Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

zanulienka
3. dec 2009

cafte,my ani nemame problem z jedenim v noci,pretoze elaia sa naje len 1-krat za noc,len ona sa mi zobudi,ze podme sa hrat,ale ked si taka mami,ze nechces,tak sa zahram sama.zacne vrieskat,pistat,davat na hlavu vankus-paplon,z toho sa vytesovat.za hodinku sa unavi,otoci kumne,chyti mi ruku a zaspinka.o dve hodky sa zase zobudi a takto fungujeme do rana 😖 vcera sme boli vymenit postel v ikei tak dnesnu noc uz spinka vo velkej postely,som zvedava,sice teraz v nej uz spi od 11.00,takze asi vyhovuje.

cikyta
3. dec 2009

Práve dávaju na stv že možu dojčiť aj ženy,čo nerodili a dokonca aj muži ! Všetko závisí od psychiky.

komisakpd
3. dec 2009

baby..preco vlastne chcete oducit deti v noci od prsnika? nechapem..ved su este malicke..a prave nas mamy potrebuju..mne napr vobec nevadi kojit..len by som bola rada keby potom spal..

macikjm
3. dec 2009

komi...ani mne navadi kojit...ale nie zakazdym, ked sa zobudi...tak raz-dvakrat...a nech zaspava sama v postielke, nie pri nas...

ale poobedne zaspavanie nedopadlo dobre...plackala velmi...najprv som ju nechavala, ale nevydrzim dlhsie ako 20s,resp. prvych desat min. sa hrala, pretacala na brusko...ale potom to zacalo...ked som bola pri nej ok, ked som odisla rev...potom som uz videla, ze nechape, preco ju tam nechavam samu, bola vystresovana...spotena...no neviem neviem...ale nezobrala som ju na postel, nedala jej cicu...bola som pri nej a hladkala ju...zaspinkala...po asi 20 min.,no spala len pol hodku... 😔

ale srdce mi trhalo...tak uvidime, ako dlho budeme este pokracovat... 😅

najhorsie na tom je, ze nemam oporu v manzelovi...jemu sa to nepaci...mna ide tiez porazit, ked place...a on si asi mysli, ze mne to robi dobre...takze tak...dnes som sa tu napisla na mesiac dopredu...mozem sa zazimovat... 😀 😀

macikjm
3. dec 2009

nany...nezufaj...aha co mi annaq napisala, ked som sa jej pytala, ci je normalne dat ninke papat vzdy, ked sa mi v noci zobudi....

macikjm - v jej veku určite áno, je ešte maličká, je normálne, ak sa často dojčí - ona ešte nechápe, prečo by niekedy prsník dostať mohla a inokedy nie. Jej to nevysvetlíš, dojčenie pre ňu nemá len význam kŕmenia, upkojí, utíš, uspí. Je úplne iné riešiť časté dojčenie u bábetka v roku a pol ako u bábetka v polroku. Staršie bábetko pochopí, dá si vysvetliť, dá sa naň zatlačiť ... už je schopné porozumieť tomu, že v noci sa spí a cez deň nie.

riadme sa nasimi materinskymi srdieckami...a hlavne budme spokojne my a nase bambuliatka... 😉

miavin
3. dec 2009

ahojte, čo sa tu deje?

cikyta
3. dec 2009

viete čo mi povedal muž na to,ked som mu povedala o tom kábli,že skoro Sisku kopla elektrika......
-vraj a vieš si predstaviť,ako by jej potom ešte stáli vlásky? 😀

miavin
3. dec 2009

ciky - hmmm máš vtipného manžela..... 😀

miavin
3. dec 2009

macik - idete kúpiť toho psíka? my sme ho kúpili - je to úžasná hračka, veľmi pekné spievanky, básničky, akurát, že náš drobec sa naňho "vrhne" a nestihne nič dokončiť. ale už si obľúbil aj pesničky a skáče na zadku keď počuje hudbu
bei - vám dokyna preťahovala pipíka? nasucho???? nečítala som až tak dozadu......

miavin
3. dec 2009

no som prečítala niečo - nám pipíka nepreťahovali a dokyna povedala že sa to ani nemá - že vo vani - sem tam - trošku na uvoľnenie ale len vo vode!!!!! tak si neviem predstaviť, že čo by to s drobcom urobilo...... 😒

beadz
3. dec 2009

ahojte koceny 😀
ako sa mate ?
ciky, tak kabliky su aj nase top zabavky, ale tak tvoj muzik ma zabil tou hlaskou 🙂
sabi, tak to mate stastie ze ste pretahovanie pipika tak dobre zvladli. moja svagrina ani nemusela ist, jej sa to podarilo postupne, ale ja som asi nie az taka sikovna... ale bolo to brutalne, to je pravda. ja som mu drzala ruky, sestricka nohy a doktorka "operovala". a to som rozmyslala ze mu dam urobit obriezku, ale toto mi stacilo. a hlavne muz s tym nesuhlasil, takze ma prehlasoval 😝
mia, nasucho to robila. proste prisla som na poradnu a hovorila som o tom ze mu vysli zle vysledky z mocu a povedala ze mozno aj preto ze ho nema este pretiahnuty poriadne, tak ze kedze dnes neockujeme tak aspon tak ho trochu potrapime... a povedala ze asi bude trosku plackat. tak toto trosku nebolo ☹
ale uz je dobre.

beadz
3. dec 2009

macik, ja som mu pretahovala stale po kupeli, alebo vo vani, ale co islo islo a dalej ani za svet. a este ma minule tak skusala ze reku ci sa dari. tak som jej povedala ze uz mi to dalej akosik nejde. a ona ze : ja to vidim... tak normalne ma preverovala ci klamem alebo co.. ale zlata je inak, ale taka bosorka. ved ako ja...

beadz
3. dec 2009

jooooj, nie macik ale mia. prepaaaaac. uplne som popletena. a este aj to hovorila, ze ked sa to neurobi teraz tak raz sa to musi a teraz si to aspon nebude pamatat, lebo v 2-3 rokoch je to uz ovela horsie...

miavin
3. dec 2009

bei - ale to by sa fakt nasucho nemalo!! to čo za doktorka? mne zdôrazňovala, že len vo vode - keď je kožička uvoľnená - alebo po kúpeli....ja to nasucho nerobím.... chúďa Šimonko - ho to muselo bolieť....môj anjelik, ja by som to asi nedovolila.....ja to robím vo vani - kým nedám mydlo - a ide to pekne, čoraz viac.... a alexíkovi to nevadí....ale nasucho - hrôza

beadz
3. dec 2009

mia, tak vies ako... jedna doktorka povie tak ina presne opacne...

miavin
3. dec 2009

bei - no možno je na tom niečo pravdy, lebo moja švagriná synovi - nášmu krsniatku tiež nepreťahovala a v 3 rokoch behali po lekároch - ale stačili na to nejaké mastičky, mne naozaj dokyna vravela, že len vo vani - trošku - aby sa špinka neudržiavala.....
ináč minule sme sa o tom bavili s kamoškou - že to ako pretiahnúť - ako vieš dokedy a koľko? lebo ja fakt neviem.....

beadz
3. dec 2009

inak, super fotky. len by som cakala, ze tatik bude hryzkat nieco ine.... 😀

miavin
3. dec 2009

bei - 😀 😀 😀 to nezverejňujem radšej 😀 😀 😀 no očividne mu cez deň šmakuje hryzkanie so synátorom 😀

beadz
3. dec 2009

mia, ja som to tahala kym slo, trosku sa mu to natrhlo, treba potriet framykoinom a to sa hned zahoji.

miavin
3. dec 2009

no ale ako potiahnúť? ja tiež ťahám kým sa dá.... ale ďalej nechcem, aby som mu neublížila....

beadz
3. dec 2009

praveze stale musis viac a viac, inak to nema zmysel. neublizis mu, neboj, len opatrne posuvaj, uvidis ze trosku akoby sa to natrhlo, to zacervena a ked bude uz velmi alexik protestovat, tak skonci. ale kym nic, tak rob...
a ti poviem, radsej mu to skus urobit postupne ty, akoby mu to mali urobit takto nesetrne.

miavin
3. dec 2009

hmmm no teraz fakt neviem - keď on sa vo vani mece ako koza pod nožom - ale skúsim zajtra.... a framykoin máš aký???? nech kúpim pre istotu?

beadz
3. dec 2009

mia, framykoin masticka taka mala, to asi nie je viac druhov... pockaj, idem pozriet presne.

beadz
3. dec 2009

no, nic na nej nie je len framykoin mast 50 g, biela s modrym napisom

sabinazv
3. dec 2009

dobry vecer !

aka husta tema 😎
Mne to tiez nejde, to pretahovanie pipika... ked som videla ako to robila dokyna, tak teda ja som to len tak "potiahla" oproti nej 😅 A priznam sa, odvtedy som taka vysokovana, ze som mu to nerobila... ale uz musim... Ja to robim po kupeli... vo vode radsej nie, vsak ak by bolo nieco v tej vode, aby sa mu to tam nezanieslo ked to bude mat odhalene...

Jaj a boli sme sa zase welnesovat... aj v posilke som si dala do tela... nohy sa mi triasli ako trasoritke ked som sla dole schodmi... ale potom som to vysaunila a rozplavala... nas mlady sa v perlicke vyvaloval ako nemecky turistka, no kabaret 😵

beadz
3. dec 2009

sabi, tak to ta obdivujem. ja posilku neznasam z celeho srdca. proste ja sa nemozem sustredit na to ze musim nieco robit aby som schudla. ja radsej poskakujem, najlepsie bolo ked som chodila s drahym na irske tance. to bola inaaa makacka. a vobec som si to neuvedomovala.

miavin
3. dec 2009

ejha sabi - tak ty takto chodíš vegetiť do welnesu???? hmmm až Ti závidím, my máme len aquacity v PP a tam sa mi moc nechce, aj keď plávať sme už boli.... a to malého berieš do výrivky?

sabinazv
3. dec 2009

bea, ja radsej zasa take cvicenie kde sa neposkakuje... pri aerobiku mi vadi, ze sa musim sustredit na tie krokove variacie... a takto v posilke vypnem, len natahujem zavazia... a cielene cviky na problemove partie 😉
Drobceka sme dali na zinenku a vykrikoval na nas, akoby povzbudzoval 😅

hej mia chodime, raz do tyzdna... mali sme aj pauzu, som sa bala, ze ked je rozsirena chripka... ale zatial sme fit, tak dufam, to aj ostane...
Tam je taky bazen s virivkami, perlickami, protiprudom, atd...tak tam sa chvachtame aj s drobcom... sa mu paci
🙂

beadz
3. dec 2009

ja som sice nebola vo welnes, ale vcera som bola trosku na nakupy, tak som si kupila 2 podprdy, 3 gacure, nocnu koselu, drahemu tiez nocnu koselu, nejake slipky, vsetko stale 2,99 tak som sa "vyradila". a potom mi svokra hovori, ze co nam ma kupit na vianoce, reku, tak teraz som troska nakupovala, rovno som jej dala blocek a bolo vymalovane.
a dnes som sa bola dat ostrihat.
aspon nejake drobne radosti.
ale koncom roka by sme chceli ist niekam do besenovej, alebo volakde s malym, tak az viete o niecom dobrom budem vdacna za tipy.

petusko
autor
3. dec 2009

ahojte 🙂
welnesujete, my mame na bud. vikend zajednany pobyt v jednom hoteli, mali sme ist len my s manzom, ale asi z toho nic nebude, lebo nam to casovo nevyhovuje 😒 rezervovali sme si to uz davnejsie a teraz sme zistili, ze to asi nepojde ☹ este som to nezrusila, stale cakam, ze mozno sa to vyriesi, ale neviem... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre