Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

cikyta
1. júl 2010

@sabinazv Kašlem na nejaké novely,ja verím dr.a to že mi ju zaočkovala v 14.mesiaci ma netrápi. Ona vie čo robí.Je to jej povolanie,nie moje.
Kamoška má synčeka,ktorý ma teraz nejaký zlý výsledok v krvy a tak ho neočkovala a to má 16 mesiacov momentálne.A zaočkuju ho,až ked bude ok.
A to s tým 14.15.mes sme tu už rozoberali minule.....

@zanulienka 😀 😀 😀

cikyta
1. júl 2010

@sabinazv Dám ti číslo moju dr.a upozorni ju na to !

Možno mám vyspelu dcerku.........chodí mi už 6 mesiacov,chová sa ako 1,5 ročná,tak čo???

sabinazv
1. júl 2010

ciky, nechcem nikoho strasit, ale kopec lekarov (a nielen lekarov) si nerobi svoju robotu ako ma... ja ich radsej skontrolujem, je to moje dieta, moja zodpovednost na cely zivot...

sabinazv
1. júl 2010

ciky, a preco by som ju upozornovala? vsak je to jej povolanie 😝 sama si to ma odsledovat... a neprhli sa, ja len konstatujem, co som sa docitala nedavno...

bambina
1. júl 2010

ciky, vy ste uz zacali 15 mesiac tak by to malo byt OK.
co sa lekarov tyka, som v tomto na jednej lodi so sabi. mne stratil moj vseobecny lekar moju zdravotnu dokumentaciu, kde mam zaznamy od narodenia. doteraz sa to taha, lekarka sa vyhovara uplne nezmyselne, napisala som uz aj na urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou.
nesmieme im slepo doverovat

zanulienka
1. júl 2010

sabi-aj to co pisu je vzdy odlisne od inych nazorov.v jednej knihe ci v casopise sa docitas uplne nieco ine

sabinazv
1. júl 2010

zanu, citam toho viac...nielen jeden zdroj 😉

zanulienka
1. júl 2010

mozno to je chyba,az priliz citas a potom tu ma kazdy z toho chaos

sabinazv
1. júl 2010

akoze ja tu robim chaoz? 😅

vsak som dala sem link na vyhlasku - zakon, nie nejaky pamflet "jedna baba povedala"

zanulienka
1. júl 2010

ja myslim,ze doktory vedia kedy dat ockovanie,ved uz zaockovali milion deti a oni tiez vedia,ze oni si tiez zodpovedny,ked sa nieco stane.ja im verim,nikdy sa pri ockovani nepomylili z mojimi kockami

cikyta
1. júl 2010

Prvý den 14. mesiaca sa ráta ako 15.mesiac.

sabinazv
1. júl 2010

ciky, vsak som pisala,ze u vas je to zrejme OK, takze OK, len u tej mojej kamosky trepala MUDr., ze neskor by si to sama platila a zaockovala ju prakticky v 13.m

zanu, mylis sa, zodpovednost ak by sa nieco stalo neprebera ani MUDr., ani stat... len ty (teda v SR)... mozno MUDr. by dostala nejaku pokutu alebo nieco podobne, ale ak by sa mojmu dietatu nieco stalo, tak by mi to bolo na 2 veci, ja by som sa musela dozivotne starat, alebo banovat... verim, ze sa lahsie zije, ked sa clovek v tom moc nevrta, ale co uz, ked som sa raz s takouto povahou narodila 😎

sabinazv
1. júl 2010

ciky, to je z roku 2004... teraz je platne toto http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=oc... plus ta novela co som sem davala je od dnes platna

cikyta
1. júl 2010

http://translate.google.sk/translate?hl=sk&lang...

Mne už to nepomôže.Mne to už Sisa nerozdýcha ani tým,že mi ju očkovali v 14.mesiaci,ale ty si daj Sabi bacha ,ty máš ešte šancu si nedať Danka zaočkovať,lebo z tohto očkovania môže dostať malý autizmus ☹

cikyta
1. júl 2010

Končím.......idem si sledovať malú,či žije........

sabinazv
1. júl 2010

ciky neviem preco si nastvana, ja sem nedavam nijake hrozostrasne pribehy ani nic podobne, nechcela som nikoho vydesit, mrzi ma, ze to nepadlo na urodnu podu... myslela som, ze niekto ked nema na to cas, sledovat tieto zmeny a ja to robim, ze to ocenite... vsak u vas prebehlo ocko casovo v poriadku...
Ale ok, uz to robit nebudem a info si necham pre seba... 😒

nany100
1. júl 2010

čaute baby a to čo tu za hádky? Ja som rada, keď sem sabi čosi hodí ohľadne noviniek v očkovaní a pod....aj ja som si myslela, že až v ukončenom 15.mesiaci sa to očkuje, ale kamošku tiež s malým tak objednali, že to bolo v deň keď mal presne 14 mesiacov, tak to asi tak rátajú, že ukončený 14.mesiac...mne dr. povedala, aby som prišla keď bude mať 15, tak sa tam chystám o dva týždne...tak sa nevaďte 😉 ...aj ja verím svojej pediatričke, ale poznám ju roky...niekto doktorom nedôveruje, je to normálne...aj doktori sú len ľudia a môžu sa mýliť, ale v ich prípade je to niekedy fatálne ☹

bambi, gratulujeme k prvým krôčkom...naša slečna ešte sama nechodí, ale za ruku lieta po celom meste 😀

nany100
1. júl 2010

náš balkónový mejdan 😉

nany100
1. júl 2010

včera sme nemali teplú vodu, tak sa Adel večer kúpala na balkóne v bazéniku 😀

zuzik25
1. júl 2010

@cikyta moja co stresujes, sisa bola ockovana v 15. tom mesiaci, ved ukonceny 14. mesiac mala 25.6, nie? takze pohodka. 😎
inac davam za pravdu sabi, co si clovek v tomto state navyse nanstuduje, tak je s prepacenim v riti, u nas plati neznalost zakona neospravedlnuje. a clovek nie je stroj, aby si vsetko pamatal na cas (ako PC) takze treba obcas sledovat aj taketo veci. my ideme na toto ockovanie az za nejake dva tyzdne, este musim volat, ci nahodou nebudu mat dovcu.
@cikyta este si pisala, ze "Prvý den 14. mesiaca sa ráta ako 15.mesiac" no treba tam vsak dolnit, ze ukonceneho 14. mesiaca, lebo to by bola blbost co si napisala. 😉
dnes poobede ideme na kupko, trosku sa vyclapkat, snad nebude burka ako vcera.

krpcek
1. júl 2010

fuuuuha nejaka husta atmoska tu bola 😀 😀 😀

baby a to ockovanie dokedy treba? lebo kamoskyn maly mal 15.mesiacov v maji a jeho bude ockovat az teraz o tyzden,ked pridu z dovolenky a ja tiez rozmyslam si to ockovanie posunut kvoli dovolenke. ideme zaciatkom augusta, tak by som jej to o mesiac posunula, cize by bola az v 16.tich mesiacoch ockovana, vadi?

nikinka008
1. júl 2010

Ehm..co to sa tu deje 😕 no nic,my mame vsetky ockovania za sebou hned ked sme mali rok a najblizsie nas caka v 3 rokoch 🙂 ...
Kedy davate vecer spinkat deticky? 😕

krpcek
1. júl 2010

prva hadka v ktorej som nebola zapletena - som rada 😀 😀 😀

niki my medzi 19.30 - 20.00 🙂

zanulienka
1. júl 2010

to nebola hadka,skor vymena nazorov 😀 -
niki-okolo 22.30.23.00,uz bolo,ze aj neskor

nikinka008
1. júl 2010

Dala som nove fotky malej do albumu,tak ak chcete kuk album 🙂

petusko
autor
1. júl 2010

Ahojte 🙂
uff, ockovanie... ja nasej dr. doverujem, vie kedy sa maly narodil, aku ma anamnezu, tak snad aj vie, ked ho moze ockovat 🙂 my ideme buduci tyzden 🙂
ja tu mam dnes plny dom deti, su tu Petovej sesternice dve deti, tak mame veselo. Ale stale zastavam nazor, ze cim viac deti, tym menej roboty s nimi 😀 ja som stihla tolko porobit, co by som inak robila dva dni 😀
nikolet, aj vy mate pekny bazen 😀 😉
a spat sa u nas chodi o cca 21.00 🙂

pikino
1. júl 2010

no uz sme dome. casta autom uspesne zmaknuta dokonca som aj prvykrat v zivote sama natankovala 😀

a my sa ideme dat ockovat az v 17. mesiaci. takze nestresujte micky. staci sa dat zaockovat do 18 mesiaca.

krpcek
1. júl 2010

piki a mala v pohode zvladla cestu?
ja ked niekam idem s malou, tak vzdy musi ist niekto so mnou, lebo ona sama nevyzdrzi. dva krat som s nou isla sama a som myslela, ze zosediviem. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre