Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

petusko
autor
12. nov 2009

ciky, tak asi len zatat zuby a sestricku odignorovat 😒 ja som raz bola svedkom v nemocnici, ako mamicka jednej sestricke povedala, ze ak ju to nebavi, nech ide robit nieco ine. su tisice inych, ktori by jej pracu robili s laskou. ostala vyvalena a stichla. 😝
bambi, asi je uz na polceste, lebo ani tu uz nesvieti 😅

elfi1
12. nov 2009

ahojte,
my sme vecer nemali az taky dobry -zobudil sa s revom a uz som si potom musela ist lahnut aj ja a bol s nami az do rana v posteli. nad ranom sa zacal budit, ale vzdy este dajako zadriemkal a nejakym zazrakom vstal az o 7.hod 😲

no je to super,ked uz deti vedia lozit a hraju sa na koberci. ale ja aj tak za nim stale sliedim, lebo on sa vzdy vyda na prieskum obyvacky a vylieza na policky, kradne mi casopisy, naraza do rohov a potom vrieska.

a uz sa zacinaju so psom delit o hracky - vcera si pes dovliekol svoju podlozku na spanie a maly do nej zacal kusat 😖 . ide ma porazit, ale uz si troska zvykam. to nema velky vyznam riesit

veland
12. nov 2009

Ahojte zienky, prave vyberam riadiky na papanie...vedeli by ste mi nieco odporucit? - vy ako skuseni papkaci?🙂

miavin
12. nov 2009

zanu - všetko najlepšie našim deťúrencom - veľa zdravíčka, utekajú tie mesiace, čo???? 😀

elfi1
12. nov 2009

jeeej - sedem mesiackove deturence - blahozelaaame s Domcom a veeela zdravia a radosti 😀

elfi1
12. nov 2009

veland - nejake nerozbytne. inak je to asi jedno. chut do jedla to asi neovplyvni.
mozno neskor. my so sestrou sme mali take mensie hlboke tanieriky (inak jedavame z nich doteraz u nasich 😀 ) a tam boli take kvetinky, alebo panaciky. a my sme tych panacikov zachranovali pred utopenim. to mama vzdy povedala, ze ich musime vyslobodit, aby sa neutopili v polievke 😀 😀 😀

nany100
12. nov 2009

ahojte...ciky, hrôza prístup...by som sa na ňu sťažovala, stará rachejtla sprostá...keď nemá vzťah k deťom, nech ide upratovať ulice...

janka, držíme palce kubkovi, nech ste zdravučkí...daj vedieť ako ste dopadli u dr.

mia, tvoj tato nemá ďalšie vnúčatá? My sme prišli včera k našim a boli tam segrine obidve deti, bývajú kúsok od našich tak sú tam skoro tak často ako doma 😀 ...a to je iný vresk, malý má 7r. a malá 3r....to Adelka je z nich najtichšie a len sleduje v nemom úžase čo vyvádzajú...to bude pre ňu iná škola a inšpirácia tí dvaja...a náš tato sa len na nich smeje a občas ich zahriakne (podotýkam- bez účinku) a Adku majú ako bábiku na hranie 😀...neboj on sa vytrénuje, len to chce čas 😉 ...

a gratulujeme Alexíkovi a Elaie k 7 mesiacom

a inak náš tato sa tiež zvykne s malou "hrať" pri PC...on hrá hru a malá kuká na neho...sa strašne za to hnevám...že keď z nej vyrastie PC a TV maniak, že si za to môžeme sami...ja keď som s ňou sama, telka nie je zapnutá vôbec a PC len keď spí

veland
12. nov 2009

dik elfi, ano nieco motivacne....🙂

zanulienka
12. nov 2009

ja som aj zabudla,ze mame dneska 7 mesiacov 😵 .blahozelame k Alexikovi 🙂 ,velku pusu.a dakujeme

elfi1
12. nov 2009

tiez nemam rada zapnutu telku, aj ked niekedy aspon sleduje a je ticho. ale ma na to este cas.
rada mam zapnute CD a teraz uz pustame stale vianocne a tancujem s nim. niekedy sa tak krasne pritulka a mrauci si do toho. to mam velmi rada, take chvilky 🙂

miavin
12. nov 2009

elfi, nany - ďakujeme
nany - má vnúčatá - 2 - ale tie sú v Chebe, Eliška má skoro 6 a Filip 4 aj drobné...boli tu na dva mesiace na prázdniny, tak aj po nich už na konci ziapal, som mu vravela, či je pri zmysloch...... on sa niekedy správa ako buran - už aj ruku na nich dvíhal..... aj môjmu Alexíkovi pacol po plienkach - to keby vedel môj manžel tak tam už nejdeme nikdy.... vrešťal - nervačil, tak mu pacol po plienkach a Alexík sa tak hrozne zľakol, že začal hroooozne plakať.... tak ho rýchlo utíšoval, že on ho len potlapkal ......

miavin
12. nov 2009

zanu aj Elaiu vybozkaj - už máte zúbky?????
ja nie som proti - aby aj starý rodič upozornil dieťa - ale ak ho má niekto pacnúť po zadku - tak zásadne rodičia, nie?????

zanulienka
12. nov 2009

vidiet ich,ale este nevysli,pockame na vas

krpcek
12. nov 2009

co robim zle? ten maly harant vobec nechce co je navarim. vcera som ju nechala hladovat a aj tak sa vareneho ani nechytila. 😢

komisakpd
12. nov 2009

baby chce, sa vas opytat..ked varite malym, napr polievku zmixovanu ci pod..a zvysi sa vam nechavate na dalsi den..alebo vsetko vyhadzujete..

majka_dk
12. nov 2009

komi ja nachavam na druhy den, ale nie to zmixovane, zmixujem len tolko kolko priblizne spapa ak ostane tak to vyhodim a ostatne necham na druhy den.

gratulujem Alexikovi a Elaie k 7 mesiacikom 😵

a dnes krpec tiez vymysla s papanim, spravila som mu brokolicu so zltkom a ryzovou kasou, ochutal 1 lyzicku a take revy, tak dostal na obed cicik a potom dostane zltko so zeleninou z poharika, som zvedava ci spapa to, inak zltko moc nemusi neviem preco 😒

majka_dk
12. nov 2009

krpy a nas tiez vymysla s varenym, tak mu to, niekedy ked vobec nechce, zmiesam so zeleninou z poharika a to potom spapa vacsinou cele, no proste je na sladke 🙄

krpcek
12. nov 2009

este urobim jeden pokus - skusim je do tej polievky vyliat moje odsttriekane mlieko.

majka_dk
12. nov 2009

u nas mlieko nezabralo 😒

cikyta
12. nov 2009

Tak my sme dnes spapali 125ml zeleniky s králikom.No,proste zelenina a mäsko-to je naše 😀 Nie ako včera mrknička,banánik a jablčko 😝 fuuuj 😝 ( 😅 )
Krpcek ako dlho ju pred tým,než jej dáš príkrm kojíš? Aj to je podstatne. (Teda,u nás dosť.)

cikyta
12. nov 2009

A ešte niečo krpcek.
Musí to byť teplé a lyžičku jej tak trochu nasilu strčiť (ked len trošku otvorí ústa) a jesť rýchlo.Nehrať sa.Možno len popri tom zabávať ako:
-štrngať hračkami,alebo niečim,čo nepozná - hudba z mobilu,kluče,kolienka v šušťavom sáčku...

cikyta
12. nov 2009

Teda,toto zaberá u nás.... 😉

miavin
12. nov 2009

no my tiež nejak protestujeme - nechce príkrmy, ale tak ako ciky píše - trošku potlačiť jazýček dole a nasilu vopchať lyžičku - potom papa, ale asi zubky trápia, keď len mliečko a čajík by pil....tak to neriešim, nemusí každý deń spapať toľko hustého....

zanulienka
12. nov 2009

ja som zacala davat elaice viac cajiku-tepleho a kedze v kazdom caji je kamilka 😠 tak dneska jej uz tecu sople az po kolena

zanulienka
12. nov 2009

dneska som kupila dalsie homeo na spanie,bol k tomu letak z dalsimi homeopatikami na bolenie zubov,na sople,na kasel,na rast...musim par objednat,len jedna krabicka stoji 20 eur 😕 🤐

daanka85
12. nov 2009

Baby, pomoooooc, neviem, co sa malej porobilo, este som to nezažila... Od rána nie a nie spať 😨
A pritom vidim, ze sa jej chce... uz drieme a zrazu cosi, kdesi a uz je po spani 😖 Ani v postielke- na rukach pri ceciku ani tolko, ani kocik, no ja neviem, co jej je... Ci to uz tie zubky neviditelne, a preto je taka 😖 vselijaka, len nie spokojna...
A co sa týka jedenia, my sme nemali problem, pekne jedla od zaciatku- az kým sme neochoreli a ATB, sirupy, striekackou a lyzickou a nijako za svet nechcela...
A teraz uz ani jest nechce- zbada lyzicku- zacne rozhadzovatt rukami, pluje- v zivote to nerobila ☹ A najhorsie je ze cez den ani cecik nechce a o caji ani nehovorim... ☹
Pred spanim pekne kasu na flasu jedla a teraz nic- trochu mliečko... Este v noci sa tak 2x zobudi na mliečko a rano kus potiahne a cez den bieda...
Asi mam MAMICKOVSKU KRIZU ☹ ☹ 😢 😢 😢 dieta nechce spat, trapime sa s jedenim, cez den nechce MM- a ja sa bojim, ze stratim mlieko... Uz aj nie som ta "stara dobra dojka, ktorej sa nalievali kozy a tieklo mliečko..."
POMOOOOOOOOOOOC 😢

nany100
12. nov 2009

no Adelka dnes mala cukinu so zemiakom a celkom jej to bralo...podľa mňa to bolo bez chuti, zajtra jej k tomu pridám aj mrkvu...inak z hrášku ju včera bolelo večer bruško, chúďa, spomenuli sme si na časy večerných kolík a dala som jej aj Sab Simplex 😅

miavin
12. nov 2009

dani - neboj, nenervač, aj my sme taký zlostný, malý zaspal - a za 20 minút plač a bol hore, oči pritom prilepené - vstal pred chvíľou z prechádzky, položila som ho na zem a rev, akoby ho rezali, ani papať nechcel, nejak ho zaujal na chvíľu televízor, tak šup flašku... veľa trpezlivosti ti prajem, asi nám zúbky idú....

nany100
12. nov 2009

danka, pevné nervy...aj Adel vymýšľa...pred pár dňami spala iba doobeda trištrvte hodinu a potom celý deň nič až večer po kúpaní o pol siedmej...a niekedy spí 2,5 hod. doobeda a trištvrte hod. poobede...je tiež nevyspytateľná a ukričaná a spánok má ako motýlik...niečo šuchne a je hore...našťastie teraz spinká...neboj, každá raz za čas alebo aj častejšie (napr.ja) pochybuje či je dobrá mama...si tá najlepšia maminka pre Emku 😉 ...vydrž...

ni.kolet
12. nov 2009

Ahojte. No môj je veľký papkáč. Ľúbi zeleninu aj ovocie. Včera som mu spravila kašu a spustil taký plač a celý očervenel, že čo mu to dávam za gebuzinu. Našťastie som mala prichystané aj ovocie. To mu dávam na večeru a na obed zeleninku s mäskom. A keďže som taký súťaživý tip, zapojila som sa do ďalšej. Ak chcete, môžte mi dať hlas. Dík.
http://www.martinus.sk/vymyslirekord/#rekord/101

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre