Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

lalunna
19. dec 2008

aktak, ty mas tu trojkolku typ leonardo? ja o nej tiez rozmyslam pre syna. je ok?

katuska, ten pruzkovy sveter a menzestraky su super

danulik
19. dec 2008

baby - mne sibe, dnes o 10.00 som mala ist ku kadernicke a zabudla som 😖 😒 ☹ 😠 toto sa mi este nestalo.. a ani by som na to neprisla, keby mi nevolala.. no co, pojdem az v januari..

kape - a aku farbu mali vystavenu? 🙂

lalunna
19. dec 2008

katinka, patucha sme vcera vazili - na dospelackej vahe + - 8,7kg! na nas nemate 😀 😀 😀

danulik, vies ako to vyzera u nas, v auparku uz o 10 rano vlacia ludia krabice 😀 😅 🙄

kape
19. dec 2008

Danulik - bordovu

Lalu - tak to za Vami uz velmi zaostavame Samulo ma "len" 7,7 kg. V tych kukuricakoch, co mas rada, su asi nejake skryte latky na podpour rastu 😀

A o akej trojkolke sa to bavite? Radi sa nechame inspirovat.

lalunna
19. dec 2008

kape, fakticky pekne si to napisala, vsetko 😉
a ja sa nehnevam ze som tvoja kamoska 😉 😀 😝 ja som rada, si fasa baba tak co 😉

no, pomalicky idem po poukazky, objednala som pre maminu, svokrusu a svagrinu kozm. poukazky, sa vytesujem lebo mi ponukli dobre procedury za dobru cenu 😉 aj mne by sa taka zisla 😀 😨

pa, vecer pridem skontrolovat 😉

nesca
19. dec 2008

Caute šeci,
aj ja ľúbim koníka 😵 hned po Patrikovi najviac, alebo žeby tam bol ešte niekde medzi manžel? No neviem, neviem na koníkovi sa dá asi lepšie podebatovať ako s ním niekedy 😒 .
Len mi je blbé, že nemám album, samozrejme máme tony fotiek, ale ako som už predtým písala som hrozný technický antitalent. Ja si ho neviem vytvoriť a manžel je stále stráááááááááášne zaneprázdnený. Ved keby nebolo Tami a Madi tak neviem v koľkom tt by som už bola 😝 😀 . No hádam ho do toho cez sviatky pritisnem 😉 .
Aj u vás všade je tento celý týžden daždivo? Ak neprší tak aspon mrholí. Celý týžden sme neboli vonku. Drobca síce vetrám v otvorenej izbe aj 2x denne, ale ja sa už cítim ako vo vazení ☹ .

Ozaj ešte som chcela, vy co máte tú Manducu, nemohli by ste dať nejaké fotky do albumov, že ako to vyzerá v reáli. Tiež Pata dosť nosíme, ale napr. klokanku sme vôbec nevyužili ani pri Michalovi ani teraz, to nám nejako nesedí. je v tom veľký rozdiel, lebo je to dosť drahé, na to aby som mala zase o jednu vec v skrini viac.
Uvažovala som aj o baby vaku a manžel ho potom požičal od kolegu z práce a tiež nám to nevyhovovalo, taký mi v tom pripadal strašne skrčený a ja som ho chcela nosiť hlavne ked bol hore a to nič nevidel z toho vaku 😒 .

kape
19. dec 2008

Nesca pozri do albumu Jancie, a aj vlastne v nicku ma fotku s Tomim v Manduce. A skus si junajrpv pozicat, da sa aj tak, aby ste zbytocne neobjednavali, su normalne pozicovne manduci, par stran dozadu bol myslim aj link, alebo skus vygoogglit. Ale ja Ta len chem upozorniť, že mozno hned sa to Patrikovi nebue pacit, kedze je uz zvyknuty na ine. Ale za vyskusanie to stoji, podla mna super vec. Keď budem mat viac casu, tak to mozno aj vsetko pohladam a hodim Ti linky, ale teraz sa mi neda.

madi
19. dec 2008

ahojte vospolok
kape - krasne si to....fakt...
baby boze mooj, vy cim krmite tie deturence? ze 8 kg...ty brdoo...
my sme mali cudnu noc...simon sa zobudil o pol dvanastej, napapal sa, spokojny zaspal...a 0.15 bol hore so straaaasnyyyym placom.... tak plakal do jednej... potom znova dostal cicku a siel k nam do postele a zaspal...a uz bolo dobre az do rana...hm...

joooj, mame PRVY ZUUUUBBBB - vpravo dole.....jaky je ostryyyy moreee haluska 😀 snad mu za tych par dni pekne vybehne vonku a budeme mat frajerske fotky vianocne hihi 😎

aj nas simon ocmulava tie traky na manduce a veeelmi mu to chuti hihi

ja dnes posielam mailom vianocne pohladnice (dam aj do albumu za chvilu) - tak mam z toho taky fajn pocit.... a posielam aj dobrym klientosom mojim, tak sa tesim na reakcie a bude zo mna hrda mamina 😵 😅
a tiez este nemam velmi vianocnu naladu, ale idem to zmenit...simon spi na balkone, tak idem povytahovat vianocne vecicky a trosku to tu "zvianocnim" 😵 😎

a som rada ze vas mam baby augustove konikovske 😵 cmuky

madi
19. dec 2008

a este specialne dakujem (aj takto oficialne) nasej katuske. , pretoze tu pohladnicu vianocnu nam vytvorila ona.... katuska dakujemeee 😵

nesca
19. dec 2008

Diky Kape, vyguglim, to ešte zvladnem 🙂 A teda asi požičiame, dobrý nápad, lebo v blízkom okolí nepoznám nikoho kto to má a zaujímavé je, že ani na koníkovom bazáre som nenašla ani jednu 😒

Jancia, super fotky, ale ta s manducou . . . no málo ju vidno a čo všetko robíš s ním v manduci, napr. dalo by sa dačo uvariť, alebo nejaké iné domáce práce, či skôr na vonku?

kape
19. dec 2008

Nesca - podla mna mozes s nim v Manduce robit vela veci, zalezi na tom na co si spolu zvyknete. A urcite sa da pouzit vanku aj vo vnutri, ja som uz umyvala aj podlahu so Samkom v Manduce, a toto spredu nosenie je pokym su este maly, ale potom sa budu nosit na chrbte a este sa da aj na boku. Skus si ju piozicat tak aspon na dva tyzdne a skusajte kazdy den po troske a uvidis, ci za dva tyzdne si maly na nu zvykne.

Madi - super prvy zubok, ja tiez cumim Samkovi kazdy den do ustociek ale zatial nic, inac moja sesterka, ked som jej hovorila, ze nas lekarka strasila zubkami , tak ze to uz asi potom kojit nebudes, ze ved Ta bude hryzt, tak som sa smiala, ze teda budem a ze su predsa kojene aj starsie deti s plnou pusou zubkov 😀 Tak ako som pisala chyba osveta a laktacne poradkyne.

madi
19. dec 2008

kape ja som ten zubok vobec nevidela...iba som mu smatrala s prstekom po dasnach a zrazu bum volaco ostre....a na druhy den viac ostre a dnes uz je normalne aj viditelny 😉
ale som velmi rada, lebo ziadne teploty ani problemy neboli - ked mu isiel...chvalabohu....

a s tym kojenim a zubkami- no veru..ja som nad tym tiez chvilu rozmyslala, ze ako ma to bude boliet a tak...ale potom mi doslo (som prudko inteligentna 😀 ) ze sak aj velke deti (rocne / dvojrocne) su kojene a sak tie maju plnu pusu zubkov.... a pohoda...tak som si vydedukovala (aj nazorne predviedla na sebe) ze je rozdiel hryzt a ine je ked babo saje...to inak posklada pusu aj secko...tak som kludna, ze teda nepohryzie ma 😅 zatial je to okej 😵

nesca, ja pravidelne so simonom v manduce vysavam...uz som aj varit skusala alebo aspon pripravovat nejake veci na varenie - ale to sa mu velmi nepaci, pretoze je stale na jednom mieste....lubi chodit, cize vysavat, zmyvat, utierat prach...secky cinnosti kedy sa hybes...aspon u nas to tak funguje 😉

madi
19. dec 2008

baby haluskaaaa...nam idu rovno dva zuby....teraz som mu to tam detailne kukala a smatrala a nasla som oba dolne zubky.... sa zblaznim hehe 😀 😵

slaviq81
19. dec 2008

jej Madi parada 🙂 🙂

stvura
19. dec 2008

Hanuki, odposlali nas sem, tak k tej tvojej otazke.

A zdavim ostante, hadam sa k nam "novym" pridate i ked tu uz mate sukromne rozhovory...

S prikrmmi neviem kedy zacnem, povodne som planovala zacat az po ukoncenom 6mesiaci, avsak naposledy mi lekarka vravela ze by som mala zacat uz v januari, nepacila sa jej dajako vaha maleho v tretom mesiaci. Vazil vtedy skoro 5 kg. Tak neviem. Vy ostatne mate ake skusenosti?
Maly mi vypluva i cajik - manzel robil pokusy, tak sa obavam ked zacnem co a ako.

A tie zuby- uz mame biele bodocky na dvoch zubkoch - nie vsak na rezakoch, takze ak nam vyjdu tie "bodkove" preve, bude maly ako drakulec. Ale statocne hryzie hryzatka a svojuspodnu peru, tak ho uz musia boliet. Inac ja mu dasienka i masirujem kefkou z DM na masaze.

basky
19. dec 2008

Ahojte babulky,
jasne ze Vas citam, aj ked nie kazdy den, vzdy dozeniem a potom uz nevide cas odpisat, lebo zaspavam 😉 CHodim sem len vecer, po 22h, to uz malokedy tu niektora z Vas je. Dnes nahoda, nesli sme von, tak citam skor.

Mame sa super, Simonko sa uz kotula brusko - chrbat a tak dokola, museli sme zrusit stol v obyvacke, dali sme na zem penove puzzle a na to deku a moze sa konecne kotulat kolko len chce.
Uz sa ho nedalo ustrazit, na gauci vobec a na manzelskej sa stihol prekotulat za 5 min, co som si odbehla na wc na uplny kraj postele. Uz sme sa bali, aby nam nespadol.

Mame okolo 7600g, nechytame sa na Patucha a asi ani na viacerych mackov, ale najchudsi nie sme, tak akurat na nosenie. Uz som rozmyslala nad tou Manducou, ale asi je uz neskoro, ze?

Stolicku asi Peg Perego Prima pappa Diner, vsetko okolo mna kamosky ju maju, vyskusali viac a vraj tieto cu jedny z najbezpecnejsich, co treba pre to nase zihadlo, aby
sa neprevratil. Tak asi vybehneme po sviatkoch do Rakuska a kupime. Este nie som rozhodnuta napevno.

Prikrmovat zaciname az po ukoncenom 6. mesiaci, aj ked uz sme len na Nutrilone, kvoli nasim kolikam nam poradila lekarka pockat.

A krasne fotecky mate, a tie vianocne nadhera, ja nove, nejak pridat, snad cez vikend.
Madi, ako ste robili tu pohladnicu? Je uzasna.

lalunna
19. dec 2008

sme spat z mesta, fuuuuuuuuuuuuuuj otrasne, miliardy ludi vsade, ale mam vsetko, este v pondelok baliaci papier a hotofo 😀 a muzovi nejaku drobnost, ked uz som mu hlavny vianocny darcek uz dala 😕

kape, kuk: http://www.matko.sk/baby-shop/trojkolka-leonard...
nazivo ju maju aj v babymarkete na sustekovej

a kukuricakov som sa uz prosimpekne prejedla, uz ich jem len raz dva krat za tyzden 😀 😝

danulik ja ficim na mobilnych pripomienkach, inak... 😅 😕

madi, ja osobne "iba" mojim mlekom 😀 no a vidis, kam sa maly rozrasta, zachvilu bude vacsi ako ja 😀
gratulucia ku chrupu! 😵 😵 😵
inak je vo zvyku zetie prve ide bezbolesti, horsie su tie dalsie 😖

basky
19. dec 2008

Madi, zubky? Uz? No my mame zdurene dasienka, aj masirujem, trosku mava obcas zvysenu teplotu, aj je nepokojny, tlacia sa zubky, ale este nevysiel ani jeden. Lekarka povedala, ze do 2 tyzdnov mozeme ocakavat.

lalunna
19. dec 2008

basky, caf 😵 moja, super ze zijete, ja ze vas odfuklo ci co 😉

basky
19. dec 2008

Ahoj Lalu, ta trojkolka je dobra?
Ja este kukuricaky mozem, ale asi tiez menej, 3x do tyzdna, ale musia byt. A babany denne 3, to ostalo nadalej.

basky
19. dec 2008

Zijeme Lalu, mali sme trosku aj smutok v rodine, babka nam zomrela, manzelova, ale ja som ju brala ako svoju, tak u svokrovcov budu smutne Vianoce, kazdy rok sme tam boli vsetci spolu, ale taky je zivot.
Pre nas budu tiieto Vianoce najkrajsie, mame nas pokladik 😉 A uz mame stromcek asi 2 zyzdne, my vzdy skor spravime a mame do polky januara, ja sa z neho potrebujem dlho tesit, ako male decko 😉
Mate uz niekto stromcek ozdobeny?

lalunna
19. dec 2008

ja nevim, ved uvidime co nam aktak napise (ked ma tento typ)
ale nema podlozku na nozky tak ja neviem ci mu budu len tak vysiet aleboco...
ja ficim teraz na rio de mare 😝

lalunna
19. dec 2008

my mame v kuchyni zatial len cecinu (bez makcenu ake slovo 😀 ) s imelom, aby sme sa s muzom mali pod cim pusinkovat

hm a dedko co?

basky
19. dec 2008

Dedko uz nezije davno, toho manzel poznal len ako dieta, a ani ja uz nemam starych rodicov.

nika.r
19. dec 2008

Ahojte 🙂

madi, gratulujem k zubku 🙂 nekuše Ťa? 😉

jancia, krásne fotky..a čo ste to tam robili nad ležiacimi detičkamiso šatkami? to nejaká špeci terapia? 😉

Tomáško nám posledné dni cez deň spinká veľmi málo, keď zrátam čas na prechádzke a chviľočky doma, tak sú to možno štyri hodinky. Ale je zlatučký, dokáže sa krásne hrať aj sám, momentálne úplne bodujú hrazdičky, kde má podnety v polohe na brušku..máme takú jednu so zrkadielkom no a to je perfektná zábava čumieť na toho malého holohlavého ušouna 😀

stihla som si už spraviť veľké upratovanie, cez víkend čakajú ešte na manžela okná a máme čistunko na sviatky. Možno dačo aj popečieme.

Tomi sa ešte nechce pretáčať, ale už má snahy - a to tak, že zaborí do postele hlavu a metá tým bacuľatým zadkom 😝 Akosi si nevie tie ručičky pod sebou uložiť. Ale vo veľkom robí hodinky, dokáže sa za 5 minút otočiť dole hlavou. Už ho veľmi samého nenechávam na posteli, lebo sa bojím, už sa viac hráme na deke na koberci.

jéj basky, ako s amávate? som minule na Teba mysella, že Tvoj Šimonko sa tiež narodil trošku skôr, či ste ok. Ale ako vidím, Šimi je šikulko, keď sa už pretáča. 🙂

slaviq81
19. dec 2008

To co dnes bolo za pocasie, otras, uz nech konecne nasnezi. Ma trafit ide. 😠
Skusali sme dnes plavat vo vani, Lara sa vsak viac sustredila na prsty v puse. Vykruca si ich tam jedna radost a vydava pri tom kadejake zvuky. Od rana do vecera 😀 , mame veselo.

nika.r
19. dec 2008

slaviq 😵

katinka0000
19. dec 2008

ahojte!

danulik: ani mi o tom nehovor. ked som bola tento tyzden v topolcanoch, tak som musela opustit 3 parkoviska, co som nemala kde zaparkovat.

katinka0000
19. dec 2008

lalu: tak to fakt na vas nemame. patko je tu tusim najtazsi a potom nasleduje moj nico.

katinka0000
19. dec 2008

stvura: aj mne malinky vypluva cajik. prv ho dost obluboval a v poslednej dobe mi ho vobec nechce pit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre