Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

danulik
28. jan 2009

hihi, lili tu pri mne sedela v lehatku a hadajte co spravila? 😀 som tu kakanicku asi privolala 😀

vlasske som aj ja dala a mam strasnu chut na citrusy - podobne ako madi, ale to este nejdem riskovat..

stankaji
28. jan 2009

aktak - ďakujeeeeeeem za upozornenie, naozaj sa nemôže dávať ešte zeler...našťastie tam bol len malý kúsok, ale predsa,,, dám pozor nabudúce 😕

danulik
28. jan 2009

madi - aj tiez davam zeler do polievky 😉 ale pre deticky nie 🙂

tessie
28. jan 2009

danulik - no vidíš... len stačí o tom hovoriť 🙂

chcela som sa opýtať, že budete do príkrom dávať svoje mliečko? Alebo budete len deti kojiť a do jedla mlieka nedáte? Lebo neviem, dokedy by som mohla potrebovať odsávačku. Či by som ju nemohla o nejaké 2 mesiace už darovať sestre, ked bude mať ona malé. Myslíte, že budem ešte na niečo odsávať mlieko 8-mesačnému dieťaťu?

slaviq81
28. jan 2009

Tessie, ja budem davat mliecko do prikrmov zo zaciatku, ale ci aj v 8. mesiaci 😕 , fakt netusim.

danulik
28. jan 2009

tess - budem castejsie 😀
neviem, ci budem odsavat do prikrmov.. niektorym detickam to viac chuti s mlieckom, napr. taka zemiakova kasa 🙂 ale ak ti bude papat aj bez toho, tak nemusis.. vraj si deticky zvyknu po spapani prikrmu este cucnut mliecka, tak potom asi odsavat netreba.. ale nech napisu skusenejsie maminky, ja este neprikrmujem..

tessie
28. jan 2009

a k tomu zeleru - aktak - a ked ho uvaríš v polievke, tak polievku malému dáš alebo si úpne vyradila zatiaľ zeler? Lebo ja ho dávam do slepačej polievky, no potom ho vyhadzujem, len sa tam uvarí. Takú polievku by si dala dieťaťu?

aktak
autor
28. jan 2009

zeler som uplne vypustila ked som ho zacala prikrmovat a nijak zvlast mne ani manzelovi v jedle nechyba, zeler neni cokolada 😀 tej zjem tony 😅 🙂

stankaji
28. jan 2009

tessie - tak jak píše danulík, ja mojej dám ešte po príkrme cucať moje mliečko, nepridávam do príkrmov, nech si zvyká na takú chuť aká má byť 😉 😉 😉

tamita
28. jan 2009

ahoj všetci 😉
trochu som vás prebehla,ale len letmo....
Už 3dni máme rušno - kombinácia zúbkov + včerajšie očkovanie
paralenujeme,plačkáme,hlavne nespíme.... 😢 😕 😒
Nožičku s Hexou sme zvládli celkom v pohode,ale na tej druhej- Prevenarovej sa jej od včera urobil taký riadny červený fľak,asi 1,5 x 1cm. Mali ste niekto takúto reakciu ?????????
Dávam jej na to tiež obkladík a má tam aj takú menšiu hrčku ☹ No a jasné -bolí-bolí-bolí 😢 😢 😢
P.S. - na stretko sa teším 😵
- dcéra mi hodila do albumu pár foto - konečne 😉

stankaji
28. jan 2009

Tami - červený fľak sme nemali, len horúčku a hrčku mala na tej nôžke kde pichli Hexa 😖

jancia
28. jan 2009

tami cau, my sme mali fliacik a este na dotyk taky tvrdy ale to vraj bolo zle pichnute... tak neviem ci aj vy take mate alebo je to nieco ine... nam to po par dnoch zmizlo hoci trosinku tvrde to este ma aj po tyzdni

mhviezdicka
28. jan 2009

ahoj jani,
ja dnes na tu prednasku nepridem, som myslela, ze stihne prist muz skor z prace a odvezie nas, ale este neprisiel. dufam, ze mi buduci tyzden poreferujete, co a ako a asi by som sa potom pridala aj k vam s tym objednavanim 🙂 dohodeme sa potom osobne, ok ? pozdravujem baby 🙂

mhviezdicka
28. jan 2009

boze, moje dieta prave spustilo taky plac, idem sa jej venovat a to som si myslela, ze si idem s vami chvilu pokonikovat ☹

katinka0000
28. jan 2009

ahojte!

sasenka, tami: krasne fotky ste pridali.

tamita
28. jan 2009

janci dík, aj mne to tak pripadá,že sa sestrička zle trafila... 😖
Kati 😉

madi
28. jan 2009

tami - mne doktor pri prvom ockovani vravel, ze to moze napuchnut a navriet a scervenat - to miesto vpichu....ze sa nemam bat...ze to moze byt tak tri dni....ze treba studene obkladiky na to a panadol aj preventivne aj keby vystupila horucka...hm...

danulik
28. jan 2009

tami - a ktora sestricka ju pichala? tam je stale nejaka ina.. my sme mali taku starsiu..

tessie
28. jan 2009

tami - krásne fotky... malá je nádherná, také slniečko 🙂 My ideme na očkovanie v piatok, asi dve očkovania (aj prevenar), tak som zvedavá, ako to budeme znášať my... držím palce, nech to čoskoro prejde

stankaji
28. jan 2009

tami - krásna je maličká, jak bábika 🙂 🙂 🙂

bibianna
28. jan 2009

tami, Maťko nemal po očkovaní fľak, len mal večer horúčku.

hribikana
28. jan 2009

Ahojte, ale mi to trvalo, pokial som Vas docitala. Ste sa riadne rozpisali 🙂
K tym papam, malu zatial neprikrmujem a ja jem vsetko, aj citrusy. Jedine, co malej robilo zle bolo, ked som zjedla kyslu kapustu priamo zo suda 😝 ... po nej bola riadne nervozna, ale nic ine jej vobec nevadi a to segedin som prvy krat jedla hned po sestonedeli (vtedy sme mali problem s kakanim,a spon sa nam vykakala) a mandarinkam a sladkostiam som na Mikulasa nevedela odolat
kaky - teraz mi mala kaka aj 2-3 krat denne, ale donedavna aj tyzden nic, rekord sme mali 11 dni. Nikdy som jej vsak nepomahala ani teplomerom ani rekt. trubkou. A zarucene sa mi pokaka vo vajicku 😀
Tami, tvoja malicka je zlatucka posobi tak rozumne 🙂 s pichom cervenym ti epomozem, my sme iba 2 dni teplotovali
A odsavacka - hned na uvod som jednu sterilizovala v mikrovlnke a strcila som tam aj diel, ktory mal v sebe kov, takze som o nu hned prisla a to som este ani nezacala odsavat, potom mi bolo luto dat dalsiu tisicku za novu, tak tak nejak som sa nakoniec zaobisla bez nej, ak by mi ju vsak bolo treba, urcite by som si kupila, ale od malej som sa ani nepohla odkedy sa narodila a ak ano, tak len vtedy a dovtedy, pokial vyhladla 🙂

katuska.
28. jan 2009

dnes som sa uz na 100% rozhodla pre drevenu stolicku stm happy baby. je polohovatelna, ma celkom pekne potahy.. celkovo sa mi paci. akurat, ze nie je najlacnejsia, ale to tu na slovensku skoro ziadne. marek uz zaspal, tak idem i ja, bo rano o piatej mame zase hodinku hier.. 😉 zatial s tym neviem nic spravit, ale ked bude starsi, tak to nejako poriesime..

inak k pneumokokom.. od roku 2009 je ockovanie povinne a pediatricka mi povedala, ze ak som chcela dat maleho ockovat v 1.roku, tak sa to nebude dat a ze najneskor ho mozem dat v 7mes, tak teraz neviem, ci ho dame.. ja by som radsej nie asi, ale... kto ste nedali ockovat proti pneumokokom? lalu, ty?

sasenka, tiez zavidim.. 🤐 viem si predstavit ako ste si to uzili.. vidiet to aj na tych fotkach 😎

tess, ty si ine tintitko 😕 to kolko prosim ta vazis???

a k zeleru.. ja som nasla v mama a ja starsom taku tabulku, co sa kedy moze a zeler je od ukonceneho 1.roka; od 1,5r je skorica, vanilka, kari; od 2r sladkosti, kakao, cokolada a od ukonceneho 3r huby, udeniny, bravcove a vlasske orechy

inak ta tabulka je celkom dobra, prehladna.. keby ste chceli, mozem skusit odfotit

nesca
28. jan 2009

Madi,

k tomu réžimu, kebyže to nechám na Pata, tak asi nespí celý den, sám od seba zaspal jediný raz, že ja som varila a on sa hral v lehátku a zrazu sa obzriem a on spí, skoro som odpadla.
tak ja už som skúsila rôzne réžimy a vždy ho nejako uspávam, napr. ho dám na brucho a ťapkám ho po zadku, alebo hladkám po chrbátiku, ale on vzdy spi v posteli iba na brušku a druhý systém je v kočíku na chrbte bud v izbe alebo vonka
čas sa priebežne mení, donedávna spával 4x, posledných pár dní už len 2-3, vypúšťame ranné zdriemnutie a niekedy už aj večerné zdriemnutie pred kúpaním, takže nám zostáva doobedné od 9 - 9:3O, asi tak 1,5 hod a poobedné od 13:00, tiež tak isto približne. takže tak . . .

aktak
autor
28. jan 2009

katuska my sme nedali ockovat, ani sa nechystame
po cipku sa malej crivka odzatkovali a kakala ako diva cele pobedie, 3 plne plienky 😀 konecne, chudatko

tessie
28. jan 2009

katuska - si si istá, že sa na váhu pýtaš mňa? až také tintítko teda nie som... na teba sa určite nechytám 🙂

tessie
28. jan 2009

sasenkah - nádherné fotky... malá je krásna, úžasná. A zdá sa mi nejaká veľká. Koľko váži a meria? Alebo jej fakt tak prospel ten vzduchu? 🙂

tinka66
28. jan 2009

stankaji - a tie burizony davas vcelku?? alebo ako??? a to ovocie sa uz moze??mne doktorka odporucala len zeleninove polievocky namiesto obeda prvy mesiac...ja uz neviem, kazdy hovori inak...

madi - tie prebdene noci poznam, mala sa mi budila tiez skoro kazdu hodinu, uz sa to nedalo vydrzat,ked som musela aj pracovat....takze ked som zacala dokrmovat, plus zeleninove prikrmy, tak sa hned vsetko vylepsilo, uz mi prespi vkuse aj 6 hod a po najedeni aj dalsie 3.....

sasenka - supeeeer fotky, ludia hovoria, ze s takym malym babom je lepsie cestovat ako s troska odrastenym dietatom....inak my sme boli na dovolenke s malou v taliansku ked mala dva mesiace....bolo super...len lod v benatkach bola otrasna, mala chytila taku paniku s tych motorov, ze sa mi cela triasla a musela som ju mat cely cas na prsniku az k hotelu....otrasne bolo aj ked sme z vyssich nadmorskych vysok schadzali dole a malu strasne boleli usi a plakala.....urcite sa netreba obmedzovat a co najviac veci absolvovat s detmi a oni si na to velmi rychlo zvyknu...

moja mala napr kazdku stredu chodi k svokrovcom a vidim ako jej to prospieva a aka je uz udomacnena....a najradsej ma svokra, ktory je nevidiaci a ten ju stale nosi...uzasnééééé

tamita
28. jan 2009

Ďakujeme krásne za komplimenty 😅 ,malá aktérka sa tak potešila,že jej hneď horúčka klesla 😉
Danúlik-pichala ju tá naša sestra-minule to pichala Dr.
Nesca - ty si fakt teda mala Deň Blbec... ☹ ale vieš predsa,že nikdy nie je tak zle,aby nemohlo byt ešte horšie.. 😉
Stanka - super si vymyslela tie burizony do mňamky,už sa teším,ked budeme také aj my papat. Čo pusa nezje,dochrúmem ja ,lebo burizony mám v obľube 😝
Citrusy a nafukovačky stále nejedávam,ale čokoládu v pohode.

danulik
28. jan 2009

tami - aj mne sa zda, ze minule to pichala dr., tak preco teraz sestra??
cmukni leus 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre