Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

kamilka12
5. feb 2009

ahojte baby,

tie, ktorým vám už končila materská a budete dostávat rodičovský príspevok, kde všade treba íst?

nika.r
5. feb 2009

ahojte 🙂

nezávidím tie prebdeté noci. My sme si užili, keď bol Tomi novorodeniatko, to vstával podobne ako katuska Tvoj Marek - o tretej mu začínal deň...našťastie už spí dobre - teda pre nás dobre znamená, že sa len cca 3x zobudí na cuckanie 😝 ale keďže spí s nami, tak mu dám to, čo chce v polospánku

katuska, ja som mu už po týždni dala koľko chcel

sanik
5. feb 2009

kamilka,

stranu predtym sa o tom baby bavili, treba ist dat potvrdit tlacivo na soc.poistovnu a potom s tym potvrdenym tlacivom na UPSVAR. to by malo byt hadam vsetko.

hviezdicka,
teda tvoja mala je uz riadna babizna. viem, ze ste vzdy vazili ovela ovela menej ako my a odrazu pozeram, ze uz vazite 8300g, nas bol takisto najedeny a vazi 7400g. nas je taky akurat. na zaciatku bol taky ako buchticka, teraz sa mi zda, ze sa natiahol do dlzky, dlhy je ako spagetka. 🙂

my sme boli vcera na ockovani, dopadlo to katastrofalne, najprv spustil strasny rev, to ho este ani neockovali, potom ked ho ockovali, to uz bol neznesitelny rev, no nakoniec sa dajako ukludnil. do vecera bol v pohode, no v noci sa stale budil, mal teplotu, take uplne vodnate hnacky a bolela ho nozicka, tak sme mu davali obklady. som totalne nevyspata. este aj dnes ma teplotu, tak hadam to do vecera prejde a dalsia noc uz bude kludnejsia

kamilka12
5. feb 2009

sanik - ďakujem

sanik
5. feb 2009

doktorka uz nam doporucila prikrmovat, no zatial sa moc s tym neponahlam, pomaly zacnem davat mozno bud. tyzden alebo na ten dalsi urcite. uz sa na to velmi tesim, aj na jeho prve reakcie ked bude mat nieco ine v puse ako mliecko.

chcem sa opytat, tie co uz prikrmujete. davate vsetko bio potraviny alebo normalnu zeleninu z obchod. retazcov, takisto ci mam skor davat mixovanu zeleninku, ktoru si pripravim doma alebo skor tie urobene hotove kasicky?

aktak
autor
5. feb 2009

uz vam prestali padat vlasy? mne sice uz rastu nove take pidi midi male ale padaju stale a dost 😖

madi
5. feb 2009

aktak - mne uz menej padaju...konecne...ale nejak som si nevsimla ze by nove rastli 😕

ocuuvajte baby - teraz taka odveci tema
ze - mate doma orchideu? taku v kvetinaci....no... ja mam a odkvitli mi tie kvietky... a vypucali nove puky a pomaly rozkvitaju nove kvietocky...a tamten "papek" na ktorom boli predtym kvety - to mam odstrihnut prec? ci nechat? ci co? 😕 🙄 😕 dakujem...teda dufam ze mi niekto poradi... 😅

danka2612
5. feb 2009

ja uz prikrmujem mesiac a pol.zacinala som s jablckom a mrkvickou.potom som zacala davat polievocky alebo skor kasicky,spravila som trosku hustejsie aby si pekne zvykol na lizicku.je to jednotvarne mrkva,pretrzlen,karelab a trosku zemiaciky a tie zeleninky striedam dookola.v nedelu som mu uvarila uz aj masko z holubka ten to ale capal.to vsetko pomixujem ale nie velmy maly potrebuje prezuvat 🙂 ,to vsetko sa snazim robit z domacej zahradky.tie hotove jedla mam zoper v chladnicke al to v pripade nudze.

slaviq81
5. feb 2009

Ahojte,

Aktak, mne tak ako Madi padajú vlasy už oveľa menej, tak som rada 🙂 . Tak aj Adelka chce byť modelkou? Lara pribrala za posledné tri týždne len 200 g, dúfam, že s príkrmami naberie viac váhy.

Moje dieťa si ešte nevie chytiť nôžky. Minule som jej kúpila capačky, tak na ne pozerala keď som jej ich obúvala 😕
Ráno som bola u zubára, fuh, prežila som bez ujmy 😀 Zajtra zasa ku gynekológovi, tam sa mi teda vôbec nechce ísť. Ale chcem dáke pilulky, o týždeň odlietame za tatkom a nechcem sa vrátiť v druhom stave 😀

slaviq81
5. feb 2009

Dani, odkiaľ máš holuba?

tessie
5. feb 2009

píšem príspevok a ono mi ho nepridá... to nemám rada... tak som ho napísala znova a kôň padol... tak som si ho preventívne skopírovala a teraz ho sem len dám 🙂

lalu - to musela byť radosť, ked si ho zbadala. Ale aspoň začal s tým zdravším pečivom 🙂

katuska - ja som sa pýtala doktorky, že ked začne malá jesť, koľko jej mám toho dávať a ona mi povedala, že koľko bude chcieť, tak neviem.Vraj niektoré deti zjedia na začiatku len lyžičku a niektoré aj pol misky. Neviem, či je to správne, ale povedala to doktorka.

Tie čo už prikmujete, kupujete normálnu zeleninku alebo bio? A skúšali ste už dávať aj Hippky alebo nejakú takúto stravu? My ideme na víkend k svokrovcom a to už budeme týždeň prikrmovať a neviem či si tam mám vziať zeleninku a urobiť si to tam pekne, alebo jej kúpim jednu Hippku a to mi vydrží celý víkend... čo by ste urobili? Pokazím tým niečo? Alebo som videla, že majú takú stravu aj v DM a ked som pozrela napríklad mrkvičku, tak zloženie bolo len že mrkva 95% a 5% voda. Môžem tým niečo pokaziť?

kamilka12 - potvrdili mi tlačivo na SP a spolu s týmto tlačivom si zaniesla aj žiadosť o rodivské na ÚPSVaR. To je všetko.

tessie
5. feb 2009

jéj sanik, vidím, že máme rovnaké otázky 🙂 som zvedavá, čo baby povedia na tie príkrmy...

slaviq81
5. feb 2009

Tessie, podľa mňa treba dávať zo začiatku len 2 - 3 lyžičky a postupne každým dňom zvyšovať. Keby si jej dala koľko chce, môže sa stať, že ju bude bolieť bruško.

sanik
5. feb 2009

tessie 🙂
a este sa chcem opytat, tie co su uz hotove kasicky, ako to potom prihrievate, ked dietatko zje mozno len 2-3 lyzicky, ako to ohriat?

tessie
5. feb 2009

sanik - ja neviem, ale predpokladám, že otvorím kelimok, odoberiem pár lyžičiek a zvyšok dám do chladničky, len neviem, koľko to môže byť otvorené, že či to bude na aspoň na nejaké 2-3 dni. Ja mám doma Avent ohrievač stravy, tak predpokladám, že to dám do nejakého Via pohárika a tak to zohrejem, ale tiež neviem, či zatvorený alebo otvorený bude ten pohárik... musím kuk návod. Baby inak hovoria o vodnom kúpeli, čiže predpokladám, že dajú nejakú misku do vriacej vody a v tej mištičke alebo pohári bude tá strava.

slaviq - dík, mne to tiež bolo trochu divné, ved moja malá by možno zjedla aj koňa. A tiež som sa bála, že by ju mohlo na začiatku bolieť bruško. A doktorka mi povedala, že na začiatku tam mám dať aj moje mlieko, nech jej to viac chutí. Mám tam dať mrkvu, moje mlieko a aj ten olivový olej? Nebude to veľa? Alebo olej dám, až ked prestanem dávať moje mlieko? Dík

slaviq81
5. feb 2009

Neviem Tessie, ale ja budem dávať moje mliečko, olej možno neskôr. A zeleninku budem dávať klasika zo zelovocu, ak nájdem bio tak bio 😉

zlatulienka
5. feb 2009

keď som davala Hippku, tak som z nej odobrala polovicku na misku a ten zvysok v pohariku som dala do chladnicky a hned minula na druhy den. To v tej miskes om ohriala v horucom kupeli.

zväcsa davam, to co navarim ja. Zatial pouzivam bio zeleninku, ale u nas v povazskej som zohnala som mrkvu, zemiak, karfiol, takze casom prejdem na obycajnu...

prvý krát som dala len mrkvičku s mojim mliečkom, aby to bolo redšie, až na tretí deň som dala aj mliečko aj troška olivového

Robinko sa raz prejedol 🙂 a potom troška vygrcol, takže by som to na začiatok nepreháňala, v tomto veku majú žaludočky ešte slabučké. My prikrmujeme dva týždne a zatiaľ spapal maximalne 60ml, potom zachvilu som musela ale dokojiť

tessie
5. feb 2009

zlatulienka - a Hipp si dávala od začiatku?

zlatulienka
5. feb 2009

nie, najprv bio mrkva, potom o tri dni aj bio zemiak, potom ešte bio karfiol. Na desiaty deň, ale to sme boli preč, tak som nestihala, tak som dala Hippku, a chutilo mu to (dala som tu zeleninovu zmes s ryžou pre deti od 4 mesiacov)

tessie
5. feb 2009
tessie
5. feb 2009

našla som práve bio obchod v BA, tak kukám, čo tam majú. Celkom sa mi to pozdáva, majú tam aj bio zeleninku čerstvú. Nám vychádza, že by sme mali byť na víkend mimo domu 6.-7.deň. Tak uvidím, či budem variť tam alebo vezmem nejakú takúto bio náhradu z obchodu ako som hodila link hore...

zlatulienka
5. feb 2009

no ideme von absolvovat trojhodinovy maraton s kocikom 😀 , sa mi nechce, je tu skaredo...

a potom do fitka, konecne mi treba zacat cosi so sebou robit, špeciálne s bruchom, ešte stale ho mam ochabnuté, bleee 😔

tak sa zatiaľ majte

zlatulienka
5. feb 2009

tessie - to bio z netu vyzerá naozaj dobre

v BA to máte dobré, u nás je len jeden obchod bio - a čerstvú zeleninku si musím záväzne vopred objednať 😠

už fakt ideeem

tessie
5. feb 2009

veľa šťastia, ja tiež čakám, kedy sa malá zobudí a ideme ku kamoške na kávičku 🙂 a potom o šiestej ideme s dalšou partiou do Pizza Hut. Dnes máme nabitý program 🙂

iwuskaaa
5. feb 2009

Tessie, Ty sa fakt nenudíš ako tak čítam 😀 .
My sme sa vrátili z prechádzky, boli sme vonku od 12.15 🙂 , maličký ešte spinká 😵 .
My máme začať s príkrmom o 3 týždne, tak si ešte užívam pohodičku 😵 . No a začnem našou mrkvičkou, ktorú sme dopestovali na záhradke 😝 , dúfam, že malému bude chutiť 🙂

ela13
5. feb 2009

ahojte-🙂
Co sa tyka prikrmov, tak treba zacat zeleninkou. Keby sa zacalo
ovocim,ktore je sladke, mohlo by sa stat, ze vam deturence zacnu
odmietat zeleninu, ktora sladka nie je-:(. Ja som zacala mrkvou, potom to bola mrkva a zemiak- az na 6.den to bolo ciste zemiakove pyre.potom to bol zemiak a cuketa, na 9 den to bol mix cuketa, mrkva, zemiak.od 10 dna brokolica iba hlavicky so zemiakom atd.
Vsetko varim v minimalnom mnozstve vody, do nej pridam vzdy aj trochu rasce. Vodu potom pouzijem na zriedenie rozmackanej zeleniny. Rasca je dobra na vetry a sucasne zo zemiaku "poziera" skrob. Do hotoveho prikrmu pridam vzdy 2-3 kvapky oleja.

ela13
5. feb 2009

zo zaciatku miesto vody som pridavala mlieko, aby malemu nebola ta chut az taka cudzia. Zacina sa 2-3 lyzickami a kazdym dnom sa pocet zvysuje( ak teda mimco chce-🙂 ).co sa tyka hotovych prikrmov, tak je velmi dolezite si vsimat ake pridavne "pochucovadla" obsahuju. Vacsina z nich obsahuje cukor, ci sol, smotanu. Toto je rozhodne velka zataz na brusko, papat taketo ochucovadla moze male az v 1. Roku alebo neskor. Tessie najlepsia je Alnatura z DM. Je to bio a neobsahuje ziadne dochucovadla.

ela13
5. feb 2009

co sa tyka uskladnenia tak do 24 hodin to treba zjest. Ja malemu varim kazdy druhy den. Davku si rozdelim na polovicku, jednu spapame a druha- nepomackana, zeleninka je v celosti, tak tu dam aj so zvysnym vyvarom do chladnicky- mam to v uzavretej nadobe-🙂. Tak dufam, ze som vam trosku pomohla.
Inak my sme mali vcera prvy krat tuhu kaku- bobcek-;). Maly sa s tlacenim ani tak velmi netrapil-🙂.
A sikulka uz sa nam otaca z bruska na chrbatik aj naopak-🙂. Zubok zatial ziaden, zato do ust pchame vsetko, co be na blizku.
Dnes sme mali aj fajne stretko augustovciatiek v Ba. Chlapov obstastnila navstevou aj hviezdicka s malou, takze bolo super. Sme si super pokecali, s malymi pekne zatancovali pod vedenim zuzky-🙂, latkarky plienkarky sa uz nevedia dockat na prvu varku itti bittiek-🙂

ela13
5. feb 2009

A este jedna vec k prikrmom a to vecerne kase. Mate dve moznosti- bud si ryzovu urobite doma same- nechate ryzu rozvarit vo vode, pretlacite ju a zmiesate s mliekom, alebo Nestle robi nemliecnu ryzovu, do ktorej si pridate uz iba
svoje mliecko. Neobsahuje cukor- kdezto ta od nutrilonu hej.

ela13
5. feb 2009

madi- caf, ten papek pokial mas uz uschnuty tak ho odstrihni, ale nie az uplne dole, nechaj tam take 2-3 cm.-:). Ak este nie je cely uschnuty, tak odstrihni iba tu suchu cast ale nie celu, nechaj tam z nej opat2-3 cm. Potom ked cela uschne, tak postupuj podla prvej vety-🙂.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre