Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

katinka0000
28. jan 2009

tess: si uzasna. dakujeme, ze si sa toho tak zmocnila. 😀

nesca
28. jan 2009

Angie, dakujem za ten návod, vyskúšam ked budem mať trochu viac času a ešte energie 🙂

a ten tvoj kočík, ved sa skús spýtať v nejakej dobrej drogerke, kde predavačky aj vedia čo predávajú, že či nemajú nejaký prostriedok na to, ved vieš dnes už existuje kadečo . . . alebo niekdy kde predávajú riedidlá a také veci 😒

nesca
28. jan 2009

A teraz idem trochu ohovárať 😕 , na MK som kúpila od nejakej maminy tepláčiky pre Miška, lebo boli s Mc Quinom, no a teraz treba mať v škôlke všetko s týmto motívom 😉
Napísala, že ich mali raz a že už sú im malé, na obrázku vyzerali OKI. Sranda bola tiež, že ja som jej hned napísala, že nech mi ich pošle, že ich chcem a ona že už má jednu záujemkynu a že musím počkať kým sa ona rozhodne, prišlo mi to veľmi loajálne voči tej prvaj záujemkyni, lebo ked ti niekto napíše, že si ich berie, tak nebudeš čakať a možno sa ti potom nepredajú, nie? No tak aj bolo, tá prvá sa rozhodla, že ich nechce, keby som bola blbá, tak jej napíšem, že už ani ja, ale zobrala som ich. Prišli . . . na kolenách povážlivo tenké, také vytlačené a vzadu zafŕkané od blata 😝 . Tak som bola znechutená, ale som si povedala, že za 150 Sk ich teda doderie, ale na 1x použité naozaj nevyzerali. A teda porať ich fakt mohla, je pravda, že ja by som ich aj tak znova oprala, ale pošlš to zablatené?A ved aj naše dieťa je schopné predrať na kolenách 1 tepláky za 1 týžden, ale nebudem tam predsa písať, že aké sú zachovalé 😠 .

aktak
autor
28. jan 2009

od soboty mi Adelka nekakala, predtym aj 2 krat za den, myslite ze jej mozem dat kusok glycerinoveho cipku? trubicka vobec nepomaha, par prdikov vyjde ale inak nic 😖 je nervozna, obcas place ako ju to zaboli asi 🤐 dakujem

sasenkah
28. jan 2009

Ahojte maminy 😉 ,

ozyvam sa po dlhsej dobe po dovolenke a rada by som sa s Vami podelila o moje zazitky z dovolenky s malym dietatom. Mozno to niektorym z Vas pomoze v rozhodovani ci ist alebo nie 🙂 .
LET - z Viedne do Zurychu si Nelly ani nevsimla, ze leti, lebo celu hodinu prespala nacucnuta na mne.
Zurych - Miami - pri vzlietani a pristavani som ju kojila takze pohoda. Dostala som pre nu postielku, kde si pocas letu aj pospala a kde som sa s nou hrala, ked sa mi ju nechcelo mat na kolenach. Plakala len ked bola unavena alebo sa nudila, co bolo pri 11 hodinovom lete zoparkrat, ale len na par minut. V druhej casti lietadla bol chlapcek, ktory plakal skoro cely cas.

MIAMI - parada! Pocasie skvele okolo 25-27 stupnov, cele dni sme boli s malou vonku na cerstvom morskom vzduchu a je to aj na nej vidiet. Baby opalovaci krem som kupila az tam, na telicko 50 a na tvar 60. Okrem toho mala na hlavicke nonstop klobucik a samozrejme bola v tieni. Chodili sme aj na plaz, ale max. na 2 hodinky. Mala sa hrala v tieni len v bodynku a klobuciku a my sme sa smazili na slniecku. Potom som jej vzdy dala papat a mala si tam taku hodinku pospala. Parada.

madi
28. jan 2009

aktak - aj my sme tak zo dna na den prestali kadit....ale simon nebol umrncany ani nic...cize zrejme ho nic nebolelo a netlacilo, potom sa sam bez problemov vykadil na treti / stvrty den... a tiez sme sa najprv zlakli a davali mu rekt.rurku...a tiez vyslo iba par prdikov a nic viac....
ale ked je adelka nervozna, tak asi by som s tym nieco robila... hm...a uz sa prikrmujete? ci iba tvoje mliecko papa?

simon si samozrejme schrupol 30 minut...sak co bude spat dlhsie, ked ma tooolkooo vela hraciek

angeli - tiez si myslim ze sa skus popytat v nejakych speci obchodoch a nevzdavaj to...ved ste kupovali novy kocik nie? ak si dobre spominam....

nesca - neprijemne....ale vidis, su rozne predavajuce....mne sa chvalabohu este nic podobne nestalo...vzdy som dobre nakupila cez bazar... klop klop....ale ja kupujem cez mimibazar.....tam je aj hodnotenie predavajucich, aj fotky....

a este baby - co sa toho rezimu tyka....to robite nejako striktne....? ze padne napr. 10.00 h. a hajde spat...a budite deticky o osmej napriklad alebo tak proste.....ze presne v danom case dana vec...? lebo ja nie, nechavam tomu volny priebeh...tak neviem ci je to dobre ci nie, ci to mam nejako sprisnit a nacasovat vzdy rovnako alebo co...

sasenkah
28. jan 2009

Vsade boli prebalovacie pulty, v kazdej restike, v shopping centrach tzv. family room, kde som ju mohla v klude nakojit, prebalit atd. Apropo, asi som bola jedina kojacia matka na Floride 😕 . Deti som stretla milion, ale ani jednu kojaciu matku. Vsezky tie svojich novorodencov nalievali cajikmi a umelymi mliekami 😒 . Malu som kojila bud pod deckou alebo pod plienkou a vsetky okoloiduce zeny sa na mna veeelice usmievali 🙂 .
Asi 10krat za den sa nam stavalo, ze nas zastavili cudzi ludia na ulici, ze ake mame krasne dieta. Cize ak si chcete zvysit sebavedomie, nech sa paci 😀
Celkovo nam tam bolo velmi fajn a na malej je naozaj vidiet, ze ten vzduch jej spravil dobre a taktiez hrozne vyrastla /asi 3 cm za 2 tyzdne/ a urobila velke pokroky.
Ako takym bonusom boli neskutocne nakupy. Nakupila som jej 10kg novych veci za ceny, co su tu v mozno bazaroch. Tiez sme jej kupili aj sportovu cast na jej Orbit. Do vanicky sa uz nezmesti 😒 ....
Okrem toho nam tam vyrastli 2 zuby. Prerezavanie prebehlo v pohode a bez placu, lebo som jej tam kupila taku dobru masticku, ktorou som jej to mazala. Na tie nase ma totiz alergiu, lebo obsahuju propolis.

Takze dovolenka sa vydarila a vrelo odporucam, ale skor skusenym cestovatelkam s chladnou hlavou.
Vsetky Vas este raz pozdravujem a zelam prijemny den. 🙂 🙂 🙂 🙂

aktak
autor
28. jan 2009

iba mliecko papa, volala som doktorke, ze mozme dat kusok cipku, zatial nic 😕

angelina22
28. jan 2009

katuška,,,ja som ho kupila second hand, ale ta maminka predomnou ho balila aj do uterakov aby nanho slnko nesvietilo aj foliu davala proti prachu, ja to tak neprehanam,,,a pozri...no skusim niečo...dik za rady...sasenka,,,parada že ste si to tak užili,,, hmm tie nakupy si viem predstavit...
nesca, no máš všelijakých ludí....mne sa to tiež zatial nestalo,,,ale už tak nekupujem moc,,
idem lebo mala si cmula ruku

tessie
28. jan 2009

sasenka - tento týždeň som na teba myslela, že či ste už späť... Super, že všetko dobre dopadlo, muselo tam byť krásne, daj nejaké foto do albumu. Tíško ti závidíme, ale samozrejme v dobrom. Vidno, že sa dá cestovať aj s malým bábom. Tak vitaj v realite 😉

Baby nechválte ma, mňa takéto veci bavia 🙂 Ale aj tak dakujem 🙂

elly111
28. jan 2009

sasenka supeeer, úžasné, ďakujeme za opis, možno na jeseň pôjdeme 🙂
aktak nam do pol hodiny zaberaju kvapky biogaia, alebo akykolvek čípok, myslím paralenový keď mal teplotu, mu do 10min spustí kako

danulik
28. jan 2009

sasenka - aj ja som na vas myslela, ze ako sa tam mate a ci Nellka zvladla cestu, ale vidim, ze super 🙂 vitajte spat 😉

aktak - nam lili kaka raz za 4 - 7 dni, ale ked mala teplotu, tak som jej dala cipok a hned sa aj vykakala, tak hadam to funguje 🙂

aktak
autor
28. jan 2009

dala som kusok toho glycerinoveho ale hned zaspala 😅 som zvedava co bude ked sa zobudi 😀

slaviq81
28. jan 2009

Ahojte, ste sa rozpisali...

Aktak, ani nasa Lara nekaka kazdy den. Napriklad dnes sme isli doobedu von a pokadila sa mi u starej mamy (asi po troch dnoch), az mala cele dupky na chrbatiku spinave. Tak som zbalila veci a podme domov, od pol jednej sme doma a princezna este spi 😝 . Teraz cakam kedy vstane, ze ju vydrhnem vo vani 😀 Vcera vecer uz bola strasne nervozna. Vedela som ze ju boli brusko, ale povedala som si ze rektalku uz nepouzijem. Nakoniec mi zaspala na cicke.
Vcera som mala co napisat (ze Lara váha pri pretacani), od vecera ju chytila pretacacia mania. No ale tak odrazu 😕 😕

stankaji
28. jan 2009

Ahojte.... 🙂

prikrmujúce mamičky... uvádzam vám skvelý tip na osvedčený príkrm:
jablkové pyré s ryžovými burizónmi (neochutenými) 😝 😝 😝 mňam

...keby ste vedeli ako sa Martinka tým napchávala, ináč to mala dnes na desiatu asi tak pol hrnčeka zjedla a na obed som jej dala zeleninové pyré s burizónmi, takisto to zbaštila. To jablkové pyré som si urobila včera tak, že som tri jablká pokrájané na osminky podusila v troche vody a rozmixovala, potom trocha znova povarila a naliala asi do dvoch sterilných pohárov od výživy a prevrátila. Takisto som dnes urobila s uvarenou zeleninkou (zemiak, kalerábik, petržlen, zelerik a mrkvička) 😝 😝 😝

danulik
28. jan 2009

inac, lili sa vacsinou vykaka ked je v lehatku 🙂 neviem preco, ale minule sa az 2x za den, som nechapala.. trosku sa tam prihne a uz tlaci 😀
a nepretaca sa, len sediet sa driape 😒

aktak
autor
28. jan 2009

zeleeeeeeeeeer sa nemoze do troch rokov 🤐 ani Adamkovi ho este nedavam 😔

madi
28. jan 2009

dievcence.....velmi vam dakujem - myslim ze hlavne tebe danulik (ty si tu smarila ten link na avenu) ...preco? lebo mam darcek pre draheho na narodkyyy.....som sa rozhodla ze tam pojdeme na vikend....teraz niekedy na jar... a dame si aj nejaku tu proceduru.... juuuupiiiiiii..... cize ptoom dam detailne infosky ked to absolvujeme....hihi...joooj, uz sa tesiiiimmm (aj na vikend aj na september)

slaviq81
28. jan 2009

Tak Lara ked kaka, tak stichne a tvari sa - ja nic, ja muzikant 😀 😀
Stahujem si pesnicky od Marii Podhradskej, tak sa vytesujem 🙂

danulik
28. jan 2009

aktak ma pravdu, zeler je alergen 😒

madi - nemas za co - pekny darcek, uzite si to a potom sa tesime na info 😉

danulik
28. jan 2009

slaviq - my mame to CD a uz mi z toho sibe, aj v sprche si spievam "tuki, tuki, tukalo" 😀 😀 😀

aktak
autor
28. jan 2009

alergenov je viac, ale na zeler ma upozornovali asi najviac, potom na jahody (Adamko vyskusal ked mal rok a pol a 5 mesiacov mal koprivku 🤐 ), orechy (najme vlasske), aj maliny, ostatne ma nenapada ale na prve dve urcite davajte pozor...

slaviq81
28. jan 2009

mne tak sibalo z vianocnych reklam na isteho mobilneho operatora, Vianoce salala .... 😀 😀 😀

Ozaj a mozem uz citrusove ovocie? Lebo mam strasnu chut na mandarinku. Inak uz jem skoro vsetko, ale toto jedine sa zatial bojim.

aktak
autor
28. jan 2009

mam vyhodu ze Adelku zabava Adamko, je to najlepsia hracka pre nu - tancuje odusu, hra hokej po celom byte, beha, hra sa a ona sa nemoze vynadivat 😀 ked este trosku podrastu tak sa super zahraju verim, tesim sa na leto pri vodicke na travicke na deke s nimi 😵

danulik
28. jan 2009

este citrusy, cokolada a dalej si nepamatam..

slaviq81
28. jan 2009

Aktak, ved ja som uz pojedla orechov na kila a pohodicka.

tessie
28. jan 2009

slaviq - myslím, že my vlašské orechy môžeme...

madi
28. jan 2009

aj ja som jedla orechy a pohoda....arasidy mu velmi nevonali (sa vysypal z nich) ale vlasske mu nevadili - takto navonok...a to citrusove ovocie by teda aj mna zaujimalo.... lebo tiez mam chut na grep, darinku aj ranc.... hm...sak som to nejedla vyse roka.... pocas tehu mi taketo veci vobec nechutili... kedy to uz budem moct jest?
a vlastne - zeler - to by som ani ja nemala jest? lebo ja ho do poleivky davam...a jedavam... hm 😕

tessie
28. jan 2009

zeler a jahody, citrusy nejem ani ja. Ani čokoládu v normálnom stave nie, ale také kesíky si dám (a tiež obsahujú čokoládu resp.kakao)

aktak
autor
28. jan 2009

to co som pisala som myslela pre detiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre