Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

macikjm
14. apr 2010

ahojte...baby...vilocka...mile od teba, ze si sa ukazala...ty si mala termin porodu ako ja, myslim...dnes...no len ja som rodila az o desat dni...a amelke vsetko naj...aj karinke...cmuk...
a co sa kojenia tyka, ja sa za to vobec nehanbim...ja si to uzivam a ked sa ma niekto pyta, hrdo sa pochvalim, ze este kojime... 😀
a uz je ninka hore, tak koncim...mozno vecer...

petusko
autor
14. apr 2010

bea, to nas Petik je taky, on papa vkuse za pochodu, aj hodinu ma tanier na stole a stale odbieha 🙄 uz milionkrat som si povedala, ze to zatrhnem, ale on radsej by nejedol vobec. 🙄 je to taky chrust, slabych 14 kg ma.
zato v skolke vraj prvy sedi pri stole a zje vsetko prvy. este aj ked sme vonku a stretneme kucharku, tak sa jej pyta, ci ideme jest 😅 tak uz neviem, bud tak zle varim, alebo co?!? 😀

pikino
14. apr 2010

no terezka je taka citlivejsia co sa tyka pokozky, ma ju velmi citlivu. kzm sme mali papmerskz tak to bolo v pohode potom som jej zacala kupovat dmkacke a tie ju troska drazdili tak sme sa vratili naspat k pamperskam, ale uz jej to nezmizlo. no uvidime nejako to uz odchytim. budem nahanat cikanicu so skumavkou. 😀

beadz
14. apr 2010

macik, ved a zaco by si sa mala hanbit ? ved je to super pre ninku ze sa este kojite 😵
petusko, mozno ma v skolke prisny rezim a proste musi pri jedle sediet. ja by som asi mala tiez viac natlacit na simona nech sedi v sedacke, inak sa nebude jest, ale nemam to srdce.
ale viem ze v skolke to byva inak, lebo ani svagrinin syn doma neje nic a v skolke je vraj najlepsi jedak, este aj duplu chce. a doma len sladkosti... no, ale to ho zase ona pokazila.

beadz
14. apr 2010

no, a sme hore, tak utekam. papaaaaa . a kosice do toho 😵

petusko
autor
14. apr 2010

u nas je uz vyse tyzdna prisna dieta, po velkonocnom pondelku su schovane vsetky cokolady a sladkosti. max. suche keksy, aj to len obmedzene. a veruze to je aj vidiet... akurat ja trpim ako hovado, musim cakat, kym maly vecer zaspi a potom sa hrabem v taske s tymi zajacami 😀

petusko
autor
14. apr 2010

jaj a este som chcela k tomu papaniu... moj osobny nazor je, ze teraz sa uz netreba tak striktne drzat nejakych tabuliek. treba dat na instinkt a prihliadnut na to, ci malo babo od narodenia nejake problemy, ci uz reflux, prechod na ine mlieko, ako a kedy zvladlo prikrmy... ci sa niekedy prejavila nejaka reakcia na jedlo a pod. 😉

zanulienka
14. apr 2010

petusko-moj suhlas.ja som urobila chybu pri domce,ako bola prva,ziadne skusenosti,tak som robila ako sabi na vsetko ma este cas.a teraz ma 11 rokov a nic mi nezje a preco?pretoze som jej nedavala v tom obdobi ked mala zacat spoznavat chute jedal a zacat jest uz aj dospelacke jedla.potom neskor mala respekt pred jedlom.ktore nepoznam-nelubim.tak pri sofie a elaie to tak nerobim

jankaaa
14. apr 2010

babenky prosim vas poradte mi cucoriedky malemu mozem dat?na hnacky......

my sme dnes boli na kontrole ked sa mi maly nebude pozdavat mame nastupit do nemocnice takze mi je do placu lebo v piatok ma drobcek rok....

jankaaa
14. apr 2010

a vsetko najlepsie prajeme vsetkym oslavencom 🙂

adya01
14. apr 2010

jankaaa : cucoriedky mozes, dalej banan, silny ryzovy odvar a hlavne vela tekutin aby nebol dehydrovany

jankaaa
14. apr 2010

dakujem adya....

babenky moze byt ze mu je z atb tak zle a preto je taky placlivy a ospaly? myslite ze sa to da do poriadku?

zanulienka
14. apr 2010

janka-z atb urcite ano,aj hnacky moze mat z atb,precitaj si vedlajsie ucinky

jankaaa
14. apr 2010

zanu pisem tam najcastejsie vedlajsie ucinky hnacky bolesti zaludka nevolnost.....len to ma trapi ze je taky slaby a dost ospaly...toho sa bojim....nechcem ist do nemocnice

zanulienka
14. apr 2010

janka-to bude z atb,urcite ma hnacky z toho,nehovorila si dokyne,ze nevymenite atb?

jankaaa
14. apr 2010

uz vlastne dnes posledny den zobral takze uz asi zbytocne.....ale sople ma stale...ja uz tomu nechapem....

zanulienka
14. apr 2010

janka a nema on alergiu,z toho moze mat sople,april-maj-jun a su mesiace ed mas alergiu,hlavne mas sople je prvy priznak alergie.ak ste mali dneska poslednu davku,tak o take dva dni by malo byt dobre,bez hnacky ak to bolo z atb

zanulienka
14. apr 2010

alebo nerastie mu zubok,elaia ma vkuse sople,ale vela ked jej rastie zub

jankaaa
14. apr 2010

tak moze byt aj alergicky lebo ocko mu je alergik takze moze to byt aj to a tak isto strasne slinta a ma spodne dasienka napuchnute tak mozno mu pojdu aj zubky.....no a dufam ze za dva dni uz bude ok...

jankaaa
14. apr 2010

v piatok zacal brat atb to bolo este v pohode aj sobota aj nedela cely den v noci mi zvracal sme sli na pohotovost tam dostal injekciu no a pondelok odkedy drzi dietu tak je uplne slabucky ....ved skoro nic neje aj ked daco je tak len suchy rozok alebo chlebik...este to je dobre ze pije dost tekutin...a tie hnacky zacali vcera

petusko
autor
14. apr 2010

jani, hnacky moze mat kludne z atb a moze to byt aj dosledkom vracania. moji chalani vzdy najprv grcali a potom hnackovali 😒
a neuvazovala si nad zmenou vasej dr. alebo aspon o nejakom speci vysetreni? ak ma predispoziciu na alergiu, tak by sa to uz malo riesit ☹ ved jakubko je stale chory ☹
prajem vam skore uzdravenie, nech Jakubko oslavi svoje narodeniny zdarvucky 😉

jankaaa
14. apr 2010

petusko ved to ze je dost casto chory a ja nechapem preco nas neposle na nejake komplet vysetrenia alebo ja neviem co vsetko....
urcite pojdem k nej a budem si pytat papierik na alergologiu a poziadam ju aj o ostatne vysetrenia a nech uz konecne najde problem

ale viete co u nas je asi aj to problem ze byvame v dome kde je nas vela takze stale je niekto chory no a tak to ide u nas dookola

skorvankova
14. apr 2010

Ahojky, dnes som bola u zubara ☹boli ma cela huba a zajtra idem opat 😠
zanu, ciky,,, som kupila ten caj kedy mozem cakat ze sa vyspim ? 😎

skorvankova
14. apr 2010

Juuj Janka, prajeme skore uzdravenie a nech sa tie choroby stratia...

petusko
autor
14. apr 2010

jani, urcite trvaj na tom, aby vas co najskor poslala na odborne vysetrenie.
moja kamaratka prave vcera riesila podobny problem, chodila so synom 5 rokov k jednej alergologicke a malemu sa stav z roka na rok zhorsoval, tak vcera narobla krik, zobrala zdrav. kartu a pani Mudra ostala s otvorenou pusou pozerat. 😠

zanulienka
14. apr 2010

skorvankova-hned prvu noc 😉

petusko
autor
14. apr 2010

skorvi, aj ja chodim so zubami, bola som minuly tyzden dva krat a o tyzden idem zas. ale teda ja musim mojho zubara pochvalit, je perfektny, ponukol mi injekciu na umrtvenie a to je balada tam sediet v tom kresle. necitila som absolutne nic a to mi tahal nerv a dalsi zub vrtal hadam az pri oko 😅

jankaaa
14. apr 2010

idem babenky lebo maly vstal vecer sa zastavim

zanulienka
14. apr 2010

skorvi-ty este kojis?

skorvankova
14. apr 2010

zanu- nekojim uz 2mesiace. preco?
petusko, tak tomas super, lebo mne nikto injekciu neponukol, mysliz ze ked si vyziadam tak mi da?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre