Zaľahnuté v ušiach - mal to niekto?

harmonika01
16. aug 2018

Ahojte, som v 17.tyzdni a uz nejaky cas mi obcas zalahne v usiach, len dnes uz to je dost dlhy cas a zacina mi to vadit... Dlho som myslela,ze je to z nizkeho tlaku (na domacom tlakomeri mam stale okolo 97/64, u doktora je tlak vzdy ok), teraz uz tym tak moc ista nie som a neviem, ci to mam riesit ako bezny zdravotny problem nesuvisiaci s tehu. Ked zaklonim hlavu alebo si lahnem, tak to prejde. Chora som nebola ani ma nic neboli. Ma s tym niekto skusenost?

zuzana76
16. aug 2018

@harmonika01 ano,mala som to aj ja, tiez v tehotenstve, aj muz, bol to usny maz, treba ist k usnemu, muz to mal dokonca skoro rok, nemal cas riesit doktorov, moja mama tiez asi okolo pol roka, ja som to vydrzala asi tyzden, doktor usi precisti a bude ok, ako predtym

asia83
16. aug 2018

@harmonika01 Ja som to mávala v tehotenstve. Po pôrode prešlo. Len vydržať.

sasesoe
16. aug 2018

@harmonika01 spomen na poradni, neviem ci na orl ta moze poslat aj gyn al budes musiet ist k obcodnej, ale u mojej pre taketo pripady stacilo vopred zavolat a nachystala listok.
Na orl pozrie, premera a uvidis, ci da kvapky al odporuci vitaminy na posilnenie imunity...

lucynecka
16. aug 2018

Ahoj, aj ja som to mala, ale ku koncu tehotenstva. Normalne som na to ucho takmer nepocula. Bola som aj na orl, vsetko bolo ok, tak ze asi vraj nejaky zapal - sluchovej trubice tusim. Ale osobne si myslim, ze to suviselo s tlakom, ktory som mala vzdy nizky a ku koncu sa mi dost zvysoval. Skusala som kvapky, babske recepty, nepomohlo. Po porode to hned preslo, ale bolo to teda velmi neprijemne...

siska53
16. aug 2018

@harmonika01 vacsinou je to usny maz. Treba ost k ORL,len musis mat vymenny listok.

julspuls
17. aug 2018

Ja to mavam ked sa mi znizi tlak, aj teraz ked som tehotna aj mimo tehotenstva som to tak mavala

staniica
21. aug 2018

Tiez som to na sebe spozorovala, ale nemavam casto, ak by to bolo sprevadzane aj bolestami urcite treba nastivit usneho

harmonika01
autor
21. aug 2018

Kupila som si Vaxol do uší, je to vlastne cisty olivovy olej a odvtedy je to ovela lepsie, ak mi nahodou este zalahne v uchu, tak len akoze, velmi nakratko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre