Viera v Boha - áno či nie

ankastevko
22. nov 2017

Veríte v Boha? Ak áno prečo? Roky som vyrastala v kresťanskej rodine a musim povedať, že aj napriek tomu som dospela do štádia keď v neho už neverím. Stači mi vidieť rodinu ako sa navzájom k sebe správaju atď ... ak toto znamená byť veriacim tak ďakujem neprosim no rada si prečitam vaše názori na Boha alebo vieru v neho. Ďakujem.

eva8
28. okt 2019

*prácou
a ostatné preklepy, medzerníky

angelinja
28. okt 2019

@katharines ale preco to som nenapisala ved clvoek moze aj tu zit "naplno" ..len boli tu otazky ze preco to a to nechcem to uz rozvadzat ze preco ma niekto tak niekto cely zivot taky alebo taky...samozrejme odpoved mozme polemizovat...cisto racio clovek povie ze proste je to tak a hotovo nehlada za tym nic medzi nebom a zemou a ten clovek co je k takym veciam nakloenny moze rozmyslat o vseliakych moznostiach ako to asi je a preco to je tak alebo pdobne...je o tom velmi vela knih , zavisi uz len od otho comu clovek veri

katharines
28. okt 2019

@angelinja no reinkarnacia je cesta do pekla. Budem sa drzat vsak zistenych faktov a to, ze deticky sa uz rodia s istym toxickym zatazenim, ktore ziskali od matky. Tiez, ako prenatalna psycholigia vysvetluje, ludia mozu byt ovplyvneni uz od pocatia a to tak pozitivne, alebo negativne.
Avsak je zasadny rozdiel, ci sa clovek rozhodne bojovat s nepriaznivymi zivotnymi udalostami sam, alebo s Bohom a ci sa vobec rozhodne s tym nieco robit. Prilezitosti je vela a kazda sa da premenit na pozehnanie, alebo prekliatie.

eva8
28. okt 2019

@holubica555 boh nenechá trpieť deti kvôli svojim predkom. Boh nezosiela na ľudí choroby. Choroby a všetky nešťastia sú dôsledkom ľudského života, nášho života, správania sa. Máme rozum, cit, slobodnú vôľu a my s tým nakladáme ako vieme, či chceme.

angelinja
28. okt 2019

@katharines neviem toto je naozaj tazka tema...

holubica555
28. okt 2019

@eva8 nuz nie kazdy to ale takto chape, reagovala som na nazory ktore toto tvrdili.. ja sa nesnazim nejak chapat “preco boh dopustil toto a toto” pretoze ja na boha v tomto zmysle neverim- ale nechapem ako krestania mozu zit s tym rozporom ze a) boh je vsemohuci a miluje nas b) deti umieraju vo vojne. toto nechapem. moj nazor je taky ze ak aj boh existuje, nezaujimame ho, je to pre mna len stvoritel, pricina vzniku sveta ale nic viac. nema pre mna ludske vlastnosti. v podstate si vystacim so svetom ako takym, s prirodou🙂 takto chapany svet je pre mna uzasny- niet tu nikoho koho mozno vinit za nestastie

tiimka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tiimka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
holubica555
28. okt 2019

@tiimka alebo ani jeden 🙂) dakujem ale za odpoved. postava satana mi tiez nedava zmysel v kontexte vsemohucnosti boha. iba ak ho chapem ako metaforu (zlo vs dobro). v tomto pripade samozrejme ano, priklanam sa k dobru.

eva8
28. okt 2019

Ani naše deti nás nie vždy poslúchajú. Ale na rozdiel od p. Boha my sme omylní

katharines
28. okt 2019

@holubica555 Boh nam dal slobodnu volu, aby sme ho slobodne hladali a milovali. Rovnako dal slobodnu volu anjelom, ale kedze ich poznanie bolo uplne, tak aj ich zrada mala nezvratne dosledky. A tam, kde je odmietanie Boha a nenavist, je peklo. Ak by tak neurobil, tak by sa o laske nedalo hovorit.
Ak niekto odmieta Boha, tak bezi v ustrety diablovi, ktory ludi nenavidi, pretoze vie o co prisiel. Takze hoc si myslis, ze Boha odmietas a v diabla neveris, no ked sa vzdialis od zdroja tepla a svetla (Boha), ak ho nehladas a nechces ani poznat, tak ci chces, alebo nie, vystavujes sa tme a zime (diablovi).

holubica555
28. okt 2019

@katharines zatial sa citim dobre a zima mi nie je, ale vdaka za pristavenie

katkalubkova
24. nov 2019

Casto ma napadnu reakcie a nazory v tejto teme a kedze som sa vo stvrtok dozvedele nieco zaujimave, neda mi nenapisat:

Boh nechce ani choroby, ani vojny, ani nepokoje medzi ludmi. Boh stvoril cloveka ako slobodneho tvora, ktory moze slobodne rozmyslat, slobodne sa rozhodovat.
Kedze prvi ludia Adam a Eva zhresili, neposluchli Boha, ale posluchli diabla, tym dali diablovi moc, aby mal urcitu vladu nad ludmi, ( zial, neobstali v skuske ).
My, svojim dobrovolnym rozhodnutim sa zleho, tiez davame prednost diablovi.
Preto su zakerne choroby, nestastia v rodinach, nepokoje vo svete a pod.
Nerobi to Boh, ani nas netresce. Zlo rodi zlo a hriech rodi hriech, teda hriech sa viaze na hriech.

erikavesela
24. nov 2019

mam pocit, ze viera, cirkev, si vsetko prisposobi, tak aby to pasovalo do realu...vdaka mojim rodicom, ze ms v tomto duchu nevychovali...clovek ma verit hlavne a hlavne v seba

holubica555
24. nov 2019

@katkalubkova v skratke, boh nie je vsemohuci 🙂

medulienka81
24. nov 2019

Nezabúdajme že na Zemi vládne ešte jeden áno ten ktorý bol najkrajší zo všetkých najvernejší anjel , ale odvrátil sa od Boha všemohúceho áno je to on Satan. Takže nezabúdajme že je tu s nami Boh a ten druhý Satan. Ja mám osobnú skúsenosť s Bohom a dosť silnú na to aby som verila.

katharines
24. nov 2019

@holubica555 clovek nie je vsemohuci a ten, ktoremu pripadne vedome, alebo nevedome sluzi - diabol.

katkalubkova
24. nov 2019

@holubica555 je vsemohuci, ale ludia maju vlastnu, slobodnu volu

katkalubkova
24. nov 2019

@holubica555 diabol nie je vsemohuci, preto robi to co robi

reny73
24. nov 2019

@medulienka81 no daj.

holubica555
25. nov 2019

@katkalubkova a myslite ze indickym detom alebo africkym, co piju z nejakej kaluze vodu, tato slobodna vola stoji za to? myslite ze ocenuju ze mozu slobodne byt zotrocene a od piatich rokov zobrat na ulici? dakujem pekne za taku slobodnu volu, ohromne to panbozko vymyslel, tlieskam. mohol aspon referendum spravit, ci ludia naozaj tu slobodnu volu chcu a unesu, pretoze ludia nedorastli duchovne na taky level aby slobodnu volu mohli mat! tak ich mal stvorit takych aby z nich neboli chamtive hnusne bezcitne stvorenia a potom davat slobodnu volu.

eva8
25. nov 2019

@holubica555 na chamtivé hnusné stvorenia sme sazmenili my. V Indii systém tiež vytvorili ľudia

holubica555
25. nov 2019

@eva8 beriem, pokial on nezasahuje je to ok. ale nech teda nezasahuje rovnym dielom. pretoze veriaci mu velakrat pripisuju “zachranu” ich zbludenych dusi ci dokonca zivotov a to je voci tym africkym detom naozaj nefer

katkalubkova
25. nov 2019

@holubica555 vies, mohli by sme sa tu bavit donekonecna. Ked chces do niecoho rypat, tak budes, aj keby ti neviem kto co napisal. U vela ludi az trapenie, pripadne choroba pomoze aby sa obratili a nasli zmysel zivota, mozno to bude aj tvoj pripad a mozno nie.
To co som chcela som napisala...

eva8
26. nov 2019

@holubica555 podľa mňa aj tak zasahuje/nezasahuje rovným dielom. Ja som dosť veľká citlivka, čo sa týka ľudí, ktorí akokoľvek trpia. Či chorobou, neprávosťou, nedostatkom základných potrieb, vojnou..... Píšeš o deťoch. Naozaj som bola v stave, že som konzultovala s mojimi deťm, o reálnej adopcii dieťatka, aby aspoň jedno bolo zachránené od vojny. Aj keď na Sk je dosť detí, ale aj tak sa majú lepšie ako tie z horších podmienok. Podľa Biblie p.Boh stvoril človeka na svoj obraz. Nie výzorovo. My vieme klonovaním (ovečka Dolly) vytvoriť identický organizmus. Lenže aj keby sme vytvorili identické bábätka, časom by sa ich výzor, myslenie nevyvíjali úplne rovnako, najmä ak by žili v úplne iných podmienkach, čo sa týka napr. hojnosti, podnebia, hyg. podmienok.... (iný výzor, choroby) alebo iné intelektuálne prostredie - jednému poskytnuté súčasné vzdelanie, druhé bude žiť v prírode, kde sa ešte stále riadia inštinktmi - u neho sa rozvinnú iné schopnosti. Alebo jedno vyrastá v láske, druhú v bitke, krutosti.... A tak bol človek vsadený do určitého prostredia a podľahol zvedavosti, túžbe byť ešte viac a okúsil jabko - symbol hriechu, neposlušnosti. Neposlúchol p. Boha, lebo dostal do vienka slobodnú vôľu, p. Boh nie je diktátor nevytvoril poslúchajúci stroj. No a potom sa ľudia naďalej vyvíjali podľa prírodného prostredia a sociálnych podmienok. Nepáčilo sa mi, že p. Boh potrestal Evu tým, že ženy budú rodiť v bolestiach a tak. Ale tak Eva poslúchla hada (zviera), tak prevzala zvieracie trápenia. Had- symbol diabla, zla. Padnutý anjel. Ani anjeli nie sú poslúchajúce stroje. Každý nesie zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Aj tak si myslím, že čo sa týka modlitby a "zázrakov modlitby" - je to silou myšlienky všetko. Aj šamani využívali rôzne maniere, tam sila myšlienky bola sústredená do toho šamana. Teraz nemyslím absurdné rituály. Ježiš je prototyp lásky, dobra. Samozrejme sa dá polemizovať - jeden si predstavuje dobro, ktoré je v protiklade s predstavou dobra iného človeka, Ale naozaj bez závisti, túžbe po moci, mamone, len so zdravou ctižiadosťou (tiež sa o tom dá polemizovať) by sa každému žilo lepšie, menej stresu, menej depresií, menej civilizačných chorôb, viac úsmevu, šťastia, rozvoja (aj keď sa vraví, že vo vojne sa našlo najviac vynálezov - ale prečo? Bolo to financované a vedci boli ukradnutí do labolatórií, Mengel bol krutý psychopat) Proste svet je taký ako je, čím viac sa budeme sústrediť na odstránenie útlaku, miesto vytvárania útlaku, tým skôr sa nám to podarí. Aj s Božou pomocou 🙂

holubica555
26. nov 2019

@katkalubkova ja som zmysel zivota nasla uz davno. a ma presne taky zmysel aky mu dame. pre mna je zmyslom robit dobro. na svete je strasne vela zleho a tak si myslim ze by malo byt podstatne nezit len pre seba, zmiernit zlo tak ako je v nasich silach. ja k tomu toho boha fakt nepotrebujem, my ludia si musime v prvom rade pomahat. len ludia sa k sebe spravaju tak ze neviem ci je tych veriacich malo medzi nami alebo... 🤷🏻‍♀️ neviem cim to je

holubica555
26. nov 2019

@eva8 dakujem za vysvetlenie, to mame spolocne teda 🙂) asi kazdy empaticky a citiaci clovek je “citlivka”, ale zase lepsie ako necitit nic nie🙂 to uz by som bola asi mrtva. a k tym biblickym veciam- co to som uz pocestovala a ci to boli hinduisti alebo moslimovia, kazdy s rovnakym zapalom veril “tomu svojmu”. to je dalsi dovod preco su to pre mna iba “rozpravky”. aj ked ta uplna podstata je rovnaka. no nech je stvoritel aky chce, je to tu zaujimave🙂)

saskia_98
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katharines
26. nov 2019

“Drahé deti!

Nech bude pre vás tento čas časom modlitby.

Bez Boha nemáte pokoj.

Preto, deti moje, modlite sa za pokoj vo vašich srdciach a rodinách,

aby sa Ježiš mohol vo vás narodiť a dať vám svoju lásku a požehnanie.

Svet je vo vojne, pretože srdcia sú plné nenávisti a žiarlivosti.

V očiach, deti moje, vidieť nepokoj, pretože ste Ježišovi nedovolili,

aby sa narodil vo vašich životoch.

Hľadajte ho, modlite sa a on sa vám daruje v dieťati, ktoré je radosť a pokoj.

Ja som s vami a modlím sa za vás.

Ďakujem vám, že ste prijali moje pozvanie.“ Posolstvo Panny Márie, Kráľovnej pokoja,
25. novembra 2019,
cez vozionárku Mariju Pavlovičovú-Lunettiovú

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre