Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

romanakatka
30. nov 2009

jej a ešte otázočka... máme kašu sunarku na dobrú noc... dávate to dietkam do mliečka či samostatne?

zanulienka
30. nov 2009

sabi vies aj mne poslat

sabinazv
30. nov 2009

no poslane, kto si pytal... zanu, daj maila do IP

kati, ja som robila take, ze mliecne... to je uz s UM... reku ci sa chyti, ale ee... tak mu dam potom, ked sa rozpapa...

romanakatka
30. nov 2009

ideme sa kúpať, ešte sa ozvem

jankaaa
30. nov 2009

babenky nemam sancu vas docitat nejak ma dnes boli hlava tak idem lahnut a budem to musiet zmaknut zajtra...

ciky k manzovi niekedy nenachadzam ani ja slov....ale co uz....

bambi viem ze tych padov este bude asi dost ale tak som sa zlakla a este ked manzo pri nemu sedi a on mu aj tak spadne ☹

babenky idem ja do hajan zajtra vas urcite precitam a dufam ze aj nieco popisem

zuzik25
30. nov 2009

Cafko, tak maĺa uz spi.
a dnes trhla rekord, poobede spala 3 hodiny!!!! som sa normalne nudila.

sabi, bola som v tom Kik, kupila som 3 body, jedny rolacikove a pancusky. inac mi nic take nepadlo do oka.

pikino, no chceme ist aj s malou, tak preto ten pas, inac by som to neriesila. a aj keby som chcela ju dat zapisat ockovi do pasu, aj tak tam musim ist, lebo potrebuje suhlas odomna, kedze nie sme zobraty.

zuzik25
30. nov 2009

ze aka hrubica, fuuuj Zuza "zobrati" som chcela napisat.

kati, ja ju davam do vody kedze je uz s mlieckom. a som bola v Hypernove a maju ju po 2,65 evri, a v Tescu vyse 3,30. dobry rozdiel, hned som zobrala 3 balenia.

sabinazv
30. nov 2009

no tu som, dieta v postielke podozrivo zatial neprotestuje... pojdem za nim o 3 min. 🙂

zuzik, tak si nakupila... inac tie ziarivky tam maju za fajn cenu aj svietia dobre... uz mame v celom byte vymenene...

jaj, ten pas by sa aj mne zisiel... kolko eur to teraz stoji?

ni.kolet
30. nov 2009

Ahojte. My sme mali včerajšiu nočnú uplakanú. Malému sa prerezávajú horné zúbky a budú to teda riadne zubiská. 😉 Plakal od jednej do siedmej. S malými prestávkami. A teraz, len pred malou chvíľou sa jeden ukázal. 😅 Takže máme tri zúbky.

sabinazv
30. nov 2009

my uz mame 6 zubov 🙂

tak viete co? maly podla knizky "by mal plakat" a on sa nahlas rehni z postielky... si robi zo mna dobry den ci co 😅

zuzik25
30. nov 2009

sabi, ziarivky som neobzerala.
pas stoji 33 evri do 30 dni + 3 evri za zapis dietata, samostatny pas pre malu sa mi neoplati, kedze vsade bude do 5 rokov chodit s nami (teda predpokladam) a kazde 2 roky to menit sa mi zda zbytocne vyhadzovanie penazi.

komisakpd
30. nov 2009

my mame 4 zuby..

chcem sa opytat ake kase davate malickym drobcom na vecer..rozhodla som sa ze z kasami zacnem aj ja..no dnesny pokus nevsiel..ani len neochutnal..cez flasu jednoducho nevie pit..

sabinazv
30. nov 2009

zuzi, no mohli by to aj rachlejsie vybavit... a teda jasne, to sa pre mimco neoplati pas davat robit...

komis, kasa sa ma davat lyzickou... ona je aj dost husta, ked sa robi podla navodu... ja som mala nestle ryzovu, ta je fakt dobra... a potom mam hami bananovu na dobru noc, ale ta mi pride strasne praskova...

komisakpd
30. nov 2009

dik sabi...a tie kase su do mlieka? ci ako?

petusko
autor
30. nov 2009

sabi a aj ostatne baby, drzim palce, pri tej metode 😉 ja som nieco podobne aplikovala pri petikovi, uplne nevedome, netusila som, ze nieco take existuje, asi mesiac som chodila k postielke v intervaloch, dala dudu, pohladkala, odisla a zase sa vratila, bolo to aj 50 krat kym zaspal, ale naucil sa to a doteraz zaspava sam. a Marcelik tak isto. 🙂 ale chce to vela trpezlivosti a pevne nervy. ja som si veru chodila do vedlajsej izby aj poplakat, zase sa vratila a tak dookola.
komi my sme s kasami prestali, ale davala som Prvu kasu od nestle, do vody co sa zarabala. a lyzickou, nikdy som nedavala z flasky.

sabinazv
30. nov 2009

ja som kupovala mliecne - tie sa davaju do vody... uz obsahuju UM... ale existuju aj nemliecne a mozes si odsat svoje mlieko a zamiesat...

komisakpd
30. nov 2009

no ja mam od bobovity (cize hami) ryzovu s prichutou broskyne..no velmi mu nechutila no a ni mne..ale ta bola do mlieka..tak som dala do mojho odstriekaneho..no je to dost des..radsej by som take do vody..

petusko preco ste prstali s kasami? a to zaspavanie vam tak naozaj slo..ved maly sa pri plakani tak spoti..uz som to skusala viackrat, no nevydrzala som a tak zaspavamae od nemocnice na rukach ☹

sabinazv
30. nov 2009

petus, ja ked som to dnes citala, tak mi to vsetko prislo take logicke a prirodzene... tak snad to pojde... to nocne cicanie uz bude tazsi oriesok, ale verim, ze sa podari aj to... uz je velky chlapec, tak sa musi nadusit jedla cez den 😉

petusko
autor
30. nov 2009

komi, neviem preco, ale mojim detom kase su tazke na brusko. spali po nich horsie 😒
no a to zaspavanie, bolo to fakt narocne, niekedy som nestihla prist ani za dvere a uz som sa musela vratit, ale postupne sa tie intervaly predlzovali, az raz som ho ulozila a zaspinkal uplne sam.

petusko
autor
30. nov 2009

nuz ako som pisala, chce to vela trpezlivosti 🙂 aj u mna boly slzy, nervy, zufalstvo, ale vydrzala som a oplatilo sa. 🙂
budem zvedava na vas, dufam budete rovnako uspesne. 😉
inak pri Marcelovi to nebolo take tazke, on bol asi od narodenia zvyknuty, ze pobehujem medzi dvomi, pri petikovi som travila viac casu, preto si aj tazsie zvykal asi.

cikyta
30. nov 2009

Sabi,ak sa ti to podarí,daj vedieť.(Nám sa to nepodarí nikdy.)

krpcek
30. nov 2009

ahojte.

baby tak vam drzim palce, pri uspavani - my tuto metodu pouzivame uz asi dva mesiace a stale nic. 😒
a v noci som zacala miesto prsa davat cumel - nakojim ju max. dva krat za noc. sice nevraci, place a dozaduje sa prsa, ale nedam. a po chvili zaspi.

strasne ma boli hlava, idem si dat jednu tequilu a lahnut k telke. MM isiel k jeho fotrovi, tak mam klud.

sabinazv
30. nov 2009

dieta spiiiii 😵

trvalo to cca 40 min... z toho 20 sa smial akoze sranda v postielke.... a 20 min. sa jedoval... tatik to uz chcel vzdat, uz somral, ze toto je to najnevhodnejsie obdobie na tieto experimenty, ked ma tu "uzkost", ale podarilo sa... akurat som pri nom bola dlhsie ako sa ma... cez tie prestavky... ale neva, hlavne, ze spinka 🙂

anib
30. nov 2009

tak my nemame ani jeden zub, zatial je kludna, cez den sa vyhra,obcas sa pretoci, trochu pohopka v choditku, inak nist. a uz zopar dni sa v kociku posadi z lezmej polohy,tak takeho pokroky a oducam cez den bez cumla,nejak jej nechyba, iba ked ju unavena,tak ho chce a vecer pri zaspavani, vcera som ju nechala vecer poplakat,bo jedla aj kasu aj z prsa a zrazu ozila a to na prse zaspala,tak som ju zo 10 min nechala v postielke poplakat a ked som prisla kuknut,ona uplne hora vytocena kolmo a nevedela sa dostat naspat

elfi1
30. nov 2009

ahojte
tie co chcete skusat tu samozaspavaciu metodu, tak vam deti aspon lezia v postielke, ked ich tam date?
lebo Dominik nehrozi. on je okamzite na styroch, lozi tam a teraz uz aj stoji, hryzie zabradlie. on si sam nelahne ani nahodou. takze u nas toto by asi nefungovalo. navyse sa mi to zda moc drasticke.
ja ho teraz uspavam tiez na rukach, potom na chvilku ho dam este na nasu postel a ked riadne zaspi, tak prelozim.
zvykne sa este troska niekedy zobudit, ale to uz potom lahko uspim
v noci je hore raz a potom okolo piatej. to uz potom musime byt cca hodinu hore a este raz na rukach uspim a spime max. hodinku

sabinazv
30. nov 2009

elfi, nie je to vobec take drasticke ako sa zda... teda pokial sa dieta nedostane do totalnej vyvrtky, ze chyti hysak... to by som vzdala, jasne... moj maly sa tiez prevracia, lozi... ale tam to je vlastne opisane tak, ze mas mat velku prestavku od poobedneho spania, aj 4-5 hodin... to uz je maly unaveny, uz nevladze robit take vylomeniny... ja som sa s nim pred kupanim riadne vyhrala... tak aj tam sa unavil, v postielke len lezkal, cervene oci, co uz chcel spat... aj na prse mi zadriemal, potom sa prebral a dala som ho bdeleho do postieky... a ked zacal mrncat, tak som k nemu prisla a hladkala po tvaricke... hovorila tak pokojne na neho, to ho upokojilo... a prestal plakat uplne...

macikjm
30. nov 2009

cafte,,,
tak uz mame doma nasu novu sedaciu supravu...potom pridam foto... 😀 😵

sabi...my uz mame to stavebko z kupona zalozene... 😉 uz setrime...

inak ninka sa mi tiez budi velmi casto v noci... ☹ ked bola mensia krasne spala a teraz toto... 😔 ale co uz...ja sa citim byt oddychnuta aj po takejto noci...ninke staci cicik, potaha a spi dalej...ale spi pri nas.lebo vstavat k nej tak casto, ako sa budi, ma nebavi... 😔

sabi...aj mne prosim posli tu kni o spani... 😵 dakujem...

romanakatka
30. nov 2009

tak som tu...

no ja som to ešte nečítala, ale náš je tiež živeľ a v postieľke neleží ... on vlastne nikdy a nikde kľudne neležal, to proste nehrozilo od narodenia... vždy sa krútil a ostalo mu to dodnes, on proste keď ho niekam položím tak lozí až kým sa úplne nezmorí a to potom príde plač a ešte väčšia aktivita... no a s tým, že nebude pred večerným spánkom spať 4-5 hodín tak to si vôbec neviem predstaviť... niežeby spával, ale funguje tak, že ráno o šiestej budíček, o ôsmej zalomí na pol hoďku, potom okolo jednej na hoďku ak sme vonku na prechádzke a okolo piatej-pol šiestej musí zase zalomiť, väčšinou je to len 20-30 minút ale ak to nemá, tak ho ani okúpať nemôžeme, to je potom mrzutý a len plače a zo zaspávaním je to potom ešte horšie...

a k tej kaši... no viem, že sú niektoré do vody, niektoré do mlieka... ale som počula taký názor, že robia baby takto... napr. večerná dávka nutrilonu 180ml vody a štandard 6 odmeriek mlieka, no dávajú 4 mlieko a dve kaše, čiže to nie je husté a nemusí sa papať lyžičkou a je to sýtejšie ako čisté mliečko, tak som chcela vedieť Váš názor 😕

romanakatka
30. nov 2009

jo a ešte som sa chcela spýtať na tie kalendáre čo ste si dali robiť... tiež som sa rozhodla, že si objednáme no ste spokojné s kvalitou??? A dajú sa aj s menami či je tam len dátum?

elfi1
30. nov 2009

kati - nas je podobny. ale teraz sme nastaveny priblizne tak,ze o desiatej pride pre neho mama a v kociku zaspi zhruba do obeda. potom mame mliecko, neskor obed a okolo tretej ide zas spat. na hodinku, niekedy trosku dlhsie.
ale dnes spal skoro do pol siestej. a o siedmej my uz kupeme.

mne dnes prili kalendare s fotolabu. ja som spokojna. akurat ma stve, ze dnes prislo aj Mama a ja a okrem toho, ze nas zas nevybrali do foto sutaze 😀 , tak tam je kupon na 5EUR zlavu na tieto kalendare. tak som mohla troska usetrit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre