• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

20. decembra 2011 
zuzik este k teme kojenia na verejnosti. Ja kojim vsade a je mi jedno, nech si mysli kto chce co chce. Vzdy mam so sebou stvorcovu plienku, ktoru si zachytim za ramienkom podprdy, vytvorim tym pradnu zastenu a je to! malicka sa neobzera, ma tam sukromie a nikto zas neobzera mna :wink:
19. máj 2009 o 17:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
giuli tak to ti nezávidim ale máš to už za sebou ...

solen ďakujem vyskúšam a dlhé prechádzky si nerobím malého vycapím von na slniečko a ja si robím doma
19. máj 2009 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobre tak ja už mizím idem kupať malého tak sa majte pekne niekedy sa tu ukážem papa
19. máj 2009 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tica opalujes ho? :grinning: Ja tak tiez robim. mala von spat a ja si mozem porobit. Ovsem ak mi to dovoli druha moja holka. Niekedy je to o drzku.
19. máj 2009 o 17:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, dobre ranko vsetkym :slight_smile:
babulky poradte mi prosim, mate nejaky trik na odgrgnutie? nasmu malemu to niekedy trva, najcastejsie si odgrgne tak hodinku po papani, to ho uz ale poriadne tlaci brusko a tak sme v noci hore fakt kazdu hodinku. raz na papanie a potom zas na grganie, lebo po jedle odgrgnut nechce. :frowning2:

a este by som potrebovala radu ohladne dovolenych potravin popri kojeni, nemate niektora zoznam? alebo ak viete nejaku stranku na nete...
20. máj 2009 o 07:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aine,pri kojení sa dieťa tak veľmi pricucne k prsníku,že vytvorí akési vákuom okolo dvorca,samozrejme ak je dobre prisaté,v tom prípade do pusy neprejde vzduch ,dieťa sa ho nenahlce a tým ani negrgne...takže sa neznepokojuj,že si mimi neodgrgne,nemusí to byť pravidlom,kľudne ho polož a ak sa ti bude zdať nepokojné ,vezmi ho po chvíľke opäť na ruky a ono sa to potom podarí...ako hovorím ,nie je pravidlom,že dieťa si musí odgrgnúť...
na stravu neexistuje nejaké pravidlo,treba postupne vyskúšať vštky druhy potravín a zaraďovať ich do jedálniča...ja som už jedla dokonca segedín,cibuľku,cesnak...a je to OK,malý nemal žiadny problém...
20. máj 2009 o 07:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aine, my grgáme normálne bez perinky cez plece, ale tiež jej to dlho trvá, no ked si popri chôdzi párkrát sadnem a vstanem, akoby sa jej to popreklápalo v brušku, ide to rýchlejšie.Stalo sa, že si negrgla vôbec.
S tými potravinami je to tažké, niekoho nadúva čokolvek, ja jem jablká, banány, jogurty, zemiaky, maso, ryby, ryžu,chlieb, šunku, med, lekvár... pijem neperlivé vody, vineu, mlieko a beriem vitamíny pre kojace matky.
20. máj 2009 o 08:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my si tiez malokedy odgrgneme, kamoska mi poradila aj malu cez plece a urobit drep tak rychlo padnut dolu, par x to zabralo, inak davm cez plece a ked ani to, dam ju spat nabok a trochu si odgrcne
20. máj 2009 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vdaka dievcence, asi uz zacnem postupne testovat potraviny, maly uz ma takmer 3 tyzdne tak snad o bude ok :slight_smile:
20. máj 2009 o 09:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute baby,my mame dneska uplakany den.elaia sa mi dneska prvykrat zobudila 3.30 a ja uplne nadsena,ze wau,len som netusila,ze uz potom spat nebudeme :angry: a len placeme a placeme a donuti ma k tomu co som nechcela...dat svokre na prechadzku :rolling_eyes: kocky mam baby vak od 3-9 kg,bude to blbo vyzerat ak v tom zoberiem malu pre kocky do skolky co je asi 2 min.
20. máj 2009 o 09:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zanu podla mna v pohode. tou chvilockou sa jej nic nestane a mozno konecne zaspi, ked bude blizko teba.
20. máj 2009 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dievcata,

po dlhsej dobe sa ozyvam, chodila som vas citat - takze som v obraze, len som neprispievala...
Dnes ma malicky 3 tyzdne, ideme asi oslavovat :grinning:
Vcera sme boli u dokyny a pribrali sme za tyzden takmer pol kila... dobra som ja krmicka, ze? :wink:
No ale to dohnal co zameskal... ak si pamatate, tak po prichode z porodnice som mala tyzden vysoke teploty, stracalo sa mi mlieko, tak sme aj dokrmovali, jedli ryzovy odvar... a aj teraz este dokrmujeme e... maly odmietal prso, ale uz sa znovu aj kojime a sme taky fajne baculaty uz... teda malicky... ja nastastie chudnem pomaly, co ma tesi :wink:
20. máj 2009 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cau sabi-chudnem aj ja,hlavne z nervov :frowning2:
20. máj 2009 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hej zanu, citala som co ti vyparatila svokra... to je teda osoba... a myslis, ze malicka je dnes uplakana z tej podrazdenej koze ?
20. máj 2009 o 10:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ani nie,uz je o dost lepsie,na tvari to ma krasne aj kozicku uz ma makku a nie drsnu,este na tele ma par cervenych vyrazkov,ale to bude aj z tepla.neviem ona je proste takato,uplakana,vzdy nespokojna...uz ma je.ne
20. máj 2009 o 10:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maminy co obliekate drobcom na vonku ked je takto teplo? nas dnes caka este nejake behanie po uradoch a neviem ci mu staci bodynko s kratkym rukavom a dupky... alebo dupky nedat? :sweat_smile: inak bude vo vajicku a nie v kociku, takze dupky asi ano. alebo aj na bodynku dlhy rukavik?
20. máj 2009 o 10:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aine, ja som vcera dala kosielku a dupacky... babetko este nema svoju termoregulaciu... ale zasa kazde je ine, niektore je zimomravejsie... nas ma rad teplucko, nema ani potnicky... ale iba bodynko s kratkym rukavom je malo nateraz si myslim...
Raz pisala guili, ze babo sa ma obliekat tak, ze to co ma mama na sebe, tak jemu +1 vrstva este...
20. máj 2009 o 10:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zanu a cim sa krmite, neboli ju brusko? nekrci velmi nozky ked place?
20. máj 2009 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja by som urcite dala dupky a dlhy rukav. aj kvoli slniecku.
ja davam aj ciapocku

len neviem ci ju este mam prikryvat dekou, ale ked fuka tak asi ano.
20. máj 2009 o 10:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano, ciapocku tiez davam, sa bojim aby nedostal prievan... a decku mam taku tenku a v pripade potreby tiez zakryvam
20. máj 2009 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sabi-ved praveze nie,ona len place a to je cele.kebyze aspon krci nohami tak viem,ze ju nieco boli.ale ona my lezi na pleci,uplne uvolnena ako mala opica a place.ja tiez davam nohavice malej a pulovrik,aj ked tu mame teplejsie ako na svk a klobucik,aby nesvietilo slnko do oci.
20. máj 2009 o 10:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zanu, tak ma asi nejky splin :wink:
20. máj 2009 o 10:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby a ja nechudnem vôbec. stojim na vahe od pôrodu.ale už si davam po troške všetko- paradajky dokonca som mala jeden rezen ale so selen. šalatom- alebo heranolku sem tam ukradnem . kavu, naozaj všetko okrem strukovin a kapusty
20. máj 2009 o 10:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
oprava ten šalat bol zeleninový :grinning:
20. máj 2009 o 10:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
co je splin
20. máj 2009 o 10:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som schudla 12 kil a odvtedy ani deko. stale mam 70 a uz to nejde dole do mojej vahy mi chyba este 7 kil zhodit. :unamused: a nende to uz.
20. máj 2009 o 11:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
splin je depka, smutok :wink:
20. máj 2009 o 11:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vraj ked prestaneš kojit tak to pojde samo
20. máj 2009 o 11:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky ja kojim a mam 12 kilov dole ba tymto tempom ochvilu dalsich 12
20. máj 2009 o 11:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sabi-to mam skor ja
20. máj 2009 o 11:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok