Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

sasenkah
12. sep 2008

Kokso 35 stehov?!?! Nezavidim....zelam skore uzdravenie. 😕

tunylyk
12. sep 2008

sasenka moja Gina si Kubka oblizla hned ako sme prisli z nemocnice 😀 teraz sme u našich a dnes,ked ju bol otec vyvencit,nakukala do každeho kočíka a hladala maleho 😀 😀 😀 pretože my sme odisli na prechadzku a nevzali sme ju.Vobec neziarli a som rada,lebo sesternicina sucka trhala babu veci aj deku,strasne ziarlila

tunylyk
12. sep 2008

vnutorne aj vonkajsie... mensi masaker,už sa mi aj o tom dá hovoriť,ale hoji sa to dlho... to je tak ked doktori sa radia a cakaju a nakoniec,že cisarsky a potom,že nie a ty sa trap,ale už je to za mnou

sasenkah
12. sep 2008

Aj ja som pocula take pribehy. Nastasie vsetky nase zvieratka sme vychovali velmi spolocensky /mame este 40kg ridgebacka/ a maju radi deticky, spolocnost a nasich kamaratov.
Alinko si musel zvyknut, ze uz v nasom byte nie je jedinacik /toho velkeho psa mame u svokrovcov na dome/, ale asi mu to nevadi, lebo aspon ma komu kradnut hracky. A ja mam nasledne co prat... 😠

jancia
12. sep 2008

ufff tuny tak to si si pekne vytrpela... 😖 ja som mala dost ked ma sili a nebolo toho tak vela... mam pocit ze to bola vacsia bolest ako porod!

no ja som zvedava co na maleho nas pes (u rodicov) - este sa nestretli zoci voci 😅

tunylyk
12. sep 2008

Gi je už staršia psia dama 13-ročna pudlička,mala šteniatka,snad preto je v pohode 😉
jancia to šitie ma vobec nebolelo,pichli mi niečo od bolesti,citila som len take tupe,ked tahala nit a bolel až ten posledny steh.

jancia
12. sep 2008

tak asponze to... 😉
a inak si rodila s epiduralkou alebo bez? no ale nechapem reco ta doktori nechali tak vytrapit... ale nastastie to dobre dopadlo a ste s Jakubkom v poriadku

sasenkah
12. sep 2008

Takze drahy uz dorazil, idem sa teda venovat rodinke. Pekny zbytok vecera!

tunylyk
12. sep 2008

bez,no po skusenosti spolubyvajucej z porodky,ktora epi mala,neviem neviem,obe sme začali stracať kontrakcie,deticky ozvy,aj jej maly bol v inkubatore,dokonca na kysliku.Ten môj loptoš sa drží ťuk ťuk 😀 stale by len papal 😉

katinka0000
12. sep 2008

ja mam vo stvrtok 6 tyzdnov od porodu. cize este 1 tyzden mi zostava do sestonedelia.

sasenkah: no aj my sme uz mali tutu-mutu a este nemam za sebou po sestonedeli.

tunylyk
12. sep 2008

idem ja tiež zalomiť,nejak ma berie.Dobru

jancia
12. sep 2008

no jo, clovek nikdy nevie ako sa to skomplikuje... 😒 chvalabohu mame vsetky zdrave deturence ktore su stale hladne 😀

katinka0000
12. sep 2008

janci: aj ja som prezivala muky pri zasivani. ako keby ma zaziva rezali.

tak co myslite, mam ist k tomu doktorovi, ked este trosilinku krvacam?

katinka0000
12. sep 2008

aj ja sa idem osprchovat a asi uz konecne lahnut. dnes som upratovala cely dom. som zrobena ako kon.

katinka0000
12. sep 2008

dobru noc!

geegee
12. sep 2008

AHojte augustovky 🙂 Mam volno, tak vas aspon zbezne preletim. Matusko je u mamy v BB, tak som len jednodetna 🙂
My sa stale trapime s kojenim, najnovsie maly pri kojeni zacne vecer plakat, napina nozicky, po chvili sa zase sape na prsnik, nepomaha nic, len ked mu uvarim UM, tak potom zaspi. Joooj, uz nech sa kojime normalne.

Matko sa stale motka okolo maleho, len by ho hladkal a nosil hracky, napr.ze: Vidis, Tomino, tento autobus? 😀
Podava plienky pri prebalovani, pozicia svoj kremik na ritku 🙂

A k tomu krvacaniu, aj ja este stale krvacam, hlavne po kojeni. Ale je to uz len slabe.

Vsetkym maminkam aj detickam dobru noc 🙂

jancia
12. sep 2008

kati podla mna je to v poho ale ak si chces byt ista tak chod k dokimu resp. mu skus zavolat a spytaj sa

ahoj geegee tak snad sa vam to kojenie utrasie a maly bude pekne papkat 😉

dobru nocku, idem pomaly kym sa prcek zobudi ze je zase hladny 😀 😉 paaaaaaaaaaaaaaaa a sladke sny babatkam a maminkam 😵

anape
12. sep 2008

kati neboj, urcite si ok, ja som sice tiez krvacala iba 3-4 tyzdne, aj to ku koncu velmi slabo,ale kamoske to preslo az den pred ukoncenim sestonedelia

jamaica77
12. sep 2008

Katinka - nemas to krvacanie z toho tutu-mutu? 😅 , sexikovat sa nema do 6tyzdnov, jasne som to mala v papieroch prepustacich z nemocnice napisane, ani tampon ani penis 😀 Ja by som zavolala na gyndu a aj sa pochvalila ze si mala sex 😕

Dakujem dievcata za pochvalu mojej herecky, no je uz velika..... 😅 uz to nie je take male babetinko, strasne rychlo rastie a pribera 😵 ale nam robi radost, je strasne bystra, vsetko sleduje, aj sa stale usmieva a rehoce, najzlatsia je ked sladucko spinka 😉

Sasenkah - no to ti verim ze tu dobre nakupis, budes si musiet asi domov poslat baliky, lebo v kufroch to neodnesies, daj vediet kde budete v ktorom state a meste, aj malu donesiete? dam ti typy na dobre obchody 😵

tunylyk - no vytrpela si si poriadne, a 35 stehov? 😕 chudacik, tak skore uzdravenie zelam, verim ti ze na tutu-mutu nemozes ani pomysliet este 😅

geegee - neviem cinemas ten isty problem s kojenim ako ja, moja mala tak vystraja kazdy vecer tiez, vystrie nohy a reve a nechce tahat z prsnika, a ja viem co je problem, nemam dost mlieka niektory vecer, alebo som si vsimla lebo idem si vypumpovat aby som zistila co je problem, ked si pumpujem, vidim ze troska mlieka ide na zaciatku, potom sa zastavi ide pumpa na prazdno, nic nejde len taka kvapka a potom az po minute sa zase mlieko spusti, takze si myslim ze mala je nervozna ze mlieko prestane ist, preto reve a vystiera sa ako na spruzine a prestane tahat, potom sksui este raz a zase nejde.... a uz nema trpezlivost, takze vecer ked takto vystraja ja sa vysajem a dam jej z flase a hned je kludnejsia 🙂 tak mozno ze by si mala skusit aj ty takymto sposobom to vyriesit

anape
12. sep 2008

danulik,
ja mam objednane vibrujuce kreslo,no zatial ho nemam, tak ti nepoviem vlastnu skusenost. No vacsina mamiciek,ktore ho maju, ho aj odporucaju,tak hadam sa aj nam osvedci,lebo mala si tiez zvykla na ruky, ked nespi,tak iba kratko vydrzi bez toho aby neplakala a jedine co zaberie je to,ze ju zoberiem na ruky,kedze ani cumlik nechce 😒 ...takze mame pravy opak Petka 🙂

angelina22
12. sep 2008

caute vsetky,,,dufam, ze ste o.k, aj babatka,,,ja som s malickou sama doma, ,,krásne spinká..manžel išišl so svokrovcami niekam von, kedže sme dnes mali krstiny,,vsetko dobre dopadlo, sice troku stresy..my sa krásne kojíme, síce ma pobolievaju cic ale dá sa to yvládnut,,,yacala som aj chodit do skoly, takže každý pon a štvrtok cestujem do po na hod Angl. jazyka,,,moje reakcie k vasim príslevkom,,,adri aj janka manikova,,obe ste zlate maminky,,,nerieste to,,,,
ja používam kozmetiku pre malicku johnson a som s tým spokojná,len do kupela aj na dupku máme,ale aj tú obycajnú s rybím olejom, , ,
tutu mutu sme este nemali, manžel sa bojí,,ale aj ja aj ked tam dole vraj niesom ani moc rozbombardovaná,,,ale ja sa tam nepozriem lebo sa bojim,,,
ale my sme tutu mutu vlastne kvoli rizikovemu nemali od novembra 2007,,,takže si viete predstavit ako sa na to tesim,,,,vlastne som sa so svojim manželom po svadbe este nemilovala....tak je to,,,,, 😖

angelina22
12. sep 2008

cítam vás poctivo,ale obycajne kým docítam,,mala ma už volá a tak nestíham prispievat ,ale myslím na vás často, či ste všetky o.k a ako to zvládate , či sa niekedy tak isto trápite ako ja a taaak,,,,, 😎

madi
12. sep 2008

ahojte, docitavam poctivo secky vase pismenka
katinka - sak na gyndu pojdes po sestonedeli ne? myslim ze netreba stresovat...tych 6 tyzdnov asi ma svoj zmysel...
a co sa sexu tyka..ja som citala ze vlastne ide o to, aby sa maternica zahojila zvnutra...tym ze sa od nej "odtrhla" placenta, tak v stene maternice vznikla akoby "diera" alebo jazva alebo co...a to sa musi spravit...a na to je tych 6 tyzdnov...a sexu sa treba vyhybat, aby sa tam nahdou nedostala nejaka infekcia....tak nefiem no...

som uplna mrtvola dnes...vstavali sme sice o deviatej...ale potom nedajboze zaspat...az o pol druhej...uf...teraz uz spia moji chlapi, tak si idem dat sprchu a predpokladam, ze ten hlados sa zobudi za chvilu

ako uspavate deticky? lebo nas Simon zaspi bud na cici alebo na rukach...nehrozi take, ze ho necham v postielke lezat sameho a on zaspi....to spusti taky rev ze dovi...ma potrebu dotyku...aj ked je medzi nami v posteli - musime na nom mat ruku polozenu..alebo ho drzat za rucku...inak je nepokojny a nervny a hadze so sebou...

inak mam pocit, ze nas simono je nejaky mini oproti vasim babatkam....pozerala som albumy a secia su taki veliki...a nas je taky mini...cez vikend pridam fotecky...hm...

a inak - pipinka tu nebola od porodu neee? aj stankaji to nejako flaka....katuska bola cez tyzden ze? a...vseobecne...je to asi fakt dost narocne, venovat sa babu a este aj konovi a tak...kedy sa dostaneme do nejakeho normalu alebo rezimu? 😕

joooj a este sa musim pochvalit....kupali sme na podlozke aj vcera aj dnes....vcera to bolo este s krikom a dnes uz beeeeez.....ake krasne stastne a spokojne babatko sme mali pri kupani - az neuveritelne...waw...sak to je radost sa venovat takemu babatku... waw... 😵

no..uz nevidim na oci, tak smykam fuc...sladke snicky seckym augustovkam aj augustovcatkam....(aj tym julovym aj septembrovym 😉 )

katinka0000
13. sep 2008

ja myslim, ze z toho tutu-mutu to nemam. ved to krvacam uz len fakt malo. to mam uz len taku vlozku uspinenu za cely den. rozpravala som sa o tom s maminou a ona hovorila, ze je to o.k. ved sestonedelie je nato, aby sa zena vycistila, tak je to vraj normalne. este mam pred sebou tyzden.

kape
13. sep 2008

ahojte maminky
Ja mam styri tyzdne po porode a este krvacam niekedy slabsie niekedy silnejsie, podla mna je to u kazdej individualne.
Nas Samko zas vela pribral, ked sme sa s nim doma vazili mal uz 5,7 kg a to ma styri tyzdne, sa mi to zda strasne vela a velmi rychlo, porodna vaha bola 4,3 kg. Ako priberaju Vase babatka. Zatial je len na mojom mliecku.
Tuto noc sme prvy krat boli hore len na 2x. A vcera uz mal tak okolo 3 hodinove intervaly medzi papanim.

Inac uz aj my musime davat sap simplex, lebo rano a vecer mame bolesti bruska. Vcera som vsak v DM kupila olejcek na masirovanie bruska Weleda, tak dufam, ze zaberie.

Inac ak niektora chcete feniklovy neprisladzovany cajik pre babo, tak v DM som vcera objavila BIO feniklovy cajik od 2. tyzdna znacky Babylove v nalevovych sackoch. Tak som bola spokojna, ze sa predsa nasiel takyto cajik na trhu.

Anula - my mame manducu ja som s nou zatial sokojna, ale nepraktizujeme ju zatial tak casto ako vyuzivaju dievcata babyvak, Samko je v celku dobre babatko, mozem ho davat spinkat aj na balkon, takze stihnem v tom case nieco porobit. Takze Samko si na Manducu pomaly zvyka. UZ som to tu pisala, ze Manduca je na dlhodobejsie vyuzitie. Aj ked neviem ako to bude u nas ked nasa "SAmuska" pribera tak rychlo 🙂

A co sa nas mamiciek tyka, myslim si kazda robime pre svoje dietatko maximum co mozeme a kazda k tomu pristupuje tak ze robi to najlepsie co uznava ze pre jej babo je. Kazdy ma vsak ine meritko na to co je dobre co je vhodne, takze navzajom si tu mozeme radit a kazda z nas si z tych rad zoberie k srdcu to co uzna za vhodne pre babo a seba a kazdemu vyhovuje nieco ine.

A skusali ste uz niekto plienky z DM-ky tu ich znacku? Nam pampersky nevyhovuju zatial sme na Tesco, tie su v pohode na Samkovu ritusku, len tie od 4-9 kg su strasne velke, lebo on je sice na vahu tazky, ale zas kratky, minuly piatok mal len 52 cm.

kape
13. sep 2008

A este k zaspavaniu- my vecer po umyvani davame Samka do postielky, do pusy dostane cumlik na niekolkokrat sa mu pusti hraci macko a v podstate zaspava sam, ale trva mu to strasne dlho,niekedy mu hladkam celo a tak zaspi, v posteli ked je medzi nami zaspava niekedy bez drzania rucky, niekedy mu rucku drzime a cez den mi zaspi aj sam na gauci v obyvacke, ak mi nahodou zaspi na rukach, tak ked ho potom idem polozit je hned hore. Ja som sa v tehotenstve dost branila cumlu, ale momentalne je nas velky pomocnik, ale ked uz budu zubky bude sa s nim musiet rozlucit, ale to uz budeme vacsi 😉

anula
13. sep 2008

Ahojte,
Kiki, skus parafinovy olej na zacpu (1-3x20ml). My sme mali tiez hroznu tvaricku, Klara bola ako jedna velka vyrazka, tiez az hnisali niektore, tuto baby poradili natierat alkoholom na pupcek a super to vysusilo za 2 dni vsetky vyrazky.

Sasenkah 😀 😀 😀 😉 😉 😉

No vy ste ine zenske, ja pri mojej Duracelke na sex ani nepomyslim. A este ani nemam odvahu, kedze mi rachli stehy po epiziotomii. Nie je este celkom zahojena.

Katinka, ja sa tiez este cistim. Pri porode som stratila 800ml krvi a tyzden po som sa znova rozkrvacala, dalsich asi 500 ml, takze to trva dlhsie. Ono to zavici aj od velkosti a hrubky placenty, u niektorych zien je ta rana na maternici vacsia a zaberie viac casu, kym sa zahoji.

anula
13. sep 2008

Angelina, no ty si tiez ina hviezda, zvladas aj skolu. Klobuk dole a sklanam sa hlboko aj pred maminkami, co maju uz deticky, nielen Adrina a Janka ale aj Glia, Aktak, Geegee...

No uz to Madi dobre vysvetlila s tou maternicou, nedocitala som poslednu stranu. Inak super, ze ste prisli na chut kupaniu, malinky asi pred tym nemal istotu vo velkej vanicke.

Dik, Kape, rozhodli sme sa tiez pre Manducu, satka a vak pre nas nie je, Klara nechce byt v horizontalnej polohe ani na rukach, takze myslim, ze Manduca jej bude vyhovovat viac.

Ked tak pozeram tie vase (nase) albumiky, dali sme si na tych babatkach dobre zalezat, co 😉

jancia
13. sep 2008

Dobre ranko 😀 lebo ja som prave doranajkovala...

aby som nezabudla - kape - my kupujeme tie plienky z DM od zaciatku a vyhovuju nam, neskor ale chcem prejst na tie popolin,y no zatim sa mi zdaju obrovske nanho, takze mame jednorazovky.
inak co sa tykakocikovania - my chodievame niekedy doobeda ale to vacsinou ide aj starka, no a poobede to stihame okolo pol 5 - 5... a vy? snad sa niekedy zosuladime, bolo by to fajn 😉

nas Tomi tiez nezaspi sam v postielke, takze bud ho uspi papanie alebo na rukach a potom ho supneme do postielky, no to niekedy aj na viac x lebo sa budi akonahle zisti ze uz nie je na rukach... a cez den sa mu dako lepsie spi na nasej posteli...
a dnes v noci kedze tatinko flamoval tak mu Tomi zahrieval postielku a spinkali sme pekne spolu, no ja som sa dako castejsie budila ako maly... tak nevim ci som bola nervozna z tatika alebo z maleho aby som ho nebodaj neprilahla ci co... nevim 😒

klaudinka21
13. sep 2008

ahojte mamicky, tak mate teda roboty a roboty, uz by som brala konecne aby som sa aj ja mohla takto zamestnavat ale ta nasa mala ...no ja nevime nie a nie ist von, to je spraavna baba nechava na seba dlho cakat 🙄
zatial to na porod ani vraj nevyzera,tak susim este ako kinderko 😠 tak sa drzte zatial a opatrujte

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre