Tehotenstvo a stres prvorodičky

danielle98
7. nov 2018

Ahojte dobré duše ;) Doktor mi nedávno potvrdil tehotenstvo, som v 8. týždni. Avšak pri prvej prehliadke (keď som bola v 6.týždni) mi zmeral plod a vyšla vyššia hodnota akú nameral teraz pri poslednej prehliadke. On vraví, že je všetko absolútne v poriadku, že srdiečko pekne silno bije ale mne zostalo nejak divne z toho. Sú to pre mňa všetko nové pocity a veľmi sa bojím, aby bábätku nič nechýbalo a aby bolo v poriadku. Prosím vás, je možné ... aby sa bábätko v brušku zmenšilo? Alebo je to proste tým, že to môže byť nepresne namerané? Obraz bol dosť rozmazaný ... :/ Za každú radu vopred ďakujem. 🙂 PS: Nechcem pôsobiť ako hysterka .. ale hrozne sa bojím :(

danielagabriela
7. nov 2018

@danielle98 zbytocne sa stresujes....v pociatocom stadiu sa velmi tazko meria a urcuje dlzka tehu. Az sono v 13 tt to vie upresnit lepsie
...teraz sa zbytocne mestresuj a tes sa, ze srdiecko bije

danielle98
autor
7. nov 2018

@danielagabriela Čiže myslíš, že bábo je dostatočne veľké? Gynekológ mi nič nenaznačil, žeby malo byť niečo zle .. to len ja stresujem :/

danielagabriela
7. nov 2018

@danielle98 on by ti urcite povedal, keby nebolo nieco ok.....nestresuj sa zbytocne....tie zaciatky su tazke a z vlastnej skusenosti viem, ze tie prve sona nie su az tak presne....aj mna tak prehanali na zaciatku....tiez som stresovala, ze nie je vsetko ok, ale tym sonom v 13 tt mi to uz upresnili lepsie.....
Neboj sa a tes sa z tej malej bublinky😉

marylynn
7. nov 2018

@danielle98 a nemeral pri tej prvej prehliadke gestacny vacok, nie plod?

danielle98
autor
7. nov 2018

@danielagabriela Dúfam, že už budem istejšia ... ďakujem pekne za podporu ;)

danielle98
autor
7. nov 2018

@marylynn fúhaaa ... dobrá otázka :O :O

jarnajar
7. nov 2018

Keď bol rozdiel pár dní, tak je to o.k. Mne najprv určil podľa gestačného vacku 6+0, na ďalšej kontrole som mala byť 10+0 a odrazu určil 10+6. Na ďalšom meraní určil zase o 3 dni menej a to sme už nechali ako termín. Tento stredný termín vždy cca sedí, ale niekedy je hlavička o pár dní menšia, nožičky zase dlhšie a pod. Chcem tým povedať, že sú rôzne odchýlky vo vývoji plodu a aj v meraniach (a to má môj dr. ozaj top ultrazvuk a veľa skúseností).

danielle98
autor
7. nov 2018

@jarnajar Takkže by som sa teda nemala tak báť ... 🙂

hettinka
7. nov 2018

@danielle98 podľa mňa zle, nepresne meral, a keby bolo niečo zle, určite by ti to povedal. Ako bolo dobre, ked lekári nerobili sono pri každej poradni. Ja som bola na sono 3x pri každom tehu a stačilo.

danielle98
autor
7. nov 2018

@hettinka No mne robil pred dvoma týždňami cca pretože to som si ešte len myslela, že som tehotná a on mi to vlastne potvrdil. A teraz čo som bola mi robil sono preto, lebo už by mali byť počuť ozvy srdiečka a už aj bolo počuť srdiečko 🙂 🙂 🙂

rokina13
7. nov 2018

Podla toho co pises 100% meral prvy krat vacok a teraz plod preto sa ti zda ta hodnota nizsia. V 6.tyzdni totiz skoro nie je mozne aby dosahoval plod taku velkost aby to zvlast meral hlavne ked to bolo malinke ze srdiecko este nebilo. U mna bol naznak akcie srdiecka ked plod mal velkost cca 2 mm.

danielle98
autor
7. nov 2018

@rokina13 Takže by som sa nemala vôbec stresovať nad tým? ... 🙂 Lebo ako, veľmi sa teším, že bábätku bije srdiečko a že je v poriadku ale na druhej strane mám stres, či je naozaj všetko tak, ako má byť 🙂

rokina13
7. nov 2018

@danielle98 podla mna urcite je vsetko v poriadku, nestresuj. 6.alebo 8 tyzden je velky rozdiel. Urcite by ziadny lekar nepovedal ze je v poriadku ak by bol plod mensi v 8. ako 6.tyzdni.

danielle98
autor
7. nov 2018

@rokina13 On mi povedal, že je všetko v poriadku a že tam je istá tolerancia, čo sa veľkosti týka .. 🙂 Tak snáď máš pravdu ;)

taga
7. nov 2018

@danielle98 v 6 týždni ti určite nemerali veľkosť plodu, to sa ešte hádam ani nedá, vidia možno tak gestacny vacok a zltkovy vak, častokrát ešte plod ani nie je vidieť a srdiečko ešte nebije. A keď ti potom v 8 týždni povedal, že ❤️ bije a teda je tam plod tak sa vôbec neobávaj a neporovnavaj tieto dve vyšetrenia. Neboj sa, dobre bude 😉

danielle98
autor
7. nov 2018

@taga Ďakujem ti krásne za tento tvoj názor a čas ;) ... Verím, že máš pravdu ako aj ostatné baby pred tebou 😇

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre