• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

2. septembra 2011 
iwus, ja len k tomu, ze ako na nich zaposobit, ja to robim tak, ze stale vymyslam program, v podstate na kazdy den nieco, vela chodime kade tade, ku kamoskam na navstevy, na kafco, deti sa zahraju a my pokecame, na plavanie raz do tyzdna, cvicime raz do tyzdna, do materskych centier na prednasky, hry, su tam ine deticky, ine hracky... a pretoto je aj patrik velmi spolocensky a prisposobivy tvor, az na dni ked nema naladu a place aj pri pohlade na svokrinho skreckopsa :grinning:
24. feb 2009 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hani, len daj pozor na to, ked budes objednavat, aby ho netlacili na stehienku, su rozne sirky tych legsov :wink:
24. feb 2009 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lalu waw,aj my sa stretavame s mamickami,maly obzera deticky,chodime dva krat do tyzdna plavat :slight_smile: ,ale myslim,ze BA je BA,my tu nemame take moznosti. :cry:
24. feb 2009 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lalu a este cvicis Vojtu?Nam uz neurol.povedala,ze nemusime,chodime sice raz do tyzdna narehabilitaciu,ale uz cvicime len formou hry na fit lopte...
24. feb 2009 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
nika s tym rezimom je to ako s pribinacikom alebo jahodami, teraz nie a neskor ked na to bude vek tak ano, moja Adelka napriklad nema rezim lebo kazdy den robime neco ine a vela zalezi aj od Adamka, ale neni nervozna lebo vie ze napapat dostane, ze sa zahrame a ked bude unavena si pospinka :slight_smile: Adamko uz rezim ma, aby pekne papal spinkal a ostatne, lebo uz na to ma vek, a to rozhranie kedy este rezim netreba a kedy uz ano si asi kazda mamina urci sama, pre mna ta chvila este neprisla

lalu a ktore netlacia? lebo z fotky sa to tazko urci :confused: lebo sposobom skuska - omyl by som asi prerobila majland :grinning:
24. feb 2009 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hihi som sa zase raz zasmiala na Vas... Hani tebe ide vzdy, lalu ze skreckopes :grinning: to ako vyzera chudacik?

kuratenko krasnu foto mate s tymi rukami a ruckami...
to je inak v poho ze je taky cerveny z tej sauny? my tiez budeme chodit do sauny ked pojdeme na plavanie...

k tomu zabaveniu deti: ja som napr. vcera malemu zapla Podhradsku, spievali sme si, potom som ho strcila do manduci a hopsali sme po byte - pre mna fajny telocvik a maly kukal ze co to s nim mama robi :wink:
ale my chodime tancovat uz od jeho 2 mesiacov takze pohodka, ma to velmi rad... skus sa poobzerat aj u vas ci v nejakom MC nerobia nieco take alebo aj sami doma si mozete zatrsat :grinning:

s tym rezimom suhlasim s nikou.r napisala si to velmi pekne a vystizne :wink: ono to znie tak prisne ze rezim ale v podstate treba mat nejake tie ritualy ako by sme to mohli nazvat lepsie - ze teraz ideme kupat, pomasirujeme, napapame sa a potom uz babo vie ze je cas ist spinkat a pod. a ja sa teda snazim aspon vecerne kupanie alebo pripravu na spanok zrezirovat v priblizne tom istom case kazdy vecer, tiez si myslim ze dieta to potrebuje mat aspon nejake tie body ze vie co bude nasledovat...
24. feb 2009 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak nas tiez este caka jedno sono klbikov
24. feb 2009 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jani,je to v pohode ked je taky cerveny,vsetci su :grinning: v saune si len nejakych 5 minut,akurat co nakojim a idem von na masaz :slight_smile: joj ako by som si to s nim vymenila :slight_smile: dakujeme za pochvalu :slight_smile:
aj my mame rezim,teda lepsie ritualy :slight_smile: hlavne vecer kupanie,papanie,spinkanie :slight_smile: cez den je to volnejsie,ale nejako od malinka sa tak naucil priblizne v tu istu hodinu papat a ist von,ze teraz sa mu to posuva max.o pol hodku,takze to som aj rada.A papame kazde 3 hodiny cez den a to ma presne nacasovane,ani o minutu dlhsie :grinning:
24. feb 2009 o 22:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kuratko, ano, ja si uvedomujem ze v Ba su ine moznosti, preto by som nemenila, nesla by som do mensieho ani za nic...
ano, este cvicime, ale tento piatok ideme na kontrolu a mozno poslednu, ved dam vediet

inak, akurat som docitala taku pracu nejakeho ekonoma (muz to stiahol niekde z netu) o dopadoch hospodarskej krizy u nas a poviem vam, ze normalne predychavam :fearful: asi to nebude len taka sranda, su tam take predpovede, ze dovidopo :confounded:

jani, ked ta "mam na drote" patrikovi pretekaju tie IB okolo stehienok, ale ma L, mam mu objednat M?
24. feb 2009 o 23:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ehm ehm ja suhlasim s aktak co sa tyka rezimu

u tych legsov mas napisane sirku v cm, tie najdrahsie tusim zn. Babylegs su najuzsie, ale zasa sa dobre udrziavaju, nezmolkuju sa tolko ako tie lacnejsie...

kuratko a kolko C je v tej saune?
idem kuk to foto
24. feb 2009 o 23:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lalu ja nevim preco tebe pretekaju :confused: my sme dnes skusali 1x a v poho, potom som dala namiesto tej origos vlozky poskladany obyc. stvorec a dobre... nist nebolo mimo... aj my mame L a to sme mensi ako vy... tak nevim nechapem :confounded:
skus sa spytat v teme o latkovych plienkach tu na konovi co je, tam su ine odbornicky, mozno poradia

idem ja uz spat, papa a citame sa :wink:

a inak ja tiez aj preto nechcem z BA... ale zase taky fajny domcek niekde na dedine ma svoje caro... no mozno na stare kolena, hihi
24. feb 2009 o 23:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jani vy mate L??? tak to potom neviem, zajtra brnknem tej predavacke z latkoveplienky.sk a skusim sa stavit aj u nej doma mozno, uvadza adresu blizko mojej svokruse, zajtra tam idemem vecer

baby co mate IB, ake mate velkosti vy?

skreckopes= civava
24. feb 2009 o 23:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lalu - chcem sa ťa spýtať, že keď ideš s Patrikom trebars plávať, tak ti cestou nezaspí, alebo či tam nie je mrzutý z toho, že by sa mu chcelo spinkať a nemôže... :confounded: :confounded: :confounded: ja mám z toho trošku takú dilemu, a furt váham, kedy začať chodiť na plávanie s malou, lebo veľmi chcem, alebo u nás je MC otvorené od 9,00 do 12,00, ale keď som doma s ňou, tak ona si presne v tom čase, ako je plávanie a MC, rada pospí a ešte aj v tom čase kojím...tak ma to zaujíma, ako to ty riešiš

...alebo aj iné baby, čo chodíte s drobcami kade-tade, ako to riešite so spaním a kojením??? :slight_smile: dík

tinka, elly - dik za pochvalu foto, poteší :wink:

režim - alebo rituály, alebo rytmy dňa....súhlasím s nikou a janciou :slight_smile:
to je jasné, že sa drobcom v tomto veku mení režim každým týždňom, už o mesiac, dva môžu mať úplne iný režim dňa, ako mali keď sa narodili, alebo aký majú dnes, ale niečoho sa aj ja rada držím, ako sú rituály, ktoré ostávajú nezmenené - kupkanie, papanie, ukladanie sa spinkať - či same, či na cecíku, ....
24. feb 2009 o 23:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
Iwuska, ja som si na malej vsimla, ze sa dokaze sama zahrat dlhsie, ked nie je v miestnosti ticho. Takze jej pustam hudbu, vacsinou klasiku alebo detske pesnicky. Viem, znie to sialene, ale ona proste potrebuje zvukovu kulisu. Zboznuje, ked s nou tancujem, fascinuju ju rybicky v akvariu - pri tom sa vzdy upokoji, ak je nahodou trosku umrncana. No a momentalne ju chytili knizky - mame take interaktivne, piskacie, vysuvacie a s roznymi povrchmi.

Rezim resp.ritual - Je uplne jedno, co si ja myslim o rezime, lebo moja mala si ho vytvorila sama a velmi jej to vyhovuje. Nema rada, ak sa nahodou niekde zdrzime a presvihnem hodinu vecerneho zaspavania. Takisto si pyta papat v tu istu hodinu kazdy den a chce ist spinkat do kocika v ten isty poobedny cas. Myslim, ze deticky v tomto veku uz maju svoju osobnost, prejavuje sa povaha, cize kazdemu zrejme vyhovuje nieco ine. Viem, ze keby som to tak nedodrziavala (skusila som :wink:, tak je cely den nervozna.... takze my rezim/ ritual mame a ja sa ho snazi dodrziavat, aby bola mala happy :wink: Koniec koncov to vyhovuje aj mne, lebo nam viem lepsie naplanovat rozne aktivity, kedze viem, kedy bude spinkat a kedy bude papat....
25. feb 2009 o 01:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobre ranecko...

baby po dlhej dobe som ja uz hore a maly drichmusa... samo ze v maminkinych perinkach :stuck_out_tongue_closed_eyes: jaky je tam krasnucky, malicky moj :dizzy_face:

Stani, ja sa tiez niekedy bojim ze co, ci nebude mrzuty, ale zatim vzdy vsetko zvladol, ked ideme niekam autom, viem ze ak je unaveny urcite si pospi aspon cestou, resp. v kociku no a s kojenim si starosti nerobim, ked musis tak musis, je jedno kde, miesto sa vzdy najde :wink: , no samozrejme vylety prisposobujem jemu aby bol spokojny ale zatim teda nebol problem :wink: ale on je taky "malo spac", niekedy mi spi len 2 hodky cez cely den... takze tak.

lalu vsetky IB co sme objednavali boli L-kove... :confounded: no snad to vyriesite lebo ja som z tej plienky bola vcera nadsenaaa ked sme ju skusali
a dnes nejdete nahodou na bazen? my s Elenkou ideme dnes, kedze vcera bazen nebol a sme sa vo dverach museli otocit, Katka dnes uz cestuju...
25. feb 2009 o 08:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,Stanka ja s malym chodim plavat az o 17 15hod.vecer,takze to je asi tak hodinka,uz tam ho oblecem do pyzamka a ideme domov.My to mame kusok,ale aj tak zaspi,je uplne grogy :grinning: :grinning: ale ked prideme domov tak sa zobudi,vcera mu trosku dlhsie trvalo zaspavanie,ale pohoda.Aj ja som sa toho dost bala,ze ked pojdem doobeda ze co a ako.Ale myslim,ze deticky su velmi prisposobive a zvladnu to. :slight_smile: Treba im to len trosku prisposobit.
Lalu v saune je myslim 50 stupnov a max.sme tam 5 minut,mozem sa na to este spytat.Drzim palce nech uz nemusite cvicit.
25. feb 2009 o 08:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A dnes mame popolcovu stredu takze ziadne masko, teda tie co dodrziavate post. Fuuuu a Velka noc je tu coskoro :confused: ako to letiiii

a este som chcela zagratulovat najnovsim polrociacikom a polrociackam vela zdraviiicka a usmevikov a co najmenej placu a starosti :wink:
25. feb 2009 o 08:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jancia,dik,my mame dneska,pojdeme oslavovat :grinning: :grinning: :grinning:
25. feb 2009 o 08:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobré ránko,
my sme si pospali do 8.15, kým nás ocko nezobudil :angry: . Myslel si, že sme ho zabudli prezvoniť :angry: a my sme ešte spali :grinning: .
Jancia, ja tiež dnes bez mäsa, idem uvariť nejakú polievočku a poobede vypražím syr :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Veeeeľmi to beží, o chvíľku budú naši chlapi chodiť po kupaní, šibaní :grinning: .
S režimom súhlasím aj ja :dizzy_face: . My pravidelne každý deň o 19tej buď kúpeme, alebo aspoň maličkého poutierame, potom sa napapá a hajde do postielky :slight_smile: . Zaspáva krásne sám :dizzy_face: , keď idem pozrieť po troch minútkach, už sladko spinká :slight_smile: . No od narodenia každý deň taký rituál, takže si musel zvyknúť aj keby nechcel :grinning:
Nooo, Vy máte v BA také možnosti...MC, plávanie...my tu v našej diere nič :angry: :angry: :angry: . Ja tak akurát von na prechádzku idem, ku kamoškám na kávu, ale teraz ste ma navnadili a ideme trsať :grinning: .
Pekný dník
25. feb 2009 o 08:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,

stanka, ja som sa tiež bála plávania, ako to zariadiť, či malý nebude nervózny, ale veľmi sa mu to páči, takže mu vôbec nevadí, že v tom čase má spať a zase po kúpaní je taký unavený, že celý jeden chod jedla v ten deň vynechávame, lebo zaspí ešte pred tým ako ho nakŕmim a spí riadne dlho.

a keď ideme do MC, tam ho nakŕmim a keď chce spať, uložím ho do kočíka, on v ňom spí a ja klábosim ďalej

stanka, Martinka je zlatá, páči sami fotka s tou nafukovacou loptou - je ako reklama na gymnastiku :slight_smile:

a knižky - to je perfektná zábavka aj pre nášho drobca - máme ich veľa, ale naj je taká šuštiaca s rôznymi povrchmi, najnovšie si začal všímať aj maličké veci, a dokáže sa neskutočne dlho zabávať tak, že sa snaží chytiť uško, ktoré psíkovi z tej knižky trčí alebo myškin chvostík a podobne. Keď sa hrá s touto knižkou, neviem o ňom niekedy fakt aj polhodinu.

a aj tancovanie je super vec - my si poskakujeme len tak doma, tiež pri Podhradkej :slight_smile:

lalunna, čo také hrozné nás čaká? ja sa tiež už začínam báť, polovica našej rozvetvenej rodiny pracuje v USSteele :pensive:
25. feb 2009 o 08:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janci, díky za pripomenutie, uff, som úplne zabudla, že je dnes popolcová streda
25. feb 2009 o 08:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kuratenko - perfektne fotos, tie v bazeniku aj s tymi ruckami....

lalunna - ta kriza je sila, ja som si myslela, ze budem na materskej troska vegetit a to sa od januara len zaoberam podnikanim, aby to vyslo aspon na naklady....dufam, ze nejako prezijeme.....

co sa tyka ritualov a rezimu suhlasim s nikou a janciou....nam napriklad to piatkove cvicenie o 12,15 vobec nevyhovuje, je vacsinou unavena, lebo v tom case zvykne spat, ale na druhej strane je to pre nu veeeelmi dobre, uz dva krat sa mi stalo, ze v aute zaspala a potom som ju musela budit a to neni dobre a mne je to velmi luto, lebo spanok je veeeemi dolezity..

ja som uz brutal chora....tak sa dopujem a larinka je u skokrovcov...manzelik velmi pomaha super je....

krasny den vam zelam a gratulujem k polrocikom...no lara ma v pondelok uz 7 mesiacov....
25. feb 2009 o 09:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievcata chcem sa poradit....mala mi zacala liest relativne skoro, ale teraz uz asi tyzden ani nahodou, len sa kruti dookola, ked chce nieco dosiahnut a vobec nezdvihne ani len ritku...myslite, ze by som to mala nejako riesit???alebo motivovat ju viacej??? alebo nechat na prirodu??

dik za rady
25. feb 2009 o 09:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tinka, ja by som to neriešila pokiaľ jej nič nie je...Tomino sa tiež napríklad už vie pretáčať z bruška na chrbátik, ale aj napriek tomu občas rozhodí ruky nohy a plače, že nech ho ja otočím, ani za svet sa on sám nepohne...a pritom má dni, keď sa dokotúľa na druhý koniec izby

prajem skoré uzdravenie
25. feb 2009 o 09:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tinka ja by som to tiež neriešila náš sa zasa pretáčal z bruška na chrbátik keď mal 3mesiace a odvtedy ani náhodou, skoré uzdravenie
stankaji koľko meria vaša princezná, zdá sa mi dlhá :grinning: a neviem či sa to zdá len na tých fotkách a tým že je taká modelkovsky tenká :grinning:
baby jačia vaše deti lebo my sa na tom smejeme ale niekedy mi ide hlavu rozhodiť ako piští a jačí a on je spokojný, dokonca odpovedá keď aj ja tak akože zapištím, tak spolu komunikujeme, to je naše esperanto
:grinning: :grinning: :grinning:
25. feb 2009 o 10:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
stanka, tam kam chodime plavat a cvicit, tak to mam asi 3 min od domu, takze nema cas zaspat :grinning:
patrik zaspava vacsinou tak okolo 10 az 12, podla toho ako rano vstane, tak sa prisposobujem
kojim rano po zobudeni a potom az po plavani/cviceni, potom zaspinka a ideme na prechadzku
25. feb 2009 o 11:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jani, my ideme do bazena v piatok, mam tam aj kontrolu tak to spojime
uz som si aj ja teda objednala IB L, volala som s tou pani a dohodla sa, ze mi ich donesie na prednasku do toho clubu
odporucila mi vyprat ich este par krat, ze zvysia savost
objednala som fialove, modre a oranzove

koho zaujima, link na clanok o dopadoch krizy:
http://www.badatel.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=184&Itemid=1
25. feb 2009 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tinka, v tomto pripade nechaj na prirodu
25. feb 2009 o 11:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, moja mala sa pretacala z bruska na chrbatik a aj naopak. Ked zistila, ze to vie, bavilo ju to tak 3 dni a odvtedy len velmi malokedy :wink: lenivec je to... :grinning: ved ked bude potrebovat, sa pretoci...
25. feb 2009 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lalu tak ten clanok je husty... :confounded: uf uf co nas caka? a co nase deti??? :fearful:
25. feb 2009 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok