Som v 14. týždni a bojím sa, či zvládnem materstvo

9. aug 2023

Ahojte ..chcem sa opytat ci ste to mali tiez niektora takto …po dlhych 7rokoch som konecne ostaal tehotna ..kazdy mesiac plac sklamanie ked na testoch nic … vzdy som si oredstavovala ake je to mat dieta deti zboznujem aj v rodine mame vela …stal sa zazrak a ja som otehotnela …len s tym prisiel aj obrovsky strach …ci je vsetko v poriadku stale sa bojim … necitim sa vobec tehotne … potom ma prepadnu myslienky ci budem dobrou mamou ,ci to budem zvladat ked sme boli tolko bez dietata a predsa niesme najmladsi ..ja 38 muz 43 uplne take pocity ci to zvladnem bojim sa aj tesit lebo mi to pride stale take ze sa bojim a ze sa toto vobec deje ?? Padadox uplny ako som tuzila mat tak teraz mam taketo ,,stavy,,tak ci ma niektora takuto skusenost a prejde to ked zacne babo kopat alebo ked sa narodi bojim sa aj tej depresie poporodnej …som v 14 tt

viestta
9. aug 2023

Po pravde ten strach o dieta ta uz nikdy neprejde, je to uplne prirodzene u kazdeho rodica. Neboj sa, aj radost sa dostavi, a budu stastne chvile s dietatom. Bude ich viac ako tych starosi a strachu.

autor
9. aug 2023

@viestta ja viem ze drrach bude vzdy ..ale normalne som nasrata na seba ze tak ako som po tom vzdy tuzila tak teraz ..nieze by som sa netesila ale take to je ..

viestta
9. aug 2023

daj tomu volny priebeh, ked ti bude smutno, tak ti bude smutno, nic sa nedeje. Hormony tehotnym telom mlatia, je to uplne v poriadku

elenka.k
9. aug 2023

snaž sa na to zlé čo by mohlo prísť ... nemyslieť, to by sme sa každá ,skôr, zbláznila
pekne to napísala @viestta strach tu bude už do konca tvojho života, treba myslieť pozitívne

lauriik
9. aug 2023

Rozhodene hormony. Tiez som sa v druhom tehotenstve stale bala ci bude babo ok, do toho som mala stres ako zvladnem dve deti, ci neodstrcim starsiu ma druhu kolaj. Kazdu chvilu plac. No hruza, vobec som si to neuzila.

miimss
9. aug 2023

Tak ako napísala @viestta, ten strach budeš mať vždy z niečo... Teraz sa bojíš lebo zjavne máš super tehotenstvo keď o ňom ani nevieš ☺️ ďakuj Bohu (ja som prvé mesiace preležala v posteli lebo mi non-stop bolo zle, jedine keď som spala mi bolo ok), grcala som 6 mesiacov. Keď bábo začne kopať, začneš stresovať že už ho dlhšie necitis, potom prídu myšlienky na pôrod.... Po pôrode zas pocit bezmocnosti keď bude bábo plakať a ty nebudeš mať šajnu prečo.... Potom prvé očkovanie ( možno vysoké teploty zas budeš v strachu aby šli dole... Atď... Všetko záleží od tvojho nastavenia ako si dané situácie pripúšťaš... Takže hlavu hore a užívaj si každý okamih, kým naozaj nemáš dôvod sa báť 🙃🤗 čo sa týka popôrodnej depresie, ak sa nebudeš cítiť dobre určite to komunikuj s manželom, mamou, kamoškou. Ono po pôrode tie hormóny sú fakt sila. Ja som revala asi dva týždne a to som ani dôvod nemala :D všetko sa mi zdalo na hovno. Ale ako prišlo tak to odišlo. Prajem ti krásne tehotenstvo, pôrod aj život s bábätkom ☺️

autor
9. aug 2023

@miimss boze dakujem Ti velmi pekne 🙏🏻🍀🍀🍀🍀❤️❤️❤️ano od teraz zle myslienky prec !!!!

camelie12
9. aug 2023

Je to uplne prirodzene, co citite.
Tak ako predtym, ked ste neboli tehotna, tiez sa vam pravdepodobne striedali nalady (co mava kazdy clovek), tak sa striedaju aj teraz.
Navyse je to este umocnene hormonmi.

V casopisoch aj celkovo v mediach (vratane socialnych sieti) sa tehotenstvo casto vykresluje, ze zena je celych 9 mesiacov stale len stastna. Ved predsa je to najkrajsie obdobie zivota zeny.
Zeny vracajuce takmer cele tehotenstvo ci s nizkym tlakom citiace sa neustale na odpadnutie, by asi mali iny nazor. Cim nechcem znevazovat vase pocity, ze to nic nie je.

A potom kvoli takemu skreslenemu obrazu tehotenstva ma tehotna zena (ako teraz vy) vycitky, ze preco sa netesi, ved by mala.

Ale clovek nepreziva len pozitivne emocie. Aj tie negativne patria k zivotu, aj k tehotenstvu (aj ked niektori ludia, najma starsie zeny vam mozno budu hovorit nieco ine - ze sa nesmiete bat ani zlaknut, lebo ublizite tym svojmu babatku, ach 🙄).

Je uplny prirodzeny strach o babatko, ci bude v poriadku. Obava o starostlivost je tiez uplne bezna a normalna. To ukazuje, ze nad tym rozmyslate a zalezi vam na tom.

Drzim vam palce, nech vsetko dobre dopadne! ❤

P. S. Ked porodite a budete sa starat o dietatko, tak si urcite precitate a uvidite na niektorych fotkach stastne matky, vzdy skvelo upravene, s upratanym bytom, poslusnym a cistym dietatom.

Mozem vam povedat ako mama 2 malych chlapcov (3 a 5 rokov, 6 rokov na materskej vkuse bez pomoci rodiny iba muza), ze je to skor sci-fi 🙂
Ale tiez je to pekne obdobie svojim sposobom. No treba si pripustit, ze niekedy budu aj menej vydarene dni...

Aj to k tomu patri ako k celemu zivotu 😉

autor
9. aug 2023

@camelie12 kraaaasne ste to napisala 🥰🥰🥰🥰dakujem a prajem všetko dobre ❤️❤️❤️🍀

bagre
9. aug 2023

tak najrizikovejšiu časť máš už za sebou, čo je dobre a istý strach je normálny, aj to, že nevieš vlastne čo ťa čaká. Snaž sa sústrediť na iné veci, vypĺňať si čas niečím čo ťa baví... aj spoločne. Hlavne nečítať fóra čo sa komu kedy zlé stalo 😉
Všetko sa postupne naučíš a nie je dôvod si myslieť si že budete zlí rodičia. Život bude iný, ale určite krásny, po rokoch čakania... A chyby robí každý,- či má 20, či má doma 3 deti...

autor
9. aug 2023

@bagre 🍀🍀🍀🥰

luccija
9. aug 2023

Ten strach k materstvu patrí niekoho zlomí viac, niekoho menej.Kazdy zodpovedný človek sa boji či bude všetko v poriadku zdravie, pôrod, ako sa zmení život určite budeš dobrá mama🙂a nie nezbavis sa ho vždy bude niečo škôlka, škola, puberta, partia...

zuzkaferko
9. aug 2023

Ahoj. To, že máš strach a rozmýšľaš, ako to zvládneš, je normálne. A ja som si povedala sama pre seba, že je to dobré znamenie, lebo sa pripravuješ, telo fyzicky, a hlava po svojom 😉 aj ja sa bojím, čakám druhé. Ale je to znak toho, že sa zaujímaš už teraz a dieťa ti nebude ľahostajné. A ten strach je tu skoro stále, a pochybnosti, či robím a vychovávam správne. Ale čo som zmenila je to, že už neplánujem toľko, a nemám očakávania ako sa bude správať moje dieťa, aké bude a ako budeme fungovať. Všetko bude tak, ako má byť 😉 držím palce

autor
9. aug 2023

@zuzkaferko 🥰🥰🍀

camelie12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
camelie12
9. aug 2023

s radostou 😘

Aj ja dakujem, je to mile od vas ❤

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre