Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

petusko
autor
28. júl 2010

@ivanulienka81 ja si tak priadam stale 😀 ked sa so susedou stretneme, tak sa furt pytam, ze si pocuje ten vecny krik u nas 😀 a vraj nie, lebo ona ma prekrici 😀 😀 ma tiez male deti, tak si kontrujeme 😀
deti s tym rastu, budme radi, ze su zivi a zdravi 🙂

cikyta
28. júl 2010

@ivanulienka81 nezvykla si..stále mi kráča,alebo uteká iným smerom a absolutne neposluchne.V obchode chodí a všetko rad radom vybera z regálov.Dnes sme boli v kuchynke a už ťahala so sebou dve krhly a kým som ich vrátila,vyniesla von nejaký smetiak..........a tak stále dokola-sem tam rev,ked nieje po vôly.Takže najistejšia je len na rukách,no často sa mi z ruk ťahá dolu.Dnes som išla so Sisou na rukách,na chrbte ruksak,v ruke dáždnik a rolka bieleho baliaceho papieru a dážd..............No a slečna ako taká hadica-len dolu a dolu 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

iku
28. júl 2010

som rada,že to píšete,myslela som,že len moje dieťa je von také neposlušné,je to na zúfanie, kočík už nepoužívame vôbec a chodí kam chce, najradšej na cestu. ak jej nedovolím,hodí sa o zem alebo ak je na rukách,tak ma vybije po ksichte a potom mi robí " moja,moja". my sme boli tiež dnes na očkovaní a v pohode.nočné mory so zubami tiež a denný spánok max 1 a pol hod,som už na zrútenie.

krpcek
28. júl 2010

ahojte. 🙂 my sme na to s kocikom rovnako, chvilu ide pri mne, potom chvilu sedi, potom zase ide a zase sedi - hlavne ju davam sadnut, ked ideme niekde kde je vela ludi, lebo ona sa za kazdym rozbehne, vobec jej navadi, ze ja za nou nejdem. ale teraz ako mame ten novy kocik, na boku je taka rucka, ked sa kocik zlozi, aby sa dobre prenasal, tak dnes sa naucila, ze ked ide vedla mna, drzi sa ten uchytky - sice mi kocik tlaci do stran, ale to v pohode zvladam. 🙂

pikino
28. júl 2010

cafte micky.

prechadzkove extempore riesime aj my. v kociku sa skruca ako had a reve ako pavian. vydrzi len ked ma v ruke kekse aj to nie prilis dlho. dnes sme boli v obchode a chcela vytahovat lopty z regalu a potom mi usla von a utekala predo mnou, potvora krpata.

u nas to vyzera ze sa zacala odstavovat sama. vcera vecer nechcela didu vobec len cumel si pytala, rano podudkala ledva 5 minut a ze hotovo a teraz stiahla ledva jednu, druhu pozuzlala a to sa uz krutila ako had a natahovala sa za dudlom. strcila do pusy a spala. kupila som jej nutrilon - dobru noc to jej davam pred obednym spankom a dnes spala vyse dve hodiny a vcera na veceru dostala kasu na dobru noc a chrnela az do pol deviatej - som myslela ze sa mi sniva ked som pozrela na hodinky. Ale v noci bola hore asi 6 x nemohla spat. podla mna to bolo splnom lebo aj ja som sa hadzala a ani za nic chrniet.

ivanulienka81
28. júl 2010

jaj tak som celkom rada, ze nie sme sami co tak vystrajame a vyciname na ulici 😅 aj ked Misko zase v kociku vydrzi ked sa tlaci, tak by sa vozil aj cely den 😀 ale ako nahle je na nohach, konec... minule stihol aj papek obzuzlat zo zeme 😝
@cikyta aj Misko vsetko vytahuje, a jedna vec co ma velmi zlosti je, ked chodi vyberat odpadky zo smetniaka s 😠 Misko vypil aj na veceru kravske mliecko, juchuuu, tak snad mu bude chutit aj nadalej

pikino
28. júl 2010

smetiaky su velmi pritazlive vecicky. mna to vytaca do vyvrtky strasne. 😠 a druha vec ked mi donho odklada veci napriklad svoj poharik. a potom z neho v klude pije. bleeee 😝

macikjm
28. júl 2010

no...su to nase zive pokladiky...ninka tiez chodi vzdy opacnym smerom ako my...ale ked idem na dlhsiu trasu, nema problem obsediet v kociari...ma zase stavy, ze ho chce tlacit, tak ju drzim a ona chyti rucku kociara a tiska ho, a ked jej chcem pomoct, tam mi dava ruku prec... 😀
inak, ako som pisala, spi uz na klasickej posteli v detskej izbe, no a dnes v noci prisla ku mne a povedala ,, chcem,, a ja nanu, chces didu a uz kyvala hlavkou na suhlas...som bola prekvapena, co to moje dieta robi pri mne v spalni, zvecsa, ked sa zobudi, krici na nas a zistila, ze kym mama pride, ona je pri mne rychlejsie... 😀

petusko
autor
29. júl 2010

@macikjm sikovna je Ninka 🙂
ja som akurat objavila Marcelovi dalsie dva zubky, teda zatial len po jednej nohe trci z dvoch spodnych stoliciek.
Takze pocet zubov 12 🙂

zanulienka
29. júl 2010

dobre ranko-
petusko-aj my mame 12 zubkov...trpime s nimi uz vyse 3 tyzdne. 😠
elaia sa rano zobudila okolo 6.00,tak som ju do 7.30 uspavala,bola taka ospala,ze si nevedela otvorit oci,ale ona sa chcela posadit,postavit..robia to aj vase deti?padala na jednu-druhu stranu,pretoze nevladala,este stastie,ze mam tolko trpezlivosti 😅 a teraz este tale spi

ivanulienka81
29. júl 2010

ahojte...
tak my sme dnes absolvovali kontrolu na gastroenterologii, vsetko ok, tak som rada, aj ked o pol roka este na kontrolu sa mame prist ukazat, no ale tuto maly si za to moze sam, lebo pri vysetreni reval ako pavian...
my mame zatial 9 zubkov, ale vsetky su take drobne, nechapem preco mame take male zubky 😕

cikyta
29. júl 2010

@macikjm Fuha.Zlatá Ninka.To Sisa sa mi sice v noci zobudí 300 krát,no ona má zavrete oči a sedí a reve a utíši ju dida,no ona sama nejako nereaguje-napoly spí...

@ivanulienka81 Gratulujem k dobrým výsledkom.Ja som sa dnes KONECNE dovolala na kardiologiu 🙄 po mesiaci 😠 ! Tak 9.9.nás objednali na kontrolu.

nany100
29. júl 2010

@macikjm šikovná je Ninuška, to vie taká rozospatá zliezť z postele?...Adelka bola túto noc v jednom kuse hore...už ma išlo trafiť...ako som odišla do spálne, zase rev a ja behom naspäť do detskej...nakoniec som tam nad ránom zaspala a spala do šiestej...potom som sa presunula do spálne a spali sme do ôsmej....akurát som vstala a počujem "mamíííí" 😀
@petusko aj Adelka si ešte rada vozí ritku, ale ako zastavíme a niekde sa rozprávam, tak hneď sa pýta von...na ihrisku najradšej chodí dookola, nikdy sa tam s deťmi nehrá...krúžime ako kométy...stále potrebuje jeden prst, tak behám samozrejme s ňou 😉 ...našťastie v obchode vydrží, neviem si predstaviť, že by tam behala a ja by som nakupovala 😕
@zanulienka aj Adelka si sadá zo sna, ale ona si potom nevie ľahnúť ☹
@ivanulienka81 gratulujeme k výsledkom 😉

zanulienka
29. júl 2010

nany100-ved aj elaia vyzera ako keby mala min.4 promile alkoholu...nevladze sa posadit,nie este postavit ale musi sa.chce premoct spanok....vtedy by som ju vedela aj roztrhnut

petusko
autor
29. júl 2010

@nany100 aj Marel potrebuje este aspon prst. po dome sa prechadza s konikom na kolieskach, ale taha ho za sebou. tak neviem kto koho drzi.. ci konik marcela, ci marcel kona 😀

petusko
autor
29. júl 2010

Marcel sa v noci samoobsluzne napije cajika, ja mu nachystam vecer. velakrat ni neviem, ze je hore, len potom pocujem buchnut flasku o postielku 😅 Nastastie spava dobre, aj ked mu rastu zubky, klop-klop 🙂

macikjm
29. júl 2010

@nany100 no...ja ani neviem ako to zlezie...ci nie nahodou dole hlavou... 😀 ale nie...vie, kde zaspava, tak si asi uvedomi, ako moze zist, lebo vankuse, co jej davam ako bocnicu, su namieste...ale napr. dnes v noci si sadla a kricala na mna....tak som ju isla nakojit a az rano, ked uz bolo vidno, prisla ku mne...a spali sme este do 8.30... 😵

miavin
29. júl 2010

ahojte
chcem sa opýtať ako vám bubajú detičky - lebo náš dva týždne úplne paráda, len ráno o 5 mliečko ale posledné dni fňuká, plače - od pol 3 do 3 - tak už neviem, či ho tie ďasná bolia, alebo to už niečo nie je v poriadku - ☹

cikyta
29. júl 2010

@miavin Naše spanie poznáš...

Boli sme vonku a Sisa mi vletela do mláky,kturu mala po členky.Kým som ku nej dobehla,tak sa tam paradne vymágala 😠 Ludia sa smiali.dokonca dvaja chlapy vybehli z terasy od piva a išli mi ju zachranovať 😅

petusko
autor
29. júl 2010

@miavin moze to byt zo zubkov.
ja idem pobalit nejake veci, zajtra ideme do Nizkych Tatier do nedele 🙂 aj ked pocasie, neviem neviem 😖

cikyta
29. júl 2010

@petusko prílemnu dovolenku želám. 😵 Bude fajn,uvidíš 😉

petusko
autor
29. júl 2010

vdaka ciky 😉 urobime si ju peknou, nech je pocasie akekolvek 🙂

iku
29. júl 2010

@miavin aj my sme spávali super, teraz zmena už dva týždne,máme navreté 4 stoličky, dve už trčia,budí sa často v noci, plače, počas dna spí málo,dnes pol hod.budú to tie zuby, musíme vydržať,hádam to prejde.

miavin
29. júl 2010

baby - ďakujem - snáď sú to ozaj len zúbky ☹

cikyta
29. júl 2010

Komu ešte skáče po chrbte krpec? ☹
Mne 🙄 🙄 🙄

macikjm
29. júl 2010

@cikyta 🙄

zuzik25
30. júl 2010

cafte babule, my mame noci fajn, prespi celu noc, dnes dokonca spala do 7, co je u nej uspech,asi to pocko pomohlo.
emmke idu tie posledne zadne stolicke, rovno dve naraz, take nervnu ju nepoznam, pekne sa hra a zrazu prsty do ust a reeeeev. v stredu sme boli v BA a cesta naspat bola priserna, ani spat, ani sa s niecim zabavat, ked som jej chcela suchat dasienka, to mi skoro prst odhryzla.
kocikovat sa este kocikujeme, ale vacsinou tak na striedacku.

petusko krasnu dovcu prajeme. 😎

a dnes je moja sestricka na konizacii, ☹ duufame ze to dobre dopadne.

zanulienka
30. júl 2010

cikyta-nam doma,ze mi ide vyskocit vsetko...

miavin
30. júl 2010

@pikino to je paráááda

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre