Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

sabinazv
6. nov 2009

ahojte, kukam ordinaciu, ale jednym okom som aj tu... ja multizena 😅

my sme mali standardnu noc... takze nic nove...
Aine, my sme dostali take manusky ked sa Danko narodil od kamosov a niekedy obaja rodicia blbneme a hrame divadlo a strasne sa narehnime pri tom 😀
A my sme vcera v Tescu zasa vyhliadli pre malho zeriav 😅

romanakatka
6. nov 2009

ahoj aine, a Matúškovi sa už aspoň belie niečo? nám nie, ale mrzutý sme riadne a keď mu dám gel na taký náprstok čo masíruje ďasná, tak mám pocit že to rozžuje 😅 tak ho to omína chúďatko 😖

Timko má tiež zatiaľ len svoj slovník a sem-tam sa mu omylom podarí daj alebo ta no a mama je aj u nás smiešne slovko 😀

romanakatka
6. nov 2009

tak 20 minútovka padla... a môžem mu čokoľvek položiť na zem a obložiť ho hračkami aby sa tam hral, najväčšia zábava je zliezť na podlahu a búchať po nej nejakou hračkou, alebo olizovať nohu od stolíka 😀

aine04
6. nov 2009

jeeej zeriav je tiez super napad, teraz je tych hraciek tooolko... a manusky sa mi velmi pacia, hlavne ked sa s tym uz deticky vedia hrat, podla mna to podporuje rozvoj fantazie a take hracky mam rada. maty uz ma tiez jednu manusku, je vlastne moja, je to macko a dal mi ju muzik na vianoce ked sme spolu este len chodili. a v usiach mal macko zapichnute zlate nausnicky 😵 😵 😵

teraz som sa docitala ze si riesila aj stolicky, ja idem asi v europe kupit taku drevenu co sa da potom rozlozit na stolicku+stolik. je aj za dobru cenu - 39 euro, tak asi nebudem spekulovat.
a kasu drobcovi kupujem v DM-ke. poradila mi svagrina, tu babylove, stoji len 50 Sk a je bio....

romanakatka
6. nov 2009

strašne už lezie a je taký mamičkár posledné dni, to aj Vaši? Pritom ho dávame k starkovcom, ide ku hocikomu bez plaču, ale keď mňa vidí, tak sa za mnou ťahá

aine04
6. nov 2009

katka ja uz ani neskumam ci sa belie. v poradni pred mesiacom nam dr. povedala ze mu idu naraz dolne aj horne, tak cakame. ale nevadi ked sa nebelie, lebo zubky rastu na fazy, nic si nemusis vsimnut a presda sa mu spustaju do dasienok.....

petusko
autor
6. nov 2009

ahojte 🙂
nasa noc ako tak, ale uz od pol siestej bol mlady panko hore a ani sediet ani lezat ani nic. tiez si myslim, ze ho zubky trapia. a recni si tiez aba ata ama ana a plujeee nenormalne😅
rano sme boli petka zaniest do skolky, tak zaspal v kociku a este stale tam spi, uz hodku a pol. 😕 asi ho budem bravat kazde rano von 😀

romanakatka
6. nov 2009

no ja som tiež nejak extra nesledovala, ale keď už druhý týždeň dosť kakoší tak som to teraz sledovala, lebo vraj to zo zúbkov, no som myslela že teda nejaký aspoň do týždňa vybehne a nič... tak mu dám radšej spraviť rozbor tej stolice, aby to nebolo v niečom inom 😒

Sabi, ordinácia bola celkom fajn včera, uži si ju 😉

romanakatka
6. nov 2009

nič iné nerobím len ho prenášam na pelech 😀 lebo stále z neho zlezie na podlahu buď sa ťahá za mnou na sedačku, za stolíkom alebo najnovšie objavil stolík pod televízorom, proste všetko ostatné je zaujímavejšie než to čo má pripravené na hranie, takýmto spôsobom nebudem musieť podlahy už ani umývať 😀 no len keby bolo podlahové kúrenie

aine04
6. nov 2009

katka moj bol mamickar tusim vzdy 😀 , dufam ze mu to neostane lebo sa mu budu decka smiat, ale velmi sme na seba naviazani, urcite je to aj moja vina, ale co narobim... moja sestra to dobre vystihla - 5 minut ho ma niekto iny na rukach a ja uz zavidim a beriem si ho spat 😀 😀 ale ked ho taaaak lubim, chyba mi v naruci... aj ked chrbticu uz mam asi 27 krat esovite prehnutu 😅

ahoj petusko, nooo ranna prechadzka v tepluckom kociku na cerstvom vzduchu.... tiez by som si pospinkala 😉

aine04
6. nov 2009

inak chystam sa k dr., ako ma ta panva pobolievala v tehu, tak hadajte co... boli ma dodnes, hlavne ze pri doktorovi som vyzerala ako hypochonder... furt mi len vravel ze je to normalne 😠 . lenze ja teraz uz neviem bez bolesti vstat a navyse mi ta panvova kost puka... neviem ako je to mozne ale puka mi v nej ako v klboch. a o bedrovych klboch - skoda reci.
bojim sa ze by som pri druhom tehu mohla mat problemy a to ja teda lezat do nemocky nepojdem.

sabinazv
6. nov 2009

katka... maly mi dava zabrat teraz... tak mam pohodu pri sledovani... fakt 😎

aine, ako dopadlo fotenie? 😉

aine04
6. nov 2009

sabi prelozila som to na pondelok, prisla mi mrcha a hrozne ma bolelo brucho, to by boli priserne fotky. neviem odkial sa vzala ta povera ze po porode uz pri kramoch brucho nebolieva, to teda bolieva a poriadne. 😠

sabinazv
6. nov 2009

to prva od porodu?
mna vtedy raz ked dosla tak nebolelo... predtym ma bolievalo...

moje dieta dnes nemrnci len vtedy ked ma prso v ustach... nemate niekto nahradne bradavky? to zas bude den 😖

romanakatka
6. nov 2009

aine presne 😀 a krásne si to napísala 😵 pomoc sa zíde lebo chrbát fest bolí ale keď som pri ňom, tak neviem byť bez neho 😅 a už sa tak krásne tulká 😵

sabi, nebodaj z Danka vyrastá šidlo tiež?

macikjm
6. nov 2009

ahojte...
ninka spinka....chcela som vysavat...no, ale ked sa rozhodla spat, budem jej branit... 😀 😀
dnes ma na obedik zemiacik a brokolicu... 😀

zuzik25
6. nov 2009

cafte, tak vcerajsi den sa opakuje, ukricana a upistana. ☹ teraz spi, ale ocakavam, ze bude kazdu chvilu hore.

aine, este masko nepapame, ale od buduceho tyzdna by som chcela zacat. to uz bude mat 7 mesiacov.

plavanie asi odlozime aj my, tetka sa nam odvtedy neozvala, tak ich seriem, pojdeme mozno do ZV.

dnes nam pridu zalozit okna na podkrovi, uz sa tesim ako to bude vyzerat, poobede zanesiem malu k mamci a ja pojdem po nakupoch, tiez ju nechcem teraz vozit po obchodakoch.

a uz je mala zachripnuta zas z toho kricania, tak aj dake homeo musim kupit. Sabi, kukla by si mi nieco speci v tych tvojich mudrych knizkach? Som nasla ze Spongia D6, ale ci to budu mat. Je to na suchy kasel, dychanie ako cez spongiu.

No a uz je hore s revom. 😠

romanakatka
6. nov 2009

tak nám sa páči repete čo beží na jednotke a musím mu spievať aj ja len keby som vedela slová nananana 😀

zuzik25
6. nov 2009

katka, repete fici aj u nas. 😀

macikjm
6. nov 2009

tak moja princess je uz hore...ide sa upratovat, nech mame volny vikend s tatikom...

inak idem si kupit svihadlo...a skakat do zblbnutia... 😀 musim nieco so sebou robit... 😝

romanakatka
6. nov 2009

holky ako ste pripravovali špenát? Dnes by som ho chcela zaradiť.

sabinazv
6. nov 2009

katka, spenat nerob doma... ale taky kupeny sa ma davat miminkam... kvoli dusicnanom... ibaze mas nejaky bio alebo domaci...

romanakatka
6. nov 2009

sabi, akože kúpiť hotový príkrm??? To som nevedela, som kúpila mrazený 😲 to ma ani nenapadlo, ďík

a z mrkvy tiež vykrajujete ten stred kvôli dusičnanom?

bambina
6. nov 2009

ahojte. dalsia strasna noc. dnes vecer skusim dat kasu, ved to nie je mozne aby sa tolko budila a tolko pila.
sabi, u vas kasa zabrala?

inak taketo noci v mojom veku, asi si na vianoce budem od jeziska pytat dobry protivraskovy krem

petusko
autor
6. nov 2009

juuj sa musim pochvalit, Marcelik ma druhy zubok spodny 🙂
tak tu je pes zakopany, to nocne spanie a mrncanie. pri petkovi som ani nevedela, ze mu idu zuby.
akurat ze ho ma krivo, alebo ten prvy ma krivo, neviem, nejdu pekne vedla seba 😒 to bude asi tym jednym sposobene, s ktorym sa naroidl 😒 a mozno sa rastom ostatnych poposuvaju aj tieto. hlavne ze uz lezuuu 😀
ja som robila aj mrazeny spenat 😕 aj mrkvu varim celu 😕

sabinazv
6. nov 2009

katka, ja mam bio mrkvu, tak odkrajujem len konce... 😉

a ano kup hotovy prikrm... ale postuduj etikety, lebo niektore spenaty su so smotanou a solou... ja mam taky s jablkovou stavou, ale ani to neotvaram, lebo moj maly stale odmieta jest...

bambi, aj kasa ostala ohrdnuta... ale on vecer nebol nejak hladny, lebo hodinu predtym som mu musela dat mlieko... teraz ho idem ulozit a skusim mu to ponuknut na obed... inac je fajna 😉

miavin
6. nov 2009

ahojte - akú ste mali noc?????
no ja som bola hore 4 krát ale len dvakrát papkal....dvakrát sa nevedel otočiť 😀
no huncút pred chvíľou zaspal, idem pobaliť, ideme k našim na víkend, takže tu nebudem. Zajtra máme s mm prvé výročie svadby...tak aspoň s maminou oslávim 😀

bambina
6. nov 2009

ja som kupila nejaku novinku od nutrilonu "prva kasa". poznate niekto? je aj s kojeneckym mliekom, ja by som asi neodsala dostatocne mnozstvo, odsavacka ma nema rada. tak skusim. pri najhorsom to zjem ja ako sabi 😵

petusko
autor
6. nov 2009

mia krasne oslavte 🙂 my sme oslavovali vcera stvrte vyrocko 🙂

bambina
6. nov 2009

mia, blahozelam. oslavte to a hlavne si trochu oddychni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre