Veríte na poveru, že tehotná žena by sa nemala chytať mačky?

6. apr 2021

Baby.. Veríte na povery že tehotná žena by sa nemala chytať mačky, alebo jej robiť zle alebo neviem co?

pribinak
6. apr 2021

To nie je povera. Tehotná žena by rozhodne nemala chytať túlavé mačky a macky ktore nepozná, resp, nepozná ich zdrav. stav.
Skús si niečo pozrieť o toxoplazmóze

danieladugard
6. apr 2021

Nie, mam mačku 😆

petus998
6. apr 2021

Niee urcite nie som tehotna 3 x mam dve macky a pohoda sice na zahrade ale mam som s nimi nonstop v kontakte

gbgb
6. apr 2021

@pribinak toxoplazmozu prenasaju mlade macky. Rovnako ju moze dostat z udeniny a zle umytej zeleniny 😉. Zdrava macka neublizi.

pribinak
6. apr 2021

@gbgb túlavé macky nechystám

simca06022011
6. apr 2021

Jedine, ze by si sa hrala s ich trusom... (no pripadne, ak ta uhryzne macka, alebo nieco podobne). Ale treba mysliet aj na to, ze infekcne su aj miesta, kde macky vykonavaju potrebu...

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara07
6. apr 2021

to nie je povera vôbec ale mala by sa vyhybat mačkám pre toxikoplazmozu , trus by nemala chytat atd
takže skus najprv použit google a až potom zabi blbost

17alexis
6. apr 2021

@pribinak to by musela zjesť mačacie h...., aby dostala toxoplazmózu. 🙂 Tú inak môže dostať aj z neumytej zeleniny.

17alexis
6. apr 2021

Teba, autorka príspevku, by som kopla, keď ti nevadí kopať do mačky, ktorá sa nevie brániť. Alebo aspoň poriadne postrčila ako aj ty mačku.

pribinak
6. apr 2021

@17alexis tehotnú chceš kopnúť? Hm, tiež pekne

pribinak
6. apr 2021

@17alexis nemusí zjesť, chorá mačka má znečisteniu srsť, stačí aby mala tanku na prste, alebo si chytí jedlo, alebo si prejde rukou po ústach.
Príležitosti je dosť

jaja8_9
6. apr 2021

A čo ti ta mačka urobila že do nej kopes? Do teba tiež nikto nekope... Ta mačka tiež mohla čakať mačiatka... Začo preboha? Nemala si si ju všímať a ona by ušla preč ... Ona ti neublíži, ty skôr
A k tej toxoplazmoze dostaneš ju na 98% skôr zo zle upraveného mäsa, zle umytej zeleniny, predpokladám ze sa s macacimi hovnami nehras...

pandorra
6. apr 2021

Do zvierat sa nekope a je to jedno, ci su domace alebo tulave. Toxoplazmozu chytis jedine od mladych maciek a to keby si manipulovala s trusom. Kamoska tiez nesnazala macky a ma toxoplazmozu, Chytila to z nespravne pripraveneho masa a toho by som sa na tvojom mieste bala viac. Inak som cele tehotenstvo mala doma macku a cistila aj macaciu toaletu.

mandarinka555
6. apr 2021

Kopať do mačky ? Dúfam, že si na seba patrične hrdá....to aj svoje deti toto budeš učiť ?

pink_lady
6. apr 2021

toxoplazmoza je v tehotenstve velke svinstvo, a staci, ze sa macka vykadi do piesku a potom sa v tom dieta nevedomky hra a mamicka ho potom prezlieka...vobec netreba zjest mackine fekalie...

pandorra
6. apr 2021

@mandarinka555 toto ma tiez napadlo, ziadna ucta k prirode a caka dieta

birika
6. apr 2021

to bolo treba do nej kopnut?

kittykat22
6. apr 2021

@17alexis macky bezne kalaju na dedinach v zahradkach medzi hriadkami. A ked niekto zoberie tu eco bio mrkvu/jahodu .... a strci ju neumytu do ust, tak tu toxu dostane 😀 a odtial je aj mylna povera, ze ked je to domace a nehnojene, moze sa to rovno zjest aj neumyte, pretoze je to urcite zdrave.

A koli mackam je nariadenie EU, ze sa musi pravidelne menit piesok na detskych pieskoviskach 🙂

denda007
6. apr 2021

U nás je taká povera, vraj sú mačky pomsty chtive a čo im urobíš zle vracajú na deťoch. Asi myslíte skôr toto ako toxoplazmozu. Ja tomu neverím, ale človek nikdy nevie. Tiež neznášam mačky. Séru nám po dvore

kittykat22
6. apr 2021

@denda007 ak ti macky seru na dvor ,a mas tam pieskovisko pre dieta, tak by si ho mala zakryvat ked sa tam dieta nehra 🙃

syslik81
6. apr 2021

co som sa ja napocuvala aby som sa ako tehotna zbavila macky .. uz ma dieta skoro 7 a macku mam stale ... samozrejme ze som jej umyvala aj wc etc a okrem toho ze svina chodila spavat do postielky a spustala mi monitor dychu mi nijak neublizila stale ju mam a neodpustila by som si keby ju dam z domu kvoly poveram .. toxoplazmu chytit mozes aj inak a hlavne sa jedna o cudzie dive macky a nie domace

simca06022011
6. apr 2021

No neznasajte macky, ja som za tie susedove vdacna :D ked budu male, hned jednu dve na nas naucim.. na dedinach,totiz su take veci ako myši, hraboše, potkany... a veru, ked vam to ta macka nosi jednu za druhou, tak aj na nejaku toxu sa vykaslete :D macka sa nou nakazi raz za zivot (ak vobec, ale dajme tomu, ze dedinske ano), infekcna je par mesiacov, rovnkao je to aj s clovekom, ale hlavne tehtone zeny, male deti atd si musia na to davat pozor. horsie su tie zahrady a pieskoviska, prezije dost dlho v zemi, cize na to treba davat pozor.

zojanka
6. apr 2021

O toxoplazmoze popísali baby už dosť, dá sa to aj naštudovať na nete. Mňa by ale zaujímalo či aj ti dieťa čo čakáš budeš učiť kopať do zvierat ? Vážne ? Dospelá "uvedomelá" žena kope do malých zvierat ?

petus998
6. apr 2021

@pribinak preboha vsak po chytani zvierata asi nepojdem jest od mala aj deti ucime teda aspon ja po chytani zvierataruky umyt nedaj boze s takymi rukami jest alebo si suchat po ustach

janulik2008
6. apr 2021

Blbost. Akurat netreba chytat jej trus ... a co tu citam kopat do macky?
To budes aj dietatu vraviet ze treba do zvierata kopat? A je to jedno ci macka ci pes. Je to zviera zivy tvor.
@simca06022011 odkedy mame macky tak mysi nemame takze suhlasim a k tomu mame posilu psa kt bezne s mackami spi 😀😀 ale mame macky vnutri a aj vonku 😀 tie vnutri su ignoranti kt nas poznaju len ked je miska prazdna 😁😁😁

A autorke ... kopnut by si zasluzil niekto iny 😉

pribinak
6. apr 2021

@petus998 preboha, stačí si mimovoľne prejsť rukou po tvári, mat ranku
Ja nikde !!! nepíšem že má jesť so špinavými rukami

mandarinka555
6. apr 2021

@petus998 To zviera má čistejšiu papuľu, ako ty ruky .....

jaja8_9
6. apr 2021

@mandarinka555 mačka ma lepšiu hygienu ako polka žien na MK 😂😂 To by som sa stavila že to tak je!!

pielka
6. apr 2021

Tehotná žena by nemala čistiť mačke piesok ale to je asi tak všetko, pokiaľ je o mačku postarané tak sa nie je čoho báť. Naši tiež majú doma mačku a normálne som s ňou bola v kontakte počas celého tehotenstva a nič som od nej nechytila. Samozrejme zakaždým so si išla potom umyť ruky, prípadne aj viackrát ak som medzitým išla u našich napríklad jesť a podobne ale to som robila aj normálne takže nič nové pre mňa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre