Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

skorvankova
1. feb 2010

Aj ja gratulujem ku krôčkom...

zanulienka
1. feb 2010

ciky-ty mozes cokoladou a on cerealiami nie?aj elaia ich papa,chutia jej aj mne

anib
1. feb 2010

ahojte, tak mne tiez dnes prislo rozhodnutie z up,ale vobec tam nemusim chodit, napisali,ze davku priznavaju a pocnuc tymto dnom mi rusia povodnu,nic nemusim nikam podpisovat,iba ak by som sa proti tomu chcela do 15 dni odvolat,ze nesuhlasim 😉

sabinazv
1. feb 2010

helou,

anib, aj mne take iste prislo... asi spolupracuju urady v nasich okr.mestach 😉
a tiez ti to doniesli domov? A inac ja som si dala ziadost 20.1. a uz v nedelu mi to doniesli rozhodnute... u nas mozno mali v tom tlacive take nieco, kvoli comu nevyzaduju dalsie spravoplatnenie...

zeny, to vam uz takto chodia drobci? wow... no nas chodi len tak za ruky, to je strasne hrdy a stastny... ale nepraktizujeme to casto, obcas...

sandori ty uz chces ist do prace?... no to ja teda neeee... som bola v piatok a brrrr... 😝
Vsak este nie som ani rok doma... vlani som robila este prvy marcovy tyzden 🙄

cikyta
1. feb 2010

Zani-hej.Ale na večer bebe dobre ráno,čo "ti dá energiu na celý den?"
(nám ju v tom prípade dáva na celu noc 😀 )
Inak dnes poobede zase zalomila a po 2,5 hod.som ju násilým budila ☹ Bola by schopná spať zase min.4 hodiny!

cikyta
2. feb 2010

Dobre ránko všetkým.Dnes máme poradnu o 13:00,tak sa teším.

bambina
2. feb 2010

ahojte.
ciky, super foto a drzime prsty dnes na poradni. nech je vsetko ok.

ani Simonka este nechodi, len ked ju drzim. mne sa vidia tie vase dietky velmi aktivne. nasa je viac ukecana asi 🙂

cikyta
2. feb 2010

No Bambi každe bábätko je iné a každe vyniká v niečom inom.A to je fajn. 😉

bambina
2. feb 2010

jasne ciky, vsetky dietky su na zjedenie 🙂

chcela som sa opytat. studujete aj nejake knihy co sa tyka vychovy deti napr. rodicovstvo, alebo publikacie od Jiriny Prekopovej? alebo vsetkemu nechavate volny priebeh?

sandori
2. feb 2010

Ahojte.
Sabi, ano ja uz by som isla do roboty hned. Ja totiz celu dobu co som na materskej tak popri malej aj robim ( vlastne to iste co som robila pred materskou len teraz to robim na dohodu). Bez toho sa neda zacali sme stavat dom, takze peniaze potrebujeme. Ja som vlani končila auditom a tenti rok to auditom začne

zanulienka
2. feb 2010

cafte,dnesnu noc sme mali asi o 1.stupen lepsii.vecer som ju dala do postele a hodinu jej trvalo kym zaspala,sama.bolo placu,kriku,rozpravania sa a potom presne po hodine zaspala.

nany100
2. feb 2010

ahojte, tak včera ešte trochu plaču večer a v noci ani raz neplačkala...dvakrát papala (o 1:00 a o 5:00) a dvakrát sa chcela pomojkať, ale len sa zobudila a bola potichučky a hneď zaspala...to bola za posledného pol roka najlepšia noc, som sa normálne vyspala....pred siedmou sme boli hore a teraz už hodinku buvká 😉

zanulienka
2. feb 2010

nany asi aj my tak podobne,ze bola trosku hore,ale hned zaspala.ja som vypitala od svagra-je sportovec nejake vitaminy,ma to zelezo...takze nepocitujem unavu

sandori
2. feb 2010

baby aj my zle spíme- teda v noci spí ale kým zaspí je aj polnoc a potom by spala aj do 11 doobeda...Ma to posunute.. A cez spime raz cez obed asi hodinku max. hodinku a pol

sandori
2. feb 2010

cez obed som myslela

sandori
2. feb 2010

baby davate drobcom aj jogurty alebo nieco mliecne?

zanulienka
2. feb 2010

sandori-moja uz pije kravske mlieko,sice je trochu upravene,ale je kravske,jogurty a take doplnky su kazdy den

nany100
2. feb 2010

zanu, gratulujem...je super sa aspoň trochu vyspať, aj keď dohnať všetky tie noci, to mám do konca života čo robiť 😀
sandori, skús ju ráno skôr zobudiť a aj cez deň skôr ukladať, nezabralo by to?...naša zaspáva už o 20:00, neviem si predstaviť, že kukučkuje do polnoci 😒

nedávam zatiaľ jogurty, neviem či malú ešte kojíš, ale stačí aj od roka...ale kúpila som jej mliečny príkrm od Humany v DM...je to také skoro ako jogurtík (kyslo-mliečne), tak som jej na olovrant už párkrát dala..inak zani maslo, ani syr ani nič podobné zatiaľ nedávam

zanulienka
2. feb 2010

my uz hej,tu doktori ine hovoria,ako na svk.inak je upraveny jedalnicek deti,takze ja sa riadim tymto stylom

sandori
2. feb 2010

ved to ze kazdy hovori nieco ine, ja som jej tiez kupila v DM nejaky cucoriedkovy jogurt a davam jej bielu activiu alebo biely smotanovy jogurt . A tiez jej davam uz rohlik alebo vianocku s maslom.Dufam ze jej tym neublizim.Nany ja uz nekojim my sme na UM od 2 mesiaca.

nany100
2. feb 2010

ja si myslím, že jej tým isto neublížiš...ja som dosť opatrná, aj papať sme začali až po ukončenom 6.mesiaci, tak ideme na to pomaly...ale stále sa kojíme, tak vraj by jej to nemalo chýbať

nany100
2. feb 2010

inak tu je to veľmi prehľadne napísané, už viackrát som z toho čerpala 😉

http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=394086

bambina
2. feb 2010

aj my na papanie ideme velmi opatrne. malej stale najviac chuti mliecko a ostatne len ochutnava. mne zo vsetkeho zje iba par lyzic

nany100
2. feb 2010

bambi, Adelka práveže papá pekne, celú desiatu (presnidávku 150ml), obedík (200ml) a aj jabĺčko na olovrant jej už zachutilo, dostane aj rožtek požužlať a na zmenu chuti občas na olovrant kašu...tak rozmýšľam či jej už nerobiť na obed dva chody a dávať jej to na dvakrát, aby už mala 4 jedlá

zanulienka
2. feb 2010

ja by som ani nevedela spocitat kolkokrat je elaia,vkuse ma nieco v ustach-v rukach a hlavne vie velmi dokonale vytrhnut kockam az z ust jedlo

sabinazv
2. feb 2010

helou devy,

moje dieta dnes odmietlo spat dnuka, tak chumelica nechumelica, nalozila do kocara a hajde von... uz buva... tak mam free time chvilu...

sandori, aj my chceme stavat dom, ale no, musime sa uskromnit nejako... celkom vhod prislo to zvysenie rodicaku... a ja kebyze aj chcem ist do prace, tak dieta by som do jasiel nemohla dat... vsak este kojim - prevazne kojim, ine papat velmi nechce... a ani k rodine by som ho nemala kde dat... a teda do prace sa mi nechce vratit... a uz vobec nie v tomto obdobi, je to des a hruza, bola by som neurotik a moje dieta detto zo mna ... ale chapem, ked niekto nema na vyber, alebo ked ma niekto taku pracu, ze sa to da zosuladit s babom... A teda klobuk dolu, ze zvladas pracovat popri malej... ja som si dala take zavazky, ze co sa chcem naucit na MD, ale este zatial skutek utek...

Pytali ste sa na knizky o vychove... tak mam doma od Jeziska Rodicovstvo je veda - tu citam, je to fajn citanie... a este mam Koncept kontinua, tu som citala v tehu, musim ju znovu oprasit 🙂 A potom kadeco na nete si citam... nekonecny zdroj pre mna...

sabinazv
2. feb 2010

baby a vasim detom chuti cisty jogurt? lebo mojmu nie... aj s ovocim som mu to skusala... aj do zeleniny, lebo uz fakt neviem co robit, aby mi tu zeleninu zjedol... ale nechce.. ani usta neotvori, zatne sa a skoncili sme... uz ten zeleninovy smrad ho odpudi 😅

mne dokyna povedala, ze smotanovy jogurt az od 10.m, ze je este velmi tazky na jeho travenie... tak som davala aktiviu...no ale ta ani mne nechuti... 😝

sandori
2. feb 2010

Nany díki za link. Sabi da sa zvladat ale uz som na pokraji sialenstva- doobeda som s malou, o pol druhej pride synator zo skoly tak sa s ním musím učiť, medzitým stokrát zavolajú z práce že mejú nejaký problém a chcú to konzultovať, popríde mám ešte na skype francúzov- no radosť a večer keď malá zaspí - okolo pol noci začínam robiť....Ale chcem dať Ninku do jasiel od polovice februara, tak uvidím. Najskôr som chcela opatrovateľku ( pri malom som ju mala od pol roka skoro do dvoch rokov) ale vyšlo by to cca 10-20 Tis mes, takže to sme zavrhli. Jasle vyjdu len 6-7 tis takže to je pre nás výhodnejšie...

sabinazv
2. feb 2010

fuha, sandori, tak to mas riadne perne... to je tak na nejaky kolaps... a kedy spis, prosim ta?

a to opatrovatelka takto vyjde? fuh... tak to tie jasle su fakt "len", aj ked aj to je slusna suma... 😒

sandori
2. feb 2010

sabi - ale nikomu to neprajem - tie peniaze fakt za to nestoja.... Lebo niekedy mi už fakt šibe...vyrevem sa a ide sa ďalej. A opatrovateľku keď som hľadala tak mali ceny 5-7 EUR/hod

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre