Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

sabinazv
5. aug 2009

ciky, po porode si si dala cipok? fuuuha... a to nebolelo?

cikyta
5. aug 2009

No Sabi O 20:00 pôrod a ráno o 6:00 som už žobrala čípok.A tak každý den ☹ Ked som si ho vložila do konečníka-to nebolelo.Aj ked som mala zašitý aj konečník.Bolelo to šitie celkovo-také akoby som sedela v ohni zadkom.No a tá ULAVA po čípku-to bol potom život 😵

cikyta
5. aug 2009

Najhoršie bolo to ho pýtať každý den u sestry v ordinácii.Robili s tým fory 😠

cikyta
5. aug 2009

No idem het.Ešte preložím malú z lehátka do postele a chrrrrrrr
Dobru nôcku.

sabinazv
5. aug 2009

ciky, mne sturili do zadku injekciu... od bolesti... ale do svalu... do konecnika by som ich nepustila 😀

sabinazv
5. aug 2009

a u nas fory nerobili... kazdy den sa pytali, ci nechcem injekciu... ale potom som uz bola hrdinka 😉

bru bru a cmuk silvinke 😉

cikyta
5. aug 2009

Fuha-no iný kraj,iný mrav.(Dokonca mi dávali aj ibalgin,ale to som moc nechcela skrz kojenie.)
Ale tá injekcia do svalu-juj 😒

sabinazv
5. aug 2009

ciky... injekcia nebola nic... pri tom, ako ma bolel cely podvozok 🙂
a to ihly neznaaaasam...

miavin
6. aug 2009

dobré ránko - my už sme boli hore a už spíme, no môj manžel včera pozoroval malého a pýtal sa ma, či nemá tichý reflux.... lebo začal tak kašlať z ničoho nič, soplíky nemá ani zahlienený nie je... tak už študoval na nete - že mám ísť k dokyne... no ja si nemyslím žeby mu niečo bolo... baby čo mali dieťatka reflux - ako sa to okrem vracania prejavovalo???

bambina
6. aug 2009

dobre ranko, hlasim uspesne absolvovanie ockovania. dali sme zaockovat aj proti rotavirusom, takze bolo do obidvoch stehienok a este aj do pusy ☹ ale mala to zvladla ukazkovo a teploty vobec nemala. vaha 6375g. jedine z coho som nestastna je atopicky ekzem,ktory ma na brusku. objavil sa tento tyzden, asi som nieco zjedla, ale vobec neviem z coho by to mohlo byt. ja uz niekedy naozaj neviem co mozem a co nie, ale tym najzakernejsim veciam som sa vyhybala od zaciatku.
dostali sme olej do kupela a kremiky tak uvidime. vraj 80 % deticiek to prekona do 1 roka.
mate aj vy podobny problem? pre mna je to uplne nove, v mojej ani manzelovej rodine nema nikto ziadne alergie alebo ekzemy

bambina
6. aug 2009

mia, nie som si ista, aj Simonka sem tam v noci zakasle alebo aj cez den, podla mna su to ale slinky, ktore nestihla prehltnut. velmi sa slini

lindula3
6. aug 2009

dobre ranko baby...
mia my mame reflux a grckame ako kedy... niekedy viac, niekedy vobec, manzo si to vsimol asi v 2 tyzdnoch ked mal sluzbu, ze malu v noci napinalo... tak sme isli na druhy den na usg a tam nam povedali ze mame reflux... neviem ci to suvisi nejako s kaslanim... my kasleme tiez obcas ale myslim ze ako pise bambina, ze jej zabehnu slinky a hlavne ked si pcha rucicky do pusinky...

zuul
6. aug 2009

ahojte maminky,

včera sme boli na poradni s tým, že sa ideme očkovať a nakoniec nič z toho. pretože mu ešte vytláčali vyrážku po TBC. dr. sa pýta, on je aprílový? a ja že áno. že všetkým aprílovým to musí len vytláčať a zle sa im to hojí 🙄 že to ako ich očkovali v tej pôrodnici?! 😲
takže máme 6700g 66cm a očkovanie až o týždeň keď sa zahojí ručička. strašne veľa sme narástli za 6t aj 8cm 😅
aj my dávame rotavírus, skoro ma šiblo keď som išla do lekárne pre to. tá cenaaaaaaaaaaaaaaaa 😠 😠 😠

zuul
6. aug 2009

ozaj a pýtala som sa dr. čo povie na kašu a že môžeme. má sa začínať ryžovou, tak už druhý večer sme papali kašu. najskôr asi tak 6 lyžičiek a včera už dosť a dnes dáme ešte viac. 😉

zuul
6. aug 2009

ninka takže kľudne daj kašičku ale začni ryžovou. to mi povedali aj v lekárni. nedávaj s príchuťami. 😵

zuul
6. aug 2009

idem si ešte ľahnúť, drobec ešte spinká.

a ozaj ešte máme chytiť do skúmavky cikanie. 😀 to bude zábava 😀

vilocka
6. aug 2009

Ahojte bambulky, ja som tu nebola uz ani napamatam....Ale obcas vas pocitam (aj ked tajne 😀 ), tak aspon mam prehlad 😀 a tesim sa, ze prezivame rovnake veci. 😵
Novinky u nas: nasa babulka spekuluje s papanim a za 3 tyzdne pribrala iba 300g. Hmm, k dokine ideme az o mesiac, to si ju len ja vazim doma...a bojim sa, ze to je malo. Stale sa len kojime, ale nas papkacik, co sa vzdy prisal aj po pol hodinke sa teraz kruti a musim ju nukat, aby papala. Chodim po byte hore bez, nech to mam secko po ruke 😀 . No a ked nepapa, mame menej mliecka a pohroma je na svete 😠.
No a ja som uz skoro uplne plesata 😀 , co mi padaju vlasy...ale to som tu citala, ze sama nie som. 😅 Ktovie ako dlho to bude trvat, dufam, ze nie pocas celeho kojenia, lebo to skoncim ako skinhead 😀.

tak sa majte, ja sa pokusim niekedy zase prist....tak mi je luto, ze s vami nekecam ☹ ako za "starych" bruskatych cias 😀 . Inac klobuk dole, ako stihate konikovat 😕, ja som furt pri malej.

sabinazv
6. aug 2009

nazdo vily, ze sa aj ukazes 😎

tak som rada, ze ste ok... konikovat treba, ked drobec buva... ako ja teraz... ranne kaficko pri nete, to je taky ritual 🙂

vlasy aj mne brutal padaju... kazdy den musim cistit sitko na vani... a vsade vsade su moje vlasy... na neeeervu, ale nastastie mam ich huste.. este 😅

sabinazv
6. aug 2009

my sme noc prezili relativne v pohode... teplota uz potom nastastie nebola... ale vraj maly mal asi burlive sny, lebo ze tak nepokojne buval... to som nepocula, hm... ale bol aj spln, tak mozno aj na to reagoval 😉

vilocka
6. aug 2009

cauko sabi 🙂 , ved spinka teraz....ale musim sa ist osprchovat a obliect. No a ked skoncim, tak ako ju poznam, bude hore 🙂 .
Ale ja viem, kde je pes zakopany...to je v nasom malom byte 😀 . Mat tak o jednu izbu viac, tak aj viac konikujem. 😀

vilocka
6. aug 2009

my sme uz aj zabudli, ze nas ockovali, O par tyzdnov ideme na druhe kolo 😒 . Uz teraz sa toho bojim.

miavin
6. aug 2009

baby - čo je to rotavirus????

bambina
6. aug 2009

mia, to je ako u dospelych crevna chripka. deti to najviac mozu chytit v skolke

vilocka
6. aug 2009

o rotavire viem, ze je to draha vakcina....nasa dokina mi povedala, ze ked mame (tusim) 4 tisicky navyse, nech to dame, ale ak nie, tak sa nic nedeje...
radsej o tom nechcem nic vediet, kedze som ju nedala proti tomu zaockovat, nech sa nestresujem, ze som mala....

sabinazv
6. aug 2009

vily, treba chodit po spickach 🙂

aj ja sa bojim dalsieho ockovania... a hlavne po tom, co som vcera citala... 😒

bambina
6. aug 2009

vilocka, aj ja skoro cely den som s malou. popisem len sem tam a tiez pocitam, aby som bola v obraze. ja som unesena ako tu maminky vyvaraju, zavaraju. ale musim sa pochvalit, predvcerom sa mi podarilo upiect kolac, aj to vecer o deviatej ked mala zaspinkala. 😉

sabinazv
6. aug 2009

Rotavírus je sezónny vírus, v Európe sa najčastejšie vyskytuje v jesennom a zimnom období. Prenáša sa tzv. fekálno-orálnym spôsobom. Vstupuje do tela ústami – prostredníctvom rúk, konzumáciou kontaminovanej potravy alebo vody, náhodným dotykom, usídli sa v tráviacom trakte a z tela vychádza stolicou. Na vzduchu a na povrchoch (napríklad na hračkách alebo prebaľovacích doskách na verejných miestach!) však dokáže prežiť niekoľko dní.

Rotavírus ohrozuje najmä deti do piatich rokov života, pričom je najčastejším pôvodcom hnačky u detí na celom svete. Najmä prvý kontakt s rotavírusmi u najmenších detí sa môže premeniť na ťažký stav, ktorý sprevádzajú silné hnačky, vracanie a dehydratácia organizmu.
Človek si postupne získava imunitu, v dospelosti sa ťažší priebeh vyskytuje len pri celkovom oslabení organizmu.

bambina
6. aug 2009

sabi, co si citala?

bambina
6. aug 2009

idem si urobit kavicku, si mi urobila chutky. inak moja teta robi na hygiene a nechape ako niektori ludia odmietaju ockavanie, tieto choroby sa k nam naspat vracaju

sabinazv
6. aug 2009

to som vygooglila... jasnacka, aby ste si nemysleli, ze som taka nadupana 😀

bambina, co som sem vcera vlozila linku... tak ak chces si pocitaj... nas maly mal vcera teplotu a bol taky mrzuty... tak som si o tom viac chcela pozriet... tak som na kadeco natrafila 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre