Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

jankaaa
4. sep 2009

ahoje babulky tak my co sa tyka oblecenia uz tiez davame 74..a tiez mi je luto za tymi malymi vecickami strasne rychlo z nich vyrastol ☹
a dnes sa konecne pretocil sam na brusko 🙂
ja prikrmy zatial este nedavam ziadne mam sice kupenu kasu ale este som mu nedala ale dokrmujeme uz nutrilonom

sabinazv
4. sep 2009

aha baby, kuk http://tvnoviny.sk/spravy/zaujimavosti/foto-muz... ak toto vynde, tak sa blyska nam zenam na lepsie casy mozno 😀

miavin
4. sep 2009

no - okúpali sme, napapal sa a spi - tak som zvedavá na noc
sabi - hmmm zaujímavé 😀

miavin
4. sep 2009

jééééj dievky - som dala malého nabok - lebo si zvykol tak - a si predstavte - spinká na chrbte... ja sa z toho zbláznim, jupíííííí, sa teším že sa to hádam zmeníííí

zanulienka
4. sep 2009

mia-nasim detom spolu zacnu rast zuby,ako sme vyvolali spolocny porod tak vyvolame aj spolocne zubky 😉

romanakatka
4. sep 2009

ahojte, tak hlásim dnes doobeda ešte so zvýšenou teplotou, ale k večeru už bez 😵 😵 😵 uff som rada, že je to za nami a snáď už bude pokoj... k vecičkám... no ja niekedy bez malého ani neviem kúpiť v obchode nič... lebo tie veľkosti ma riadne oblbujú... niečo 62 a zdá sa mi to ešte veľké... niečo 68 a zdá sa mi to veľmi malé... ale 74 ešte veľmi nenosíme... asi teraz nejaké bodinka vytiahneme keď je už zase chladnejšie... a to veru stále rozmýšľam čo mu ešte dokúpim na toto prechodné obdobie... či nejakú bundičku ešte alebo si vystačíme so svetríkmi... 😲

miavin
4. sep 2009

zanu - a ako to u vás vyzerá so zúbkami? lebo ja by som už prijala - je nervný, dnes dvakrát riedke kakal.... tak snáď - sa mi aj zdalo že na ďasienku cítim ale test lyžičkou negatívny
no už je na brušku - ale aspoň hodinka..

miavin
4. sep 2009

no čo sa týka veľkostí - my sme zatiaľ na 68 -mičke, ale niektoré gate na traky má 62 a zatiaľ oblečie.... ale pyžamka 62 už nie - tak máme už väčšie... ale musím odmerať zajta koľko cm máme, no 74 sa mi zdajú veľké - ale keď som dnes robila poriadky -hmmmm no skúsim zajtra

miavin
4. sep 2009

kati - to je super, že už neteplotujete som ti písala, že max. 2 dni - supeer, sa teším, že ste v poriadku 😉

romanakatka
4. sep 2009

mia, no je to super a veľmi sa z toho teším 😵

ja teraz riešim zase zimu... máme origoš fusak, ale k nášmu kočíku nie je nánožník a neviem či ho treba alebo si vystačíme s tým fusakom 🙄

cikyta
4. sep 2009

Ahojte.Katka to je teda výborne,že už máte s horučkou OK.Teším sa s vami.

My zas máme ku kočíku nánožník a nie fusak 😀

miavin
4. sep 2009

no my máme námožník - a fusak neriešim zatiaľ, lebo máme kombinézy.... no a postačí asi deka na to... veď budú mať drobci 8 mesiacov...

macikjm
4. sep 2009

ahojte,,,
tak my nosime tiez kadejake velkosti...uz aj na 6-9 mesiacov...

ciky...a ten vrchnacik vyvaris???ma sa odsavat do sterilnych nadobiek, ze???porad...mas bohate skusenosti.. 😉 a fakt...pekne odsajes rano...

a inak moja dcerka ma rano zobudila uplne uzasne.... 😀 papala o 00.00 a potom som sa o 5.30 zobudila na to, ze nieco bucha,...a to moja ninka chytila anjelika do rucky a buchala nim o horne celo postielky...pekne rytmicky... 😀 toho anjelika- je keramicky... 🤐 tam mala od narodenia...krstna jej priniesla...vobec ho nemohla vidiet...stale som ho tak davala uplne do roha postielky a nezbednica ho nasla a chytila do ruciciek....taka je sikovnica...smatra s ruckami po postielke a chyta co jej pride pod rucky... 😀 😀
este stastie ze si s nim neublizila.... 🤐 len vyklopkavala, aby zobudila mamu, nech da cicu.... 😀 podarena bola....pacilo sa jej.... 😀 anjelik je uz na mojom nocnom stoliku...

cikyta
4. sep 2009

Macik.No tak raz za týžden-dva vyvarím všetky flašky,odsávačku atd...A samozrejme celu flašku.Aj vrchnáčik z nej.Takže ked kojím z jedneho prsu,najlepšie mi bolo zen druhý zakryť vrchnákom a pridržať si to podprsenkou.A kým sa mi malá napila z jedneho prsu,tak niekedy aj 30ml sa mi nazbieralo kvapkami do vrchnáku.Potom som to naliala do flašky.Do tej flašky som priliala aj z odsavačky mliečko a vložila som to do chladničky.Flašku,čo vkladáš do chladničky riadne zavri,aby to mliečko nenapáchlo potravinami z chladničky.Lebo mlieko priťahuje pachy.No a na obed som vybrala z chladničky flašu a zohriala v ohrievačke na mlieko.(Nie mikrovlnke)Alebo som to dala do mraziaku.(Do mraziaka predávaju v lekárni zvlášť sáčky na odsate mliečko,alebo z umelej hmoty také kelímky.Napíš si dátum na to a máš.)

cikyta
4. sep 2009

Dôležite je to mať dobre zavrete v tej chladničke a zohrievať v ohrievačke na flaše,lebo mikrovlnka zabíja bielkoviny a ničí všetko výživné,čo v mliečku je.Pre MM je dobre pomaličky mraziť a pomalyčky ohrievať.(Alebo ked nemáš ohrievačku fliaš,tak to zohrej normálne tak,že si dáš teplu vodu do hrnca a do tej vody vložíš flašu s mliekom a to sa ohreje.

cikyta
4. sep 2009

Mia,asi máš pravdu s tým fusákom,ale ked budem chcieť dať malu do saniek trošku,tak bude vhodný asi fusak,či? Tiež neviem... 😒

nany100
5. sep 2009

ahojte babule...aj u vás je tak hnusne?...to už fakt prišla jeseň? už sa teším na prechodné obdobie, ešte nebudú kúriť a zima tu bude ako na Sibíri...dúfam, že zase budeme sople riešiť..malej som na doma obliekla body a aj kabátik na to, hlavne že pred pár dňami v kraťasoch sa potila...je to výborné pre bábätká takéto teplotné zmeny 😒

nikinka008
5. sep 2009

My sme uz vcera mali 5 mesiace 🙂 ....ako spinkaju vase babatka pocas dna a v noci? 😔

nany100
5. sep 2009

ozaj, fusak máme, zdedili sme 😉 ...len neviem ako bude s kočiarom, keďže je stále v reklamácii a neviem či nám ho vrátia opravený(dúfam, že nie) alebo budeme kupovať nový (dúfam, že áno), už len šporťák...tak by som potom s nánožníkom asi kúpila, lebo k tomuto nášmu bol len na vaničku

cikyta
5. sep 2009

Ahojte.
Nany,no veru jesen je pliaga na chroby.Ked dám malu na bruško zápasiť do postielky,tak sa za chvílu tak spotí ako čert.Ona sa furt extremne potí.A to ju ani nejak hrubo neobliekam.
Nikinka.Vnoci mi zhruba o 8 zalahne,o takej 2 papáme 10min.a potom papáme okolo 5 zase 10min.a do takej 7 spinkáme dalej.
Ale den je katastrofa.Málinko podriemkáva a ked je hore,sama sa chvílu nezahrá.V kuse ju musím vláčiť a hrať sa s nou. 😒

nany100
5. sep 2009

ciky, naša má stále spotené nôžky, ale taký studený pot...aj keď má tenšie aj hrubšie ponožky...čo jej mám kúpiť tie turistické, čo sajú pot? 😀
niki, Adelka cez deň spí celkom pravidelne (klop-klop), doobeda cca 1 a 1/2 hod., po dvoch hodinách sa vypýta znova cca na hodinku a podvečer ešte tak trištvrte hodinu (okolo piatej)...okúpeme o pol siedmej a buď si pol hodinku zdriemne a posunie sa nočný spánok na deviatu alebo zaspáva tak okolo ôsmej...ale noci sú katastrofa...dnes bola hore o desiatej, o polnoci, pol druhej, o tretej a potom už ani neviem, lebo som ako v kóme, tak ju len vezmem a nakojím a na hodiny ani nepozerám radšej...ale asi o piatej a o pol siedmej ju muž zobral, prebalil a nechali ma do štvrť na osem spať

miavin
5. sep 2009

ahojte - Dodatočne všetko naj Ninkám - nejako nestíham sledovať dni a čas - som dnes písala že prajem krásnu nedeľu - no nešibe mi? 😀 😀 😀
ciky - tak to krásne bubate, náš tiež pred 20.00 ide bubať už po polnoci dáme čajík o 2-3 mliečko a potom až o 6-7, ale vždy je hore o 6-tej... ☹

zanulienka
5. sep 2009

mia-my este nemame zubky,ale este nechcem aby mala.je uplne uzasna ked sa usmieva a ma prazdne usta,to je take zlate,alebo dat pusinku do tych prazdnych ustociek a ona ma potom tak scucne

nany100
5. sep 2009

ale nie každá noc je takáto, niekedy len 2-3-4x 😀 ...včera nekakala a tak ju v noci bolelo bruško, preto stále pišťala...nadránom som jej išla nakvapkať Sab, tak potom sa trošku ukľudnila a spinkala a ráno sa 2x doprdela 😀 ....keď mala 3 mes. prespala celú noc a teraz toto...asi viac potrebuje papať, lebo rýchlo rastie teraz...som zvedavá, v utorok ideme na poradňu po 7 týždňoch, že koľko pribrala...ale idú nás zase očkovať, tak sa bojíííím ☹

zanulienka
5. sep 2009

moja zaspava az o 22.00,moze byt hocijako unavena,aj tak o 22.00 ☹ .zobudi sa okolo 00.30 a potom o 3 hodky a potom okolo 5.30 sa uz zobudi a sme hore take 2 hodky a zdriemneme si este na hodinku.

zanulienka
5. sep 2009

inak rozmyslam aj ja ako to urobit aby nebola v noci stale hladna,vecer pred spanim jej davam kasu z mlieckom-0 bodov a to mi vypije skoro 220 ml

cikyta
5. sep 2009

Mia-niekedy sa stane,že zaspí už o 7 večer,alebo až o 9 večer.Ale priemer je o 8.
Ja mám tie dobre noci od pána boha za odmenu,lebo den ma maximálne vyšťavuje a okolo 17:00 som už zrelá na psychologicku poradnu 😵

cikyta
5. sep 2009

Zani a celý dej ju ako krmiš? Myslím po kolkých hodinách?

miavin
5. sep 2009

zanu - 220???? čože??? náš má problém na večer stiahnúť 170-180 - a cez deň len 120 - tiež dávam normálne - nutrilon a do toho kašu - a nič, po polnoci je hore, ale keď som skúšala dať mliečko - tak vypil málo a o 2 bol aj tak hore, takže len čajík spaše....
ciky a cez deň bubká???
no my stále ideme spať rovnako okolo tej 20.00 - t.j. 19.40-20.00 - neskôr nie - len výnimočne no a budíme sa o 6

cikyta
5. sep 2009

Mia cez den zaspí každu 2-3 hodinu tak na 15-20 minut.A veru už sa stalo,že skoro 4 hodiny nespala!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre