Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

krpcek
18. máj 2009

mia my mame tiez take trojhodinovky. . . ale niekedy vecer si dozaduje aj viac, ale skor ako po dvoch hodinach jej nedam.

ja v hypermangane kupem od zaciatku, ale skusim ten repik na tie vyrazky.

no a bepanten - najlepsia masticka aku poznam. krpana mala zaparenu ritku, tak som jej ju rano zacala natierat bepantenom a do vecera to bolo ciste. pouzivam ju stale, aj preventivne. . . .ale ze na vyrazky pomaha to som nepocula, ale vyskusam. 🙂 🙂 🙂

krpcek
18. máj 2009

zanu ☹ ☹ chudatenko malicke. a na co to asi ma alergiu? to nevies?

krpcek
18. máj 2009

ozaj baby kolko moze byt odsate mliecko v mrazaku? a ako sa rozmrazuje?
som sa rozhodla, ze idem odsavat, ked mam toho mlieka tolko . . . ked nahodou pojdem na disco 😀

lindula3
18. máj 2009

mia a ten repik das normalne sacky vymocit do vanicky?🙂 my tiez bojujeme so supinkami v hlave a na tvaricke mame take cervene bodky a nevieme sa toho zbavit... zajtra ideme zasa na kontrolu koznej tak uvidime

lindula3
18. máj 2009

krpy zmrazene moze byt v mrazaku 3 mesiace, potom ho rozmrazis bud 48 hodin v chladnicke alebo v teplom kupeli... ale musis ho spotrebovat do 24 hodin

miavin
18. máj 2009

lindula-no my máme sypaý repík-tak dáme asi 3 lyžice byliniek a zalejeme prevarenou vodou - necháme vyluhovať, scedíme a to vlejeme do vaničky s vodou - zatiaľ funguje. ale aj sáčky budú dobre podľa mňa - aspoň nebudeš mať bylinky všade 😀

krpcek
18. máj 2009

lindus a tebe nedala oravcova ten holtov krem?

lindula3
18. máj 2009

mia tak dnes vyskusame aj to... pridam par vrecusok k hypermanganu🙂)))

ale lucka dala... lenze to vraj nie su potnicky... boli sme na kramaroch minuly tyzden na kontrole kvoli tej peceni a zltacke a tam ta lekarka u rizikovych novorodencov sa pytala ze co to mame na tej tvary a ja ze potnicky a ona ze to ziadne potnicky nie su ze je to apaticka dermatitida, dostali sme na tie supinky do hlavy nejaky kremik (neviem aky miesali to v lekarni) musim to vycesavat, to je strasne cez tie dlhe vlasky a na tu tvaricku tiez miesanu ichtiolovu masticku tusim... zajtra ideme na kontrolu tak uvidime... v tej hlavicke je to lepsie lenze na tej tvaricke je to ako krupica, cez noc mam pocit ze to vzdy zmizne to cervene a cez den nanovo, uz som sa zlakla ci nema nejaku alergiu na svetlo...

misha666
18. máj 2009

no mne moja slecna spinka od 23tej do 5.30 a niekedy aj dlhsie... ked ma cisty nosik...ale to preto lebo vecer vypije aj 170ml mlicka a potom ma na noc dost 🙂

lindula3
18. máj 2009

ides luci zajtra na poradnu? my ideme rano... ktovie aku dalsiu chorobu budeme mat zas...

ozaj baby ked vam babatka spia tak tuho, nemykaju sa vam? ta nasa niekedy strasne... normalne rucicky rozhadzuje...

lindula3
18. máj 2009

misha 170 ti spapa? to je teda super... mne tak 100 a to mame o dva tyzdne viac ako vy... kolko ste pribrali?

krpcek
18. máj 2009

nie lindul nejdeme. az o tyzden tam mame byt.

zuzik25
18. máj 2009

ahojte maminky!
tak aj my od piatku soplikujeme a k tomu sa nam zapalili ocka, normalne jej zeleny hnis vachadzal z ociek, neviem ci to nebolo od soplikov. ale uz nastastie ocka nehnisaju, len sopliky stale su. v stredu ideme do poradne a este k tomu ja s tym mojim zlcnikom na sono, lebo mam dalsi zachvat za sebou.

bei, ja som malej tiez chcela kupit kremik, ale rovno som sa v lekarni pytala a najlepsie je chranit babo pred slnokm uplne, dat plienku na kocik a byt v tieni. ze su nejake speci kremiky pre babatka ale doporucuje tak od pol roka, ze je to este veeelmi skoro teraz. takze tvaricku nenatierame vobec. ale tiez je vyhadzana ako pubertiak od potniciek, natieram jej to mojim mlieckom, tak ked nie je teplo zmiznu, ale dnes je uz dusno a ma ich zas.

baby a to vydrzite s kojenim 6 hodin, ked babatka spia? nasa minule prespala 5 hodin vkuse a aj som myslela ze mi roztrhne prsia. takze mi je to vlastne jedno ci musim vstat kvoli odsavaniu alebo kvoli papaniu.

misha666
18. máj 2009

lindul...na poslednej poradni sme mali 4510g a z nemocky sme odchadzali 3400g 😀 moja je riadna papkacka 🙂

lindula3
18. máj 2009

zuzik mas zlcnikove kamene? ja hej uz tri roky a bala som sa ako zvladnem tehu ale zvladla som to lepsie ako ked som nebola tehu... mala ma nejako chranila od tych zachvatov...

misha to je teda papacka... ale furt lepsie ako keby nepapala🙂

zuzik25
18. máj 2009

lindul, no vyzera to tak, uvidi sa na sone kolko a ake velke. ale od porodu som mala uz 4 zachvaty, pomaly sa boiim aj cistu vodu vypit. predtym som taketo zachvaty nemala. asi ti mala netlacila na zlcnik preto si to tak zvladla.

cikyta
18. máj 2009

Ahojte.Ježiš,ako sa to len dobre číta.........že vaše bábätká spia aj 5 hodín ☹ To moje maximálne hodinu.Ale zajtra ideme k dr.a hádam už čosi s nou budu robiť,lebo melieme z posledného.

zuzik25
18. máj 2009

ciky, neboj ono sa to upravi, zmena moze nastat zo dna na den.
inac nasla som uspavaci prostriedok, malu dame do vajicka, pohojdame a za 5 minut spi. a potom uz len prenesieme do postielky.

lindula3
18. máj 2009

joooj zuzik to je neprijemne... ono sa vraj tvoria kamene aj v tehotenstve... ja som mala fakt stastie ze mi tam mala netlacila... no najlepsie je dat to asi von (no ja strasne bojim uspatia) aj som sa uz raz odhodlala ale nevyslo to poslali ma domov, ze som nad limit co im poistovna preplaca tak som potom otehotnela... vraj je na to dobra cierna redkovka a caj stavikrv vtaci, lenze mne nic nepomohlo... ked to mas uz podrazdene tak ta chyti zachvat fakt aj zo sucheho rozka... tak drzim palce a daj vediet ako si dopadla...

ciky a co si myslis ze ti daju nejake kvapky na spanie?🙂 neboj to sa upravy este ste malicky, fakt sa to moze zo dna na den...

erika3011
18. máj 2009

Ahojte babulky, dlho som tu nebola, nestíham pri malej... 😠 no teraz mi nedalo nenapísať...
ciky, ako vidím máme rovnaký problem..tá naša tiež spí málo, max 2 hodiny a to aj v noci! .. sme z toho na nervy, už som si aj poplakala.. vždy ked ju hojdam na rukach, zaspí rýchlo, ale akonáhle ju položím už plače dalej a kuka ako puk 😒 Už som taká vysilena že sa aj bojim,že tak hlboko zaspim,že nezbadam že plače..aj ked to je pri jej hlasivkach asi nemožne..

miavin
18. máj 2009

erika - neskúšala si ju nechať trošku vyplakať? náš drobec tiež pri fľaške zaspáva - a keď ho položím do postieľky - tak má kukadla ako reflektory 😀 , ale dám mu dudušu - trochu ponervačí a zaspí - niekedy cez deň potrasiem v kočíku - niekedy aj dlhšie, ale od plaču sa unaví a potom hajá. 🙂

krpcek
18. máj 2009

ciky, erika moja mala to tiez robila . . .teraz asi 4 dni je taka, ze aj ked ju polozim tak aspon 10 min. vydrzi byt ticho, ale musi byt prebalena, napapana, odgrgnuta. 😀

jankaaa
18. máj 2009

ahojte babenky davno som tu nebola lebo pri tom mojom drobcovi nemam cas na nic...dnes sme boli na ortopedii tak este musime balit nasiroko s dvoma plienockami...v stredu ideme na gastro tak nam drzte prsteky nech je vsetko v poriadku....

miska chcela som sa ta spytat ty malej davas na vecer umele mliecko?a tolko vela vypije?

jankaaa
18. máj 2009

erika nas maly tiez toto robi pokial ho mam na rukach tak zaspinka ale ked ho dam do postielky hned spusti plac

cikyta
18. máj 2009

Lindula,nie že mi da niečo na spanie,ale zistí,prečo nemožme spinkať,lebo malej padaju očká a viem,že chce spinkať,ale furt sa strhne akoby ju kopla elektrika a reveeeeee-a tlačí do bruška až je červená,tak tam bude iný problém,ako nejaká nespavosť.No-ktovie.

erika3011
18. máj 2009

Ciky to aj naša, ja som mojej kupila už feniklový čajik lebo si myslím,že má problemy s travenim..a s prdíkmi. lebo hrozne tlačí, je bordová a nič neni v plienke a ešte som kupila taku mastičku na masirovanie bruška..tiež na vetry.

Jankaaa no teda a to tvoje má už mesiac.. mňa každy plaší že to môže byť aj do roka dieťaťa.. aaaach.

Miavin, ja nemam silu a srdce nechať ju len tak plakať aj ked možno by to pomohlo ☹ Moja z flašky papa len čajik, ten feniklovy.. ale nezaspava pri tom, ale na cicine zaspáva jedna radosť, ale hned ako sa odcupne už spúšťa plač ☹ a dudušu nechce ☹

elfi1
18. máj 2009

ciky - mamina mi akurat hovorila, ze v nejakom poslednom cisle casupisu Zdravie (nie asi v tom najnovsom), nejaka lekarka pise o tom, ze preco babatka niektore nespinkaju. ze to moze byt aj od liekov pri porode - napr. aj od Epiduralu. na mojho to nastastie takyto ucinok nemalo - v noci spi super.

nas sa ale tiez cez den budi na trhnutie ruckami a vselijake jeho pohyby. ja mam mlieka az az, tak teraz skusam pit 1x za den matovy cajik, lebo krmenie viac krat na jednom zatial nezabralo a to druhe vzdy trpelo preplnene.
no a v noci to tiez poznam tie preplnenie prsia. vtedy aj ja musim vstat, hoci maly este nepyta, a hybaj troska poodsavat.

inak maly papa tak 7 min a hotovka. potom odpadne od prsa ako napity kliestik a spi. ale beriem ho odgrgnut a to sa vacsinou zobudi.
ale to tym, ze mliecka je vela a on papa dost dychtivo, tak sa rychlo napapa a ma dost, ale aj sa nahlta vzduchu, tak musim dat odrgnut. akurat rano ho necham potom spinkat pri mne v posteli.

petusko
autor
18. máj 2009

ahojte
poctivo vas citavam, len tu vacsinou sedim s Marcelikom na rukach a Petik tu obieha, tak je nemozne pisat 😀
vyrazky na lickach ma aj drobec, nic speci mu na to nedavam a pomaly to mizne. a dneska som neodolala a zjedla som jednu jahodu, som zvedava na reakciu 🤐
zajtra idem na kontrolu ku gyn., dufam je vsetko o.k.,lebo ma dost bolieva spodok brucha, take krce bolestive mavam 😖
no a uz sa ozyva Marceli, idem ho uspat. ja tiez padam, v noci sme spali straaasne zle 🙄
tak sa opatrujte aj s pokladikmi 🙂 😉

cikyta
18. máj 2009

Erika.Aj fen.čajík sme skusili,aj kvapky,aj dva druhy sušen.mlieka,aj homeopatiká... ☹
Elfi.Pri pôrode som EPI nedostala.Len nejaké 2 injekcie pri šití,ale celý den som sa trápila,tak asi aj to zavaži 😒

Na vyrážky je velmi dobrá obyčajná klasická modrá indulona.V pôrodnici nám hovorili a mám to už uspešne odskušane. 😉

krpcek
18. máj 2009

baby a to sa vam chce v noci vstavat a odsavat mliecko?

mne teda nie, preto sa rano budim s mlackou pod sebou 😀 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre