Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

mhviezdicka
4. feb 2009

ahojte,
tak ja sa priznavam, ze v poslednej dobe sem akosi nestiham "zabludit" 😔 den vzdy ubehne ako voda - poobede mavame 2-4 hodinove prechadzky a vecer PC okupuje najcastejsie moj muz 😝

zbezne som precitala, co mate nove - mysme boli na poradni v pondelok, mame zevraj 68 cm, aj ked mne sa zda, ze aj viac, lebo zaciname nosit 74-ku, a vaha bola 8365 gr, ale Lucka bola cerstvo nakrmena, takze cista vaha moze byt tak 8200 gr, ale aj tak slusne 😅
dokyna nam uz odporucila zacat s prikrmami, tak asi cez vikend skusime mrkvicku - mame domacu od kamosky. ocino chce byt pri tom, tak snad nebude musiet ist do prace, aj ked my sa s tymi prikrmami az tak neponahlame, mozeme zacat aj neskor ...
moc sme zaniesli akurat dnes aj my - myslim, ze ide o preventivne vysetrenie. my ho odchytavame do misky a ja ho potom prelievam do tych skumaviek. inak sme to s nasou vrtulkou nvedeli zvladnut 😅

mhviezdicka
4. feb 2009

tess,danulik,
sklapacky robi aj nasa Lucka - uz asi mesiac poctivo dava kazdy den par serii 😀 vzdy si pri tom povzdychnem, ze ani mne by nezaskodilo 😀 a Lucka sa chyta tiez za teplaciky a najnovsie si natahuje aj bodynko, akoby ho chcela zo seba strhnut, ona si chudatko mysli, ze sa zan vytiahne do sedu 😅 a uz sa naucila aj taku fintu, ze sa chyti po kolienkami a sup hlava nohy dohora a uz kuka co sa deje okolo 🙂

prevalujeme sa z chrbatika na brusko a vsimla som si, ze uz obcas spinkava na boku ale uplne najradsej spinka s nahami dohora - vyklada si ich na bocnu stenu postielky, albo si skope pod seba deku a vylozi si ich na nu ... 😀

mhviezdicka
4. feb 2009

ziskat usmev nasej dcery je niekedy ako vyhrat Lotto 😝 a niekedy ma taku chvilku, ze sa usmeje aj na uplne cudzich ludi - v pondelok v poradni sa chichotala na jednu maminu, az som zacala ziarlit, potvorka jedna 😝 😀

jani,
ten clanok som citala a tiez mi z neho bolo vselijako 😔

tinka66
4. feb 2009

kape - super foto, maly je veeeelmi zlatucky....lara si tiez pcha nozicky do pusinky a najnovsie ked sedi v letatku, tak si chyti pancusky, taha a pcha do pusinky, stale nieco zuzle, asi jej idu dalsie zubky, ved uz presli dalsie dva mesiace od kedy ma tie prve....

inac ten moc nam ani nasa lekarka nekazala priniest, no musim sa opytat....

larinka je uz riadna buchticka a velmi rada sa pretaca, len pri plazeni sa rozculuje, lebo je uz tazka a nejde jej to tak ako predtym....

baby - plavkyne prave vcera som zajednala bazenik v hoteli west na nedelu pre nasu rodinku na hodku, lebo tato ma narodky, tak to tam vsetci traja oslavime...dam potom vediet ako tam bolo....

a dostala som dne uz druhu mrchu...a nic ma neboli...zvlastne, pred teho som mala brutalne bolesti....

no utekam do robotky, mala je u svokrovcov, takze som mala chvilocku volna....je to super, tak raz do tyzdna pol dna pre seba...

jancia - prenosnu postielku mama na jednej strane na kolieskach a ta strana kde ma larinka hlavicku je nadvihnuta a priviazana do stropu, aby sa s tym dalo hybat...no kutil moj muz...je to super, lebo do vianoc sme ju uspavali na rukach aj hodinu, no sila, uz sme nevladali.....inac tesim sa potom na stretko v stiavnici 🙂 ja tam planujem ist s malou aj na dlhsie, ked bude teplejsie....

krasny den, aj ked zamraceny zelam vsetkym....cmuk

mhviezdicka
4. feb 2009

kuratenko,
tak snad vas uz tie ocka prestanu trapit, chudatko male 😔

mhviezdicka
4. feb 2009

tinka,
tak som zvedava s akymi infoskami prides - dufam, ze len s pozitivnymi 😉 a uzite si to!

babule,
tak nasa ma tiez snahu dat si nozicku do pusiny, ale zistili sme, ze jej v tom trosku prekaza jej brusino 😀

mhviezdicka
4. feb 2009

no, tak mi treba, malo sem chodim a ked uz pridem, tak si tu vypisujem sama so sebou 😀

ale este vam musim napisat, ze si pravidelne pozeram vase albumy a deticky su nadherne - vsetky su na spapanie 😵

a musim sa polepsit a castejsie sem pismenkovat, lebo ked to odkladam, zabudnem na polovicu veci, co som sem chcela napisat 🙄

danulik
4. feb 2009

vdaka za info, baby - spytam sa na to nasej dr.

tami - kedy mame dalsiu poradnu??

hribikana
4. feb 2009

Pekny den prajem,
tak my sme dnes mali rano pred piatou bruskobolenie, tak sme masirovali s pupikom a donieslo to svoje ovocie... plnu plienku... potom sme mohli pokracovat v spinkani a normalne az do 8,30 sme spinkali, to je rekord.

Nasa mala si prsteky na nozkach do pusinky nepcha. Ale zato sa prevaluje jedna radost z chrbatika na brusko a naopak a snazi sa posadit, po najnovsom to robi aj v kociariku na prechadzke, ked by som bola radsej, aby spinkala. Dviha aj zadocek a podklada kolienka, ale dari sa jej zatial iba cuvat. Potom robi este jeden velmi ftipnyyy pohyb, ked je na brusku, ja to volam ze vyzera ako chory chrobak ... 😀 zdvihne hlavicku rucicky a nozicky a naprazdno s nimi kyve akoby bola na nejakych rychlostnych pretekoch 😀

Prajem krasny den a pozerala som foto maleho Samka, maly krasavec je to 🙂

No musim ist mala ide rozbit NB a zjest stol na ktorom o mam polozeny 😀

tessie
4. feb 2009

máme druhý zúúúúbok 🙂 🙂 🙂

hviezdi - vitaj po dlhej dobe 🙂

tessie
4. feb 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

urobte kuk občas aj do stretkovskej témy... už máme dohodnutý termín

mhviezdicka
4. feb 2009

tess,
ja kuk robim pravidelne, ale akosi nestiham aj prispievat ☹

tessie
4. feb 2009

máš šťastie 😉

mhviezdicka
4. feb 2009

tess,
gratulujeme k druhemu zubku 🙂 u nas po zubkoch zatial "ani chyru ani slychu" 😀

mhviezdicka
4. feb 2009

uz som pekne napismenkovala aj do stretkovskej temy - Lucka este spinka, tak mam cas, aj ked patrilo by sa mi radsej pozehlit 🤐

tessie
4. feb 2009

hviezdi - aj mne malá spala, tak som využila čas. Ja žehlím s malou, dám si ju k sebe na podložku, tam sa hrá s hračkami a ked ju to omrzí, tak ju dám s hračkami do "balkonového kočíka", tam na mňa vidí a pritom si spievame pesničky... overené, zatiaľ so mnou vydržala požehliť vždy všetko prádlo 🙂

danulik
4. feb 2009

tess - gratulujeme k zubku 🙂 🙂 🙂 lilinka sa stale tvari, ze sa jej v puse nieco deje, obzuva vsetko, slinta o 106, ale zatial nic..

hribik - ze chory chrobak 😀 😀 😀

hviezdi - idem kuk do stretkovej temy, dufam ze si sa prihlasila 🙂 😉

nesca
4. feb 2009

Kuratenko 11,
a to chodíte prvýkrát spať o 11:00? Lebo mne veľakrát zaspí pri kojení už aj okolo 8:30 - 9:00, no a potom spí tú polhodku a to už má doobedné spanie vybavené. Potom ho ukladám okolo 12:00 - 13:00 podľa toho ako je unavený on, alebo ja 😉 .

slaviq81
4. feb 2009

Ahojte,

už sme späť z poradne. Išli sme bez moču. Odber dopadol tak, že plienka bola mokrá a sáčok ostal prázdny. Neostáva mi nič iné len ju posadiť na nočník. 😝 Lara sa asi rozhodla, že bude modelka, lebo za posledné 3 týždne pribrala len 200g. Pýtala som sa teda doktora, či mám začať prikrmovať. Rázne odmietol, vraj Lara prospieva dobre a mám počkať do ukončeného 6. mesiaca. A dal mi aj detský jedálniček.

Noc sme mali zasa otrasnú 🙄 , bolo jedenásť kým som malú uspala, každú hodinu som kojila a o šiestej ráno už gagotala. Ach jaj.

nesca
4. feb 2009

Slaviq 81, a aj ostatné lapačky moču 😀 ,
možno sa vám to bude zdať divné, ale my sme už boli zúfalí čo sme nevedeli Patrikovi chytiť moč a potom sme skusili do toho sáčku fúknuť, predtým ako ho zalepíte, neviem či je to vhodne čo sa týka strerilnosti, ale odvtedy moč zaručene skončí v sáčku a nie v plienke 😒 , skúste.

slaviq81
4. feb 2009

Nesca, na tie sáčky už ani nepozriem 😀 .

ada11
4. feb 2009

nesca, ak má byť moč odoslaný do mikrobiolog. labáku, tak by sa nemalo fúkať. Skúste ho roztiahnuť zvonku, aby tam bolo miesto pre moč. 😉

tessie, už dva zúbky, paráda, gratulujeme k zubkáčikovi 😉

kuratenko11
4. feb 2009

Ahoj nesca,ano maly spi aj doobeda,ale len ked vstava okolo 7 rano potom sa okolo 9 vypyta este spat,ale len pol hodku 😒 ,potom sa pohrame,kojim okolo 10 20 a o 11sme vonku a zase spi.No ale asi som to zariekla s tym spankom,lebo dnes v noci bol 2 krat hore,gagocal si asi hodinku,potom som ho musela uspat,sam nezaspi ☹ .Doobeda si potiahol hodinu,co sa nestava,vonku spal od 11 do 12 a potom od 15 do 16.Ale aj tak su to 3 hodky.Asi s tym musime ratat ze sa babetkam zase bude menit rezim 😉 aj ked by som nerada,ale co uz.

iwuskaaa
4. feb 2009

No vidím, že so spinkaním cez deň nemáme problém iba my 😒 . My sme dnes mimoriadne málo spinkali. Malý zaspal asi o pol 11 na 9 minút a o jednej na dvadsať minút 😠 😀 . Poobede som si ľahla s ním, že možno to bude dlhšie...no figu, opäť dvadsaťminútovka 😲 .
Keby sa mi chcelo chodiť po vonku štyri hodiny, spí štyri hodiny 🙂 ...no keby sa mi chcelo 😀

danulik
4. feb 2009

iwus - ani mne sa nechce chodit von v takej zime, ale inac by sa lili vobec nevyspala, tak sa musim prekonat.. aj dnes som pekne mokla v meste (nezobrala som si dazdnik), ale hlavne ze bambulka pekne spinkala 🙂 4 hodiny by urcite nevydrzala, stacia jej dve 🙂

iwuskaaa
4. feb 2009

Danulik - ja som myslela, že ak nebudem chodiť vonku doobeda, alebo na obed, že si zvykne na spánok doma, ale mýlila som sa 🙂 . Proste to sa ani nedá 🙂 .
Ale chalanisko je už prešpekulovaný...aj vonku sa zobudí po polhodine, chvíľu si počumí očkami a keď zistí, že je vonku, spí ďalej 😀 .
Danulik, ja vždy myslím na Teba aj po piatich mesiacoch, že aký si mala pôrod, asi preto, že sme do poslednej chvíle čakali spolu...idem to nájsť niekde 😉 😀

nesca
4. feb 2009

Pretočil saaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Huráááááááááááááááááááááááááááááááááá!

danulik
4. feb 2009

iwus - ani neviem, ci som vobec o mojom porode pisala.. iba klaudi vas tu informovala, ze uz mam kontrakcie a potom prestali a tak dalej 🙂 ale napisem ti do IP ak chces, neviem ci to tu este niekoho zaujima po 5. mesiacoch 😀

kape
4. feb 2009

My mame dnes pamatny datum - Samko sa konecne pretocil 😀 Sikulko nas. Sa tesim ako male decko z toho.

Nas Samko ma doobeda jeden pol hodinovy spanok vo vnutri- uz nejaky cas konecne v postielke a potom okolo 11:00 ide von na balkon pokym sme doma a sme ako ze rezimovy a tam spinka zvycajne 3 hodky a potom ma este jeden pol hodinovy spanok pokym ide spinkat, a to bud doma v postielke , manduce alebo vonku.
Vo vnutri sa mozem asi aj potrhat dlhsie ako 30-max. niekedy 40 minut nepotiahne.
A v noci sme dvakrat hore na kojenie a pomedzi to v poslednej dobe sem tam mrncime, takze davam cumlik, pripadne ho prekladam ku nam do postele a pokracujeme v spanku.

danulik
4. feb 2009

nesca, kape - gratulujeme 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre