Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

lindula3
28. júl 2009

no jasne sabi treba🙂 u nas zavara babka... no uz som dost stara na to aby som sa priucila🙂))

petusko
autor
28. júl 2009

ja este nedokrmujem a popravde ani sa mi do toho nechce 🤐 😅 ale za take dva tyzdne uz musime, kedze nekojime 😖
zacneme s mrkvou, zemiackom, brokolicou. uvidime, ako mu to pojde. uz mu davam do rucky lyzicku, nech sa zoznamuje. trafi si ju hned do pusy a ozuzlava 🙂

miavin
28. júl 2009

no my máme tiež "belocha" po tatinovi....môj oco mu stále nadáva že : bledá tvár.... 😀 ale je úžasný.... a určite je po manželovi - teraz to vidno na 100% - aj vlasky mu rastú blond - svetlo hnedé.... no bobošik moj, už sa prevrátil zas na bruško - som bola na kontrole - ale ležal si na ručke....tak som mu ju len dala na miesto - joj baby - ako píšete - najkrajšie sú keď bubajú 😀

lindula3
28. júl 2009

my sme tiez na umelej ale o dokrmovani este nerozmyslam... naco? ja este vydrzim do tych 6 mesiacov, nic sa nam nestane... nebudem ju zbytocne zatazovat ved sa nabasti v zivote este dost 😀

miavin
28. júl 2009

petusko - veď to je skvelééé keď si chytí a trafí do pusky - šikulka je, super, no ja mu mrkvičku tiež dávam ale len raz do týždňa - jednu lyžičku - chcem počkať kým ozaj nebude mať 4 mesiace.... ale dávame tie pripravené už....lebo som aj čítala - čo je zdravšie.....no ale asi prejdeme na príkrmy od Hami - lebo Hipp nedopadol moc dobre... v testoch ☹

petusko
autor
28. júl 2009

mia,lenze u nas nie je nik blondaty 😀 manzel mal svetle vlasy, ked bol maly ale teraz ma tmave. ked niekoho stretneme, tak najprv pohlad na maleho, potom na nas dvoch a nasleduje otazka, po kom je blond 😅 a vysvetluj, ze nevies 😀 😀
kocky, ja idem uz do hajan, chalani spia, tak idem oddychovat aj ja 🙂
prajem dobru noc, paa

krpcek
28. júl 2009

a to im ako davate?

jednu lyzicku a stacilo? a co potom s ostatnym? do chladnicky a druhy den zase jednu lyzicku? alebo ako?

macikjm
28. júl 2009

ahojte...
tak som vas docitala...
aj my sme dali nove foto...boli sme dnes pri babke zavarat uhorky, tak foto su take mobilove...

tie nervy...no teraz je to uz ok...ninka je uz dobrucka...ked zacne vrestat, tak poriadne, ale to viem ze je unavena a chce spinkat...tak sa nacica...lahnem k nej na nasu postel a do 20 min. spinka...pospi mi aj 2 hodky...a spinkme takto cez den 3-krat...

vecer akosi teraz tazko zaspavame...mrnci...musim byt pri nej, akonahle odidem, vypluje cumel, a krici, lebo vie ze jej ho pridem dat...tak som jej dnes precitala rozpravocku- Snehulienku...baby....cely cas citania na mna pozerala, skoro ani ockami nemrkla...potom trosku pokrutila hlavkou a zapala...a hlavne kludnejsie ako po minule vecery...

a tiez sa mi budi teraz castejsie...vydrzala spinkat aj 8 hodin a teraz max. 4....ale nevadi...sice ju v noci nevladzem prenasat z postielky do postele a naopak, taka som ospala ... 🤐

zajtra ideme k dr. po vysledky vyteru a ked bude ok, tak nas budu ockovat...nech to uz mame za sebou... 😔

miavin
28. júl 2009

petusko - no to hej - ťažko sa vysvetľuje 😀 😀 ale niečo blonďaté sa hádam v rodinke nájde 😀
krpy - hej - ja to mám v chladničke... nič sa tomu nestane.... jednu lyžičku - zohrejem - a papáme - škoda, že som sama - lebo keby bol tatino doma - natočil by tie ksichtíky - to by sa človek ušúľal, čo tie deti vedia za ksicht vytvoriť 😀 😀

miavin
28. júl 2009

macik - fúha, no ja som nikdy nezaspávala s drobcom - ani v posteli nebol pri nás... ale asi tým, že máme takú na h...o posteľ - no to je super, že sa jej rozprávočka páčila.... my máme slovenské rozprávky doma - tak musíme začať čítať - no ale drobec o mesiac už pôjde do detskej aj z postieľkou asi... som zvedavá ako to zmákne
náš zaspáva cez deň v kočiari - a šup na balkon, alebo do mesta 😀

macikjm
28. júl 2009

hej a este zajtra budem so sestrickou konzultovat tu nasu vahu 7700g... 😀 doma navazenych 6600g... 😀 sice na kuchynske vahe, ale realnejsie... 😀 😀

a este k tej rozpravke...

macikjm
28. júl 2009

no budme citat kazdy vecer, ked bude taka kludna.... 😝 😝
urcite jej este nerozumela, ale pacila sa jej rozpravajuca mamicka, ktora pri nej sedela... 😀 😀 no zlata bola...sem- tam hodila na mna jej nadherny usmev... 🙂

miavin
28. júl 2009

macik - ale to je super, že čítaš rozprávky - ja tiež začnem - ono bába nevnímajú - čo im čítaš, ale maminkin hlas alebo tatinov - ukľudňuje a zaspinkajú vraj potom... ja som za - čítanie rozprávok ... 🙂

miavin
28. júl 2009

oki - lúčim sa pre dnešok - idem ľahnúť k môjmu chlapíkovi krásnemu - dobrú nôcku vám prajem 😉

baska19
29. júl 2009

dobré ránko tak ja som dnes prvá konečne po dlhej dobe 😀
Včera sme boli na očkovaní no malá to zvládla možno lepšie ako ja mne jej bolo tak ľuto ked sa rozplačkala chudatko male ale ked sme vyšlli z ordinácie tak už bola kľudná a v kočiari po chvíľke zaspinkala. Akurát večer ju asi začalo trošku bolieť zas lebo sme ju nosili a taky rev spustila že som myslela že ju ani neutíšime ale dali sme do vaničky od kočiara a pohojdala som ju a zaspinkala mi od vyčerpania už pred siedmou a spala do polnoci a potom sa zobudila až o pol 5. A ani teplotu nemala hoci som poslala muža nech ide kupiť panadol baby ešte ked kričala ale zvládla to aj bez toho.
A teraz mi už zase spinká.
No a na nožičky máme isť tak po dvoch dňoch od injekcii že by to už malo byť vporiadku.
Miery máme 5600 g a 60 cm. len dva cm podrástla ale vyše kila pribrala a to aj vidno na tých faldičkách chutnučkých 🙂

nany100
29. júl 2009

ahojte maminky, aj my sme sa pokazili so spaním a rozmýšľam prečo 😒 ...či teraz viac rastie a potrebuje viac papať alebo z toho tepla, no neviem...každopádne sme predtým prespali celú noc, max. raz bola nadránom hore a teraz aj tri-štyrikrát za noc plače...našťastie mám postieľku pristavenú k mojej posteli a vo výške našej postele, tak si ju len potiahnem k sebe ani vstávať nemusím, napapá sa a spinká...a celú noc odušu cvičí a vyhadzuje nohy do výšky, stále je odkopaná...
...tiež nechce cumlík, len cicík a tiež každú hodinu- hodinu a pol...a zaspávanie na cicíku je pravidlo od malička, som zvedavá ako sa bude odúčať 😖

sabinazv
29. júl 2009

ahojte, tak my uz tiez konecne mame 3 mesiace 😎

my spime tak, ze o 20.h napapaneho odnesiem do postielky, natocim kolotoc, dam pusu, pohladim a poviem dobru nocku a malicky spi...zlaty... ale okolo 2-3.h papa a potom o 2 hodiny je uz vyspaty a ma super naladu, ktorou ma navela preberie z polospanku 😅
Potom ked som uz naranajkovana a osprsena si pospi este (ako aj teraz)

Ale idem odsledovat ten prevrat od 3.mesiaca 😉

nany100
29. júl 2009

sabi, náš prevrat sa nekonal...iba ak by k horšiemu čo sa týka nočného spánku 😒 ...inak Dankovi všetko naj k trom mesiačikom 🙂

sabinazv
29. júl 2009

dakujeme, Danko sa tento mesiac nieco naoslavuje... meniny, 3 mesiace... a rok od vzniku 😀

solen
29. júl 2009

aj my dnes oslavujeme... objavenie sa na teho teste 😀 😀 Ci take sa neoslavuje? 😀

sabinazv
29. júl 2009

jaaj solen, to my az o mesiac skoro... budeme slavit 🙂
... ale jasne, slavi sa vsetko... aj prva gynda, prve sono, prvy kopanec atd 😎

solen
29. júl 2009

sabi 😀

zuul
29. júl 2009

ahojte maminky,

blahoželám, ku všetkým oslavám 😀 , aj nás to čaká 😀

kati jéj aká je krásna už bambuľka. teda my sa rehoceme tak opravdickyyyyyyyy, je to super, len s kamerou beháme. 😀

maminky šikulky, že zavárate, priznám sa, že ja mám na to maminu a teda toľko toho až nepojeme, tak vždy si uchmatneme od nej.

dievčatá u nás sa zmenilo po 3 mesiacoch jedine to, že sa pýtame spinkať každú 1,5-2 hod aj cez deň. niekedy schrupne 30min, niekedy 2hod.
večer spinkáme pekne o 20,00 v postielke, len položím, privrem dvere a zaspinká sám. ale zato sa budím aj 3x4x cez noc. asi aj smädnučký býva.
chcela by som po ukončenom 4mes. dávať na večeru aspoň kašu napr. od hami. uvidím čo mi povie dr.

dnes nás čaká vyšetrenie na krčnom tak som zvedavá čo nám zistia. 🤐

zuul
29. júl 2009

inak k papaniu pozrite www.hami.sk - je to tam dobre rozpísané čo a ako.

sabinazv
29. júl 2009

zuul, mojej mamke sa dako nechce uz zavarat, tak je to na mne... a teda dnes som si rano dala moj broskynovo-jablkovy dzem na ranajky s rozkom... vsak okostovat treba, dieta-nedieta 😎
Aj kompot som skusala... len som ho asi malo osladila... ale neva... aspon bude dietnejsi 🙂

zuul
29. júl 2009

sabi mňam domáce lekváre, kedy ty máš na to čas. šikulka 😀 a neboj kompótik sa zje 😀

zuul
29. júl 2009

toto sa mi pozdáva http://www.hami.sk/sk/nase-vyrobky/vsetky-produ...
opýtam sa na to lekárky. príprava len s vodičkou. juchú

sabinazv
29. júl 2009

vsak s tym az tolko roboty nebolo...akurat vypeckovat tie broskyne chvilu zabralo, a umyt a ocistit od supiek do dzemu... malickeho posadim do autosedacky v kuchyni a on ma sleduje co robim... musim ale na neho hovorit pri tom stale, aby sa citil zainteresovane 🙂

zuul
29. júl 2009

sabi nápodobne. my máme to lehátko, ale čo tam ten v ňom robí. čakáme kedy odtiaľ vyletí. celé si ho rozhúpe, za chvíľu tam leží a nie sedí. katastrofa. a keď ho pripášeme piští, lebo sa nemôže toľko hemžiť.
júj aké sú zlatučké tie miminká 😀

zuul
29. júl 2009

maminky asi som vadná, ale už sa teším keď budem mať znovu bruško miminkovské 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre