Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

mhviezdicka
5. mar 2009

a este k latkovym plienkam, uz neviem kto sa ma to pytal, ze ako som spokojna s IB - mame oranzovu, svetlo modru, pepermint a cervenu a som s nimi zatial veeelmi spokojna, okrem nich mame este 2 BL bamboo, jednu BL organic a jednu Bum Genius organic. teraz riesim, ake dalsie idem kupit - lebo toto nam staci tak na 1 den, alebo 1 a pol dna, ked dam obcas aj jednorazovku, ale rada by som sa trych jednorazoviek zbavila uplne.

mhviezdicka
5. mar 2009

tess,
ja som uz nad tou ryzou uvazovala, ale chcela som najprv vyskusat , ze ako bude chutit klasicka zelenina a moc som u Lucky nepochodila 😝

a ten baklazan ti idem kuknut do tabulky, co je v mama a ja o prikrmoch

mhviezdicka
5. mar 2009

tess,
tak baklazan je tu az od 1 roka, inak na strane tusim 151 je tato priloha o prikrmoch naskenovana - dala ju tam vejinka

mhviezdicka
5. mar 2009

a tesite sa uz na plavanie? ja velmi, az na tu moju "fobiu" z tych plaviek 😝 😀
a mam pre teba obalku od kape 😉

a pre tinku mam plavky

tessie
5. mar 2009

dík hviezdi, ja inak ak nezoženiem nové za roznumnú cenu, tak použijem staré, a jediné na čo sa spolieham je to, že sa tam my tri poznáme... a nikto cudzí tam nebude. A ešte ak soboty budeme posielať manželov s drobcami, tak kvôli 4 razom sa mi moc investovať nechce...

mhviezdicka
5. mar 2009

tess,
mne sa inak moze satat, ze v stredu budem len kukat a do abzena pojde muz, lebo v tychto dnoch by som mala dostat MS 😝

tessie
5. mar 2009

hm, tak to ti nezávidím... ja nemám fóbiu z plaviek, ale stále z auta... som si myslela, že dovtedy stihnem trasu niekoľkokrát prejsť, nech potom nepanikárim, ale nesithli sme ☹ a na víkend ideme preč, tak neviem, či to vôbec stihnem. Tak z toho ja budem mať aj hnačky aj nočnú moru 😀

tessie
5. mar 2009

inak to Mama a aj o príkrmoch mám, ale nevšimla som si to tam... Ja dodržiavam tú tabuľku od teba, nedala som malej ešte ani karfiol ani kaleráb, aj ked sa to v iných literatúrach píše od 6m., v tej tvojej tabulečke je to od siedmeho 🙂 však to už je o týždeň 🙂

mhviezdicka
5. mar 2009

tess,
ja som skusala karfiol 1x a mam pocit, ze malu z neho trosku nafuklo, takze som ho uz odlozila na neskor. skoda, ze nemame viac miesta v aute, by sme vas prisli zobrat, ale 3 dospeli a 2 autosedacky, to by bola riana tlacenka 😲

mhviezdicka
5. mar 2009

tess,
ale ja si mysli, ze ty to zvladnes 😉 neboj, ty si sikula 😉

tessie
5. mar 2009

jasné, že to zvládnem, aspoň sa donútim chodiť na aute... už je predsa najvyšší čas. Aj ked v tejto kríze nehrozí, že by mi manžel kúpil vlastné autíčko ☹ A možno ho to prestane baviť, ked mu poviem, že v lete by som s malou chcela chodiť tancovať ako vy a aj do toho Babyfitu. Ten mám najbližší v Devínskej, tak tam sa inak ako autom nedostanem...

mhviezdicka
5. mar 2009

ja po plavani chcem zacat tiez s babyfitom - v Petrzalke to vsak nemam tak daleko, takze ja pojdem pekne po svojich 😀

tessie
5. mar 2009

ja musím pozrieť, či to nie je aj v Karlovke, možno by sa tam dalo zbehnúť. Však ak bude pekne, tak mi je jedno, kam pôjdem s kočíkom. Tam by som aj nakojila a išla pekne domov, zatiaľ si malá môže pospať 🙂

tessie
5. mar 2009

tak som pozrela... nie je to v Karlovke, škoda ☹

mhviezdicka
5. mar 2009

ja idem vypisat tu prihlasku, este dobre ze si mi to pripomenula ... akosi zacinam zabudat 😝

zuza.m
5. mar 2009

katuška mne sa to tiež zda malo ale nejako to do neho neviem dostat.ma špecialne mlieko je alergiciky Na BKM a to mliečko nechuti dvakrat najlepšie.ale než sme začali s prikrmami tak ho vypili.teras len ked je v polospanku ale velmi hladny.a ani tym prikrmom moc neda teda take množstva ake som sa dočitala tu.tolko asi nezje.skusim mu ho teda nahradit aspon kašou .

mhviezdicka
5. mar 2009

no, idem sa venovat malej - uz sa zobudila, dufam, ze sa jej vecer bude chciet spinkat 😅

iwuskaaa
5. mar 2009

Ahojte 😉 ,
tak dnes som dala malému kaleráb s mrkvou, ale ako vidím, asi som s tým mala ešte počkať 😖 . Myslela som, že kaleráb a karfiol by už mohol, asi mám málo naštudované ☹ . No aj tak mu to nechutilo, už som zúfalá 😔 . Malý by bol najradšej, keby papal iba mrkvu...
Zajtra skúsim brokolicu, mám ju dať napr. so zemiakom, alebo môže byť aj samotná? Poraďte, čo je lepšie 😉 . Asi so zemiakom...už som z toho zúfalá, Dávidko by najradšej papal iba MM, ale už nechcem odkladať podávanie príkrmov...ešte ku tomu, keď čítam, koľko Vaše detičky vážia ☹ . My máme 7 kg, nieje to málo? Aj keď dokina sa nevyjadrila, že by to nebolo v poriadku 😒

tessie
5. mar 2009

iwuskaaa - ťažko povedať, či sa to môže alebo nie... v tom špeciály Mama a ja príkrmy je kaleráb aj karfiol od šiesteho mesiaca, takže nič hrozné si neurobila. Brokolicu som ja dávala so zemiakom, len nezabudni, že ked skúšaš novú zeleninu, treba ju dávať 3 dni, aby si zistila reakciu bábätka na ňu. Neboj, Davidko bude veľký jedák 🙂

A naša malá mala koncom januára tiež 7 kg a doktorka povedala, že to je ideálna váha na jej vek... tak pokiaľ ti doktorka nevravela, že niečo nie je o.k., tak bud v kľude...

katinka0000
5. mar 2009

tessie: fakt je to na nervy. vobec pamele nezavidim take dudy. je to na ostaru. 😉

katuska: davala som mu ryzu + kur. masko + mrkva. ale zajtra mu skusim dat ryzu + mrkva, mozno mu to bude chutit viac. ak nie, skusim obycajnu ryzu nie natural.
ja si asi kupim polovicne. ale inak teraz su dost v mode aj cele. tak neviem. asi ktore mi lepsie sadnu.

basky
5. mar 2009

AHojte,
Zuza.m, neviem ci si nas citala dlhsie, ale mame podobny problem. Uz mesiac s mlieckom bojujeme, dnes uz ani rano nechcel, tak som do mliecka supla banan, rozmixovala a zbastil to lyzickou.
Mne lekarka povedala, ze deti v nasom veku by mali vypit 3x za den 150 ml mliecka, kvoli vitaminom a hlavne vapniku. Nas Simonko dnes uz nepil vobec, tak mu do kazdeho jedla supnem mliecko, nemam na vyber, potrebuje ho, v jedne ho spapka, inak odmieta.

katinka0000
5. mar 2009

tessie: ja mam zase taku tabulku, kde sa karfiol aj kalerab moze. vsade je to inak. ale podla mna to detom neublizi, ved maju uz 7 mesiacov. niekto prikrmuje uz pomaly od 4. mesiaca.
zase vsetko presne podla tabuliek sa nemusim.
bojis sa chodit autickom? neboj, parkrat sa prevezies a uz ti to pojde ako po masle. len opatrne!

basky
5. mar 2009

Nika, tak aj my mame jadierka krasne, velke 😉 a mozeme sa uz stavat na nozky, comu sa Simi velmi tesi, uz za ruky dost dlho vydrzi a uz sa taha aj do kroku. Dali sme dnes uz postielku nizsie, ked sa postavi, aby nam nevypadol 🙂
Uz zacneme o chvilku riesit prve topanocky, mate nejake typy? Mne kamoska odporucila obchod niekde na Kramaroch, neviem presne.

katinka0000
5. mar 2009

aj my budeme uz coskoro potrebovat topanocky.

ada11
5. mar 2009

katinka, aj ja som bola dnes u nás v Zdravienka a kúpila som ryžu natural gulatozrnnú, tak som zvedavá ako bude Anet chutiť, prvý raz som jej dala takú obyčajnú a chutila... 😉

iwuskaaa, 7 kg nie je málo, toho sa neboj.... 😉 Moja Maťka mala 6 mesiacov a 6 kg a bola šikovná, akurát, nič jej nechýbalo/pôr. váha 1100g/ 😉

basky, ja som si to užila pri staršej dcérke, ona vypila mlieko iba v spánku......ale ona všeobecne bola a aj je slabý papkáč, lepšie povedané, že bola a je nepapkáč 😉

Čo už topánočky.......... 😕 Ja som pri Maťke kúpila tie klasické, také biele kožené /ale sú už aj v iných farbách/, tie sú na trhu asi 100 rokov aj trochu 😀

tamita
5. mar 2009

Čaute 😉
Danulik,Bammbi 😉 😵
dobré osvieženie pre pamät 😅
tess -jazdi a čo najviac,rýchlo sa do toho dostaneš.Potom zistíš,že auto-druhé nohy 😉
Baby-ved netrápte drobcov tou natural ryžou,to je ako za trest.Obyčajná je lahšie stravitelná a aj tú treba riadne uvarit,skoro až rozvarit.Natural dobre,ale až omnoho neskôr.A určite na úvod mixovat- súhlasím s Bammbi.minimálne mesiac-dva a pomaly potom mixovat na hrubšie,prípadne pridávat do toho pasírované,či trochu popučené...Ved pili len mliečko a zrazu už chceme aby rovno hrýzli,bruško nemá zuby.nič nezmeškáme a pomalý citlivý prechod je šetrnejší a nezatažuje ten jemný organizmus.s tolkými negatívami sa musia denodene vysporiadat- bacily,znečistené ovzdušie,chémia,elektrosmog,očkovanie...a čo ja viem čo všetko...tak im to radšej ulahčime,ved nič nezmeškame si myslím 😉

my zatial mrkva,krumpel,tekvica,najviac chutí zemiaková kaša s MM.Kašu sme skúšali nemliečnu nestle s MM aj s UM a nechutí 😖 a z banánu má až zimomriavky-tak ju striasa - ble 😝

katuska.
6. mar 2009

tami, nasho z bananovej kase uplne natahuje a striasa.. bananik ma zato rad

iwus, nas marek ma 7,5kg a nezda sa mi, ze by bol nejaky vychudnuty. nie je valibuk ubity, ale az taky chudy nie je. normalne ma celulitidku 😀

mne sa ta natural tiez zda tazka.. aj celozrnne pecivo. mne byva z neho niekedy tazko. marek zacne asi s rozkami obyc, alebo chlebikom. inak, ked uz sme pri tom pecive, tak som predvcerom piekla celozrnne rozky a bochnicky.. neboli zle, ale treba ich este doladit 🙂 celkom sa mi pozdava piect si pecivo a ujo ma recept na vynikajuci chlebik, tak asi vyskusame..

a mne sa cele plavky az tak nepacia a kamarat povedal, ze na baby v nich vyzeraju ako tulene 😝 😀

katuska.
6. mar 2009

teraz pozeram to o vyzive z mama a ja a tam nepisu, ze by trebalo prevarat jablka a hrusky. je tam taky recept, ze ryzova kasa a do nej sa prihodi nastruhane jablko a hruska. ziadne varenie 😕 vy nevarite?

nesca
6. mar 2009

Iwuska,
platí vraj pravidlo, že dieťa má vo svojom polroku približne zdvojnásobiť svoju pôrodnú hmotnosť, preto sa nedajú váhy jednotlivých drobcov nejako porovnávať. Nám to vyšlo skoro na gram 😅 . Predtým som tiež furt kukala, že aký valibuci tu sú a že prečo mi nie, už to neriešim.

A dávate teda už mäsko aj každý den? lebo niekde písali, že ked sa už s ním začne, tak sa má dávať kúsok každý den a jeden den nahradiť vaječným žltkom 😕 Lebo ja teraz nejako nemám vhodné pre neho a už mu dosť často dávam aj kupované, tak nechcem furt a čakám na zaja od našich 🙂 .

Katuška ja zatiaľ všetko varím, ale myslím že také narajbané jabko by už mohli surové, ved v tom varenom nie je žiadny vitamín. Samozrejme banán som nevarila 🙂 . Večer mu skúsom dať nastrúhané jabko s rozdrvenou piškotou, tou dojčenskou od Sunarky.

katinka0000
6. mar 2009

nesca: ja nicovi davam surove jablcko. ved ani banan sa neprevara. ja som viac clankov citala a vsade nieco ine. takze ja mu davam pekne surove jablcko, tam ma plno vitaminkov. a je od svokrovcov zo zahrady, cize ziadne postriekane chemiou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre