtnes mu blizku buducnost ze splodenim dietata je uz teraz zodpovedný za tvoj zivot a zivot potomka a teda ocakavas od neho rovnaký podiel starostlivosti o domácnosť ako robis ty... alebo nech sa vyjadri ci vobec chce s tebou a dietatom ostat. Jasne blba situacia je rozist sa tehotná, neistota podpory partnera, ekonomicky dopad, ...ale aj k to ostane pri terajsom režime ako píšeš, tak sa budes o chvilu starat o dve deti.😔

osky
28. máj 2020

Joooöj vy ste vhupli do toho belmi mladi.
On este ocividne nie je pripraveny na zodoovednost.
Aj v manzelstve treba slobodu,ale vzajomnu.
Nie ze on cele dni a ty nic...
Musite si dat pravidla,stanovit hranice.
Je normalne ze vo vasom veku netuzite sediet len doma.
Ty si zodpovednejsia,lebo automaticky s babätkom prichadza aj tato zenska zodpovednost-väcsinou.
On to este nechape,musi si zvyknut na danu situaciu.
Nech ide za kamosmi alebo kam chodi na 2-3 hodky,potom chodte dakde spolu.
Skratka,musite si spravit plan.
Ak mu budes stale ustupovat,bude to len horsie.
Ale ak ho zase uviazes a vsetko zakaes,mozes ho stratit.
Musite sa dohodnut-vztahy su o kompromisoch.
Drzim palce.

darina2711
28. máj 2020

@nila1111 keby si hľadala ,tak naschvál by si nenašla...ja mám 37 a tiež prvé bábo až teraz,už som bola zmierená že z toho nič nebude po 3 rokoch...a tiež prišiel ten pravý až teraz.....Ak máš toho pravého,tak to je samo o sebe veľké šťastie

whatever1
28. máj 2020

Chlapec sa ešte nevzil sa role budúceho otecka a vobec si neuvedomuje co ho čaká. Pomôž mu s prípravou, pretože keď sa ti narodí babo tak ta obleje studená sprcha lebo on je zvyknutý nepomáhat. Prestan robit veci za nho. Zapájaj ho do činnosti. Vravíš ze raz za mesiac vynesie kos... každy deň daj sáčok pred dvere nech ho vynesie! Keď navaris, nech on pomyje. Nerob nákupy, neťahaj sa s taškami. Choďte spolu alebo ho posli samého a napis mu zoznam co kupit. Nerob mu raňajky, nerozmaznavaj ho, nedakuj mu keď niečo pre vás spraví-nauc ho že veci ktoré robí v domácnosti sú samozrejmostou a robí to aj pre seba. Začni byť aj ty trochu sebecká, lebo s nim to asi inak nepôjde. To ze ti je zle a on ta nechá samu doma, no comment... Povedz mu ze si bola u Dr a ze ti kázal pokoj na lôžku a byť pod dozorom. Nech nikam nechodí a stará sa o teba😆. Aspoň uvidíš ci sa vie pre vás obetovať...

nini1010
28. máj 2020

No tolerancie a trpezlivosti mas teda az az.Ja by som toto nezniesla.

juliet86
29. máj 2020

chcel dieta?? neznie pripraveny..

tatiana1329
29. máj 2020

Ahoj. Neviem ci partner babatko chcel alebo nebolo na plane ale ked som to citala prve co ma napadlo bolo, ze sa chce vybujacit skorej ako sa male narodi, lebo potom nebude sanca... Ako pisu baby, staraj sa o seba, pripadne by som mu skusila dat jeho "mediciny", zrovna ked budes vediet ze je doma chod s babami von. Proste sa zober a prid az v noci...

jaskolka
29. máj 2020

Chlapec ešte očividne nedozrel a nedoplo mu, čo je zodpovednosť za rodinu. Ste spolu v podstate od puberty, čize ešte taka detská láska. On stale tak chce tak fungovať, kamoši, full servis doma ako u mamky. Tak bud mu dáš režim "pomahas aj ty" normálne mu tvrdo dat úlohy, teraz vynes kos, nakúpiť, umyjes podlahy a podobne, a opakovať mi to, alebo bohužiaľ sa zmieris, že moznoešte dospeje alebo aj nie. Keby nečakate dieťa, rovno poviem, že zbal sa a rozchod. Ale takto už kus problém. Inak ako finančne to mate po delené? Pracujete, alebo aspoň on?

evkakozickova
29. máj 2020

A bývate sami či s jeho rodičmi ?

patriciap1
29. máj 2020

Ahoj. Nie si v tom sama. Ja som mala ten isty problem. Syn uz ma 3 roky a stale priatelovi neviem odpustit to ako sa ku mne spraval pocas tehotenstva. Vycita mi, ze som potodila skorej (3 tyzdne) a ze za to mozem ja. Pritom mi nepomahal a ked som o pomoc poziadala tak bol stale cas. Ked isiel kupit plienky, tak ten najmensi balik a jeden aby mohol zajtra ist zase a zastavit sa na pivo. Po prichode z porodnica nas vylozil doma a isiel hrat nohejbal. Moje city od tej doby zostaly na bode mrazu, pretoze pri kazdej hadke si na vseto znovu zmyslim. Aj ked on sa o maleho zaujima a je vidiet ako ho lubib (zacalo to asi od synovho pol roka) . Vsetko sa to vo mne miesa. Boli sme spolu 5 rokov pred narodenim dietatka ja som mala 21 a on 26. Ma 4 mladsich surodencov a vstah k detom o 100% lepsi ako ja, len ma v tom najtazsom obdoby mojho zivota sklamal.

nila1111
29. máj 2020

@patriciap1 tak vies dobrych chhlapov je ako safranu, clovek musi nieco odpustit, ale asi je zakladnv komunikacii, proste mu povedat co chces a nechces co sa ti paci a co nepaci, verim ze sa da na mnohom popracovat... moj mi stale hovori, ze nie je jasnovidec... zaklad je v komunikacii...

nila1111
29. máj 2020

@tatiana1329 toto uřcite nie je spravne riesenie, najskor ani nepochopi preco si odisla, a bude z toho dalsi problem... problemy treba riesit a nie si robit navzajom zle...

tatiana1329
29. máj 2020

@nila1111 tak on jej bude robit zle a ona bude sediet doma a trpiet to... Jasne ze si to musia vykomunikovat ale pisala ze to moc nepomaha

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre