Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

majka_dk
29. máj 2009

to teda 😀

cikyta
29. máj 2009

Majka,myslíš hroznový cukor?

majka_dk
29. máj 2009

ciky ano

pikino
29. máj 2009

tusim si aj janejaky obstaram.

cikyta
29. máj 2009

Aha.Tak ten mám.Hned som si išla šupnuť,lebo ba som si chcela viac poodsavať,ked začnem behať po dr.s mojou krvou 😠 To ešte síce nemám pestunku k malej,ale nech je aspon mliečka kopec.Aj ked ideme von,tak vonku občas kojím,ale samozrejme,že nie uplne vždy to ide v centre mesta atd.....A zvlášť,ked si ten krpec pýta každu kodinu minimálne! 🙂

majka_dk
29. máj 2009

ciky to kojenie ti nezavidim, to ja by som si potom ani nesadla keby sme kojili kazdu hodinu lebo my po kojeni este pol hodinku grgame 😅

cikyta
29. máj 2009

No my negrgáme pre istotu 😠 ☹

majka_dk
29. máj 2009

my negrgame v noci alebo sa zobudime po hodine na grganie 🙄

cikyta
29. máj 2009

No ved to.Po kojení zaspí na cicíku a nezobudí ju nič! Dokonca jej tak aj krv brali a nezobudilo ju to.
Len po chvílke ju zobudí tá pliaga záha,len to už negrgne.

krpcek
29. máj 2009

ahojte. 🙂 🙂 🙂
v tescu maju akciu ma plienky Hugies - 90ks 390 Sk. tak sm tam nabehla a hned jedny na skusku kupila. uvidime, ci sa zase nevyhadzeme, lebo uz sa mi z dvoch vyhadzala - babylove a nejake bela (som dostala tak som skusala).
aj vlhcene obrusky maju v akcii 4x70ks za 288Sk. 😵

a zase musim pochavlit krpanu - prespala 8 hodin. 😵 😵 o deviatej som ju ulozila a vstala az o piatej. 😵 😵 ale vecer mi vytiahla obidva ciciky, takze musela byt najedena jak male prasiatko. 😀 😀

no idem ju pomalicky zobudit, lebo musime ist do ikei a do kiki vyreklamovat to lehatko co som jej kupila - prestalo vibrovat, som myslela, ze su tam zle baterky, ale som kupila nove a aj tak to nejde. 😠 😠 😠

cikyta
29. máj 2009

Krpcek,možno je vyhádzaná z potničiek-vieš,bolo dosť teplo.

majka_dk
29. máj 2009

nasmu malemu sa zaparila ritka v tesco plienkach ☹ , pampersky precikava a teda najviac nam vyhovuju hugiesky a teraz nam ich mamca kupila v polsku za 280sk 😉

majka_dk
29. máj 2009

dnes som inak uplne rozbita ☹ nic sa mi nechce a miesto toho aby som zehlila ked maly spinka tak sedim za netom a pacientim 🙂

sabinazv
29. máj 2009

majka, ja robim to iste... a pisem vam moj zazitok z porodu, tak moment 😎

sabinazv
29. máj 2009

Takze takto symbolicky po mesiaci to idem ucinit, lebo dnes je take pocasie, ze maly mi buva a mne sa nic nechce robit ...

Takze toto je moja skusenost... viete, ze som prenasala tyzden... podla mojho terminu a podla doktora to bolo 4 dni...
V utorok rano zo mna nieco vytieklo... bolo toho viac ako vytok, ale menej ako plodova voda... a odisla aj hlienova zatka... ale pocas celeho dna sa nic nedialo, len som bola taka nesvoja a tak sme o 15.h sli do porodnice sa dat skontrolovat... povedala som, ze mi mozno odtiekla plodovka a som po termine... a tak mi hned zacali vypisovat papiere na hospitalizaciu, zobrali civilne veci a skonstatovali, ze plodovka to nebola, ze ta je zachovana... potom ma brali na sono, ze otvorena na 1 cm... babo je vysoko... bola som v 41.t... doktorka taka mlada mi povedala, ze oni vyvolavaju porod az po ukoncenom 42.t, ze maju s tym lepsie skusenosti a ze domov pojdem z porodnice uz len s babetkom... na mna dolahla taka depka, reku vsak ja tu budem mozno trcat aj 2 t... Nebola so mnou ziadna rozumna rec, len som smutila strasne, ze stale nic a co ja tam budem robit... dali ma na izbu s 2 tehotnymi rizikovkami... Este vecer o 18.h ma prisiel libling skontrolovat a utesit... asi pred 20.h odisiel, ja som zalahla pod paplon a kukala na Ordinaciu v ruz.zahrade... a to ma zacali boliet krize... a tak nejak pravidelne... zobrala som mobil a zacala to merat, tak kazdych 8 min... potom kazdych 5 min... ejha reku, toto budu uz asi kontrakcie... a aj veru boli, ale len take slabe, fakt ako take bolenie krizov... o 22.h som sla za sestrickou, ze mam pravidelne kontra, tak ma supla na CTG a ozaj... pytam sa jej, ze co si mysli, ci to dnes porodime... a ona, ze hej, ze uz ma tie kontra neprejdu... no ako som sa potesila...
Moj zlaty chlapcek vytusil, aka som nestastna v nemocke a spustil hormon, ktory spusta porod ;)
Potom ma prisla pozriet dokyna a povedala, ze som na 3 cm a ze ked jedna baba odrodi na porodnej sale, ze ma tam vezmu... tak som do nejakej 1.h predychavala na chodbe, uz to bolo trosku viac citit, ale dalo sa to vydrzat... o 1.30 v noci ma zobrali na porodnu salu, prepichli mi plodovu vodu, pichli oxytocin a dali aj cipok na dozretie krcka ... nic strasne to stale nebolo, akurat vysetrenie ma vzdy bolelo :(
Pytam sa doktorky, ze moj chlop chce byt pri porode, kedy ho mam asi tak zavolat... no ze uz aj mozem... tak mu volam, on v soku, lebo ma opustal vecer s tym, ze nic sa nedeje... tak prisiel v najlepsom, to uz zacali riadne kontra... uff, to zeny tak bolelo, ze posledne 2 hodiny som tak kricala, ze som az hlas stratila...a to ja naozaj kadeco znesiem... fakt som si to takto nepredstavovala... mala som naivnu predstavu o porode ako je na tom DVD Ludske telo, ze zena trosku postona, zatlaci a je to :DD
A posledna hodina stala za to... uff, som nevladala uz vobec tlacit, bola som strasne vycerpana... smadna, pit som nemohla, len som cucala z tej gazy, co mi drahy ovlazoval usta... ale nakoniec sme sa teda o 6.07 rano porodili... malicky bol zlaty - taky kuklik, mi ho dali na brucho hned a on mi do oci kukal a akoby sa za mnou natahoval... no fakt pecka, toto asi nic v zivote neprekona 🙂)
Potom ho sli umyt, dali tatkovi a ten mi ho doniesol uz fesacika v perinke... mna medzitym sili, lebo som bola potrhana zvonku aj zvnutra... fuh, toto som tiez necakala, ze to bude tak boliet... a to som mala aj injekciu na umrtvenie, ale akoby som aj nemala... bolelo to fuj... cievkovanie bolo tiez... a potom ma prikryli paplonom a nechali 2 hodky na porod.stole este... to sme s drahym rozposielali smsky a vybavovali telefonaty...
Potom som sla na izbu - uz nie k tehotkam, ale k rodickam, preniesli mi vsetky saky-paky a porovnavali zazitky... boli sme 3 na izbe, ako sme rodili za sebou... nalada bola dobra, spat sa mi vobec nechcelo, aj ma posielali vsetci cely den, ale len tak o 15.h som bola schopna 1 hodku pospat - bola som plna dojmov proste... Inac s nasou porodnicou som uplne spokojna... personal, sluzby, nemozem sa na nic stazovat... trochu ta strava bola o nicom, ale bolo mi to jedno aj.... dolezitejsie veci sa tam diali 🙂

sabinazv
29. máj 2009

fuuha, ako vela... som ja riadny spisovatel 😅

baska19
29. máj 2009

baby a tie huggies maju elasticky pás? lebo pampersky nemaju a občas jej preteču zhora a tescove to mali elasticke tak lepsie drzali

majka_dk
29. máj 2009

baska - maju vzadu akoby taku gumicku 🙂 tieto mi neprecika a pampersky, presne ako pises, zhora pretecu

sabinazv
29. máj 2009

my pouzivame teskace z HU teraz... tiez sa mu podarilo ich precikat, ale to asi preto, ze ich mal uvolnene... lebo to sa mi len 2x asi stalo...

baska19
29. máj 2009

majka dík tak pojdem kupiť

sabinazv
29. máj 2009

Jaaaj a hlavne este toto som chcela... Arizone (ktora sa tu uz ani neukaze) - ja som brala tie homeopatika pred porodom, pila malinik... jedla lanove semienka... no tak konstatujem, ze mi to bolo cele naprd... boliet to uz snad ani viac nemohlo... takze tolko k tomu 😎

lindula3
29. máj 2009

sabi to su vsetko podla mna take p.... ako aj tie vselijake recepty na tvorbu mlieka... ja sa mozem aj posrat a ani to so mnou nehne

sabinazv
29. máj 2009

lindul, ale ja som tomu verila... a viera robi divy... no ale tu nerobila 😀

ale inac ja ked si dam vineu, ja citim prsa ako sa nalievaju... to je fakt... z inej vody mi to tak nefunguje... a aj tie homeopatika mi funguju...

cikyta
29. máj 2009

Ja mám tesco plienky.Už nie pampersky.Ale našťastie vyrážky nemáme.A na zaparenu riťku dávam seba med krem a je krásna stále.(Aspon z týmto nemáme problém 🙂 )
Sabi veru vinea je fajn,len ja sa teraz bojím bubliniek,ked nám je takto refluxovo-kolikovo 😀 🙄
Tiež som vypila aj 2 L vinei v pôrodnici.

zanulienka
29. máj 2009

mne homeopatika nefungovali,skor naopak,mam pocit,ze vtedy sa mi zacalo stracat mlieko.ak sa mi za tyzden nepricucne mala vzdavam to ☹

sabinazv
29. máj 2009

my mame na ritusu rybilku... a tiez nemame problem...

sabinazv
29. máj 2009

zanu, fakt? a ako si to uzivala? a mala si tie ricinus comunis 5 ?

zanulienka
29. máj 2009

kazdy den ako tu pisali baby

sabinazv
29. máj 2009

ale 3x denne 5 bobuliek?

zanulienka
29. máj 2009

ano sabi,ako som ich zacala brat mlieko mi ubudalo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre