V 11 tt mám chuť len na nezdravé jedlo, chýba mi nejaký vitamín ?

elii5
1. feb 2020

Ženy poraďte prosím, už som zúfalá 😁
Toto je moje druhé tehotenstvo, pri prvom mi bolo zle, ale vedela som jesť.. Toto tehotenstvo mi je oveľa horšie a fakt mám celodenné nevoľnosti, čiže je to dosť náročné aj s jedlom..
Problém je ale tá strava, ja mám chuť jedine na nezdravé veci.. a to nie že čokolády, ale proste napr pizza, skvarkova pomazánka a takéto.. klobásky a slaniny a takéto veci nejem, z mäsa mi je zle čiže tiež nejem.. šunka mi na pečive nevadí, ale proste moja strava vyzerá asi takto. Ráno suchý rožok/chleba s florou, šunkou, Max jedna paradajka. Obed sa snažím aspoň trošku jesť. A večera znovu chleba maslo šunka.. ledva viem zjest zeleninu a ovocie a to pred tehotenstvom som jedla iba zeleninu a ovocie na kilá, preto nechápem toto čo sa deje..jediné načo by som mala chuť aj denné je pizza so syrom a šunkou. Ale ináč nič mi nechutí fakt.. pri prvom som jedlá šalát a teraz sa k tomu neviem dokopat fakt.. beriem aj kyselinu listovú, aj horčík aj magnézium.. ja neviem chýba niečo môjmu telu ? Nejaké vitamíny ?

majusska202
1. feb 2020

@elii5 to píšeš o mne ja som iba tehotenstva prevracala do konca. Pri drohom som jedla asi 5 jedál inak nič meso cukor mlieko žiadne. Ale pizzu som jedla aj 4krat do týždňa.

romanapb
1. feb 2020

Aj by som ti chcela poradit ale orave sedim v mekaci a cakam na mega objednavku ktoru sa hodlam zozrat 😀... To tie chute sa budu menit casom proste, bud rada ze cosi zjes, ved tvoj jedalnik nie je taky zly 🙂

elii5
autor
1. feb 2020

* oprava, nie horčík a magnézium , ale železo a magnézium 😁

Jaj, no teraz ste ma celkom potešili, že niesom sama 😁😁už si vyčítam že proste aký jedálniček.. lebo v predstavách to bolo že celozrnný chleba kvalitná šunka maslo, zelenina šaláty, ovocie a realita, som rada že zjem aspoň rožok s maslom a šunkou 😁 a tá pizza, to fakt keby je na mne tak do týždňa aj 3x tiež..

@romanapb dobrú chuť ti prajem 😍 a veď hej, snáď sa to zlepší časom a hlavne že už nebude zle

michaella24
1. feb 2020

Neporadím ti, lebo sama s tým aktuálne bojujem. Chuť mám presne len na pizzu, hamburgery, langoše a samé nezdravé veci. Sladkosti ani čipsy a podobné veci ma vôbec nelákajú. Zelenina mi síce chutí tiež, ale rozhodne prevláda chuť na ťažšie a mastnejšie jedlá. V noci ma zase prepadáva vlčí hlad a musím zjesť aspoň banán a neskôr si idem po jablko a skončím o štvrtej ráno pri sušienkach 😄 Snažím sa aspoň tak ľahko v noci, nerada by som sa zaguľatila viac ako treba, no nepomôžem si. Prvé týždne ma ničila bolesť žalúdka a nevoľnosti, väčšinou som našťastie vracala iba na sucho. A teraz ma ničí hlad, nedokážem v noci spávať ako ma budí. No máme to ťažké 😄 Tiež som mala predstavu, ako sa v tehotenstve budem krásne zdravo stravovať, veď kvôli bábätku. No, asi nie všetko sa dá, tak ako sme si naplánovali, verím, že po prvom trimestri sa to ustáli, lebo za chvíľu zjem asi aj manžela 😂😂😂

evittam
1. feb 2020

@elii5 Súhlasím uz s napisanym. A len k jednej veci co ma zaujala-Flora a ine podobné urcite nie su kvalitnou stravou nielen pre tehotne.

nevludna
1. feb 2020

Jedzte viac, ovela viac zdraveho, hlavne zdravych tukov-domace maslo, domacu bravc.mast, oliv olej.
telo si pyta energiu. Potom mate chute na to nezdrava ala rychle kalorie

smejko25
1. feb 2020

@elii5 netrap sa to prejde 😁😁 ja som prve mesiace nemohla jest normalne jedla 😁 ale cipsy tycinky a somariny toto heeeej toto mi islo jedna radost 😁😁 ale dostat do seba nieco varene kdeze 😁😁a takisto by som jedla len pizzu a kebab 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Ale postupm sa to pekne upravilo
A mam krasnu zdravu dceru nic jej nieje 😁

elii5
autor
1. feb 2020

@michaella24 presne, toto ako keby seba čítam 😁 a hlavne nechápem že cez deň nevoľnosti zle je, ledva jem takéto veci a večer pred spánkom taký hlad že až.. tak musím rýchlo zaspať 😁 čokolády ani keksíky nič takéto, ale proste pizza. Hmmm 😁
@evittam no tak úplne čo sa týka kvality tak to je zdĺhavá téma podľa mňa, ale flóra gold je jediné čo dokážem zjesť spomedzi všetky masla, syry a neviem aké nátierky ☺️

@nevludna doma varím iba na domácej kačacej a bravčovej masti, čiže cez obed niečo prijímam aj takéto, ale maslo a podobne nehrozí vôbec 😔

@smejko25 ja som tak rada že ste sa viaceré takto ozvali, nieže by som chcela nech sa všetky zle stravujete, ale fakt už som potrebovala počuť aj iný názor ako ten v mojej hlave na túto temu. Lebo strašne výčitky mám že neviem zdravšie jestm. Hlavne prvý trimestri veď.. hádam sa to upraví i mne a tiež bude zdravé bábo 😍

evittam
1. feb 2020

@elii5 Skús normálne zdravé kvalitné maslo.😉 Nie podobne stuzene tuky. Alebo uz radsej masť.
Inak ja som "frcala" na podobných jedlach, a vsetko iné-klobasy tatarak, sushi, syry, zavinace,...a deti su zdravé.😁😉
Vobec som neriešila co mam alebo nemám jesť. Pocas dojčenia to iste.

smejko25
1. feb 2020

@elii5 joooj ja tiez som mala take vycitky 😁😁 ale ta co som mala robit ked som normalne jedla nemohla ani vidiet 😁😁😁 a tie co ti tu pisu ze maslo nie tuky 🙄 ja som od mala vtom ze rama je maslo a navzdy bude v mojom ❤️ maslo a hotovo 😂😂 niekedy nase stare mami nemali ani moznosti ani cas riesit co mozu co ne

kikaaa444
1. feb 2020

Moja prvý trimester bolo McDonald , McDonald a ešte raz McDonald 😀 viem nie je zo Zrovna výživná tehotenská strava ale mäso mi vôbec nechutilo jedine čo som do seba dala bol hamburger , hranolky , pizza .. zemiakove placky 😃 no proste celé zle všetko len vyprážané . A doprajem si take aj teraz (25tt) samozrejme nie každý den , s tým že mám už stravu obohatenu aj o zeleninu a ovocie . Nemaj výčitky a daj si na čo máš chuť , sama viem že je proti tomu naozaj ťažké bojovať

lula313
1. feb 2020

Aj ja som mohla len pizze, chleba, rožky, z ostatného som vracavala😀 keď som si dala nejakú strukovinovu polievku, tak som mala krce horsie ako porod, slepačiu som do hodiny vyvracala.. jedz, z čoho ti je dobre.. zaujimave, že každý odsudzuje tehotnu, že neje zdravo a pritom každá druha do ročného dietata pchala parky, šunky, Marina keksy a ostatne “vyzivne” jedla🤦🏽‍♀️

natalindaaaaa
1. feb 2020

@romanapb 😀

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaroe
1. feb 2020

@elii5 aj ja som mala chut len na nezdrave jedla. Pred tehotenstvom som sa stravovala nizkosacharidovo, viac menej aj bezlepkovo, citila som sa skvele, po otehotneni, len rozky, chlieb, pizza, hamburgery, cestoviny a pod. A aj mi to dalo telo dobre "vyzrat". Krce v bruchu, bolest zaludka, palenie zahy a pod....Na zeleninu som nemala chut. Brokolicu mam normalne rada, ale v 1. polovici tehotenstva ma napinalo z predstavy, ze by som ju mala jest. Nastastie ma to cca v 5-6. mesiaci preslo a znova som sa vratila k zelenine a masu. Prestala ma palit zaha, hoci toto je problem prave ku koncu tehu, ja som to mala vdaka nezdravej strave na zaciatku...

jaroe
1. feb 2020

@elii5 a tu spominanu floru radsej teda nie....to uz tie oskvarky su lepsia volba.

gabu_lienka
1. feb 2020

@elii5 mne bolo zle cely cas, takze ak mi prislo nieco nahodou na chut tak som to bez debaty zjedla - uplne mi bolo jedno ci pizza, sucha ryza, mekac alebo suchy rozok. Bola som rada ze som nieco do seba dostala.. kedze mi bolo jasne ze to ma od vyvazenej stravy daleko doplnala som si vitaminy a mineraly. Co uz, ked to inak nejde 🤷‍♀️

saskia_98
1. feb 2020

Ja som cele tehotenstvo (az na par vynimocnych dni) stravila na cipsoch, cokolade a pepsi cole. Strasne zle mi bolo ale toto bolo jedine na co som mala chut a aj som to zjedla. Cize si nic z toho nerob. 😁

luboslawka
2. feb 2020

Hlásim sa,,,ale u mna je to tlačenka bocik a takéto srandy,,,keď som cakala dcéru jedla som len ovocie a zeleninu!hruuuza

evuska135
2. feb 2020

Ja mam skoro to iste, prve tehu ako tak toto druhe to je des, je mi zle po tom ako zjem obed az do vecera,tiez sa v kuse napchavam somarinami, vcera som sa totalne prejedla pizze, ze vecer som uz len lezala. Ale to pri prvom som tiez vkuse chcela jest pecene rebierka, kebab a hlavne hranolky, teraz este aj parky viem ze ked dojde leto tak budem vkuse jest na elektr.grile pecene masko 😂😂 keby dam nejaku zeleninu roztreli mi zaludok 🙈🙈 uz len cakam kedy tieto nevolnosti povolia 😭😭

mm2008
2. feb 2020

@elii5 škvarková pomazánka je nezdravé jedlo? odkedy prosímťa? 🙂 jedz čo ti chutí... asi to drobcovi v brušku chýba..

sonnenshein
2. feb 2020

Jedz co mozes, v druhom trimestri sa to zlepsi 🙂

lenka2710
2. feb 2020

@elii5 joj, mne teda nebolo zle ani pri jednom ani pri druhom, pri prvom tehu som sa nevedela dozrat parkov, klobasiek, šunky a podobne veci a teraz pri druhom by som zas stále jedla bryndzu a tresku! Ale tiež mi chuti veľmi žltý melón, predtým som ho moc nemusela

mm2008
2. feb 2020

ešte doplním, že pri staršom som jedla ako-tak zdravé jedlá.. a pri mladšom - že rezeň s majonézovým šalátom išiel na kilá... cesnakové štangle ... a podobné srandičky... pričom cesnak v "normálnom" svojom stave nemôžem ani cítiť... tehotenské hormony robia divy s chuťami...mala som takú malú pekáreň rovno pod nosom a ked som tam prišla, to som tuším ešte ani ja nevedela, že som tehotná, že prosím si cesnakové štangle - rovno 4 .. a tetuška milá, že .. ved vy ste tehotná .. ja na ňu oči zaguľujem, že čo? vážne? no vážne... 😀 .. Skutok sa stal 😀 ...

kassandra25
2. feb 2020

@elii5 to nevadi. Ja som prevracala tiez druhe tehotenstvo od zaciatku do konca, vracavala som 6, 7x denne. A mohla som jest a pit len to, co mi telo dovolilo, niekedy to ozaj bol len ten suchy rozok a prezili sme to obidvaja. Potom som sa dostala do stavu, ze mi chutila uz len kapusta na vsetky sposoby alebo rezne. Nic ine. Sranda, ako si to ono vybera chute, vsak? Treba to len vydrzat, co sa da ine robit.

elii5
autor
4. feb 2020

Ďakujem vám pekne za vaše odpovede ♥️

Mohli by ste mi ešte povedať, čo je že na flóre ? Ja som asi prespala dobu, ale fakt sa ku mne žiadna info ohľadom toho nedostala 😁

lentilkaxxx
7. feb 2020

🤣🤣🤣🤣🤣 všetky sme na tom rovnako. Ja tiež žiadna zdravá strava, z tej bolo celé týždne zle. Zelenina, no hnus už len pomyslieť. Pár "nehôd" v 6.-7. týždni stačilo. Predsavzatia o zdravej strave z 5.týždňa tiež skončili na smetisku dejín, keďže mi z toho všetkého bolo fakt hnusne. Ale záhada sveta, vyprážané a nezdravé moje telo miluje ešte viac ako pred tehu. Opražená oravská slanina je u mňa liek na všetko. Dokonca to bolo jediné, čo segrenka počas chemošky zvládla zjesť (Aj doktori to pri jej zúboženom stave schválili).
Iné ženy vracajú celé dni a noci, nič v sebe neudržia. My sa aspoň niečoho najeme, čo zvládne v relatívnom kľude prejsť tráviacim traktom bez nehody, takže v tomto stave aj to je výhra.
Vlčí hlad som mala príšerný. Aj steny by som vtedy škrábala, čo sa ho ničím nedalo zahnať. Našťastie sa to väčšine po 1.trimestri skludní. A chybajúce vitamíny? Femibion to istí.... ;)
Dobrú chuť Vám všetkým 🙂

sense
7. feb 2020

Prvy trimester len slanina pecena a hranolky z mc donalda (pritom hranolky som predt ani po nijak extra neoblubovala), a co som lubila hov maso tak ani citit.. . Druhy som jedla zas lasagne a mandarinky ale ze kilo dve denne nie jeden dva kusy.... a od 27tt bolo uz ok

sylviasab
10. júl 2022

@elii5 horčík=magnézium,ja len sa nepredàvkujte.

sylviasab
10. júl 2022

@elii5 flórs je msrgarín s omega3

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre