Som v 5. týždni a bojím sa, či bude bábo zdravé

ivusha123
29. okt 2021

baby, jsem v 5tt, a dnes jsem bola prvykrat u doktora, vsechno je v poriadku, jen asi moje hlava je nacisto na psychiatriu... stale ked si vzpomeniem na to male, tak mi prejde hlavou dawnow syndrom... baby ja vim ze je to salene, ale ako se tejto myslenky zbavit a vubec si ji nepripoustet... jsem blazon? alebo to tak pracuji hormony....

zmrzlinka2021
29. okt 2021

@ivusha123 je to iracionalny strach, strach, ktory sa nezaklada na pravde a faktoch. Mas papier, ze cakas dieta s downovym syndromom? Lekar ti povedal, ze ma take podozrenie?
Pravdepodobne v 5 tyzdni nie, cize je to len v tvojej hlave, nie je to realita. Je to o psychike. Vzdy si uvedom, ci toho, co sa bojis, je realita alebo nieco vymyslene.

ivusha123
autor
29. okt 2021

@zmrzlinka2021 ano je to jen v me hlave, a nevim, ako to z te hlavy dostat, viem ze to neni pravda, jen tato myslenka mi vzdy bleskne hlavou a proto se bojim, abych tim memu babu nejak neuskodila... kedze som takto v zacatkoch.. lekar nic take nepotvrdil

adrbat
29. okt 2021

@ivusha123 No ja som v 15tt a tiež mám obavy (navyše brat má vývojovú chybu, takže strach je tam vyšší) ale nič s tým neurobím, len treba myslieť pozitívne a nebiť v strese. Keď sa niečo stať má, tak sa stane. Ale takto by si na to myslela do konca tehotenstva lebo poznám veľa prípadov, keď nedopadol dobre práve pôrod. Človek ide to tehotenstva so všetkými možnosťami. Ja som tiež na začiatku iba myslela na rôzne choroby ale nie je to dobré - človek je potom v depresii. Treba sa upriamiť na niečo iné, kým nebudeš mat od doktora nejaké konkrétne výsledky.

denkatn
29. okt 2021

najdi sa na internete vizualizacie, vecer pred spanim si pustaj pozitivne veci o babatku, ako sa s nim vo sne stretnes a povies mu, aby bolo zdrave, ze ty robis co mozes. okrem toho naozaj jedz vela zeleniny. viac ako sladkosti!

zmrzlinka2021
29. okt 2021

@ivusha123
vzdy ked pride myslienka - nahlas vyslov, ze je to klamstvo, nikto ti nic take nepotvrdil, ani nenaznacil a ty ju odmietas...

Nepoznas, co povedal Martin Luther?
Negativne myslienky su ako vtaci. Nemozes im zabranit lietat nad tvojou hlavou, ale mozes im zabranit spravit si na tovjej hlave hniezdo

ivusha123
autor
29. okt 2021

@zmrzlinka2021 jdu na tom pracovat, dekuji, jsi perfektnii

zmrzlinka2021
29. okt 2021

@ivusha123 velmi vela ludi riesi problem s myslienkami, vratane mna, preto treba sa naucit pracovat s hlavou

ivusha123
autor
1. nov 2021

@zmrzlinka2021 tak jsem dnes zacala spinit, zlekla som se a isla na pohotovost... doktor mi povedal ze to vidi ako nezdrave tehotenstvo ze to embrio nema srdiecko a ze do tydne kontrolu, ked nezacnem krvvacet prirozene, a se na ultrazvuku neukaze srdiecko tak ze to bude na cisteni, a divil si ze to doktor teraz v piatok nepoznal, dnes je pondelok a povedal mi toto... srasne, jeste ma vydesil a nevim z ceho si mam zobrat pravdu... t

ivusha123
autor
1. nov 2021

@zmrzlinka2021 neviem co si o tom mam myslet

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre