Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

sabinazv
17. jún 2009

ahojte baby, vy co ste si uz vybavovali ten vysoky prispevok pri narodeni dietata... co vsetko k tomu treba, okrem peciatky od pediatricy, gynekologa, orig.rod.listu k nahliadnutiu... este nieco?

nany100
17. jún 2009

sabi, ešte kópiu rod.listu tam chceli nechať a to je všetko...inak to príde na dvakrát...najskôr nejakých 151 EUR a na ten zvyšok ešte čakáme

sabinazv
17. jún 2009

zuzik, ja mam kamosky, ktore nie su vydate, ziju s partnermi a idu poberat MD dlhsie, aj ked maju tu istu adresu trvaleho pobytu... vraj sa to neskuma... mne sa to tiez nezda, ale vraj hej...

sabinazv
17. jún 2009

diky nanny... to mam tiez nachystane... aj ked som im tam uz jednu alebo dve kopie nechala, ale nevadi ;)

nany100
17. jún 2009

včera sme boli na poradni...prekročili sme hranicu 5kg 🙂 ...presnejšie 5020g a doma sme ju aj odmerali 57cm...maličká je už 3 týždne plne kojená, uvidíme dokedy...dúfam, že čo najdlhšie...Dievčatá, dávate ešte drobcom poštolky? Ja už asi dva týždne vôbec nie, mala problémy s bruškom a tlačilo ju to...tak som to dávala stále menej a menej a teraz už vôbec...

sabinazv
17. jún 2009

mne inac chodia take podivuhodne ciastky na ucet... raz zo socky a raz z UPSVaR, ze som uz z toho jelen... ale tych 151 mi tusim uz prislo...

sabinazv
17. jún 2009

nany, ja ich davam len na noc... a maly je spokojny... cez den je horuce, sa mi v tom velmi potil, tak nedavam...

zuzik25
17. jún 2009

sabi, tak to je cudne,mne na socialke tvrdila, ze nemam na to narok, vyskusam inu tetu a popytam sa jej. este tiez prispevok nemame vybaveny, papiere lezia doma na stole. a tych 151 eur uz tiez prislo.
nanny my postolky nedavame od kontroly ked povedali ze uz netreba.

sabinazv
17. jún 2009

alebo sa zuzik prestahuj pod posobnost nasej socky 😀

sabinazv
17. jún 2009

jaaj a este idem pochvalit Holtov krem... uz mame dnes skoro cistu tvaricku... super pomohol, asponze tak 😉

kiki5
17. jún 2009

ešte si nezabudni kopiu kartičky z banky aby ti to mohli poslat na učet, aj ked si ju tam davala tak aj tak treba a ešte potvrdenie so socialky

nany100
17. jún 2009

ten zvyšok pošlú, keď odnesiete tie tlačivá 😀 ...z UPSVaR prišlo tých 151 EUR a zo sociálky chodí materská...aspoň myslím, že je to tak...tiež som z toho nejaká zmätená 😨

sabinazv
17. jún 2009

ake potvrdenie zo socialky? dufam, ze nie to rozhodnutie... lebo to som niekde stratila 😒

sabinazv
17. jún 2009

no tak som si tam zavolala... a len toto co som pisala vyssie... este obciansky preukaz chcu vidiet 😉

to rozhodnutie zo socialky treba dolozit az ked sa vybavuje rodicovsky prispevok.. dufam, ze dovtedy ho najdem 😎

u nas nechceli ani minule karticku k uctu... ze za to si zodpovedame sami, ako si uvedieme ucet do tlaciva... a svata pravda 🙂

korelka
17. jún 2009

baby, pridala som par fotiek 😎

sabinazv
17. jún 2009

kukla som korelka... mne sa ten vas maly podoba na nasho... su ako brachovia trosku 😎

sabinazv
17. jún 2009

tu pozu, ze hore hlavicka aj hore nohy v polohe na brusku robi aj nas maly... taku kolisku...uz len cakam, kedy sa prekoti 🙂

korelka
17. jún 2009

no hej sabi, trocha su si podobni... 😉 a si predstav, ze nas uz sa na makkej podlozke normalne prekotil komplet z bruska na chrbatik a na tvrdej podlozke zatial len na bok - ale uz ho nemozem len tak nechat na pohovke, lebo nikdy nevies... 😀

sabinazv
17. jún 2009

mne sa uz tiez prekotil, ked bol na trosku vyvysenej podlozke... na rovnom zatial nie, ale nedavam tomu vela casu a budu premety 😉

kuk, tu kolisku som pridala do albaca 😎

korelka
17. jún 2009

😕 😵

jana_pk
17. jún 2009

Ahojte 🙂 ,

neda mi naenapisat k tomu nervaceniu nasich milacikov. Moja Tami sa najprv nervacila len vecer a teraz uz v ktorukolvek hodinu a zistila som, ze to nema vobec suvis s mlieckom. Od pondelka zacala dokonca vymyslat s jedenim - je hladna, ale odmieta prsnik (a zoberie si ho na vela ked ju nosim polonaha na rukach a ona sa akoze SAMA rozhodne, ze chce a z ktoreho. Plus presne pocas jedenia nervy a nevien potom do kedy nukat a kedy uz ma dost).
A k malo mliecku... ak sa to da vydrzat tak nedavajte UM, lebo telo nedostane signal, ze nevyrobilo dost a postupne sa zacne tvorba znizovat a je dokojene. Poznam to, ked mam pocit, ze mala place kvoly tomu, ze je hladna a ako to trha srdce...

radfi1
17. jún 2009

Ahojte, našla som tu, že takáto téma, tak sa pridám, ked bude trocha času, nečítala som veľa. no pochválim sa, že už sa náš Adamko tiež od 2 mesiacov pretáča z bruška na chrbát a má z toho veľkú zábavu.....teraz sa hrá s hrazdičkou, tiež dosť dlho, no aby spal, ked spí jeho starší brat, to ani za svet...

veland
17. jún 2009

Ahojte dievcence, prvy krat od porodu prispievam.....parkrat som aj Vas citala, prihlasila sa.....ale stale ma "nieco" vyrusilo a nemohla som napisat🙂Krasne rastu tie nase deturence - tchuj, tchuj🙂Nase prave spinka🙂Velmi sa z neho tesime .....dnes ma taky usmievavy den🙂Vcera sme boli na poradni, tak vazime a meriame: 4820 g a 56cm🙂Rad papka....a v poslednych dnoch sa obavam, ze nemam dost mliecka - tak mu davam z oboch prsnikov, aj ked viem ze sa to nema:(....ale v ziadnom pripade nechcem dokrmovat....Trosku sa trapime s kozickou, uz v porodnici sa nam vyhadzal.....tam nam povedali, ze to je alergia na praci prasok....potom aj doma, tak ze sa cisti po porode.....a najnovsie to je atopicky ekzem....tak ja musim mat super dietu - no, mne to nevadi len aby maly bol v poriadku a aby som mala mliecko🙂..... a stale ho musim nieco mazat, uz mame tolko masticiek - ako Mastickar🙂Idem prihodit nejake foto🙂Pozdravujem Vas vsetky a drzte sa - hadam sa tu castejsie objavim🙂

katka.ott
17. jún 2009

ahojte,
po dlhom -predlhom case sa ozyvam.
citam, ze riesite kojenie, neravacenie a prevracanie na brusko.

no ja moje male prikrmujem od zaciatku, kedze nemam mliecka dostatok pre obidve. a opat maju obdobie, ked si po necelych 10 minutach vydobiju flasku. nenormalne sa odtrhaju a potom zas vracaju k prsniku. medzitym strasne kricia a placu. potom nasleduje flaska nutrilonu 120ml (o par dni dostanu 150ml) a vecer na ukludnenie zas prsnik.
ja som tiez nechcela dokrmovat, ale to by som non-stop kojila ☹

a k tomu prevracaniu na bruskom - terezke vela nechyba a bude na brusku, no danielka sa este nechyta.
ozaj, ako zareagovali deti, ked sa prvykrat prevratili? obavam sa zlaknutia a nasledneho neuveritelneho placu

ninnaricci
17. jún 2009

ahoj veland 😵
thuj thuj thuj...aký ste peknučký...taak sladko spinkate? tedaa...a pekne priberáte...ináč aj ja som jeden čas dávala drobcovi papať z oboch prsníkov...asi v tom rastovom období...a teraz opäť papá len z jedného...ja si myslím, že to nie je problém...hlavne že sú drobci spokojní...radšej dám z oboch ako dokrmovať UM...môj názor

...neboj...mastičky zaberú a drobček bude v poriadku... 😉
...dúfam, že čoskoro dáme nejaké stretko...len zhodnúť sa na nejakom vhodnom dátume a čase 😀
...držte sa...a vela vela smiechu vám prajem

ninnaricci
17. jún 2009

😀 😀 😀 aďka tá fotka z prvého kupkania je krásna...skvelé foto 😉

zanulienka
17. jún 2009

moju ked polozim na brusko lezie,odide mi prec

ninnaricci
17. jún 2009

katka...ja obdivujem všetky maminy...ktoré to zvládajú...dvojičky...ja mám niekedy dosť s tým našim čertíkom
...a ináč krásne fotky v albume...aká grimasa 😀 😀 😀 ale zato aj dvojnásobná radosť...že? 😀

ninnaricci
17. jún 2009

zanu...ty máš teda šikulku 😉 my ešte poriadne nepasieme koníky...skôr lietame 😀 ale boli sme dnes u neurologičky...všetko je v pohode...len nám ukázala ako mu máme trošku pomôct...je lenivý 😒 asi po mne 😅

zanulienka
17. jún 2009

ja neviem ci je to dobre,ze mi odide z miesta 😅 lekar mi lwn vzdy na to povie,ze je silna a nebezpecna 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre