Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

sabinazv
30. jún 2009

krpcek, tak dlho buntosi moja menovkyna 😅

sabinazv
30. jún 2009

zanu nedala som, lebo u nas by sa na neho divne pozerali vsetci... 😀

zucha
30. jún 2009

zanu, aj ja budem davat prestrelovat

figurantka
30. jún 2009

ahojte maminy, ako sa máte, a naše aprílovky rastú???

sabinazv
30. jún 2009

nazdo figu, veru rastu... uz ich zapisujeme aj do skolky poniektore 😀

figurantka
30. jún 2009

fakt? ti to letí, a zdravé sú?
my sa zatiaľ držíme, klop, klop ...
nechcem to zarieknúť. Ako ste na tom s kojením? Kojíte alebo prikrmujete?

krpcek
30. jún 2009

sabi hej, tak dlho. 😀 😀

krpcek
30. jún 2009

no kocky idem spat. idem vyuzit, ze bosorka spi a je ticho a klud. 😀

dobru noc 🙂

zanulienka
30. jún 2009

sabi-tak akona elaiu v spanielsku-modrooka blondina v krajine tmavych ludi

sabinazv
30. jún 2009

figu... mame tu aj kojicky, aj nekojicky... aj kombinacky... ze vseho trochu 🙂

krpcek, bru noc... mala by som aj ja, ale neda sa mi 😉

zanu, ale vsetci chodia teraz k moru a ty opacnym smerom... ste sa prisli schladit, co? 🙂

zanulienka
30. jún 2009

sabi-neposmievaj.v auguste budem vyvalovat sunky na plazi neboj 😉

sabinazv
30. jún 2009

no ktovie ako sa toto leto este vyfarbi... 😎

miavin
1. júl 2009

ahojte žienky - ako vám závidím, že ešte plne kojíte - ja už mliečko skoro vôbec nemám - tak sme na nutrilone ha- no to sú iné peniažky, ale chodíme ho kupovať do PL - tam je o stovečku lacnejší 😀 . Zanu - ako si užívaš slovenského vzduchu?? 😀

catusca34
1. júl 2009

Ahojte mamičky,
dlho som sa neozvala, ale mám toho teraz až až... V piatok nás čaká operácia rázštepu pusinky v Ke. Teraz musíme absolvovať všetky predoperačné vyšetrenia, výtery, odbery krvičky, kardiologiu, rontgen. Chúdatko moje malé... ☹ Tak uvidíme, či budú všetky výsledky v poriadku. Ale malinká je statočná, skoro vôbec neplakala, ked jej brali krvičku. Baby, si predstavte, že jej brali z tej malej ručičky. Ani žilky jej nevidno. Lekárka pichla len tak naslepo, chvalabohu sa to na prvý pokus podarilo. 🙂 Držte pršteky... ešte sa ozvem, ako sme dopadli... papa a krásny den... 😎

zuzik25
1. júl 2009

ahoje babule a babuliatka!
lindul, ta tvoja dokyna, no comment, ved nic nie je lepsie ako ked babo pribera, ved ona to vylozi a vybeha.
my mame poradnu buduci tyzden a aj ockovanie.
nadalej kojime, cez den castejsie ale niekedy si len tak cucne od smadu, kedze cajik nedavam. a spinkava pravidelne od 20.00 do 4:00 a potom si este zdriemne do 7:00.
len kazdy kto ju vidi hovori ze vyzera minimalne na 4 mesiace a nie na 3. ale ved to je este take male babatko. 😒

sabinazv
1. júl 2009

ahojte babeny,

catusca, drzime silne palce, malicka to iste zvladne a bude velka fesanda 😉

zuzik, my sme minule stretli jednu znamu a pytala sa, ci uz dokrmujeme (zeleninka a tak)... to sa zacina tusim v 5 - 6 mesiacoch... reku vsak mame len 2 mesiace... a ona: FAKT? 😀
Ale to prehnala, tak to nie je... ale bol poobliekany ako taky maly dospelak (tricko, kapsace), tak mozno preto... 😅

zanulienka
1. júl 2009

caute.slovensky vzduch je dusny-ako pred burkou.malej je zle,strasne teplo aj v noci zbytocne mame dokoran otvorene okna,ale aj tak.

sabinazv
1. júl 2009

zanu, tu je strasne teplo? netaraj... vsak v espani muselo byt ovela vacsi hic 😎

luca33
1. júl 2009

Ahojte,
baby, ktore mate uz trojmesacne babatka, zaznamenali ste tu veeeeliku zmenu co nam slubovali ? 😀 Mame sa tesit, alebo je vsetko po starom?

macikjm
1. júl 2009

catusca aj my drzime palce...nech to vsetko dobre dopadne a ste v poriadku...mala karolinka nech sa drzi a nech je statocna ako doteraz... 😉

zanu....co tu teba dusi??? trapi ta co robi muzik bez teba v espani??? 🤐 😀

aine04
1. júl 2009

ahojte zienky 🙂 ako sa mate? nam tiez vsetci hovoria ze matusko je velike babo, mne sa ani nezda... to je asi tym ze tety su zvyknute na male babatka v perinke a teraz sa do periniek babiky uz velmi nedavaju, su poobliekane v riflickach a satockach... vyzeraju ako velkaci 🙂 kazdopadne uz nosime vecicky 68, tak som spokojna ze mi rastie babulo....

catu drzte sa s malinkou, ale ved ona je bojovnicka, vsetko to krasne zvlada, takze to urcite dopadne super 🙂

baby ste tu spominali, ze ste si davali spravit fotky... to ste posielali mailom? uz som sa nestihla dopatrat kde a aky je postup, tak mi to prosim zopakujte, mam uz navyberanych kopu fotiek, aj album som uz zacala pisat, len obrazky chybaju. diky.

zuzik chodis s malou k dr. nakladalovej? ja totiz rozmyslam, ze zacnem tiez. po akom dlhom case mozeme menit lekara? spominala s,i ze sa venuje aj homeopatii a chcela by som aby mi poradila aj ohladne matusikovho bruska, chemicke lieky donho nechcem pchat, aj ked teraz sa to trochu polepsilo, zda sa... (klop-klop)

macikjm
1. júl 2009

luci...moja ma 2 mesiace a tyzden, ale normalne je uz treti den ina....rano vstane okolo 7-8.00, pohra sa, potom poplace, pocvicime, dam ju na brusko, napapa sa a o desiatej spinka...spi do dvanastej a znova kolotoc...no najprv papkanie, hranie- smejka sa, gagre si...potom uz place, nosime na ruckach trochu...znova dame papat a o druhej spime...zase dve a tri hodky...budi sa okolo piatej...no a do siedmej bud este zdriemne, alebo uz nie..a o siedmej ju davam dokopy na spinkanie, umyvame ritku...atd...papkame a okolo 20.00 spime...budi sa mi po 4-6 hodinach...potom po troch....normalne som v prijemnom soku....klop klop...nech jej to tak uz vydrzi nafurt, nech je uz len lepsia a lepsia...
tak som tiez na to myslela, to je uz zaciatok spominanej premeny tretieho mesiaca... 😎 😀 😀 😀

macikjm
1. júl 2009

catusca...ja som praxovala na plastike v ke...sice uz davnejsoe, ale su tam zlati dr. a sestricky... 😉

zuzik25
1. júl 2009

aine, ano chodim k nej, poradila homeo na uska ked sme davali nausnicky a pomohlo, teda nemala to vobec zapalene a ani jej nehnisali.
si myslim, ze zmenit mozes kedykolvek. a ku ktorej chodis?
sabi, jasne dokrmujeme, rezne, salat, kapustnica, ved co sa budeme trocharit, nech si mala pochutna. 😀 😀 no najviac ma dokaze napalit ked sa ludia cuduju ze "este" kojim.

korelka
1. júl 2009

Ahojte!
Catusca-držíme prsty nech to všetko dobre dopadne!
No a tá zmena po 3 mesiacoch?určite menej place po večeroch,ale aj cez deň,už dokáže v kočíku aj len tak poležať...je celkovo iný-úžasný,ale neudialo sa to zo dňa na deň...😉

macikjm
1. júl 2009

no tak baby...mam pre vas novinu...
prisli sme nedavno od dr. boli sme tam kvoli soplikom...tak vazime 5890g...
a s tou vahou...nasa dr.vravela, ze vaha nie je az taka podstatna...ze na prednaskach jedneho vyznamneho pediatra sa naucila, resp. on sa smial, ze vahy z ambulancii maju dat prec...ze tie neurotizuju mamicky a potom prichadzaju o mliecko...ze najdolezitejsi je psychomotoricky vyvin dietatka...ze ak nepribera tabulkovo nevadi, ked je tak ok...takze hore hlavu...ziadne kukanie na vahy...jasnacka... 😉

luca33
1. júl 2009

kornelka dala si mi nadej 🙂 Presne to riesime, stale ju trapi brusko, v kociku ak nespi tak place a vecer mava zachvaty. Tak dufam, ze aj ona z toho konecne vyrastie 🙂

luca33
1. júl 2009

my s vahou riesime opacny problem. Doktorke sa stale zdame malinky a chodime kazde dva tyzdne na prevazovanie. Teraz ma Domca 4700 g. Ale pribera, tak co nas neneha na pokoji 😖

macikjm
1. júl 2009

asi nebola na prednaske u spominaneho profesora pediatra... 😀
luci...tak fakt nech vas necha na pokoji...nech si priberate svojim tempom, hlavne ze ste psychomotoricky ok... 😉
asi si dame nejake heslo apriloviek 2009....vaha nie je podstatna... 😀

macikjm
1. júl 2009

a ze sa ten mudry ujo pediater dozil sto rokov... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre