Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

madi
18. dec 2008

kape..akurat som pozerala fotky vo fotaku...z 50 fotiek som asi na 4 a tatik je asi na 30 😒
a aj na tych styroch vyzeram ako vypluta... ale babyyyyy v utorok idem ku kadernickeeee.....sa asi zblaznim od radosti hihi 😵

danulik
18. dec 2008

kape - aj ja som si myslela, ze sa mi to nestane, neviem preco som vobec zacala pozerat zase kociky 😖 jaaj, vlastne viem - tento nas NEO je len tak do mesta na na nakupy 🙂 a chcela som este nieco "terennejsie" 😉 este som ho ani nevidela nazovi, kedze ho maju iba v BA.. ty si ho videla - ako sa sklada? ci to si nepozerala? a je tazky ci v pohode? maju este stale 10% zlavu?
susedia nam vcera nastastie nebuchali, ale cakala som aj to..

aktak - stoji 17700,- tusim..

madi - ta kamoska chcela preco dieta? ☹

ada11
18. dec 2008

k tomu kojeniu, hmmm...ja som staršiu dcérku nekojila, narodila sa mi predčasne, 6 apol týždňa bola v inkubátore a strašne som sa trápila, že som ju nemohla kojiť ☹ a pravdu povediac mne sa laktácia ani nerozbehla /mala som riadne stresy a strach o jej život a zdravie/, každé 3 hodiny som si odsávala aj v noci a bieda ☹ Mliečko sa mi strácalo, kebyže som si mohla prikladať nejaké cudzie dieťa pre stimuláciu ale nemohla som. Druhú dcérku dojčím, síce mali sme problémy-nechcela sa prisať ale teraz je to už v pohode. 🙂 Som rada, že môžem dojčiť aspon ju /i keď si vždy spomeniem na nedojčenie staršej dcérky/
V pôrodnici boli so mnou maminy, ktoré to hneď vzdali a prešli na UM. 😠

katinka0000
18. dec 2008

ahojky!

ada11: tak si nas konecne navstivila.
no k tomu kojeniu. ja nasho malinkeho nekojim, ale mu mliecko odsavam. je s tym urcite ovela vacsia robota ako kojenie, ale pre neho sa obetujem. takze ked sa ma aj niekto opyta, ze ci kojim, tak mu odpoviem len, ze hej, on papa stale moje mliecko, lebo sa mi to nechce kazdemu vysvetlovat.

tak ktoru stolicku vlastne odporucate? ci to zalezi asi podla toho, kolko chcem do toho vrazit peniazkov, nie?
v utorok sme boli na poradni. nico vazi uz 8,43 kg!!! boli sme aj ockovani, ale zvladol to super. tentoraz ziadne horucky. mal len trosku opuchnute stehnicka.

na vianoce uz mate vsetko pripravene?

jancia
18. dec 2008

Caute babule....

madi rada ta tu zase vidim 😵
ja som tiez myslela na Sasku a aj na Janku (mi vypadol nick... tu co ma Simonka takeho skor nar.) - baby vsak ak citate tak aspon napiste ze sa mate dobreee 😉

aktak ti elfovia su paradni, nam to prislo od svagrovcov este minuly rok som myslela ze sa usulam 😀

ja teraz ficim na www.andelskaprasatka.cz/sk

kape vidim ze sa tu o nas pise 😉 , no hej manducujeme o 106, hihi Tomimu sa paci a mne tiez, mame aj satku ale tu asi skor na jar vyuzijem alebo tak, ked ju budem moct aj po zemi povalat lebo je straaasne dlha 😝

hm no nazory na "vychovu" su rozne(ja sa teda riadim tym co povedal p. primar Divinec ze dieta do pol roka sa nevychovava...), ale je to smutne ked si mamina nepestuje s babom vztah uz odmala, ja chapem ze to dojcenie nie vzdy ide ale to nosenie-telesny kontakt je hadam prirodzeny... teda mal by byt 😕 a ked ma clovek obe ruky zdrave... mne sa niekedy maleho ani do postielky nechce ulozit, ked dopapa vecer a zaspi na mne tak ho este pestujem a vychutnavam si to a inak manzel tiez ked je doma tak maleho ma furt na rukach 🙂

danulik
18. dec 2008

cau kati 🙂
ja som uz konecne dokupila darceky a do obchodov uz ani nevkrocim, lebo to je hrozne, co sa tam deje.. pojdem max. v noci do tesca nakupit jedlo 😀

ada11 - a v kolkom tt sa ti narodila starsia dcerka?

lalunna
18. dec 2008

nesca, ja rada pobehujem kade tade sama, no a teraz ako je maly, tak aj s nim, su dni, ze to zvlada, a su dni kedy nie, samozrejme beriem nanho ohlad a prisposobujem sa mu podla spinkania hlavne, aby nebol umrncany potom

ja budem piect marokanky s vlasskymi orechmi a biskupsky chlebicek

kape, ak bude plavec, bude po mne, nie po muzovi, ja zboznujem plavat, dobre plavam aj kraula, pred teho som chodila do velkeho bazena plavat aspon raz do tyzdna, zvykla som cca aj 50krat 20m dlzok 😉
ramena som mala jak moravcova 😀 😎

idem kuknut tu teutoniu cez google, ale tusim som videla v nejakom maminovskom casaku

jancia
18. dec 2008

katinka ahoj, ze 8,43kg ty kokso! ty musis mat vymakane ruky 😉
a k tomu tvojmu kojeniu - kiez by bolo viac takych obetavych mam!

inak jankamanik tu tiez uz dlhsie nepopisala... ako sa mate?
a nasa anulka??? este ste na Svk?

co sa tyka Vianoc, este nemam vsetky darceky ani kupene, takze tento rok uplne stiham, ani pohladnice nemam poslane a uz ani nepridu do Vianoc... hlavne ked posielam do Afriky... ups... tento rok mi to fakt ide... 🤐

ada11
18. dec 2008

danulik, v 33. t.t. - 1100g a 38 cm, mala som ťažkú preeklampsiu, placenta fungovala len na jednu tretinu, takže sa to stihlo len tak-tak.

maminy, ktoré máte manducu, necmúľajú vám deťúrence opraty na manduce? Mne áno, zatiaľ sa jej tam moc nepáči, ale hádam si zvykne.

jancia
18. dec 2008

baby inak tusim oktobrovky maju taky pekny album spolocne fotky - maminka a dietatko, nezalozime aj my take???

jancia
18. dec 2008

ada11 jasne ze cmuuula cele to mam mokre 😅

ada11
18. dec 2008

jancia, tak nie som sama 🙂

jancia
18. dec 2008

nie nie si 😉 no inak na ergo su take speci chranice na popruhy tak mozno by pasovali aj na manducu, neviem...
inak ty si presne z TO?

danulik
18. dec 2008

ada - tak to ste mali velke stastie!! pozeram, ze uz ma 5 rokov, to je uz velka baba 🙂 a nechces si zalozit album? 😉

jani - zaloz 🙂

aktak - este som zabudla - na tu teutoniu sa da kupit aj hlboka vanicka a vajicko tam pasuje tusim maxi cosi, romer a este nejake.. ale asi len s adapterom..

ada11
18. dec 2008

veru tak žochárka ako repa... 😀

ada11
18. dec 2008

danulik, chcem, chystám sa na to medzi sviatkami 🙂

jancia
18. dec 2008

danulik mozme to dat k tomu babatkovskemu, kludne sa toho ujmem ak mi posles prihlas. udaje do IP 😉

ada ja som tiez rodena 😉

ada11
18. dec 2008

jancia 🙂

danulik
18. dec 2008

jani - IP 😉

ada - ok 🙂

ada11
18. dec 2008

už sa začína mrviť Anetka, tak idem lebo zobudí celý činžiak 😀

danulik
18. dec 2008

jasne, chapeme 😀

danulik
18. dec 2008

jani - len teraz neviem, ze ktoru z tych 4 fotiek mam vybrat 😀 😀 😀 prave nabijam baterky do fotaku, tak zajtra sa pofotime 🙂

august08
18. dec 2008

hehe no ved ani ja nemam taku kde seba samu mozem vklude zverejnit 😀 tak zatim som tam dala jednu, na skusku 😉

jancia
18. dec 2008

hups... 😅 som sa neprepla... 🤐

danulik
18. dec 2008

nevadi 🙂 nahodou je to pekna fotka 😉 a tomino je chutnucky 😵

jancia
18. dec 2008

no jo ved Tomino je herec, skoro na vsetkych fotkach vyzera dobre, to ale nezdedil po mne 😝
oki idem pomaly spat, polnoc sa blizi, tak papa a prajem kludnu noc 😉

danulik
18. dec 2008

my s lili nie sme ani jedna fotogenicka 😀 ale nevadi, zajtra nieco vymyslime 😉
dobru noc 🙂 aj ja uz pojdem..

kape
19. dec 2008

Ahojte.

Jancia - no musela som Vas pochvalit, lebo Vam to s Tomim velmi pristane.

Aj nas Samko obzuva popruhy na manduce 🙂

TAk k tej Teutonii - ja som videla v bazare s bordovou vanickou a vyzerala uzsane. Je to trojkombinacia s autosedackou (len neviem ktorou to myslel, lebo idu aj Romer a aj Maxicosi samozrejme musia byt adaptery) 27 tis. Sk, co stoji zhruba aj Jane Slalom, tak som bola da sa povedat celkom aj milo prekvapena z ceny, lebo som myslela, ze povie viac. POvedal, ze davaju teraz aj zlavu, ale kedze my sme sa boli len informovat a na uplne ine veci ako kociar tak sme to az tak do podrobna nerozoberali. Na kociari si mozete vybrat z milion potahov a kombinovat, vonkajsie s vnutornymi farbami, farbu tasky, sportiaku, vybrat kolieska, ktore by Vam vyhovovali, povedal, ze do Fabie vojde v pohode, manipulacia - pohybovanie na rovnom terene staci aj jeden prst, ide uplne lahucko, moznost v smere a aj protismere jazdy, sportiak do uplneho lahu, aj rucna brzda, odpruzene predne a aj zadne kolieska, moznost vlozenia do sportiaku tej tasky na prenos deti a vraj je aj na 10 mes. deticky, vanicka asi taka velka ako u nasho Quinny, povedal, ze vraj trochu sirsia, rucka sa da ohnut do viacerych poloh a este nemecka lvalita a trojrocna zarika. Inac mne sa paci aj hneda farba. A na sportiaku ma napadlo, ze su este 5 bodove bezpecnostne pasy. A podla mna je to kociar aj do mesta a aj do terenu.
Tak som sa porozplyvala 😀

A este jedna tak trosku mimo temy babatka - ja nemam velmi vianocnu naladu, akosi mi to cele este nedochadza, ale ked pustia v radiu J. Kirschner - Pokoj v dusi, tak mam slzy v ociach a vianoce v telom tele a to si zoberiem Samka na ruky a tanecny parket v nasej obyvacke je len nas. A este mame jednu favoritku, na ktoru uz spieva Samko so mnou - novinka od Desmodu, len teraz neviem ako sa "vyrobena pre mna "

Lalu - tak Ty si iny súportovec, ved ty by si mohla ist konkurovat Moravcovej 😀

KOjenie - ja osobne si myslim, ze keby nebolo tejto temy a internetu, tak uz asi tiez nekojim po tej mojej laktacnej krize, lebo vela info som nasla prave tu , takze Vam vsetkym dakujem za to, ze sa tu bavime o takychto dolezitych veciach. A Samko dakuje, ze ma mamkine mlilecko. Moj chlap uz ma niekedy pekne nervy na konika, ale na druhej strane vzdy povie, ze vdaka konikovi sme ziskali vela informacii a vo vela veciach nam to pomohlo, jednoducho rady starych mam v dnesnej dobe podla mna uz nestacia, hlavne ked nase maminy - teraz stare mamy nas vychovavali v case hlbokeho socializmu.

A este musim dat konikovi jednu velku pochvalu v BA sme byvali do mojho porodu 2 roky a okrem kolegov v praci som tu nemala ziadne kamaratky, len sesternicu a vdaka konikovi uz mi je veselsie, lebo uz som si kamaratky a aj kamosov a kamosky pre Samka nasla, dufam, ze Vas tak mozme nazvat, ze sa neurazite maminky z BA. 😉 A ja pevne verim, ze to spolocne kocikovanie aj ked je ho uz teraz trosku pomenej nam vydrzi.

A este ked sme sa minule byvili o autosedackach, tak ti co vyrabaju Romer, maju aj znacku Brtitax, to je asi o niecom takom ako u vyrobcu Toyoty je este znacka Lexus.

A tema stolicky - ja si myslim, ze vacsinou kazda mamina, ked kupi nejaku stolicku je s nou spokojna a dalsie uz neskusa a kazdemu sedi nieco ine. A mne velmi vela ludi prave doporucilo ti Peg Perego Prima Pappa, to je z tych drahsich, potom uplnu klasiku co sme mali este aj my teraz je to od Demy Barborka a potom som citala ale osobne mi nikto nedoporucil tu Ikeacku. A vela mamiciek podla toho co som citala si kupuje a je spokojnych so stolickou Fabula od Babypoint. To povedal aj predavac v Babymarkete ze u nich ju beru najviac, podla mna tato stolicka je lacnejsia verzia tej Prima Pappa, preto je asi taka oblubena.

A co keby sme si este spravili aj spolocny Vianocny album nasich augustovcatiek, myslim,, ze vela nas fotilo drobcov na pozdravy ci kalendare, tak foto urcite mame, nas Samko uz zne uspechy po rodine. 🙂 https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

danulik
19. dec 2008

kape - pekne si to napisala 😵 suhlasim.. aj ja stale kojim len vdaka MK a tiez som spoznala super baby 🙂 😉

a to tej teutonii uz nepis, lebo ju naozaj pojdem kupit 😀

kape
19. dec 2008

len chod Danulik a potom pojdem aj ja

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre