Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

bambina
27. júl 2009

solen, dakujem.

kaitka
27. júl 2009

zuul,,no ja ti neviem nema misko daku alergiu hmm,,lebo ma to nejak dlho,,skus sa popytat lekarky,,co by neurobila dake vysetrenia

korelka
27. júl 2009

Ahojte!zull,pýtaj sa na krčne-my sme boli,nie je to žiadna hrôza a aspoň ti ho poriadne prezru😉
ja,keďže bývame na dedine som stale poctivo zavárala,ale toho roku...všetko šup do mrazničky a v zime to len trocha povarím a mám ako kompot.akurát som robila len jahodovy džem,ale už nie je.😀

sabinazv
27. júl 2009

tak uz som tu aj s broskynami 😎

pytala som 10 kg, ale ked som videla, kolko je 5, tak som vzala 8 😅

sabinazv
27. júl 2009

vlasy aj mne padaju, ale ja ich mam hrozne huste, takze ziadna ujma na hlave sa neudiala, akurat mi vadi, ze su vsadeeeee

... zuul, ja som na sopliky skusila dat drobcovi homeopatika alium cepa... to je vlastne cibulovy extrakt... a myslim, ze zabralo... ale teraz znovu mame, tak sa chystam zasa dat... mlieko si neviem odstriekat, tak mu neviem ani dat do nosa 😒

aprilovky2009
27. júl 2009

kuk sem na albumy 😎

zuzik25
27. júl 2009

no ake su zlati ti nasi drobci.
ja som uz zvrtla obchod, bracek postrazil sestricku pred obchodom, tak som tam nemusela kluckovat medzi regalmi.
sabi, snad pride sukromny podnikatel s broskynami k nam zajtra. dam poumyvat pohare do mycky, nech su nachystane.

sabinazv
27. júl 2009

zuzik, k nam dosiel dalsi... hulakali v rozhlase... s cucoriekami 😀

v umyvacke ich mozes aj zavarit rovno... vraj to tak zeny robia... ked daju umyvat, tak tam suchnu aj zopar zavaranim... mne to prislo, ze si robia srandu, ale nie.. vraj sa to tak robi 😅

zuzik25
27. júl 2009

cucoriedke mam este z minuleho roka v mrazaku, robime si z toho kokteily.

no ja to zavarim radsej klasicky na sporaku. ved mycka nedosiahne teplotu varu.

sabinazv
27. júl 2009

ja to idem zavarat v tej rure... no som zvedava na moj prvy pokus ako dopadne 😎

a na vyzivu nemam dost poharikov som zistila 😒

pikino
27. júl 2009

caftee micky.

my sme mali behaci vikend. najprv sme leteli k babke do bernolakova lebo mali hody tak sme sa tam najedli a potom sme odtial museli letiet do budmeric lebo manzova mama mala meniny. no zabijacky vikend. mala to nastastie celkom dobre zvladala. ani neplakala.
vecer sa pricucla k ciciku a za dve minuty bola tvrda ako stolverka a spala az do pol siedmej. 😀
akurat ma vcera dost prekvapila. som jej scela vycistit nostek vatovou tycinkou. a chytila taky rapel.
normalne som nechapala.pistala od zlosti, kopala ma a odstrkovala. tak som na nu skrikla, sa zarazila
kukla na mna prekvapene a zacala si frflat. aj vase maju take vybuchy zlosti? lebo mna to uplno prekvapilo, ze taky krpec uz zacina mat svoju hlavu.

a inak nasama tiez od narodenia sopel. a mlieko jej to este zhorsuje. som si vsimla ze ked jej pri kojeni tecie cez nos mlieko ked nestiha prehltat tak potom je strasne zahlienena a chrchle a odsajem kopec soplov.

macikjm
27. júl 2009

juj...tak ste toho popisali...ste riadne akcne mamicky... 😀
my sme boli dnes pri dr. a skoro som odpadla...
ze nasa ninka ma vahu 7700g...to ma potesilo, len minuly tyzden presne pred 7 dnami mala 6450g....kukam na sestricku...a ona ze minule maly pokazenu vahu, ze teraz je uz opravena...takze pri predchadzajucom vazeni mala viac...ale este teraz mi to neide do hlavy...normalne ked ninka vstane, tak ju zvazim na kuchynskej vahe...mam taku do 8 kg...nechce sa mi verit...nasa nini ma uz 7700g... 😖 😀
chodime k dr. kazdy tyzden ako som uz pisala kvoli sopllikom...uz je to lepsie...dychnie mala vzdy ciste...len tie sople hnusne...a tiez ich nemala farebne, len kv 😀 li tomu nam dr. zobrala vyter, ze su dlho a vykultivoval sa staphylokok aureus...
zuul...nech vezme dr, vyter aj vam,,,ved je to minimalne vysetrenie...a aj ked symptomy tomu nenasvedcuju, moze tam mat nejakeho bacila hnusneho...dufajme, ze nie... 😉
idem bo ninuska uz mrnci v kociari...a ideme vazit... 😀 😀 😀

pikino
27. júl 2009

paaani macik, riadneho cvalosa mas doma 😀

lindula3
27. júl 2009

caute baby... no fakt ste dnes toho popisali... citala som to len tak zbezne...
vlasy padaju aj mne, hlavne ked si umyjem hlavu a idem si tie mokre vlasy rozcesat, plna vana je toho... a to ani nekojim kurnik...
dnes rano o 5tej nas mala zobudila ako keby chuchmala, ze ma plny nostek... ale sopliky som ziadne nevidela, dufam ze nebudeme chory lebo ma porazi... ja som vlastne tu odsavacku na vysavac este ani nepouzila, susniky vyberam palickou... ako sa to tam ma hlboko pichnut? ja vlastne ani neviem ako to vyzera, este to mam zabalene v krabici, no kdyby neco, musim to vytihanut...
macik aspon dobre papate nie? keby si dosla s malinkou k mojej dr. tak by ta hned poslala na endokrinologiu🙂)))

pikino
27. júl 2009

lindus tvoja lekarka je speci. 😝

no to sa jej ani hlboko do nosa pichnut neda ta odsavacka, je to dost siroke.

macikjm
27. júl 2009

no babi....kuchynska vaha ukazala myslim realnejsiu hmotnost mojej bombulky... 😀
pred papanim sme navazili 6600g a po 6730g....myslim, ze teraz ma moja dr. pokazenu vahu, minule ukazovala dobru hmotnost...no neviem...ale tych 7700 g sa mi zda nerealne...mali sme taketo vahy od narodenia: prvy mesiac-5000g...2. mesiac- 5720 g...2 mes. a 3 t.- 6300g, 2 mes a 4 t.-6450g a teraz ze by 7700g, urcite nie...mame 6600g... 😀 😀
no v stredu ideme po vysledky kontrolneho vyteru, tak tu vahu prekonzultujem... 😀
a ked budu ok vysledky, budeme ockovani... 😒 😅

macikjm
27. júl 2009

zuzik...a ako mrazis cukety??? nastruhas ich, alebo nakrajas na kusky???ja chcem tiez zamrazit...

zuzik25
27. júl 2009

macik, nastruham ich, nech nemam pototm robotu s tym.

cez obed mala nechcela spat, tak som ju supla do nasej postele a ja spolu s nou a spali sme spolu. aj ked maminka by este hodinku potiahla. 😀

asi sa pojdeme este prejst ked sa napapame, bo ocinko nam pride az vecer. no co uz.
dnes mam rekord v prani - 4 pracky a vsetko je uz suche. to bude zehlenia.

ninnaricci
27. júl 2009

ahojte
...idem sa vám posťažovať...my máme od včera zvýšenú teplotu a straašné revy...nepapáme ledva do neho dáme 100ml...čo už stiahol aj 180ml...
...vkuse len na rukách ho treba čičíkať...lebo už až zjape a nie plače...boli sme dnes u dr. noo ona nič nezistila...takže asi sa nám už hlásia sprievodné bolesti okolo zúbkov...noo zatial nič nevidím
...tak dúfam, že to skoro prejde...lebo už som niekedy ozaj zúfala...keď neviem utíšiť drobca...a vidím, že ho niečo trápi ☹

macikjm
27. júl 2009

zuzik...este otazocku...ja este taka neskusena gazdyna... 😅 v com tie cukety mrazis???v nadobkach, ci v mikrotenakoch????
nina...juj...asi fakt zubky...budete mat rekord nielen vo vahe ale aj v prvom zubku??? 🙂 drzte sa...

ninnaricci
27. júl 2009

macik...no poviem ti...nie je to žiadna sranda...ešte to očkovanie bola malina oproti tomuto ☹

...vy zavárate? ...ja vás obdivujem...ja nemám čas variť...a nieto ešte zavárať...to spolieham..že babka niečo pošle 🙂

zuzik25
27. júl 2009

macik, v mikrotenakoch, ale asi by sa nic nestalo aj do nadobiek to dat. ale tolko ich nemam, tak davam do sackov.

majka_dk
27. júl 2009

ahojte baby,

tak my sme stale zahlieneny, ale tak vo vnutri, nam vobec nic nejde z nosika, ale uplne chrci a dr. nam povedala, ze to je z refluxu, tak od stredy skusame davat gastrotuss, ale zatial to vobec nepomaha a stale chrci ☹

my ideme v stvrtok na tu chatu , tak uz mam cestovnu horucku, snad to dobre dopadne

vlasy strasne padaju aj mne, ale mne vzdy padali len pocas tehu nie

a to zavaranie obdivujem tiez, zeny ste super zeny

macikjm
27. júl 2009

zuzik...dakujem...
majka...viem, co prezivas...my sme chrcali doteraz...u nas je to uz lepsie...klop klop...
kamoska co ma polrocneho synceka prezivala to iste...aj im nasli nejakeho bacila v nosteku, ale zakoncila to, ze deticky zo vsetkeho vyrastu...tak dufam a cakam..jej syncek je uz uplne fit...ale v podstate ma pravdu, lebo aj fyziologicky reflux sa vekom dietatka zlepsuje...drzte sa... 😉 😵

romanakatka
27. júl 2009

ahoj mamule, pozerám, že ste toho popísali... budem dnes čítať keď uložím krpčeka... len toľko, že sme dnes akoby sme vypili makový odvar... ale to z kvapiek fenistil... máme neskutočné soplíky... krpec je už alergický na odsávačku a zatekajú mu, tak dnes sme dostali nejaké homeopatické kvapky a tento fenistil, mali nás očkovať ale nebudú až v piatok ak už budeme ok, ak nie, tak spravia výtery... no ale drobček už je z tých soplíkov nervózny a ja tiež... riadne mi lezú na nervf 😠 snáď mu už toto zaberie...

sabinazv
27. júl 2009

ahoj katka, a ake kvapky to mate? ja som mu este ziadne nedavala...

anib
27. júl 2009

ahojte, predstavte si uz vznikla tema ,,aprilovky 2010,, ako to rýchlo leti, zajtra ma malinka 3mesiace a o dva dni nato zacala takto pred rokom vo mne rast,je to uzasne 🙂 .
aj my mame uz dost dlho sopliky,ale bud jej ich len vatovou tycinkou vyberiem,alebo nakvakam libenar pre deti
ockovani este do noziciek nie sme a mala tiez zacina slinkat a pri zaspavani aj pocas dna reve/chvilu/, normalne ju musim tisit tak,ze ju mam na rukach a funim jej na celo,k usku,obcas drzim za rucku, potom dlhy povzdych a zadriemne - to je najlepsi okamih na kojenie

anib
27. júl 2009

a pridala som konecne aj par fotiek

sabinazv
27. júl 2009

anib, tiez som si vsimla tie nove aprilovky 😎

a ty mas tak isto vyrocie vzniku 2 dni po 3 mesiacoch ako my 😅

biankine fotky su uz pridane, vsimla si si?

anib
27. júl 2009

jojo, vsimla , dakujem, to su vsetko foto z mobilu - tak ma drahy naucil cez ten kabel do pc zadat, ale tie z fotaku neviem aj tak zmensit, mozno raz...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre