Vek otca a matky počas tehotenstva

8. apr 2021

Som už na začiatku druhého trimestra. Teraz mi lekár robil na konci prvého trimestra testy, ešte nemám výsledky ale.. Mňa sa na začiatku lekár pýtal na choroby ktoré sme mali v rodine z mojej strany, mne robil testy, mne bral krv.. Vôbec sa nepýtal na vek otca, na jeho krvnú skupinu, vek, na choroby v rodine z jeho strany. Postupoval aj u vás takto lekár? Neriešila som to, verila som že vie čo robí a vie ako postupovať. Partner je odo mňa starší, známy ma strašia že si mám dať urobiť aj iné testy, povedať lekárovi že koľko má partner rokov.. Vôbec som to neriešila a nestresovala som, tešila som sa. No teraz som znepokojená, že vraj kedysi riešili aj otcovu stranu, nielen matkinu.. Ako to bolo u vás prosím?

luccija
8. apr 2021

Nie iba sa pýtal na genetické choroby či sa nevyskytli.Lekar vie čo má robiť nedaj sa zneistovat😉

pininka1
8. apr 2021

Nie nepytali sa, iba na krvnu skupinu muza, ale nikde si to nepisal

sense
8. apr 2021

Pytal sa na ochorenia v rodine tak som povedala ze ma diabetes ....vek som nespominala...a ani sa nepytal

tetaandulkova
8. apr 2021

Mňa sa nepýtali na nič, ani na dedičné choroby ani na vek ani na krvnú skupin, no na nič 🙂 akurát či nemám alergiu na nejaké lieky, tot vsio 🙂

zara0201
8. apr 2021

Mna by zaujimalo aky vek u partnera povazovat za starsi

diana999
8. apr 2021

Mmm myslím ze nič také sa ani nepýtala, ale keď som bola na trisomy testy, tak tam sa pýtali vek, choroby a bludy 😀

andreatytler
8. apr 2021

Vek muza neovplyvnuje zdravie dietata, tak velmi ako vek zeny. Vajicka sa vytvoria v zene este pred narodenim a odvtedy starnu. Spermie sa u muza vytvaraju vzdy nove, bez ohladu na to kolko ma rokov.
Ja by som sa bala, len ak je v rodine muza nejaka vazna dedicna choroba. Ak ano, tak to by som sama iniciativne povedala doktorovi a ze ci na to treba spravit testy.

purplerain13
8. apr 2021

Na začiatku sa ma pýtala doktorka iba na nejaké dedičné choroby aj z manželovej strany. Neskôr aj na krvnú skupinu, keďže ja som rh negativ, takže v mojom prípade to musela vedieť. Ak si rh pozitiv, tak lekára krvná skupina otca dieťaťa nemusí vôbec zaujímať.

ikonica
8. apr 2021

Skor sa pytaju preto, aby vedeli, ci nieco moze skomplikovat tehotenstvo.Krcove zily, cukrovka, vysoky tlak, choroby srdca a pod. Pytaju sa myslim skor kvoli rodicke nie kvoli dietatu...

nikazuz
8. apr 2021

Mna sa nepytali ani na choroby v mojej rodine. Krvnu skupinu zistuju z krvi, tam je len problem ak je zena RH negativ. Podla mna choroby ktore sa daju zistit este pocas tehotenstva ako downov syndrom nie su dedičné, čize nemajú preco zistovat choroby v rodine. Iné choroby sa nedaju velmi zistit pocas tehotenstva (ako cukrovka, hypertenzia atd - myslim u babatka).

amelie2017
8. apr 2021

Ja zijem v zahranici a pytali sa ma aj na vek manzela a aj ci viem o nejakych chorobach.

vilma7
8. apr 2021

Čo znamená starší?

lucinka9292
9. apr 2021

Ja mam tiez starsieho, o 13 rokov. Tiez sa ma nic ohladne jeho stavu nepytali. Ale viem, ze som to spomenula, ci to nie je problem, povedali mi, ze dolezitejsi je vek matky a jej stav. No ja som si nakoniec aj tak dobrovolne dala spravit trisomy test ten kompletny, pre vlastnu spokojnost.

licc
11. apr 2021

Vek muza nema vobec vplyv na babatko, len vek zeny. Neviem aky "znamy" davaju taketo rady...?

majulino
11. apr 2021

3 deti, 5 tehotenstiev a nikdy sa ma nepýtali na rodinnu anamnézu, iba na moju alergiu na lieky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre