Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

bambina
17. júl 2009

sandori dakujem, uz som sa zlakla, ze ju casto prikladam

arizona
17. júl 2009

čaute 🙂

tá salicylová masť sa dá kúpiť aj bez receptu (1%-ná). ale myslím, že tie šupinky rovnako rýchlo zmiznú aj s natieraním a vyčesávaním ako bez... teda - my sme to skúšali aj s mastením a aj bez (malý to mal 2-krát zatiaľ) a rovnako dlh to trvalo 😅

a nečudujem sa, že niektoré bábätká kŕmia pomaly aj rezňom od 2. mesiaca... našla som doma skvelú knihu Naše dieťa (alebo tak podobne) z roku pána 5 (ináč asi nejaké 70.-te roky) a tam písali, že od 2. mesiaca sa pomaly začína prikrmovať - aj kojené, aj nekojené deti 😀 a začína sa mrkvou, zemiakmi a mäskom. takže párok s chrenom asi môže byť 😀 musím si naštudovať, čo treba dávať v 4. mesiaci... žeby lángoš?

miavin
17. júl 2009

bambina - no náš kým som na polovicu kojila - kakal každý 2-3 deň - teraz kaká 1krát - niekedy aj 2-3 krát a niekedy nič, takže je to rôzne 😀

miavin
17. júl 2009

ari - veď mne dnes mama zahlásila - že som v 3 mesiaci jedla krupicu - že aha aká je zo mňa baba 😀

pikino
17. júl 2009

mojej segre mama od narodenia mlela do mlieka hovadzie maso, lebo bola chudokrvna. a prezila 😀
to fakt kazde desatrocie sa menia tie pravidla. teraz este castejsie.

arizona
17. júl 2009

mia, nááá vidíš, ja som že vraj tlačila varené zemiaky asi od 3. - 4. mesiaca 😀

krpcek
17. júl 2009

ahojte.

tak ja som dnes kupila malej opalovaci krem, lebo som s nou bola u babky a mala ma normalne chytene nozicky so cervena . . a to sme sedeli v tieni a este aj slnecnik mala. 😀

inak ja som z mojim kocikom spokojna, je sice par veci co by som zmenila, vylepsila, ale celkovo som spokojna . . a aj malej sa tam asi paci, lebo mi tam spinka kludne aj tri, styri hodinky. 😵

to odtrhavanie od prsnika mame aj my, takze to asi fakt bude pocasim. ja malej davam pit aj cajiky, alebo vodicku, lebo stale ju nemozem mat na prsniku - som tak skusila jeden den a vecer ma uz tak boleli bradavky. . . takze nehrozi.

prikrmi - no kapitula sama o sebe. ja som vraj bola prikrmovana uz od 4.mesiaca, ale mne sa to zda este skoro. no sak uvidime . . . mozno aspon nejaku stavu z melona jej dam . . alebo z jablka . . . no zacneme pomalicky v auguste.

cikyta
17. júl 2009

Baby,vás pediatrička neposlala po 3 mesiaci na krv? či nieje bábo chudokrvné,či má dosť železa...Nás áno.(Ale nemá príčinu.Silvinka je zdravučká.klop klop)
inak-včera spinkala po injekcii nádherne aj cez aj v noci a dobrá aj dnes.Plakala len raz riadne,aj to,ked sa jej prihovorila kamoška.Nuž,tak to vizerá,ked sme celé dni same dve ☹ Bude to môj cecok-bohužial.
Ani babky,surodenci,tety...nik 😢

komisakpd
17. júl 2009

no toto...a ja som s nevsimla 😉

misha666
17. júl 2009

ciky...zato moja opicka sa rehli na kazdeho aj ku kazdemu pojde 😀 jak male ciganca 😀

krpcek
17. júl 2009

kocky ta plavaren v PK je na konci komenskeho ulice.

pikino
17. júl 2009

nasa tak spustila rev ked som ju zobrala do roboty, vsetci sa nahrnuli nad kocik tak dostala sok, ale potom sa uz nechala mackat.

miavin
17. júl 2009

no náš drobec nemá problém z cudzími ľuďmi, akurát sa mu už 3 krát stalo z očí.... ale už máme šnúrik na ruke 😀

krpcek
17. júl 2009

ani my nemame problem s cudzimi - mala sa zacne usmievat a schovavat akoby sa hanbila. taka je zlata vtedy 😀

miavin
17. júl 2009

no my dnes pôjdeme asi neskôr spať, nejak máme posunutý režim - drobec zaspal tvrdo - ale okolo 20.00 ho zobudím, okupeme - napapame a pôjde spinkať. A v noci uvidíme čo bude zase ☹

miavin
17. júl 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ešte som to tu len dopísala a už trčala hlavička z kočiara - takže nič z neskorého spania - už je okúpaný - a ideme papať a spinkať 😀

miavin
17. júl 2009

no páni - malý papal, papal - a keď si išiel odgrgnúť - tak sa pogrcal - komplet, ešte nikdy sa tak nepogrcal, bože som sa zľakla - celý gauč, ja , on - hrôza, ale ešte čo to popapal a už je v postieľke ☹

krpcek
17. júl 2009

http://www.familymarket.eu/index.php?main_page=...

aha aku uzasnu hracku som objavila. 😵

luca33
17. júl 2009

ahojte,
ja mam ten Gesslein a som s nom zatial spokojna. Nevrzga ani mu ic neodpadlo 🙂 Akurat ma sirsi podvozok, tak obcas niekam nevlezieme 🙂 Vyhodila som uz vanicku a pouzivam sportovu cast. Da sa dat uplne do vodorovnej polohy a s ukocovacim nadstavcom je to vlastne plnohodnotna vanicka. A malej sa tam paci, lebo tam ma dost miesta. Mame k tomu dve saby kolies. Velke pevne a male otacave. Takze aj do terenu, aj do mesta. Velmi dobre sa ovlada. To ocenujem hlavne ked mam malu na rukach a tlacim ho len jednou rukou 🙂 Tak ak vam nevadi, ze je to kolos, tak mozem odporucit 🙂

luca33
17. júl 2009

krpcek nasa mala dostala podobnu lienku. Ale zatial je jej sirioka 🙂

krpcek
17. júl 2009

luca ty nevies, kde je ta plavaren v PK? ma to byt na ulici KOmenskeho. . ..

krpcek
17. júl 2009

my sme dostali taku kocku - ale ta tam nie je,ale mala je z nej hotovo. . .len je tazka, tak si ju este nevie udrzat.

krpcek
17. júl 2009

nasla som ju. 😀

tuto kocku mame.

http://www.babytrend.sk/lamaze-zrkadlova-kocka-...

otecko sa z nej tesi viac ako mala 😀 😀

lindula3
17. júl 2009

baby budem trosku provokovat🙂 mala uz davno spinka, okupsana, napapana a my sme s manzom prave vyliezli z bazena🙂 voda ma 32 stupnov, uplna parada take vecerne kupanie🙂))))

krpcek
17. júl 2009

http://www.babytrend.sk/fisherprice-hovoriaci-p...

aj tohto psika sme dostali. 😀 inak to je jedina zachrana, ked mala zacne strasne revat, pustim jej psika a v momente je ticho.
a nam uz sibe - hlava, ruky, brucho, kolena - si spievame od rana do vecera 😀 😀 😀 😀 😀

krpcek
17. júl 2009

lindus jedu k vam 😀 😀

lindula3
17. júl 2009

luci ty mas preslov dne🙂)))
no mozes ale akurat tam dal muz chlor, takze by som neradila🙂 a pocujem ho ako nadava ze ho zeru komare🙂

krpcek
17. júl 2009

ty mne by ani ten chlor nevadil. 😀 som normalne nasrata, ze sme tento rok neurobili bazen.

sak ja si pokecam aj sama. 😀 😀 😀

krpcek
17. júl 2009

vykecam sa sama sebe a pojdem spokojne spat, ze ma niekto vypocul. 😀 😀 😀 😀

fuuuuj , ale mi je horko . . . a ten moj "princ na bielom koni" sa este rozhodol, ze on si musi urobit rezne, hlavne, ze sa v celkom dome, nehybe zvduch 😠 😠 😠 😠 😠 😠 zabit

luca33
17. júl 2009

krpcek, to bude plavaren. Adresa sedi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre