Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

vejinka
7. jan 2009

ahojte baby sme mali cele sviatky navstevu no zbezne kukam co ste popisali takze

pretacat sa uz pomaly zaciname ide to ale len s revom a len z bruska na chrbatik ovela radsej sedi alebo hopka na vlastych ...viem ze je to skoro ale ked jeho vrcholne nebavi lezat len na rukach by bol a na nohach ..som mu kupila odrazadlo tak ked bude vedet poriadne sediet moze sam skusat vstavat

my mame denny rezim takyto: rano vstavame cca pol osmej nakrmime prebalime obleceme a ide sa na ranajky svokra ho zabavi za ten cas co sa ja narajkujem potom ideme hore na poschodie a troska sa hrame o desiatej kojim a zalomime obaja (dnes som vynimocne na pc
vstava okolo obeda cca pol dvanastej nakojime prebalime a ideme na obed znova sa mu dile venuje bud svokor alebo svokra kym sa najem potom ideme hore a hrame sa potom kojim zaspavame obaja vstaneme cca o pol stvrtej kedy ako a kojim prebalim hrame sa o piatej zae sa kojim a ide sa na veceru prideme cca o pol siestej o siestej kojim a do siedmej blbneme cvicime hrame sa a reveme o siedmej kupem o pol osmej kojim a ak nezaspi kojim o pol deviatej ak nezaspi kojim o pol desiatej ak nezaspi kojim o pol jedenastej a potom zvacsa konecne zaspi uozim do postielky a o druhej je hore kojim ulozim spi...zobudi sa o stvrtej kojim ulozim spi...potom sa zobudi o pol siedmej kojim ulozi spi ale uz so mnou v posteli lebo sa mu uz moc spat nexce a spime do tej pol osmej

nam tusim prestali rast zubky mal ich tam a uz ich tam nema..alebo som slepa vsetko pcha do pusinky no najradsej svoje pasicky

v piatok ideme do poradne a na preockovanie juuuj to bude zasa plac ☹

nesca
7. jan 2009

Caute,
Patrik sa este stale nepretaca, ani tak ani naopak, tak neviem . . . a to od narodenia spáva len na brušku 😒 . Nechapem, pripada mi dosť lenivý, ani do sedenia sa velmi nehrabe, ale pravda je ze ho ani velmi nenutim. V pondelok chcem ist do poradne, tak uvidome co povie MUDr.
Inak ja by som nechcela tie latkove plienky, sú síce naozaj krásne a asi 2 dni som nad nimi tiez uvazovala, ale aj tie jednorázovky sú už všeliaké pekné a veľa druhov a ja ich stráááááááásne rada nakupujem a potom by som uz nemohla 😀 . My máme doma mozno vyse 300 ks do 9kg, tak dúfam, že ich aj stihneme minut, lebo ja ked vidím akciu, alebo nejaké nové, tak si neviem pomôcť.

A uz ste uvazovali co dáte drobcom ako prvé jedlo po tom 6. mes. My sme uz síce dali asi 2x domácu výživu, lebo ked nás vidí jedť, tak je uplne ako divy a aj sa trosku ukludnil ked ochutnal, ale potom sme mu zase pár dní dávali iba mlieko, musím bezat sme hore 😉

bubinko83
7. jan 2009

baby,otačaju sa vam babetka na strany celym teličkom?

lalunna
7. jan 2009

ahojte, fuh vy ste toho popisali teda, ani neviem co mam napisat 😕

patrik spava raz tak, raz tak, ked sa cudujem, ze vobec cez den nespi, tak pre zmenu na druhy den spi cez obed aj 4 hodiny 😀

papa tak ako danulikova lilus, ked si pyta dam, je mi jedno ake casove rozdiely su to

ma sople a na vecer niekedy zvysenu teplotu, rano nie
asi je to normalne teraz u deti, opytam na poradni
my mu davame do nosa obyc prevarenu vodu s morskou solou a v izbe je aromalampa s eukalyptom, chodime aj von, ale oddnes viac babusim...
a odsavame a odsavame, to je dolezite aby sa nezapalili uska
a je dolezite necistit zvukovody, ten maz tam ma velmi dolezitu ulohu, len vytrem usko vlhkou gazou

lalunna
7. jan 2009

tami, aj patrik zaspava pri radiu, ale my ladime Fm radio, zaujimave je, ked kazdy pondelok od 22 hod. je metalova hodinka 😀 😀 😀

slaviq81
7. jan 2009

Lalu, ale mne to vadi, ked Lare pozriem do usi a tam zlte 😀 . Ale zistila som ze jej to po case vyschne a samo vypadne.

oraia
7. jan 2009

ahojte mamulky...vidim ze babatka robia pokroky, niektore su uz aj zubate 😀 .... my len zatial slintame o dusu a pchame do pusi vsetko co je po ruke....
a s pretacanim je to tak, ze Sasenka sa chyti za nohy urobi klbko a hodi sa na bok 😀 ...ale najradsej sedi a chce sa hojdat a keby mohla tak by sa najradsej postavila na svoje vlastne, velmi rada sa šali a neskutocna nahlas sa rehoce z plnych pluc niekedy mam od radosti az slzičky na kraji ked ju vidim aka je spokojna a stastna 🙂
zajtra ideme do poradne tak som zvedava na vahu...a ideme sa preockovat, jooooj chudatko male az ma trasie ked si predsatvim ako bude plakat.. ☹

lalunna
7. jan 2009

bubinko, ano patrik to robi

nesca, ja som sa rozhodla ze dam patuchovi ako prve - rozmixovany zemaaaaak 😝 😀 😅 😕

bubinko83
7. jan 2009

moj robi všetko,len sa mu nechce otačat celym teličkom.Neviete prečo? ☹

oraia
7. jan 2009

heh a pozeram ze je nas tu dost co sa vykecavaju na Facebooku.... apropo inak je tam uplne novo zalozena skupina "Slovenske maminy a tatinovia" ...mozme sa stretnut aj tam 🙂

oraia
7. jan 2009

bubi.... vobec si z tohonic nerob, je to uuuplne individualne ...ak sa mu bude chciet pretoci sa uvidis 😉

bubinko83
7. jan 2009

jeeeeeeej,laluna ty si chodila s malym na plavanie? Je to dobre?

tessie
7. jan 2009

Ahojte, tak dnes som na koníkovi aj cez deň. Malá sa pri mne hrá, ja kukám konečne fusaky a idem si asi objednať ten Emitex. Volali mi dnes z firmy, kde som robila hned po skončení výšky, že majú novoročnú fazuľovicu a chceli by ma pozvať, lenže my sme spali s malou do jedenástej a kým som si našla neprijatý hovor a zavolala späť, tak už jedli a nemala som sa tam ako dostať, lebo druhé auto nemám a busom by to bolo toľko prestupovaní, že by som musela asi kojiť v autobuse 😀 . Tak nevadí, povedali mi, že pri najbližšej akcii sa mi ozvú skôr, toto sa tiež zorganizovalo len včera večer...

Dnes sa malá zasa pretočila z bruška na chrbátik, ale asi len preto, lebo je strašne nerada na brušku a už sa začala jedovať... no aspoň vynašla spôsob, ako nebyť na brušku 🙂 A tiež rada sedí, ked jej dám dva prsty, hned je v sede a ked ju mám na rukách a sadnem si, tak by najradšej len stála... Nechcem ju tak dávať, ale jej to rovno vychádza, ked si s nou sadnem, že má nožičky na mojich nohách... a to ani nehovorím, že čo robí vo vaničke, ked sa kúpeme a idem jej umývať chrbátik. To ju na pokrčené kolienka už nedostatanem. Stojí vo vaničke a nahlas sa smeje 🙂

bubinko83
7. jan 2009

oraia,mysliš? Mna to trošku trapi,lebo sa mi nezda že by sa mu chcelo v blizkej buducnosti tak pretačat.Inak on je o mesic skor narodeny,možno to bude aj tym

tessie
7. jan 2009

no idem ju nakojiť a ideme von, už je nejaká mäkká, včera mala nespací deň, tak si to dnes asi potrebuje nahradiť 😀

lalunna
7. jan 2009

bubi, nasa rehabilitacna doktorka mi raz na cviceni povedala, ze aktivna faza pohybovania u dietata je niekedy az okolo 7m...
spomen, ze sa nepretaca celym telickom na poradni a uvidis co ti povedia
kazde dieta je individualne, tazko zovseobecnovat... 😉

tessie
7. jan 2009

lalu - ešte chodíte plávať?

bubinko83
7. jan 2009

laluna,no my sme boli dnes u psychologičky a ona to brala upne normalne,len mna to mrzi,že to ešte nevie.Iba mi ukazovala,nech ho trošku inšpirujem a niečim ho zaujmem na tie strany.Lenže on sa mi otača len hlavou a nie telom 😒

kape
7. jan 2009

Ahojte.
My este prazdninujeme v BB u babky. Maly je uplne zlaty, skeri sa tu na nich vsetkych a celkom slusne sa tu rozkecal.

Angelina viem ze si pisala ze neveis slovenskym vyrobcom, ale tie plienky BL su podla mna take mensie , mozno by malej aj boli, Samko este tiez nema 8 kg, je tesne pod 🙂, a precika len vtedy ak mepokryjem nohavickami celu plienku.

Samko papa cez den tak kazde 2-3 hodinky vynimocne 4 hodinky, ale nevadi mi to. V noci zvycajne 2 papania absolvujeme.

Zubky este nie su, ani sa este nepretocil, ale inac je uz pekne sidielko a Madi s kakanim je to u nas presne tak ako u Vas.

Lalu - do poradne idete 13-teho ? To dame yas mini stretko 🙂

Danulik - pisem Ti IP, aj by som poprosila tu knizku ak mozem. Dakujem.

A nostek neodsavam kazdy den, ale podla potreby, lebo varj pravidelnym kazdodennym odsavanim sa zvysuje tvorba hlienu, ale tak raz za 2-3 dni urcite a my striekame do nosteka pred kazdym odsavanim a aj mimo toho Vincentku. Samko sice niektore dni viac kycha, ale nadchu sme este nemali.

A vonku je iez kazdy den, balkon alebo prechadzka, lebo inac by sa cez den nevyspal a ked sa nevyspi cez den, horsie spi aj v noci.

oraia
7. jan 2009

ani moja mala neznasa byt na brusku, velmi sa jeduje ale z bruska sa sama tiez este nevie pretocit, len z chrbatika sa hodi tak srandovne na bok, ale nejak si z toho nerobim tazku hlavu, pokial su babatka zdrave netreba ich ich ani k tomu silit a nutit ani sa nad tym nejak prehnane zamyslat (to povedala dokina) 😀 ...kazde babatko sa zacne aktivnejsie prejavovat az sa ono samo bude na to citit...

tessie
7. jan 2009

hm, to som nevedela, že odsávaním sa tvorí viac hlienu. My odsávame každý deň, minimálne večer pred spaním, aby sa malá nebudila na to, že nemôže dýchať. A niekedy aj cez deň, ked počujem, že má plný noštek. Ale nedávam pred tým nič do nošteka.

oraia
7. jan 2009

tessie....nedavas ani Lybenar?...skus, lahsie sa uvolni a rozriedi hlien a aj odsavanie pojde lahsie no a popri tom aj sliznica nosteka sa zvlhci

katkateplice
7. jan 2009

ahojte, tak mám zase trošku čas popísať... vidím, že pekne rastiete
začali ste už podávať príkrmy? náš malý už ťahá 6.mesiac, tak som mu na Štedrý večer dala tiež "štedrú večeru" - rozmixovanú mrkvu... tú sme podávali 4 dni a pridali sme zemiak.

vraj sa odporúča pridať do toho rozmixovaného aj trošku oleja.. najlepšie olivový alebo slnečnicový. Skúsila som to a fakt mu to viac chutilo... Môžem len odporúčať

lalunna
7. jan 2009

slaviq, aj mne to zo zaciatku vadilo, pchala som mu spajdlicku az neviem kam nech ma cistucke, ale ako som citala ake je to dolezite, ten maz tam, tak som zacala cistit iba usko okolo a presne ako ty pises zmizlo to, inak cim viac cistis tym viac mazu sa tvori 😕

bubi, co sa tyka plavania, je to velmi dobre, po mesiaci chodenia sa zacal patrik v tom bazene aj aktivne sam od seba hybat 😀 no ale predpokladam, ze teraz, sme neboli dlho, cez sviatky bolo zavrete, ze ked prideme, zaciname odznova, spominala to aj ta magistra, ze deti, co dlho neboli v bazene, zabudnu co maju robit, trva chvilu kym sa znova naucia clapotat a hybat rukami a nohami, kym sa troska zasa uvolnia 🙂

kape, chystame sa do bazena po 13tom, nechcem ist skor ako sa neopytam na tie sople, ked su od zubov, pojdeme hned 14teho, ked to je nieco ine, nepojdeme este
a vidime sa teda tam, mozeme zajst aj na nejaku prechadzku 😉 my ideme na 13,10 ho., vy?

katkateplice
7. jan 2009

a pochválim sa ešte... náš malý Tomáško sa dnes krásne posadil a bez pridržiavania tak ostal sedieť
síce potom zase padol po pol minúte.. ale pre mňa je to strašný úspech 😀 😀 😀

kape
7. jan 2009

Lalu - my sme o 13:00 hod. 😉 Tak zbalim do auta cely kociar nielen autosedacku ak sa bude dat tak mozme sa poprechadzat. Ale asi ich budu ockovat, tak dufam, ze nenarobia velky hluk ty nasi borci 🙂

elly111
7. jan 2009

ahoj katka krasne fotky a gratulacia k posadeniu sa 🙂
a ahojte vsetky musim pochvalit nasho drobca zacal pekne spavat aj cez den spolu aj 5hodin, tak neviem co s volnym casom 😀 lebo chcem aby mal nejaky rezim tak sa snazim byt ticho aby som ho nezobudila 😀 Predtym som naopak rychlo vsetko isla porobit, poupratovat, navarit a casto som ho zobudila 😕
Ale nocny rezim ma od narodenia rovnaky zaspi vecer o 19.00 v noci papa kazde 4hodiny, vstava ako svajciarske hodinky o 4.30 😝 z toho sme hotovi ,ale on spokojny v ziadnom pripade uz nezaspi, az okolo 8.00 ked uz sme pekne prebrati 😀 😀 😀
a male vecicky, aj tehotenske priebezne predavam lebo ak by aj bolo druhe babo co nepredpokladame, tak nakupovanie veciciek ma velmi bavi 😀

danulik
7. jan 2009

madi - lili kaka cca raz za tyzden, uz nekakala aj 11 dni, ale napr. pred 3 dnami sa vykakala az 2x.. vyzera, ze jej to vobec nevadi - len nam vadia tie smradlave prdiky 😅

inac, vcera sa lili o druhej v noci (ked som akurat zaspala) zobudila a do stvrtej nechcela zaspat - asi som ju prechvalila, ze ako pekne spinka celu noc 😀

a dnes o 12.00 sa napapala, o jednej chcela spinkat = cicku, dala som jej, nezaspala a odvtedy som ju nechala v postielke a teraz stichla - idem ju pozriet - zeby zaspinkala sama???

aktak
autor
7. jan 2009

nika dakujem 😵

ani ja necistim uska, ten maz tam ma svoje opodstatnenie 🙂

Adelke idu zubky, obidva spodne, chuda je riadne nervozna nekedy, vcera sme skusili Dentinox gel a hned stichla 🤐

petula08
7. jan 2009

ahojte pouziva niektora z vas sportovy kocik?? Ja o tom rozmyslam lebo sa mi maly nezmesti do vanicky aj s fusakom a overalom je tam uplne natesno, tie vanicky su moc male..
Alebo je to este skoro??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre