Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

elly111
2. jan 2009

ahojte ma napadla otazka, mamulky ktore zijete v zahranici ako hovorite na svoje drobciatka? Po slovensky? Alebo kazdy svojim rodnym jazykom? Mozno divna otazka ale znamej maly sa zasekol lebo ona hovori po anglicky a manzel po slovensky, obaja su slovaci, maly ma 2 roky a skoro nic nepovie je dopleteny a zaskoceny, ale viem ze to sa casom prekona a bude v pohodicke hovorit oboma jazykmi len teraz je to kazdemu cudne 😀

jamaica77
2. jan 2009

Elly111 - ja na malu hovorim po slovensky a manzel anglicky (kedze je american a po slovensky nevie), ale ked smo v robote s nou tak na nu rozpravam po anglicky pred detmi aby ma rozumeli, lebo sa stale vypytavaju co jej hovorim a nechce sa mi vsetko opakovat dvoma jazykmi....a aj ked sme u manzelovej rodiny na navsteve tak tiez po anglciky pred nimi ale ak som s nou sama v izbe ze nie su na okoli, alebo som tak dalej od nich tak hned po slovensky na nu rozpravam.....
Vsimla som si ze aj manzel uz na nu nieco po slovensky rozprava, co pochytil...hihi, akoze pri cviceni s nozickami pocujem ako jej hovorim jeden-dva-tri-styri, jeden-dva-tri-styri, alebo ked sa rozplace tak jej povie NEPLAC(s mekcenom na L 😀 a C) alebo vlavo-vpravo-vlavo-vpravo 😀
Inac aj ja mam znamu oni su obydvja cesi zijuci v USA, a na maleho rozpravali 90%cesky a len 10% anglicky ked boli v spolocnosti s americanmi....a maly im do 4 rokov nerozpraval a musela ku nim chodit asi 2 roky logopedicka a museli zacat len anglicky na neho rozpravat, lebo mal z toho zmetok a tiez sa zasekol a nechcel ani jednym jazykom rozrpavat....takze sa museli rozhodnut len anglicky na neho....a dnes ma 5 rokov maly rozprava anglicy ale rozumie aj cesky - povie len par slov po cesky ale normalne plynulo rozprava anglicky. Takze nie kazde dieta pochyti lahko dva jazyky v detstve.... 😒

elly111
2. jan 2009

ahoj jamai to je zlate ako sa snazi pouzit slovenske slovicka musi to byt sranda 😀 Alexa je sikulka a bude urcite hovorit aspon dvomi jazykmi 😀 , mam pocit ze nase deti budu ukecane, nas uz je teraz 😀

slaviq81
2. jan 2009

Ahojte, citam ze sa bavite o jazykoch. Aj Lara bude bilingvalna ak nie trilingvalna. V inej teme som citala, ze jedna osoba by mala na babatko rozpravat len jednym jazykom aby z toho male nemalo mis-mas. A tiez bilingvalne deticky zacinaju rozpravat neskor. 😉

madi
2. jan 2009

ahojte augustovky a augustovcatka
zelam vam vsetko len to naj naj naj do noveho roku, nech ste vsetci stastni, zdravi, spokojni a nech sa plnia vsetky sny a plany....cmuuuuk

k tej bilingvalnej vychove: ja mam bratranca, na ktoreho tati rozpraval od narodenia anglicky a mama slovensky (ziju tu na SVK a obaja su slovaci). nemam pocit, ze by maly zacal neskor rozpravat, asi tak normalne ako vsetky deti...no a teraz je asistentom ucitelky od kedy chodi do skoly...a pomaha ucit svojich spoluziakov po anglicky...sype mu to jedna radost...a doposial sa s daddym rozprava iba a vylucne po anglicky....

a inak mam pocit, ze "nase" dva zubky neostanu same.....simon je ako besny posledne dni, tak do tyzdna ocakavame dalsi prirastok v puse 😖 😀 😎

slaviq81
2. jan 2009

Madi, ste sa riadne rozbehli. Ja malej cumim do pusy kazde rano, ci jej v noci nieco nenarastlo a este furt nic 😀 😀 😀

vejinka
2. jan 2009

slaviq aj nam sa to asi zastavilo..mal tam take opuchnute aj biele a zmizlo to

katinka0000
2. jan 2009

ahojte!

takto oneskorene ale predsa prajem vsetkym mamickam len to naj, vela zdravicka a aby nasi drobcekovia zostali taky uzasni a krasni ako doteraz.

nas malinky sa este nepretaca. stale sa o to snazi, ale nejde mu to. pride tak do tristvrte a vrati sa spat. nevie sa pretocit, lebo mu zavadzia spodna rucicka. verim, ale ze sa to coskoro nauci. urcite je to aj kvoli tomu, ze je taky tazky. inak je uzasny. stale sa len smeje, chichoce, startuje ustockami, ... hrame sa taku hru s dudlikom. ked mu poviem, ze nech ho vystreli, tak sa nastartuje a niekedy ho vystreli aj meter pred seba. 😀

majsan
2. jan 2009

ja hovorim s detmi aj slovensky aj francuzsky.starsi syn ma 7 rokov a ked zacal chodit do skoly prestal mi rozpravat slovensky.aj ked som ja s nim hovorila slovensky on mi odpovedal francuzsky 🙂 ale teraz su tu nasi a uzhovori aj sarisky 😀 vravy sa ze deti su schopne naucit sa 3 jazyky naraz tak uvidime.a manzel vie aj slovensky tak nemusim prekladat

katinka0000
2. jan 2009

baby chcela som sa spytat, nico mi este stale grcka. musim mu stale do papania pridavat nutriton (prasok na zahustenie proti grckaniu). neviete, kedy by mu to malo uz prejst? ked mu dam cajik alebo cistu vodu bez nutritonu, tak mi to hned vyvrati.

vejinka
2. jan 2009

katinka niekde som citala ze aj do pol roka to moze trvat

danulik
2. jan 2009

kati - aj lili grcka, pisala som annag - radi v roznych temach o kojeni a pod., odpisala mi toto:

je to prirodzená forma refluxu, ktoré má prakticky každé bábetko - áno, malá sa viac hýbe, ale zrejme máš aj veľa mliečka, ľahko jej tečie a ak je v rastovom špurte, začala viac papať, len žalúdok si musí zvyknúť na väčšie objemy - troška sa musí roztiahnuť. Pokiaľ to malú netrápi, netráp sa ani Ty, po napapaní ju dávaj odgrgnúť a skús ju aspoň na pár minút dávať po jedení do lehátka - sedačky, aby sa bruško upokojilo. Keď prejdete na tuhú stravu, tak sa grckanie zmierni.

angelina - objednavala som tie vacsie, lebo mensie boli iba do nejakych 8 kg tusim..

lalunna
2. jan 2009

danulik, ja maleho, ked je v latkovkach, prebalujem cca kazde 3 hodiny a to ale nedavam do tych frotakovych tu saciu vlozku, potom toho ma moc na sebe a zle sa mu pohybuje, vlozku davam len do flanelovych ale to tiez prebalujem tak isto

jamaica, dakujeme za gratulaciu, patrik odvtedy pretaca jak divy 😵

a ja si uz vystrihujem recepty na prve mnamky pre patucha 🙂 zacneme zaciatkom februara, tak nech mam inspiraciu

katinka, patrik grcka o 106 a este to miesa s vypluvanim slin, neriesim to 🙂
ale to oblecko co ma na sebe potom 😒 a este vsetci co s nim pridu do kontaktu povacsinou schytaju 😀 na mne si bezne vsimnu grcku na tricku, na ciernom to je dobre vidno 😀 😀 uz sa mi nechce furt prezliekat, je to zbytocne

sasenkah
2. jan 2009

Ahojte,

dlho som tu nebola, ale december bol tak hekticky...
Vianoce aj Silvester bol u nas fajn, dufam, ze aj u Vas.

Jamai - ja mam znamych, on a jeho rodina Srbi , ona a jej rodina Slovaci a spolu ziju vo Viedni. Na ich prve baby hovoril kazdy po svojom, takze mala este ako skolkarka rozumela srbsky, slovensky aj nemecky. Obcas nieco poplietla, napr. v skolke: Deticky, komm!, ale dnes rozumie vsetkemu a vie si podla prostredia prisposobit aj rec 🙂
Ale u deti je to samozrejme individualne.

Inak my uz v pondelok cestujeme, tak nam pls drzte palce.

Majte sa vsetky krasne!!!
🙂

madi
2. jan 2009

sasi vsetko naj k meninaaam 😉
inak -kebyze nas simon neni simon ale baba, tak tiez ma dnes meniny....

a tiez secko naj aj saske od oraii
este mame aj dalsiu sasku? 😕

sasenkah
2. jan 2009

Dakujem a tiez gratulujem vsetkym Saskam. Trochu sa na nas cez sviatky zabuda... 😒
Navyse ja mam na 1.sviatok vianocny narodky...to je uuuplne naprd... 😝

katinka0000
2. jan 2009

bubulky dik!
ja nicovi zahustujem papanie nutritonom, lebo on bol potom dost nervozny. urcite ho to v krku nejako stipalo,ked vyvratil papanie. ved si predstavte, ake je to neprijemne, ked sa povraciate. takze s nutritonom je to v pohode. ale ked mu dam cajik, tak mu hned ide hore. a niekedy aj po hodine ho este vyvrati.

sasi: vsetko naj!!!

tamita
2. jan 2009

veru-veru- Saškám aj my gratulujeme a o 15 minút aj všetkým Danielkam-Danúlik 😉 a ostatným-velkým aj maličkým .

tamita
2. jan 2009

jasnééééé- Angeli má Danielku a ešte niekto??

danulik
2. jan 2009

vdaka tami 😉
aj ja gratulujem saskam a angelininej danielke 😵

stankaji
3. jan 2009

PF 2009!!!! 🙂
...trochu oneskorene, ale predsa sa pripajame s Martinkou k vinsovaniu, do noveho roka 2009 prajeme vsetko naj naj naj, hlavne vela zdravicka vsetkym mamulkam a babetkam, aby pekne priberali, dalej prejeme vela radosti v tomto roku pri prvych zubkoch, pri prechodoch na tuhu stravu, prvych krocikoch a prvych ukecanych "vetickach".

...dalej blahozelam vsetkym Saskam 🙂 a Danielkam

elly111
3. jan 2009

saska drzime palce na cestu a krasne si to uzite, ja mam tiez vsetko v kope, dnes mam narodky a do stedreho dna a menin zaroven este daleko 😀 😀 😀
vsetkym Danielkam a ostatnym oslavencom zelam vsetko najlepsie 🙂
krasny den zelam vam vsetkym, my dnes ideme vyletovat, mozno nakupovat a ... co ja viem co este 😀

danulik
3. jan 2009

dakujem 🙂

elly - vsetko najlepsie k narodeninam 😵

saska - aj ja vam prajem stastnu cestu, nech to nellka zvladne v pohodicke 😉

jancia
3. jan 2009

Vsetkym oslavenkynam prajeme vela zdravicka a usmevikov 😵

Saske a Nellke stastnu cestu 😉

slaviq81
3. jan 2009

Maminky, co dnes porabate? Ja som konecne upratala, kokos z kolacov bol po celom byte roztruseny. Mala spi uz tri hodiny, najradsej by som ju zobudila lebo mi chyba. Ta bradavka ma boli cim dalej tym viac, potieram si ju kalciovou mastou ale ta prd pomaha. Asi budem kojit len z jedneho prsa 😖

katuska.
3. jan 2009

... aj my prajeme, aby bol novy rok plny peknych chvil naplnenych laskou, rodinnou pohodou.. a aby ste boli zdravi.. aj maminky aj drobci 😉

ja som akurat dnes objednala nejake plienky latkove.. tak som zvedava ako nam sadnu.. marek ma chudsie nozicky, tak som objednala skor mensie.. snad nebudu male 😕 a este mame cely balik pampersiek, tak budeme zo zaciatku kombinovat.. bolo by fajn, keby nam tu nejaka skusena latkovanka napisala par rad.. ja viem, ze na nete je toho dost, ale tu je to take ine... take, ze vas beriem za slovo 😉

no a sviatky... tak my sme boli prvy rok sami.. teda aj s marekom a bolo to.. hmm.. mne sa to velmi pacilo, aj ked darceky skoro ziadne, lebo sme kupovali auto a ine, tak sme si povedali, ze tento rok to bude bez... ale poviem vam, vobec mi to nechybalo.. skor som mala vianocnejsiu naladu, tesila som sa na ine.. nie na darceky..

na stefana sme isli do ziliny, tam sme boli do silvestra a na silvestra sme sa vydali domov.. zastavili sme sa za krstnou v lm v jasnej a potom este u jedneho kamarata na chate a domov sme prisli okolo 17.00... celkom pekny vyletny den 🙂 a silvester ako vy.. doma.. v posteli 🤐 marek papal od 23.55, tak sme to spolu zapili 🙂

... a je uz druhy den prechladnuty 😒 ma plny nostek, ale nie az tak, ze by sa dalo odsavat.. mame el. odsavacku, ale nevysaje nic.. myslim, ze je taky chyteny skor zo zmeny klimy... teda, ze mame doma suchsie.. tak uvidime, kedy sa z toho dostane, lebo ma ist na tu operaciu.. asi nam to nakoniec presunu, ked je taky...

sasi, stastnu cestu! 😎

slaviq, periem uz druhu pracku a este ma cakaju dve dnes... a potom zehlenie. a mam rada, ked pridem do kupelne a tam ziadne pradlo, takze mam z toho aj trochu dobry pocit. a na zehlenie sa tesim..

slaviq81
3. jan 2009

Katus, rada zehlis? Lebo ja nenormalne, tak sa pri tom fantasticky odreagujem. 🙂

katuska.
3. jan 2009

slaviq, strasne rada.. a hlavne maleho veci

katuska.
3. jan 2009

a dnes som mu kupila svetrik, teplaky, body v h&m.. sa tesim ked do toho podrastie 😉 bude fesi

angelina22
3. jan 2009

Ďakjeme za gratulacie,aj ja aj maličká lebo aj ja som Daniela...
no tak my už oddnes latkujeme,,,už som aj ručne prala,,,ale s tým žlčovým mydlom mi to v pohode zišlo,zatial nemam tie separačné,ale ta mummys bola ja po čurkaní suchá,,,ale idem asi ešte niečo objednať,,som z nich taka štastná....jaj, konečne som niečo nakupila a som s tým ozaj spokojná...
pekn večer,,,a všetko naj k meninkám DANULIK!!!!!!!!!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre