Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

angelina22
6. jan 2009

inak danulik, ja si všetky veci odkladam, tiež ich nepredam za šupky,,,darvat cudziemu mi je tiež luto, počkam na sestrine deti a ak nie tak pre naše druhé,,,naša mala ma už dnes 70 percent veci svetlomodrých, takže Plako bude mat co nosit

angelina22
6. jan 2009

Palko,,,,boože tak to vyzera ked sa ponahlam,,,, 🙂

danulik
6. jan 2009

tess - tak to som rada, ze nie som sama 🙂

angeli - nevadi, ja som citala, ze sa deticky zacinaju pretacat medzi 3. a 7. mes. 😉

danulik
6. jan 2009

inak, mne obcas sibe - druhe dieta teraz naozaj neplanujeme, ale obcas sa pristihnem, ze vymyslam meno, ktore by sa hodilo k lili 🙂 kamoskina kamoska ma susedu, ktora ma dvoch psikov a volaju sa lilly a billy 😀

angelina22
6. jan 2009

my aj planujeme, ale až ked sa nastahujeme do domu,,,a palko mi slubil že buduce vianoce sme v dome,,takže potom to budeme riešit

angelina22
6. jan 2009

a mena by som dala, Melania, Marianna alebo Palko alebo Daniel,,,

danulik
6. jan 2009

dufam, ze buduce vianoce uz budeme aj my prestahovani 🙂

angelina22
6. jan 2009

a vy sa kde mate stahovat?

danulik
6. jan 2009

my mame meno zatial iba pre chlapca (ktory mal povodne byt) - oliver 🙂 keby boli dvojicky chlapci, tak oliver a oskar 😀 a pre dievca netusim.. budeme to riesit ked to bude aktualne 😉

danulik
6. jan 2009

angeli - stavia sa nam byt, zatial sme v prenajatom.. a casom chceme urcite domcek, zatial len obzerame pozemky..

angelina22
6. jan 2009

a háá,,hmmm, ,,no my sme kupili starší a už sa neviem dočkat jari ked na nom zacneme pracovat,,som plná energie a elánu a už sa chcem do toho pustit!!!!

angelina22
6. jan 2009

danulik a ty čo ešte nespiš!!! ja inak o takom čase už dávno spím,,ale dns som na facebooku našla kamošku s ktorou sme sa nevideli 3 roky tak sa nevieme vykecat

danulik
6. jan 2009

angeli - to poznam, tiez sa takto obcas vykeciavam na facebooku 😀
nespim, lebo musim este odsavat - zajtra idem ku kadernicke a manzel ostane s malickou, tak nech maju pre istotu mliecko v chladnicke 😉
ale inac nikdy nechodim spat pred polnocou, neda sa mi zaspat..

angelina22
6. jan 2009

hmm to my s manželom o 9 s malou sme tuhí....včera som si pprvýkrat skušala odsavat, kamoška mi doniesla ručnú,,týýý to bola bolesť a vyšla jedna kvapka,,,,,,,,ja ak potrebujem tak si odstriekavam, to mi pride praktickejšie

danulik
6. jan 2009

ja neodsavam, to len teraz vynimocne, lebo manzel sa boji, ze co ak bude velmi plakat.. chystam sa na to okolo polnoci, este si idem dat polievku, nech lepsie tecie 😀

angelina22
6. jan 2009

jo dobru chut,,,,ja už asi pojdem spat..paaa

danulik
6. jan 2009

dakujem 🙂 dobru noc prajem 😉

tamita
7. jan 2009

Čaute-teraz už asi nikto neponocuje 😉
Dnes ma tiež kôň vytočil do nepríčetna - 😠 Chcela som vám povedať,čo máme nové,tak som sa rozkecala a vyhodilo ma-že technická údržba serveru... 😖 a to mi urobilo za dva 2 už druhý krát,včera mi nepridalo IP.
Potom mi kôn nešiel asi 2 hodiny ...asi aj on chudák prechádza na € a blbne...
Tak len v skratke:
Bammbi vitaj (chcela som napísať-že doma,ale ty si už doma niekde inde),tak teda vitaj v rodisku 😉počasíčko vám na lyžovačku praje,tak si to užite 🙂
Naša Lea,to je taká malá vrtuľa ,na bruchu nechcela byť nikdy,ani som ju moc nedávala keďže radikálne protestovala,až raz-asi pred mesiacom som ju pred kúpaním holú dala na bruško a ona šup na chrbát. Od vtedy to celkom rada opakovala,až zistila,že to ide aj opačne. Teraz sa otáča ako ju napadne,len musí mať tú ruku-kam sa chce otočiť,pripaženú. Keď nemá,tak sa morduje,že čo to nejde...Najradšej má,keď sa otočí z chrbátu na brucho,ale keďže na bruchu sa jej nepáči dlho,tak zväčša hneď sa rýchlo vráti naspäť.Niekedy ju to tak zvrtne,že potom očká vytreští ako malý puk-čo sa to vlastne stalo a chvíľu hľadá kde je sever .... 😅

tamita
7. jan 2009

...za 2 dni už druhý krát... 😀 😀

tamita
7. jan 2009

Katuska,ellka ti odpovedala najlepšie,ale tiež si myslím,že môžte ísť von,no nie keď má teplotu.Nepreháňala by som to s časom,ale aspoň na hodinku,prípadne k otvorenému oknu,či na balkon...Možno mu nerobí dobre suchý vzduch v byte...Už som tu písala,že ja každý večer pred spaním pustím malej zvlhčovač vzduchu,zároveň aj ionizuje. Predtým som jej zvykla pri večernej očiste vytrieť preventívne noštek sprayom z morskej vody,no ako je väčšia,už sa jej to nepáči,no nádchu sme zatiaľ nemali...klop-klop
Keď nie je zvlhčovač,dobrý je aj sušiak s vypratými plienkami.
Libenar je len fyziolog.roztok-na zvlhčenie.Nasivin 3xdenne po zvlhčení nošteka je dobre dať pred papaním a spánkom,aby uvoľnil noštek a potom odsať a na opuchnuté sliznice pomôže aj Fenistil pre deti,ale je na predpis a opatrne s dávkovaním.
Želám vám skoré uzdravenie.

tamita
7. jan 2009

A k tomu spánku - my zatiaľ spíme celkom dobre.Papá každé 3hod.,v noci každé 4(stále odsávam),ráno okolo 7-8 sa napapá,pohrá v postieľke a ešte na hodinu,dve zaspí,potom sa hodinu hráme,a medzi 11-12 ide po napaní von,po pár minútach zaspí a odparkujeme ju na terasu a tam spinká 3hodiny,nababušená vo fusaku,aj keď prší,či sneží-máme časť terasy prekrytú a je tam pekne v závetrí.Asi raz za celý čas nebola vonku a to bola nenormálne mrzutá,čo jej to chýbalo.
Keď ju dám dnu-aj z kočíkom,tak ju rozbalím,rozopnem a ona si ešte chvíľu drieme v ňom a líčka má ako jablčka 😵
po olovrante sa hráme,ale medzi 17-18 ju ešte na polhodinu zalomí,potom voľná zábava 😅 a o 19,00 ideme do kúpeľne,umyť,najesť a do postele. Večer zaspávame výlučne pri stíšenom rádiu Hey,nič iné sa neosvedčilo,ani uspávanky,ani klasika,ani relaxačná ezoterika a ani "ticho" ...hrajú tam iba slovenské a české skladby a to jej vyhovuje,nemyslím si,že by už zvlášť tomu rozumela,ale asi to bude tým,že melodika reči je jej známa.Anglické ju vôbec neberú a hovorené slovo jej vadí pri zaspávaní,tak sme sa takto vyprofilovali 😀
Pustím jej to už ako papá,grgne a vložím ju do postieľky,ktorú máme tesne opretú o našu posteľ, Ja si k nej ľahnem tiež,chytíme sa za ruky a po 5-15 min.spí. Občas ja zaspím ešte skôr,ako aj dnes 😀 ,no inak po chvíľke vstanem a nechám ju,rádio vypneme až keď my ideme spať.
Našťastie v noci po každom papaní grgneme,prebalíme a hneď zavrie oči. Som sama zvedavá do kedy jej to vydrží 🙂
nejako som sa rozkecala ... 😅 ,ale už som doodsávala,tak idem do postele aj ja...

tamita
7. jan 2009

jááj a ešte som zabudla,že dudel dosť pomáha,pri zaspávaní ho musí mať,no ako zaspí,tak ho vypluje.Ale musí byť jedine ten guľatý,žiadne ine anatomické a ortodontické....atď.,tie vôbec nechce,no myslím si,že ak si dieťa nezvykne na dudlík úplne malé,tak neskôr už ťažko a kojené detičky radšej budú naťahovať cicku - to je jasné,ale to už je potom horšie odučiť...tak už ozaj dobrúúúú 😔

slaviq81
7. jan 2009

Dobre ranko. Nam sa akosi posuva den a noc. Vcera mi mala zaspala o siestej vecer, ja som zasadla na konika a cakala kym sa zobudi. A nic. Tak som uz o osmej lezala v posteli aj ja 😀 . A dopadlo to tak, ze princezna bola uz o pol stvrtej hore. Ale pred chvilou zaspala, tak idem si aj ja este zdriemnut 🙄 .

slaviq81
7. jan 2009

Aktak, ano bola to Nika co riesila to zle pretacanie.

katuska.
7. jan 2009

elka, dakujem 😵

petula08
7. jan 2009

tamita ak som dobre pocitala tak mala ti spinka 5-6 hodin cez den.
Moj tiez tak spaval ale zacal zle spavat v noci, najskor dobre a od tej polnoci sa uz prehadzuje a nespi tak tvrdo. Ja si myslim ze asi preto lebo je cez den prespany tak ho uz budim pocas dna aby mi spaval max. 3,5 hod. je to malo?
to odsavanie ti nezavidim aj ja som to robila ale uz nemam mlieko. Tiez som nakrmila a isla zase odsavat ale ja som mala rucnu lebo s elekt. mi to trvalo dlho a s rucnou som mala odate za 10min. Sice ma bolela ruka ale aspon to bolo rychlo.

nika.r
7. jan 2009

ahojte 🙂

vidím, že riešite spinkanie, prebaľovanie, pretáčanie 🙂

Danulik, my použijeme cca 10 plienok za deň..v noci raz prebaľujem, síce haipa-daipa mi vydržala už aj celú noc, ale už bolo veľmi cítiť močom plienku aj nohavičky a vadilo mi, že chúďa malý spí vo svojom smradíku. Ja som teraz objednala BL organic a ImseVimse flanelovú, tak som zvedavá

Nočné spinkanie praktizujem podobne ako tessie, keď nastane čas, už ho ničím nerozptyľujem, uložím do postieľky, zhasnem...ešte takto nezaspal, ale stíši sa, potom začne mrnčať, preložím ho k sebe do postele a on zaspí do 5 min. aj bez dudania...čo som úplne happy, že s anám takto podarilo večwerné zaspávanaie bez plaču naučiť...cez deň fungujeme asi ako väčšina tu z nás, čo koja ..na prsníku alebo v kočíku

už máme von oba dolné rezáky 🙂 ale predchádzali tomu dva dni dosť vysokej teploty - nad 38,5

pretáčanie, nebojte, my smeboli uneurologičky, ked mal Tomi 5 mesiacov a ešte sa nepretáčal a vravela, že nevadí,že dôležité je, aby sa vedel otočiť na bok - a na ostatné finty ako na bruško a na chrbátik časom príde.

aktak, posielam IP 😉

nika.r
7. jan 2009

katuska, držím palce, nech zvládnete tú operáciu

madi
7. jan 2009

ahojte vospolok
no, dalo to prace precitat vas...samozrejme ze neviem co som chcela reagovat 😀
latkovky - robim si tiez zalusk na nich, za chvilu mame 8kg, tak asi prejdeme alebo teda skusime latkovat...dobry clanok je v novom DIETAti o latkovych plienkach....
my od vianoc (teda od dovrsenia 4 mesiacov) kakame raz za 3-4 dni 😕 , co predtym bolo 3-4krat denne....tak sme z toho boli chvilu vyvaleni, ale asi je to okej, lebo simon je okej, neni mrzuty ani nic podobne... no ale ked po 4 dnoch nalozi...paaana beka.... no..a pocas tych 4 dni bez kakania prdi ako zmyslov zbaveny...fuj 😅 😀

od nedele sa otacame z chrbatika na brusko, naopak sa nam este nepodarilo...je sice pravda, ze s nim malo trenujem, tak snad casom...

nase dva zubky su uz big big...a maly je taky vymyselnik, ze pokial ma v puse svoju ruku, tak len cmula ale ked sa mu podari uchmatnut si moj prst tak hryzne tak ze cipaaanaaaa au..neskutocna bolest...

no..co sa spania tyka...bolo obdobie, ked v noci spinkal 4-5 hodin a pootom papal....a teraz mame take ze kazde 2 hodinky sme v noci hore...ale na minutu presne...som z toho aj celkom chora obcas...on sa rozmrnci, dam mu cicku, potaha a do 10 minut spi....mozno aj preto je kazde 2 hodky hore lebo sa malo napapa? hm...

a cez den najnovsie - spinka doobeda taku hodinu a pol az dve hodky, potom poobede vybehneme von (alebo na balkon) - to je tak max. hodina a este potom spinka dalsiu hodku uz v posteli....a potom od tej piatej -siestej mu uz nedovolim spat a kupeme sa okolo pol osmej cca a potom papat a spat...

tami - mas moj neskutocny obdiv za to odsavanie....
aha a este cumel - donedavna ho simon aj celkom chcel, teraz uz iba pri zaspavani...a posledne dni absolutne vobec....radsej si stci palcek do pusy... (po otcovi 😀 )

no..idem asi uvarit polievocku nejaku fajnu mrkvickovu (v tescu mali akciu, tak som kupila 2 kg 😀 )

katuska.
7. jan 2009

nika a videla si predtym nejake zmeny na dasienku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre