Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

stankatt
25. feb 2009

ten clanok= des

vejinka
25. feb 2009

ahojte dievcata ...erik sa mi tiez zacal pretacat v troch mesaicoch a odvtedy to ide hrozne tazko...este ako tak z bruska na chrbatik ale naopak ani za svet...ale prezmenu uz sedime...vydrzi sediet aj pol hodinu bez opretia ale neposadi sa sam chyba mu par centimetrov. ak xcete kuk fotky...a ozaj boli sme v pondelok v poradni a mame 8,25 kg a cez 70cm

aktak
autor
25. feb 2009

necitala som ten clanok cely, ale tie odporucania sa mi zdaju trosku na hlavu 😀 ......ze prejst z pausalu na kredit (vecsina pracujucich predsa musi volat dalej a s kreditom by ich to vyslo viac).....ze zrusit nevyhnutne poistky (ved su na cely zivot, kriza trva 2,3,5 rokov ale nasetrene treba mat)..... a ze solárne panely sa mi zmestia na balkon 😀 😀 😀 ved ich cena by sa mi nevratila ani za sto rokov ked ich bduem mat 2 alebo 3 🙄 .....hufne stahovanie na dedinu, super 😎 (aby som mohla viac platit za dopravu do skoly, prace, skolky)
tym nepodcenujem krizu, len sa mi pacia tie vynaliezave odporucania, vtipny autor 😉

vejinka
25. feb 2009

ten clanok je teda brutalny.. 😢

tinka66
25. feb 2009

babenky dakujem za rady, takze to nechavam na prirodu....ked bude chciet tak si bude lozit...

inak moja lara ma uz vyrazne hnede oci, po mne...tato ma modre....

kriza a clanok...fu fu fu, mala som predat firmu minuly rok.....ale aj tak musime byt optimisti...

vejinka
25. feb 2009

a hlavne dlhy

vejinka
25. feb 2009

aj mne sa uz pomaly zda ze sa malemu menia ockaaa

elly111
25. feb 2009

aktak súhlasím ten autor je naozaj vtipný, o chvíľu môže písať pre bulvár 😀
ja beriem kvalitný rodičovský príspevok 😝 😕 🙄 , ktorý nepokryje ani mlieko, ani plienky, nie je sa čoho báť, menej to nebude😀 a každá kríza trvá maximálne 5 rokov, Obama povedal že iba tento rok 😀

vejinka
25. feb 2009

obama hovori vela nerealnych veci 😀

aktak
autor
25. feb 2009

kriza nekriza musime pracovat, vybat, jest a nie vratit sa na stromy a zit zo vzduchu 😀 to si tu krizu spravime sami 🤐 😉
a tie DSSky ste citali v tom clanku? vraj skrachuju a samotny sporitelia budu stat prosit aby ich idkupil 😀 hlavne ze Ficko ide zachvilu prosit DSSky aby mu pozicali prachy na dialnice ktore slubil 😎
inak zrovna tento mesiac sme si zobrali hypoteku 😅 s urokmi fixovanymi na 5 rokov 😕 tak snad sa to dovtedy nejako zrovna 😔

aktak
autor
25. feb 2009

podla mna je Obama celkom pekny chlap 😵 aj ked na Bruca Willisa nema 😎

elly111
25. feb 2009

aktak máme podobný vkus čo sa Willisa týka 😀 😀 😀

mhviezdicka
25. feb 2009

ahojte,
tak ja som este stale chora 😝 takze tinka nie si v tom sama 🙂
ja vsak nemam mat u koho malu, tak to bohuzial chytila odo mna a vcera sme uz boli u dokyny aj s nou 😔 chudatko mala teploty, dnes uz je nastastie lepsie, ale mne uz zacina sibkat z tohto domasedenia ☹

lalu,
no, ten clanok by som brala s velkou rezervou ...

a ak mozem povedat svoj nazor - netreba uz teraz mysliet na najhorsie, ved to by sme sa mohli aj zblaznit a budeme sa bat kupit si aj rozok, aby sme nahodou nezostali uplne bez penazi ...
situacia je na prd, to je pravda, ale aj tak si myslim, ze keby sa vsetci tak silou mocou nedrzali toho, ze je financna kriza a rychlo robme opatrenia, tak by to nemuselo mat az takyto spad - ved tu krizu prehlbuju kompetentni prave vsetkymi tymi uzasnymi opatreniami 😒 bohuzial je to vsak zacarovany kruh, ktory bude musiet niekto narusit, ale na to bude treba odvahu ...

mne je az do placu ked pocujem ako sa vsade prepusta - ale nesmieme sa vzdavat inak nas to naozaj polozi na kolena 😔

no ale dost o krize, mna teraz skor trapi blba nadcha a to ze som mierne ohluchnuta z nej 😝 😀

mhviezdicka
25. feb 2009

ozaj a musim malu este pochvalit, ze ako krasne dnes spapkala mrvicku so zemiakom - zjedla celych 50 gramov, ustocka otvarala jedna radost 😵
tak snad budeme pekne pokracovat takto aj dalej 🙂

aktak,
co sa tyka DSS a pana F. mame uplne rovnaky nazor 😉

a ak to nie je osobne, idete kupovat bytik alebo domcek?

mhviezdicka
25. feb 2009

elly,
este mi neda nereagovat na tvoj prispevok, aj ked je to zase k tej krize ... ale slubujem, ze to je uz posledny 😀

pan O. je naozaj velky optimista, ale na jeden rok to teda nevyzera ani nahodou.
treba vsak brat do uvahy sinusoidovy priebeh ekonomickeho vyvoja - bohuzial sme prave v tej casti smerom nadol, ale je viac nez iste, ze coskoro sa zacneme stverat pekne dohora ... no a do kopca sa ide tazsie ako z neho, takze asi len tolko z mojej strany 🤐
trochu to zlahcujem, ale aj to obcas treba 😅

aktak
autor
25. feb 2009

hviezdi suhlas, nerobme si to este horsie 😔 to prve 🙂

mhviezdicka
25. feb 2009

aktak,
a zostavate tu v BA, alebo idete mimo velkomesta? teraz ste tusim v Ruzinove, tam sme kedysi aj my chceli kupit, ale nakoniec sme skoncili v Petrazlke - ale nestazujeme si, aj tak mame v plane o par rokov presun smerom na sever, blizsie k rodnej Orave 😵

aktak
autor
25. feb 2009

ostavame 😉 oravu mame radi, aj teraz sme boli u starkej v porube, urcite poznas 😉 podla mna su na Orave vsetci rodina takze vlastne aj my dve nejaka sme, aj ked velmi vzdialena 😀

mhviezdicka
25. feb 2009

ved aj naposledy v Avione sme zistili, aky je svet maly 😀

mhviezdicka
25. feb 2009

Lucka mi uz viac ako dve hodinky spinka - chodim ju pozerat uz pomaly v 5 minutovych intervaloch 😅

danka2612
25. feb 2009

ahojte len tak kolko krat vam papkaju deturence mliecko do dna?

kuratenko11
25. feb 2009

Ahojte,dnes je tu volako mrtvo,vykecali ste sa doobeda a teraz co? 😀 Danka ja maleho kojim a ratalo som to tak 6 krat za den,na obed ma prikrm a vecer kasu,ale aj tak musi mat mliecko 😀 je to hladosko 🙂
Vaznu temu ste nahodili,ze kriza ☹
K tym prikrmom,kedy amm zacat davat aj olovrant,alebo desiatu,myslim teda ovocie,alebo vyzivy?

jancia
25. feb 2009

halo halo strasi tu este niekto okrem mna? 😀

iwuskaaa
25. feb 2009

ja 😀

katinka0000
25. feb 2009

ahojte!

som sa tu par dni neukazala. co mate nove? vidim, ze sa tu prebera hosp. kriza. nas nico ma este stale to obdobie zleho zaspavania. ale uz sme prisli, v com je pricina. on chce s niekym zaspavat. teraz ma urcite take citove obdobie. ked je niekde v spolocnosti je ukazkovy. v pondelok som mala promocie a tam sa nevedeli vsetci hostia na neho vynadivat, aky je dobrucky, zlaty, ako sa vie chovat,... ale ked prisiel vecer, tak to bol iny krik. sme vobec nevedeli, co s nim. tak sme vcera skusili to, ze som pri zaspavani pri nom a zostavam pri nom dovtedy, dokedy nezaspi na tvrdo. a druhy den to funguje. pred spanim bol dneska uzasny, spokojnucky. predtym sa asi vzdy bal, ze mama ho zase polozi do postielky a odide. chudatko moje!

kuratenko11
25. feb 2009

aj my mame starosti zo zaspavanim 😒 doteraz bolo tak,ze sme sa napapali,chvilku na rukach uspali a hajde do postielky.Lenze teraz zacal robit to,ze akonahle ho dam do postielky tak sa zdvihne na styri,spi pri tom a sup k nam do postele 🙂 mame totiz jedno celo z postielky dolu.Takto som to skusila asi 4 krat,ale nepomaha,musim zaspavat s nim,musi ma proste citit a najlepsie sa spi na ceciku 😀

katinka0000
25. feb 2009

kuratenko: my sme to mali tak, ze malinky sa napapal, odgrgol a pekne som ho dala lahnut do postielky. este si tam porozpraval, pohral sa s hrackami, alebo som mu zapla kolotoc a sam zaspinkal.
nejako to musime vydrzat. teraz nas drobcekovia potrebuju.

vas maly uz lozi po 4? nas drobcek veru nie. je to riadny tucko, tak ani neviem, ci bude niekedy lozit. asi hned zacne chodit. 🙂

stankaji
25. feb 2009

Ahojte baby - ďakujem za podporu na tie aktivity ako sú plávanie a MC, ozaj ste mi dodali odvahu začať chodiť niekam, lebo mám už aj dosť blbé zážitky s tým, že keď Martinku dostanem mimo "jej" rytmu, tak je mrzutá celý deň, tak ako aj dnes sme boli s kamoškou z pôrodnice v meste a spala necelú hodinu a potom len vybzukovala a mrnčala, a nedalo sa tak rýchlo dostať domov, ja fakt mám už blbý pocit a nechuť niekam chodiť a hlavne s niekým, najlepšie by bolo, aby som s ňou krúžila okolo domu, nie??? 😠 😖 😲
...ale dúfam, že to prejde, že či to nie je teraz z tých zúbkov, lebo aj doma je taká nevystatá

nika - kam chodíš do MC???

elly - Martinka sa už narodila ako modelka (3 kg a 51 cm), aspoň všetky sestričky v pôrodnici tak hovorili a teraz má 8 kg a 74 cm a si predstav, že keď ju idem fotiť alebo filmovať, tak sa normálne z toho teší a začne sa predvádzať... 🙂 🙂 🙂 aj tu vidím, že akí rozdielni sú súrodenci, syn sa nikdy nevytešoval s fotenia ani teraz sa bohvie ako rád nefotí, žeby to bolo aj tým, že je chlapec???? 😀 😵

tinka - aj mne sa zdalo, že Martinka akoby zastagnovala, že najprv veľmi skoro všecko možné a teraz len dozadu alebo mrnčí a dokonca sa tvári, že sa nevie ani obrátiť a niekedy má taký deň, že sa nestihnem čudovať ako sa kotúľa, obracia, točí ...ja si z toho už nič nerobím, nechávam to na prírodu

stankaji
25. feb 2009

nika, bammbi - poraďte, kde sa dajú kúpiť také knižočky, čo ste spomínali, to by bavilo ja našu bambuľku 🙂 , dík

tamita
26. feb 2009

Ahojte maminy 🙂
Nič nestíham,ani čítat,nie to ešte písat...polka rodiny bola chorá,staršia dcéra mala 39-ky horúčky 4dni,muž sa lieči už týžden. Ja s bambulkou zatial odolávame bacilom. A zároven stahujeme svokru a mojich rodičov do dvoch susediacich bytov,ktoré práve dokončujú a treba ich zariadit.Všetko samozrejme nechávajú na mna.Mna to síce baví,len je toho trochu vela.Tak že počas odsávania miesto koníkovania skladám kuchyne,hladám nábytky,svietidlá...a behám na stavbu vyhladávat predkolaudačné závady.
Tinka - to je úplne normálne,že detičky sa niečo naučia,skúšajú to a potom prestanú,aby sa po čase k tomu opät vrátili a prepojili to prípadne s dalšou aktivitou,alebo činnostou.
Ja na režime bábetka netrvám,ale naša Lea si ho vyžaduje.Podobne,ako písala Bammbi,chce v rovnakom čase papat,dopoludnia spinkat v postielke a poobede v kočíku a tiež večer do hajan.Ked jej to narušíme,je nervozna a mrzutá.
A ešte narýchlo k uspávaniu.Ja som si vždy lahla k Leuške pri zaspávaní.Postielka je opretá o našu postel a držali sme sa za ruky,hladkala som ju,pozerali sme si do očí...zároven nám ticho hrá rádio-to som už písala,že fičíme na rádiu Hey. Po chvílke zaspala.teraz je to tak,že ked sa mi chce a mám čas,lahnem si k nej,ked mám robotu,dám ju do postielky a ja robím poriadok v spálni,prípadne v kúpelni,čo je hned vedla. Ona vie,že som tam a kludne zaspí.Niekedy zavrie oči,len čo ju tam vložím,inokedy sa hrá aj 15min.Ale má istotu,že keby niečo,mamina je po ruke.Do postielky ju dávam iba spinkat,nedávam ju tam počas dna len tak pohrat sa,takže normálne sa tam teší,hlavne ked je unavená a začne si šúchat oči,tak sa už nevie dočkat.Má tam spinkaciu hračku a tú si chvílu drží a prehadzuje, a najnovšie si krútiacimi hračkami na kolotoči nechá masírovat zdvihnuté nohy... 😅
Nenechávala by som ju tam samotnú a už vôbec nie plakat.!! môj syn mal dlho traumu z toho,že ked sa zobudil,vyliezol z postielky v byte nikto nebol. Mne zazvonila poštárka a musela som zbehnút dolu pre doporučenú poštu a on rovno vtedy vstal. Velmi sa zlakol,že sme ho nechali samého a odišli. Najhoršie ale bolo,že on to nepovedal ,až omnoho neskôr sa priznal,že pri každom zaspávaní sa potom strašne bál že odídeme a preto vždy bojoval sám so sebou,aby nezaspal a vraj si dokonca prstami pridŕžal otvorené viečka,aby sa mu nezavreli...Je fakt,že on bol taký citlivý ráčik...no niekedy naozaj môže aj takáto- pre dospelých banálna vec,negatívne ovplyvnit a zneistit dieta.
Inak Vás pozdravujem,blahoželám detičkám k pokrokom i polrokom-my máme akurát dnes 😵 a vštci chorí - skoré uzdravenie. Čaute 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre