Viera v Boha - áno či nie

ankastevko
22. nov 2017

Veríte v Boha? Ak áno prečo? Roky som vyrastala v kresťanskej rodine a musim povedať, že aj napriek tomu som dospela do štádia keď v neho už neverím. Stači mi vidieť rodinu ako sa navzájom k sebe správaju atď ... ak toto znamená byť veriacim tak ďakujem neprosim no rada si prečitam vaše názori na Boha alebo vieru v neho. Ďakujem.

katharines
10. dec 2019

Svedectvo Glorie Polo o hrozach a dosledkoch potratu

https://www.youtube.com/watch?v=jp8TRykdjsM
anabella111
11. dec 2019

Rešpektujte si svoje cesty..hlavne. Ziadna dogma nie je nad lasku. A podsuvat slova zo svateho pisma neveriacemu v Boha je len ukazovanie .
comu veris Ty...Absolutne to neznamena..ze preto tomu musi aj niekto uverit. A ani to neznamena ..ze skonci v pekle. Boh nie je plochý . Ten ..ktory napise ..neverim v Neho..moze byt pri nom blizsie..ako ten ..ktory si je isty..ze ,,kope" za dobry mančaft. ....Dobry rozhovor o viere je mozný...ale len vo vynimocnych pripadoch v zivote. Vynimocny cas a vynimocne vôlni ludia v laske. Inak to vzdy bude vyzerat ako ruhacstvo na oboch stranach. Jeden hadze perly..niekomu ..kto ich nechce a druhemu da priestor na svoju obranu...tzn..ja by som taku nechcenu perlu hodila spat mudrlantovi do oka...

katharines
11. dec 2019

2Tim4,2: Hlásaj slovo, naliehaj vhod i nevhod, usvedčuj, karhaj a povzbudzuj so všetkou trpezlivosťou a múdrosťou.

katharines
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
holubica555
11. dec 2019

@anabella111 pekne napisane ❤️ urcite by bolo lepsie keby krestania len isli prikladom a zili pekne a v laske s ostatnymi. k takemu cloveku ma uctu kazdy. ono to velmi nefunguje ked chces niekoho “obratit” nasilu, presviedcat alebo strasit peklom.

katharines
11. dec 2019

@holubica555 Hebr11,6: Bez viery je totiž nemožné páčiť sa Bohu. Lebo kto prichádza k Bohu, musí veriť, že je a že odmieňa tých, čo ho hľadajú.

Aj aj ked ti niekto hovori podla tvojho gusta, myslis si, ze ti to bude na uzitok? Nie pekne a lahodiace slova, ale pravda ta oslobodi. Ale co je pravda, ak clovek odmieta Povodcu pravdy?
Prikladom sa da ist slovom, skutkom a modlitbou, kazdy podla moznosti. No skryte umysly pozna len Boh.

2Tim4,3: Lebo príde čas, keď neznesú zdravé učenie, ale nazháňajú si učiteľov podľa svojich chúťok, aby im šteklili uši.

A ano, nasilu nic nejde, bud Bozie slovo clovek prijme a zije podla toho, alebo zavrhne.

Mt13:

Podobenstvo o rozsievačovi. - 3Hovoril im veľa v podobenstvách: "Rozsievač vyšiel rozsievať. (*) 4Ako sial, niektoré zrná padli na kraj cesty; prileteli vtáky a pozobali ich. 5Iné padli na skalnatú pôdu, kde nemali veľa zeme, a hneď vzišli, lebo neboli hlboko v zemi; 6ale keď vyšlo slnko, zahoreli, a pretože nemali koreňa, uschli. 7Zasa iné padli do tŕnia, ale tŕnie vyrástlo a udusilo ich. 8Iné zrná padli do dobrej zeme a priniesli úrodu: jedno stonásobnú, iné šesťdesiatnásobnú a iné tridsaťnásobnú. 9Kto má uši, nech počúva!" (Mk 4, 1–9; Lk 8, 4–8.)

Prečo hovorí v podobenstvách. - 10Tu pristúpili k nemu učeníci a spýtali sa ho: "Prečo im hovoríš v podobenstvách?" 11On im odpovedal: "Preto, že vám je dané poznať tajomstvá nebeského kráľovstva, ale im nie je dané. 12Lebo kto má, tomu sa pridá a bude mať hojne. Ale kto nemá, tomu sa vezme aj to, čo má. 13Im hovorím v podobenstvách, lebo hľadia, a nevidia, počúvajú, a nepočujú, ani nechápu. 14Tak sa na nich spĺňa Izaiášovo proroctvo:

»Budete počúvať, a nepochopíte,
budete hľadieť, a neuvidíte.

15

Lebo otupelo srdce tohto ľudu:
ušami ťažko počujú
a oči si zavreli,
aby očami nevideli
a ušami nepočuli,
aby srdcom nechápali a neobrátili sa -
aby som ich nemohol uzdraviť.«

(Iz 6, 9–10.)

Šťastie Ježišových učeníkov. - 16Ale blahoslavené sú vaše oči, že vidia, aj vaše uši, že počujú. (Lk 10, 23–24.) 17Veru, hovorím vám: Mnohí proroci a spravodliví túžili vidieť, čo vidíte vy, ale nevideli, a počuť, čo vy počúvate, ale nepočuli. (Mk 4, 10–12. 25; Lk 8, 9–10. 18.)

Vysvetlenie podobenstva o rozsievačovi. - 18Vy teda počujte podobenstvo o rozsievačovi: 19Keď niekto počúva slovo o kráľovstve a nechápe ho, prichádza Zlý a uchytí, čo bolo zasiate do jeho srdca. To je ten, u koho bolo zasiate na kraji cesty. 20U koho bolo zasiate do skalnatej pôdy, to je ten, kto počúva slovo a hneď ho s radosťou prijíma, 21ale nemá v sebe koreňa, je chvíľkový. Keď nastane pre slovo súženie alebo prenasledovanie, hneď odpadne. 22U koho bolo zasiate do tŕnia, to je ten, kto počúva slovo, ale svetské starosti a klam bohatstva slovo udusia a ostane bez úžitku. 23A u koho bolo zasiate do dobrej zeme, to je ten, kto počúva slovo a chápe ho a ono prináša úrodu: jedno stonásobnú, druhé šesťdesiatnásobnú a iné tridsaťnásobnú." (Mk 4, 13–20; Lk 8, 11–15.)

holubica555
11. dec 2019

@katharines vyborny navod ako si proti sebe poštvať ludi :D nehnevaj sa ale ja ´en prve tri vety precitam a prestavam vnimat. ten jazyk ide uplne mimo mna zaspavam z toho

katharines
11. dec 2019

@holubica555 tvoje rozhodnutie. Este ze sa nasiel niekto s kym suhlasis. Pekny den 🙂🌞

redlet
21. júl 2023

@katharines Satan - Lucifer dokáže na seba vziať podobu anjela Svetla. Len Ježiš je cesta, pravda a život. Tí, čo uctievajú Máriu sú zblúdenci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre