Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

sandori
10. júl 2009

dobre ranko maminam aj deťúrencom. My sme ako tradične vstávali zase skoro no a dnes má Ninka výnimočne dobrú náladu nejako dlho lebo obyčajne už zase spíme okolo osmej.

Lindi držím palce nech mastička zaberie, lebo v nemocke som si užila aj ja svoje a dúfam že ma to tak skoro znova nečaká

luca33
10. júl 2009

lindula, ty si to teda naozaj uzivas. Chudatko nase. Snad bude mala rychlo OK. Ako to mohla dostat z mliecka? Vysvetlili ti to? Ved nam stale vsetci tvrdia, ze mliecko je pre babo to najlepsie...

jana_pk
10. júl 2009

Dobre ranko,

Lindi ty kokos = > dobre, ze si sla. Ja by som sa bala, ze ma vyhresia, ze otravujem na pohotovosti... a pritom vidis aka vazna vec. Moja mala taky jak biely vriedok na bradavke, ale zmizlo jej to a uz som to potom ani nespominala. Tak dufam, ze masticka pomoze.

korelka
10. júl 2009

Juj,Linda,len sa držte a nech to malej skoro zmizne!
Baby,včera večer porodila moja kmotra a maly je taky ako moj Alex,ked mal presne mesiac-4150g a 54cm.😀

lindula3
10. júl 2009

ahojte baby...dakuejeme...
tak sme sa vratili z kontroly, mam jej na to davat ichtiolovu mast a kazde dva dni menit, som zvedava ako budeme kupkat, nema sa to namocit... ale zladneme, dr. povedala ze to neni take strasne, ze su horsie pripady ked hnisa cela bradavka, my to mame len cervene a aj zdurene, jaaaaj ale ked jej to davali dole, hlavne ten leukoplast to bolo revu, takto som ju chudatko plakat este nevidela, ja jej tam dam urcite ten papierovy leukoplast, ved ten normalny to je strasne
a mozem vraj davat svoje mliecko dalej... ale uz asi ani nebudem, bojim sa... ved nekojim uz strasne dlho a tu trosku co odsajem, no cert ho ber...
vraj to je z toho ze malinka nejako zle znasa moje hormony ktore sa dostali do mlieka, ja tomu nerozumiem ani som sa nejako blizsie nepytala, lebo ked plne nekojim tak sa s tym nejako zaoberat ani nebudem, kamoska mi pisala ze oni to mali tiez ale ze to preslo (boli plne kojaci) a v pohode potom kojili dalej...
ja mam pocit ze niekedy to mlieko viac skodi ako ma uzitku (mam asi 3 kamosky co plne kojili a deturence maju strasne chorlave, same alergie, astmy, anginy a podobne)

sandori
10. júl 2009

lindi aj moja malá mala ekzém a ked som uz nemala mlieko a začala som dávať UM tak to prešlo...Ale dlho aj ked sme kojili nemala nič iba po zapale pluc dostala ekzem ...a tiez hovorili ze mozno je to z mlieka

arizona
10. júl 2009

čaute maminy 🙂

blahoželáme karolínke 😵 😵 😵

lindul, no paráááda, keď sa darí, tak sa darí...

a k tým topánočkám - my nosíme, veď nenosí pevnú obuv, tak sa nožičky nemajú ako zdeformovať. hlavne keď nosím drobca v kolanke, tak je obutý, aby neprechladol od nožičiek... a aj v kočíku, keď je chladnejšie. ponožky nám nie vždy stačia...

lindula3
10. júl 2009

sandori vy uz ste mali aj zapal pluc? chudatko malinke... no toto ekzem neni

ari no sak bud rada ze uz zadne mlecko nemas🙂

macikjm
10. júl 2009

juj...lindus...ty si si vytvorila taku averziu voci MM...skoda... ☹ ale chapem...
aj moja ninka mala zdurene bradavky...ale len mozno 2-3 tyzdne po narodeni...tiez som to pripisovala mojim hormonom, ktore sa k nej dostali z mliecka...
ja si nemyslim, ze MM moze skodit viac ako UM...jasne moze,ked mamicka do seba pcha alergeny...potom sa necudujem, ze aj deticky maju alergie...ved predsa vsetko prechadza do MM...
ja som ako malicka mala atopicky ekzem, aj doteraz sa mi sem- tam objavil...ale mamka mi davala kravske mlieko...urcite to bolo z toho...no niekedy neboli take vselijake UM ako teraz...
ja chcem ninku kojit co najdlhsie...aj nam to odporucaju dr. kvoli mojej alergii...a jasne ze si davam pozor, ake alergeny do seba dostavam...vobec nejem tropicke ovocie, arasidy,jahody, od porodu som nezjedla ani kusok cokolady, ziadne keksy...nic...kvoli mojej laske sa to oplati vydrzat...
pijem sem-tak kravske mlieko, zjem jogurt, ale aj to sa znazim len minimalne...
tak dufam, ze ta obeta stoji za to, a ze ninuska bude nadalej zdrava...

sandori
10. júl 2009

lindi ano ked ma malá 5 týždňov sme boli v nemocke so zápalom plúc a to nemala ani teploty, mala iba soplíky
macik- ja ked som kojila som tiez nejedla ziadne alergeny a Ninka mala ekzem aj tak- vraj to bolo za to ze som pila kravské mlieko

sandori
10. júl 2009

macik a mne kvoli tomu ze som sa snazila vyhybat alergenom a kojila som zacalo byt horsie- ja som dostávala alergie, zacali ma neuveritelne boliet zuby- telu chybali tie vitaminy a mineraly ktoré inde ako v alergenoch nenajdes

miavin
10. júl 2009

ahojte maminy - linduš - tak som rada, že ste neostali v nemocke. júj nech sa Natalka raz-dva uzdraví - a bude to v poriadku. Držte sa a podávaj info...
no my sme mali celkom fajn no - nečakane prišiel domov tatino - tak sme radi. Dnes je nejak pod mrakom, ale ideme na guláš. Tak prajem pekný predvíkendový obedík 😀

macikjm
10. júl 2009

sandori...
urcite mas aj ty pravdu...ved aj nase tela potrebuju pre spravne fungovanie akysi prijem vitaminov a inych prvkov...
urcite sa neda vyhnut vsetkym alergenom...ved babo z nas vysaje len to najlepsie pre jeho spravny rast a vyvin...
treba doplnat, aby malo z coho aj brat...ale nie na ukor nasho zdravia...ved babo potrebuje zdravu maminu... 😵

sabinazv
10. júl 2009

ahojte kocandy 🙂

catuske a dcerke gratulujem k vydarenej operacii a zelam vsetko dobre 😉

lindul a to co? teda, nas maly mal tiez po porode zdurene bradavky, ze vraj ma z mojich hormonov este... ale preslo mu to nastastie... vsak chlap s takymi didami ako ja... to uz by co bol za exot? 😎
Ale teraz vazne.. som myslela, ze to cez mlieko uz tak velmi neovplyvnuje hormony... a nezacala si brat nejaku antikoncepciu hormonalnu, alebo nieco podobne? hm... no ale drzim palce, iste to dobre dopadne...

a musim aj k tebe macik nieco prehovorit, to by som nebola ja 🙂
Kebyze je vsetko take cierno bile... ze kojime alebo nekojime... ja som sa tymto zaoberala neskutocne dlho - teda cely cas po porode a uz mi z toho preskakovali vyhybky... Je uplne jedno ci plne kojime, alebo nie... KAZDA MAMINA ROBI PRE TO SVOJE DIETA MAXIMUM... najdolezitejsia je spokojna a vyrovnana mamina... toto asi pochopi fakt ten, co si pri tom kojeni riadne odskakal svoje... mne to tiez velakrat liezlo (aj lezie) na nervy... bradavky ma bolia, presla som si zapalmi, odsavala som do odpadnutia, masirovala, teplotovala, depkovala.... a ked som si povedala, ze vsak aj my sme boli odchovani na UM a nic nam nechyba, tak som sa upokojila a nejak rozkojila...
Cize to kojenie/nekojenie nie je vysostne na nasom rozhodnuti... niekomu to ide uplne lahko a prirodzene, niekto sa trochu musi posnazit a potrapit a niekto sa moze aj roztrhat a nepojde to...
A vacsinou ten prvy a druhy pripad si zvykne o tych posledne spominanych mysliet, ze neurobili maximum pre kojenie... Vsak jasne, ze kazdy prirodzene vie, ze najlepsie pre babo je MM... no ale ked to nejde, tak UM je druhe v poradi a ked sa spoji so spokojnou maminkou, tak sa tomu MM vyrovna 😉

jana_pk
10. júl 2009

Sabi toto si budem asi citavat castejsie. Ja tak strasne chcem kojit, ale furt cosi, tiez bol zapal, tiez laktacne krizy, a ked je mlieko tak mala zasa vymysla, ako tieto dni 😖 . A snazim si povedat, ze sa svet neruti, ale nepomaha. Takze teraz si mi dodala silu bojovat alebo aspon mam usmev na tvari 🙂 . Takze v poho dohovor nam obcas 😀

jana_pk
10. júl 2009

A aj ked som teraz nie som si ista ci prvy alebo druhy pripad 😀 😀 😀 (lebo mi nejako uniklo kto je prvy a kto druhy) nepozeram na nu krivo. Sak od porodu citam ako sa snazi... a ked bola ochotna aj smrdiet za tou senovkou...

xixi - ale uz pisme nieco veselsie, lebo dost co sa uz druhy den nervujem, ze mala mi odmieta jest, nech sa aspon trosku potesim

lindula3
10. júl 2009

ja sa ku kojeniu a nekojeniu radsej nevyjadrujem, nechcem sa hadat a byt strasne zla 😀 na otazku "ty nekojis" a odpoved "vies ake je to dolezite" toto mi vacsinou odpovedaju hlupane ktore mali stastie a vela mlieka a nemali problemy s kojenim, strasne som na to alergicka a viem ma to vytocit do nepricetnosti, ale cim vsetkym si musi taka matka ktora nemala dost mlieka alebo mala nejake ine problemy pri kojeni preskakat, to nikoho nezaujima, tak nech sa kazdy stara o seba, nam to sudene asi nebolo tak som s tym uz davno zmierena🙂

mia clovek ani netusi ake vselijake pliagy sa mozu objavit... strasne som sa zlakla ked som jej to objavila vcera, ani by ma to nenapadlo... svokra ma rakovinu prsnika, uz prisla o obe, tak ma hned napadali vselijake scenare:(

inak sabi dnes mi prisli fotky no okolo rozmeru 10x15 to ani neuteka, mam akurat take ramiky a este celkom kus mi trci, tak som pekne nasrata, budem tam musiet vymysliet🙂 a vy uz takto ste boli "zduty" po porode? ty mna by to inak ani nenapadlo ze taketo nieco aj moze byt.. ziadnu antikoncepciu ani nic neberiem, mozno mi len siblo tak som sa viac zahormonila🙂)))

sabinazv
10. júl 2009

ono je to pre zenu taka citliva tema toto... a reakcia okolia velakrat na pohode tiez neprida...
Viem ze to nemyslia zle...mozno aj ja som sa niekedy nevhodne vyjadrila, alebo zatvarila voci podobnym pripadom ako som ja teraz (bola) ...

Lebo to, ze teraz plne kojim neberiem ako hotovu vec a vybavene, mal doma plnu policku Nutrilonu, ktoru mi predpisala pediatricka a ak bude zle, viem, ze moje dieta nakrmim a bude spokojne...
Tiez mam pocit, ze mu nestiham pokryt dopyt niekedy 😎

Jaj a este som chcela... Lindul s tym odsavanim ti rozumiem, ze s tym chces prastit... ja som ako blazon odsavala asi len tyzden-dva, ale ja tu odsavacku tak nenavidim... uz som ju zbalila do krabice a odlozila tam, kde ju nevidim 😀

kaitka
10. júl 2009

sabina ty si poklad) pekne si to napisala o tom kojeni... um a mm)
ja som si presla dost divnym obdobim,,kym som este kojila a dokrmovala,,, boli to neskutocne velke vycitky a hnevala som sa na seba,,ze malej nedavam co je pre nu najlepie
ale ked mi uz aj jej pediatricka povedala ,ze sa s tym nemam trapit,,ze ked to nejde tak to nejde
ze sa koli tomu nemam stresovat,,lebo ten stres prenesiem aj na malu
a co je prvorade ,,mat kludne ,,spokojne dieta
tak isto aj moj gynekolog povedal,ze vsetko som zvladla perfektne,,dobre somsa zahojila,,,rana ukazkova
a ze nekojim,,no ze nemoze byt vsetko ok,,ze sa tym nemam trapit ked nekojim
a verte neverte padol mi kamen zo strdca,,malinku mam zdravucku,,to je podstatne
a aj dnes nerada odpovedam na otazku ci kojim... hm nuz co uz.. velakrat som si povedala,ze som zlihala
ale ked vidim vysmiatu karinku,,tak ma vsetky obavy a vycitky prejdu)

lindula3
10. júl 2009

baby ja som sa v prvom rade nechcela nikoho tym mojim dotazom dotknut, tak to neberte osobne 😀

sabi ja odsavam este teraz uz 3 mesiac, poctivo kazde 3 hodiny a ti poviem je to dost o hubu ked je vysledok par ml denne...

kaitka jasne to je hlavne, ze mame spokojne, zdrave, vysmiate deturence🙂 nasa ani nevie co je to plac🙂

inak nasla som si tu temu situ ako na mieru "nekojenci"🙂))))

kaitka
10. júl 2009

lindula)) mrknem aj ja nanu)
som zvedava 😀

adya01
10. júl 2009

ja tiez pridam svoju trosku do mlyna...od 6.mesiaca tehu mi tieklo kolostrum, nie kvapkalo ale tieklo. hovorim si super, mliecka bude dost. Moj problem ale spocival vo vtiahnutch bradavkach a doktor mi povedal, ze ja urcite kojit s tymto nebudem. Narodil sa maly a neprisal, skusali sme kazdu chvilu, ale nemal sa prisat o co...V tehu som si bradavky vytahovala, bolelo to, ale zas sa vtiahli. Ked skusal tahat maly, tak sa to nedarilo vobec. Skusali sme klobuciky, tie mal namiesto cumlika, vzdy boli plne slin a maly nervozny, ja nervozna...Tak sa prikrmoval - krmil uz v porodnici UM aj ked vzdy pred kazdym papanim a aj medzi nim som ho vzdy prikladala. pomahali sestricky, doktorka a nic.

Prisli sme domov z porodnice a maly sa mi po 2 dnoch prisal a tahal asi 20 minut, bola som prestastna ale len dovtedy pokial som maleho odtiahla a mal plne ustocka krvi - netahal mliecko ale krv. Odvtedy som ho parkrat chcela prilozit ale uz nechcel, asi stale citil tu krv. V podstate od narodenia sme na UM a ked sa neda, tak sa nezabijem. Bolo mi to strasne luto, ale hold, nemoze kazdy kojit. Tiez mi je luto ked sa ma kazdy vypytuje ci kojim a do toho dostanem prihovor, ze by som mala aspon do 2 rokov, ked poviem, ze nekojim, kazdy vyvali oci...ale uz ma prestalo bavit vysvetlovat preco. Maleho pediatricka mi povedala, ze ked je spokojna a vyrovnana mamina a snazi sa pre maleho urobit maximum, venuje sa mu a maly citi lasku a spokojnost... tak babatko je spokojne aj s UM....

Ja sama som bola kojena do 8 mesiacov a do 15 rokov som 2x do roka mavala zapal priedusiek, stale som chudokrvna, alergicka... Sestry boli kojene kazda len do 3 mesiacov a su zdrave, ziadne problemy...

sabinazv
10. júl 2009

kaitka, presne som sa tak citila, ked som dokrmovala... a ked sa ma pytali, ze ci kojim... a ja reku aj dokrmujem a tie sustrastne pohlady dobrezenie...

lindul presne, tiez som odsavala asi hodinu a vysledok 5,10 alebo 20 ml... aj take obdobie som mala... 😒

a k tym fotkam... to si si mala nastavit format, aky mas vo fotaku, tam na stranke bolo treba vybrat pomer stran... ja som davala robit z 2 fotakov a v kazdom mam iny format... a tak mam aj fotky z toho jednoho o kusok mensie, lebo som si myslela, ze su rovnake... no neva...

sabinazv
10. júl 2009

fuha adya... tiez "dobry" pribeh...
uf, s tou krvou v ustockach... to musel byt sok ☹

ale inac vsetko zle je na nieco dobre... ja kebyze si nepreskacem tym co som si... tak dodnes neviem o kojeni tolko co viem teraz... uz by sa mi take veci asi nestali a keby hej tak ich viem lepsie riesit... lebo aj laktacne poradkyne v teme Annag mi povedali, ze som presny priklad toho, ako by sa mladym maminkam nemalo radit a lutuju ma ako mi zdravotnici "pomohli", ale to je uz zasa iny pribeh...

lindula3
10. júl 2009

sabi ahaaaaaa 😀 ja taky technicky typ 😀 😀 😀

sabinazv
10. júl 2009

inac tu temu nekojenci, jasnacka, ze mam precitanu davno 😎

macikjm
10. júl 2009

ja som to tiez nemyslela tak, ze matky, ktore nekoja, tak su krkavcie alebo co...
ani ja nepatrim do prvej skupiny dojiciek podla klasifikacie sabi...
ale mam kamosku, ktora kojila cez zapaly, bolave bradavky, zo zatatymi zubami...so slzami v ociach...a este neviem co...to som ja este nebola ani tehulka...a preslo to, vydrzali a koja doteraz, maly ma 9 mesiacov...a neprikrmovali ani raz...ona mi ide prikladom...
ale fakt neda sa vzdy..
a tiez urcite neda sa dat rovna sa medzi kojene deti- zdrave deti a nekojene chore deti...to urcite nie...ved to zavisi este od milion faktorov...
ale zase poznam pripad mamicky, ktora nechcela kojit, porodila dieta a hned robila vsetko preto, aby nemala mliecko, aj take su... ☹
tiez to asi zavisi od nervov a trpezlivosti tej ktorej mamicky...
takze vsetci hore hlavu...kto chce kojit, nech koji, kto chce ale nemoze...nech sa s tym zmieri...alebo nech bojuje...
a uzatvarame temu kojenie- nekojenie...ok?je to fakt kazdeho vec... 😉

macikjm
10. júl 2009

este posledna myslienka ku kojeniu...to ze kojim si velmi vazim...nikdy by mi nenapadlo kvoli tomu niekoho odsudzovat...viem, ze aj my s ninkou sme na tenkom lade...ze kedykolvek sa moze nieco stat, zmenit a nemusim kojit...takze tak...budme spokone a majme zdrave deturence... 🙂 a uzivajme si ich plnymi duskami... 😀

krpcek
10. júl 2009

ahojte. a to co to tu?
kojim, nekojim? 😀 😀

ja kojim a tiez mi lezie ma nervy, ked ma niekto stretne na ulici a prve co sa ma opyta, je ci kojim? nie je to jedno? akoze tie co nekoja su nieco horsie ako tie co koja? aspon nebudu mat cecky vytahane po kolena 😀 😀 😀

jana_pk
10. júl 2009

krpcek xixi - to ja ich budem mat az po zem, lebo nenosim podprdu 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre