Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

krpcek
1. júl 2010

mala je uz vycvachtana,tak idem este psa poumyvat, uz ked som vo svungu. 😀

ni.kolet
1. júl 2010

Ahojte. Mne moja dr. pred 2 rokmi povedala, že mám smrteľnú chorobu a na dieťa môžem zabudnúť. Sme na ňu nedali, išli do BA a tam nechápali, že čo to je za doktorku, keď niečo také povie a pritom to vôbec nebola pravda a bola som zdravá a stále som ako buk.

nany100
1. júl 2010

@ni.kolet tak to je iné svinstvo ☹ ...by som ju zažalovala alebo aspoň ohovorila po celom meste a už by si ani neškrtla 😖
nikinka, malá je nádherná 🙂 ...pekné fotečky máte

@krpcek ja keď idem s malou v aute tak je tichučko a keď pustím rádio, tak si normálne hmká...lepšie ako keď sedím pri nej vzadu, vtedy vie vymýšľať 😉

pikino
1. júl 2010

krpcek malokedy sa stane ze terez vzadu place, dam jej nieco do ruky potom si trosku pokeca, pomrnka a vacsinou zaspi. nemam s nou problem kedze odmalicka je zvyknuta byt vzadu sama, ale este sme nesli na viac ako pol hodinu v aute. aj terez si pri hudbe kyvka hlavou v tej autosedacke taka je smiesna sa hyba ako ty cernossky hiphopery v tych skakacich autach. a niekedy aj ruky prida. 😀

macikjm
1. júl 2010

hojte...
o ockovani sa bavite...no dnes o tych zmenach vraveli aj v spravach...my tiez ideme v 15. mesiaci...
ja lekarom doverujem velmi malinko...su lekari a lekari...tiez sa vedia mylit...a ich prax je cato zalezena na principe pokus a omyl...
s ninkinou pediatrickou som spokojna...
sabi...ze ciky neprhli...pekny vyraz... 😀 nepochopili ste sa...nevadi...info nam tu pekne davaj... 😉

iku
1. júl 2010

ahojte,
tak som sa aj ja pýtala na to očkovanie,lebo som to mala poznačené v kalendári a ideme na dovolenku,tak som sa chcela uistiť,aby som niečo nezanedbala, suseda je Leina pediatrička, povedala mi, že ju zaočkuje po ukončenom 15 mesiaci,takže ked sa vrátime, mám sa ozvať.

bambina
2. júl 2010

ahojte.
nany, krasny bazenik mate. kde ste kupili?

baby, musim to tu napisat, pre mna to bol velmi silny zazitok. nepozerali ste nahodou vcera vecer relaciu na CT2 : Moji milovani
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/208562268...

ak si najdete chvilku, urcite si to pozrite, nase problemy sa budu zdat absolutne zanedbatelne. su to pribehy 3 parov s hendikepom (nevidiaci, nepocujuci a telesne postihnuta mamina), ktori vychovavaju svoje deti. fakt klobuk dolu, ja neviem co sa ja furt na nieco stazujem

bambina
2. júl 2010

a uz len okrajovo sa vratim k vcerajsku, sabi prosim urcite pis svoje postrehy. mne si uz tolkokrat pomohla s homeopatikami 😀
ved co by sme jedna bez druhej, mne ste uz maminky velakrat poradili

nany100
2. júl 2010

@bambina bazénik máme z papiernictva za 1,50 EUR 😀 ...ale ozaj je zlatý 😉
maličká zaspala, ale po pol hodine som ju musela ísť znova učičíkať, neviem čo ju vyrušilo...ale už zase spinká 🙂

asi predvčerom večer zase dávali na ČT2 dokument o mamičkách vo vyššom veku (tak som chvíľu sledovala, veď som jedna z nich 😉 )...bola tam aj Veronika Žilková, prvé dieťa mala v 22 a posledné v 44 a vravela, že ten strach o dieťa je v každom veku veľký, aj keď je mamina mladšia aj staršia...ale že je pravda, že pri tom prvom nebola taká uzkostlivá a všetko brala tak pohodovejšie...že teraz už vie, čo všetko sa môže prihodiť a je viac ustráchaná

ivanulienka81
2. júl 2010

ahojte dievcata....
tak ja mam doma asi maleho certa... nemozem ani na sekundu odvratit zrak a uz stale nieco vyparati, ani si neviete predstavit aky je dotlceny 😅 🙄
@ni.kolet a to ti povedala akoze vseobecna doktorka? dufam, ze si ju potom aspon vymenila a chcela by som sa zaroven opytat, uz som sa to spytovala, ale obycajne tu baby maju dievcatka, tak som sa odpovede nedockala 😀 ze ci osetrujete pipika, myslim to stahovanie predkozky? mne stale nasa pediatricka tvrdi, ze do dvoch rokov to netreba, ale ine maminy mi to odporucaju....

ni.kolet
2. júl 2010

Ahojte. Hej bola to všeobecná dr. My sme o tom s mužom nikomu nepovedali a chceli sme na to čo najskôr zabudnúť a sústrediť sa len na bábo. Našťastie moja operácia /drilling ovárií/ dopadla dobre a o dva mesiace som otehotnela s úspešným koncom. Ja Alexovi s pipíkom nič nerobím. 20.7. ideme na 15. mesiacov, tak sa dr. opýtam, že ako to s tým vlastne je. Inak, keď sa včera kúpal v bazéniku, tak si všimol hadíka, že čo mu to tam pláva. 😀

nikinka008
2. júl 2010

Ahojte 🙂
Vcera sme boli na navsteve u jednych ceskych znamych,,tiez maju 3 deticky,2 dvojcata chlapceka a dievcatko uz skoro 2 rocne a 4 rocneho chlapceka,,,ako prve ked sme prisli a vystupili z auta mala hned hysteriu placu dostala,ona sa totiz boji vsetkych cudzich ludi ktory sa knej priblizia 😖 a ktomu tam mali aj takeho maleho psika a tak aj stekal tak mala sa bala este viac,nalepena bola len namne 😀 esteze tam mali hojdacku na ktoru som ju dala a asi 15 min sme sa hojdali kym sa rozpozerala ,potom som ju dala nech si tam pobeha obkuka deticky,jasne ze psik za nou stale behal ocuchaval ju ta najprv utekala pred nim 😀 neverila som ze sa takto uvolni ale hrala sa aj s detickami a nakoniec si cupla k psikovi a hladkala ho,bola strasne zlatucka 🙂 tak sa tam rozohrala ze mi bolo luto ze sme sa uz museli poberat 😖
Sara totiz nieje zvyknuta mas vo svojej blizkosti inych ludi okrem mna a tatina,akonahle sa knej nieto prihovori v obchode alebo na ulici spusti hlavicku do zeme a nedvyhne ju ani za nic a potom sa jeduje 😖 tak sa tesim ze to vcera zvladla a hadam to bude uz len lepsie 🙂
A tak mozno do buducna rozmyslame z by sme malej kupili nejake psika len takeho maleho kratkosrsteho...len nevieme este...co myslite?
Tak sa chcem spytat mate niekto takto psika doma pri detickach? 🙂

nikinka008
2. júl 2010

ospravedlnujem sa za chyby,blbne mi tu klavesnica 😝

nikinka008
2. júl 2010

niki...ze hadika 😀 😀

ivanulienka81
3. júl 2010

@ni.kolet aj Misko si obcas vsime svojho hadika 😀
@nikinka008 tak u nas je to prave opacne, Misko sa absolutne neboji cudzich ludi, ked sa mu niekto prihovara, napr. predavacka v obchode tak s nou normalne komunikuje, usmieva sa..... a my sice doma psika nemame, ale ma starka a tak u nas to vyzera tak, ze Misko nahana psa a on pred nim uteka 😅 a mam velky problem udrzat Miska pri sebe, ked sme napr. vonka a vidi deti, tak uz len tam chce ist... tak dufam, ze sa tak potom bude aj do skolky hrnut 😀

silvia27
3. júl 2010

Ahojte
Chcela by som sa Vás opýtať ako vám teraz spia detičky cez deň. spia ešte 2x alebo už len raz. Naša Majuška už pospí len 1 krát - tak na hodinku a pol a zdá sa m to málo.

krpcek
3. júl 2010

niki my sme malej tiez kupili psika - napjprv sa ho bala, ale behom dvoch tyzdnov, ked si na neho zvykla, tak mu aj lopticku hadzala, teraz pride za nim, chuti ho za hlavicku a mojka si ho a pritom mu nieco dohovara 😀 😀 😀 strasne je podarena. nedavno sa naucila, mu hadzat palicku a nie je vacsej radosti - zoberie palicku a pichne mu ju rovno pred cumak. 😀 ale mame ho vonku, nie v byte - moj muz je alergik. 😖
a cudzich ludi sa tiez neboji - ideme po ulici a ona sa na kazdeho smeje, vsekym dava PAPA, detom robi zle. 😀

krpcek
3. júl 2010

@silvia27 aj moja uz uz spi iba raz - ide tak okolo 12-tej a spi asi do druhej. 🙂

ivanulienka81
3. júl 2010

@silvia27 ahoj, u nas je to kadejako, ale prispel aj k tomu fakt, ze sme teraz u rodicov a doma mi predsa inac spaval.... napr. predvcerom sme spali 2 hodinky doobedu od 10 do 12 a potom spal 2 hodinky poobede od 16 do 18 hod, ale to zrjeme kvoli tomu, ze sa kupkal v bazeniku a bol z toho vycerpany... vcera sme boli u prababky a spal mi iba od 10:30 do 12 v kociku a poobede uz ani za svet, ale nebol plany, tak som ho ani nenutila, asi mu to stacilo.... takze my momentalne spavame podla potreby... este by som sa opytala o kolkej rano vstavate a o kolkej chodite buvat vecer?

ivanulienka81
3. júl 2010

@krpcek mne maly doobedu nevydrzi do 12 hod... o kolej rano vstavate? ja by som bola tiez radsej keby mi chodil spavat o 12

krpcek
3. júl 2010

vstavame okolo osmej a spat chodi tiez vecer okolo osmej.

ivanulienka81
3. júl 2010

@krpcek hm... tak tu je pes zakopany.... my vstavame o pol siedmej a uz ani za svet zaspat ☹
vy buvkate nonstop do osmej alebo sa mala nad ranom zobudi a pijete mliecko?

nikinka008
3. júl 2010

My cez den chodime spat tiez len 1 krat o tej 11 ju davam ale aj pol hodku trva kym zaspi niedy skor niekedy neskor a cca dp tej pol 2 alebo druhej spinka 🙂 a vecer o 8 ideme ale tak isto niekedy zaspi rychle inokedy to trva 😔

@ivanulienka81 Ona je aj taka hanbliva pred inymi ale 2 dni do zadu sme mali navstevu a som si vsimla ze sa trosku zacala predvadzat 😀

@krpcek este uvidime ci psika kupime ale taka bola krasna s tym psikom ze az 😀
Inac mala sa naucila vyhadzovat veci do kosa ale aj tie co tam nepatria 😀 😖

nikinka008
3. júl 2010

Najblizsich 10 dni budem malej davat do pitia ten hroznovy cukor na to nechutenstvo,som zvedava na vysledok ci zacneme papat ☹ dnes som jej uz dala 😅

silvia27
3. júl 2010

my večer zaspávame okolo ôsmej až pol deviatej a ráno vstávame medzi siedmou a osmou - spí vkuse okolo 10 hodín v noci - no cez deň nám trvá aj hodinu pokiaľ vôbec zaspí

silvia27
3. júl 2010

@nikinka008 ..tak potom určite napíš - som zvedavá

ivanulienka81
3. júl 2010

no tak mne maly teraz uz spi... vecer sme sli spat o siedmej, rano bol o pol siedmej hore a teraz o 10 sme sa nadesiatovali a uz sam zaspal v postielke... ked ho dam vecer spat neskor, aj tak vstane o pol siedmej 😠

kaitka
3. júl 2010

ahojte maminy)
ja mam taku dost neobviklu otazku,,neviete ake vitaminy mozu dietatku chybat ak jej nerastu vlasky?
mame par a to aj dost kratke a pritom ja som mala v jej veku dost vlasov a aj muz hm
spytam sa to najblizsie lekarky
ale mozno mi tu bude vediet niekto poradit 🙂
inak my zaspavame tak o pol osmej ,,osmej vecer,,a spi do pol siedmej
potom zalhne este o 9tej a este o druhej))
je to spachtos 😵
ale verim tomu,,ze sa to coskoro zmeni,,i ked najviac je unavena o tej 9tej hm
tak to nechavam zatial tak ako to je) nebudem jej to nasilu menit

romanakatka
3. júl 2010

ahoj holky, som tu nebola dlhoooo.... no kým mrknem face, tak sem sa už dostanem len ťažko ... skončila škola a som sa tešila na prázdniny a teda začali super, dovolenkou v Tunisku, ktorú Timi zvládol perfektne, riadne sme si to tam užili... horší bol návrat... dva dni na to sme dostali rotavírus ☹ a keďže sme sa proti nemu neočkovali, tak bol priebeh dosť nanič... týždeň sme strávili na infúzkach v nemocnici ☹ našťastie sme už doma a dávame sa dokopy... poviem vám, je to hrozné, keď títo drobci trpia ☹ všetkým teda prajeme veľa zdravíčka a krásne leto 😉

krpcek
3. júl 2010

@ivanulienka81 spi celu noc. ak sa zobudi tak jej dam len dudlik a spi sa dalej.
velka vyhoda je mat roletu na okne a teda mat aj celu noc aj rano tmu - takze mala vlastne nevie, ze uz svita a spi az do osmej, 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre