Tehotenstvo a priberanie

asi44
10. sep 2014

Zdravim, chcem sa len opytat, ako to je s priberanim v tehotenstve? Uz som raz, bola tehotna, dosla som na to v 4-5 tyzdni,,, a uz v tedy som pribrala asi 4-5 kg,,, isla som na interupciu, ale kg aj tak ostali, teraz by som chcela mat babetko, ale dost velky strach mam z priberania, vraj to nieje zdrave tak prudko pribrat

pribinak
10. sep 2014

Tu su cele kopy žien, ktoré by pribrali aj 100 kíl, len aby zostali tehotné a donosili dieťa, prioritou by malo byt narodenie zdravého dieťaťa a nie váha supermodelky

Ved nemusíš "zrat za dvoch" ani pribrať 25 kg, ale riešiť takúto vec a este ani nie si tehotná?

asi44
autor
11. sep 2014

Pribinak ,, prosim ta citaj s porozumenim 🙂 myslela som to, tak, ze aj pre dieta nieje dobre ked zena tak prudko priberie,,, a pytam sa preto,,, lebo som "nezrala za dvoch" praveze naopak

dollynkaa
11. sep 2014

@asi44 kazde tehotenstvo je ine. Ja som pribrala 22kg a 12 kg mam este pol roka po porode.ale namiesto fajcenia som veela jedla tak toto su asi tie kila

asi44
autor
11. sep 2014

To ano kazde je ine,,, ale mam znamu ktora tiez od prvych tyzdnou hned priberala a dost,,, a furt sa to riesilo cez nemocnicu,,,a pritom tiez sa neprejedala, a nakoniec sa maly narodil a mal tazkosti s dychanim ☹

asfodelka
11. sep 2014

@asi44 myslim ze moze kazda napisat kolko priberala ale je to jedno lebo aj tak budes priberat inak 🙂 ja som z povodnych 55kil isla pocas tehotenstva na 70. po porode som mala dakych 60. ale potom jedno s druhym take problemy, take nestihacky a aj bez tehotenstva som sa dostala vahou naspat na 69. a veru dole to slo pomaly a nie jednoducho. drzim palce nech sa podari priberat zdravo 🙂

mimka11111
11. sep 2014

je mi jedno,že ma tu teraz ukameňujete,ale žene,ktorá si dala vedome zobrať dieťatko, napr. len preto,aby mala dobrú postavu, by som v živote nedopriala byť matkou

asi44
autor
11. sep 2014

Mimka11111 pocuvaj ma ty " mala dobru postavu" a kto povedal, ze koli tomu som si dala zobrat babetko??? Kde je napisane, ze koli tomu to bolo??? Iba som napisala, ze som bola na interupcii , ale nikde nieje, ze koli postave, tak nebud mudručka!!!! Na interupciu dom musela ist, lebo tak ci tak by sa dietatko nenarodilo, sama doktorka ma tam poslala!!!! A take reci nedopriala by som v zivote si nechaj pre niekoho ineho !!!!! Ked nemas co povedat, tak sa radsej nevyjadruj!!!!!!!

simonkazga
11. sep 2014

ak na začiatku "prudko" priberáš ešte vôbec nemusí znamenať, že budeš do konca. Hormóny sú svine. Som toho živým príkladom. Kým sme sa v 7tt dočkali srdiečka už som mala +4kg 😀 vo vyššom štádiu sa to krásne spomalilo a nakoniec som šla rodiť s +15,5kg (čo teda nie je málo, ale predpokladali sme viac podľa toho rýchleho skoku na začiatku). Dokonca som v poslednom trimestri nepribrala ani gram a to ma všetci strašili, že vtedy sa priberá najviac. Možno tvoje telo vplyvom tehotenských hormónov zadržiava viac vody.

guinevre
11. sep 2014

@asi44 Nevsimaj si, tu niektore ledva cakaju aby niekomu nieco vycitali, vynadali, vykritikovali... Neviem ako to znasaju ich muzy doma 😀

asi44
autor
11. sep 2014

Guinevre,,, to je mozne, ale take reci nech si necha na doma,,

guinevre
11. sep 2014

@asi44 Ake reci? Ty nevies citat? Precitaj si este raz co napisala, tvoje komenty su mimo.

natty_nz
12. sep 2014

@asi44 pozri, každá žena priberie podľa toho, či jej telo zadržiava veľa vody alebo nie, koľko je, koľko má pohybu, atď.. Kamoška pribrala 40 kg a má zdravého syna 🙂 ja som zatiaľ pribrala niečo okolo 13 kg a neriešim.. Netreba si tú váhu extra sledovať, aby si sa nestresovala potom. Tak teda veľa šťastia v snažení sa o bábo 🙂

asi44
autor
12. sep 2014

Guinevre,, sama si mimo 🙂 ,,, ty teraz co davas? Najprav mi pises nech si to nevsimam a potom toto??? 😀 ty co si schyzofrenička?? 😀

asi44
autor
12. sep 2014

Natty_nz,,, tak potom je celkom normalne ked priberies dost uz v prvych tyzdnoch??? Nechcela by som aby koli tomu nastali nejake komplikacie alebo nieco co by ohrozilo dieta

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre