Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

danulik
10. mar 2009

pardon - teraz je siedmy mesiac, myslela som po siedmom mesiaci 😅

iwuskaaa
10. mar 2009

Anape, pekne Ti to vysvetlila Tess, buď hrdá, že si kojila doteraz 😉 . Vikinka to určite zvládne a Ty spolu s ňou 😵 , hlavu hore!

Dani, tak odpovedaj, aj mňa zaujímajú Tvoje odpovede ohľadne kaše 😉 .
Tess, teraz som čítala tému instatné kaše, tak tam doporučujú ako prvú podávať ryžovú, vraj je fajná s kukuricou 😕 , tak ja neviem...už mám hlavu ako glóbus z toho 😀

iwuskaaa
10. mar 2009

Danulik a vyberáš si tie kaše pomocou letákov, alebo Ti poradia tety v lekárni? 😀
Práve pred polhodinou som si hlavu lámala, čo znamená nemliečna 😅 😕

danulik
10. mar 2009

inac, dnes bol hrozny vecer - manzel je prec, sme s lili same, boli sme u nasich a ked sme prisli domov, tak lili spustila strasny plac - nikde nevidela ocka.. kupkali sme sa prvykrat s placom, potom plakala pri utierani, pocikala sa mi na postel, trosku si buchla hlavicku v postielke, zase strasny rev, kym som vycistila matrac a prezliekla plachtu, tak cely cas plakala, potom sa konecne napapala, ale zaspinkavali sme na 3 krat..

tessie
10. mar 2009

tak to ešte zých pár dní vydržíme asi aj my... a potom kúpime kašu. Len aby to malá nemala šok, že dostane mäso, ovocnú desiatu a ešte aj večernú kašu... a to čo dnes varila tvoja mamina (ryža+hruška), tak to ste Lili dali večer?

danulik
10. mar 2009

iwus - ni podla letakov, ani podla tety v lekarni - kupujem v tescu - ale neviem podla coho, asi podla toho, ktora mi je sympaticka 😀
nejake som aj objednala cez net - tusim nutrilon good night bananovu a este sunarku jablkovu - alebo naopak?

katinka0000
10. mar 2009

nika.r, katuska: ked kojite, tak drobcekovia nepotrebuju tekutiny. tam maju tekutin az-az. ani nasmu nicovi bohvieako nechuti ani cajik ani voda. najradsej ma mliecko.

danulik
10. mar 2009

ani - nie "ni" 😅

tess - papala to vecer, asi okolo siedmej..

katinka0000
10. mar 2009

tessie: ja malemu davam vzdy pred kupanim papat kasicku. to je o takej siestej - pol siedmej. bud mu urobim detsku ryzovu krupicu od nestle alebo kasicku. podla mna su najlepsie od nutrilonu ryzova alebo kukuricna. ale mne sa nezda, ze by bol nico viacej syty. ale nie je potom taky nervozny. on je hrozny jedak, takze potom my vypije este mliecka az-az. ale uz skus dat malinkej, lebo mozno to tvoje mliecko jej uz nestaci na noc.

katinka0000
10. mar 2009

dani: aj nas nico mal taky bujary vecer. do stvrt na desat bol hore. ale neplakal. hral sa, usmieval, blaznil ako keby bolo 8 hodin rano.

dneska sme prvykrat papali vajecny zltok. a samozrejme chutilo. ved co by nicolasko nezjedol. 😀

tessie
10. mar 2009

kati - dík... a to kupuješ aké kašičky? Dávaš tam tvoje mliečko alebo kupuješ tie, čo sa rozrobia len s vodou?

katinka0000
10. mar 2009

tessie: tie kasicky kupujem vhodne od 4. mesiaca. ale asi uz zacnem kupovat vhodne od 6. mesiaca. su to nemliecne kase a zarabaju sa s vodou. podla mna su najlepsie aj ked su najdrahsie. vobec sa mi pri nich nerobia glocky. pri nestle sa mi urobili. a najlepsie su kukuricna a ryzova. tie ovocne neviem. mozno nicovi chutili ale mne nie. 🙂
a ta detska krupica je vhodna od 5. mesiaca. zaraba sa bud s MM alebo s UM.

tessie
10. mar 2009

no, už som zjedla 4 šunkové chleby so syrokrémom a za tým 4 maslové s džemom.. mám svoju večernú dávku splnenú, môžem ísť do sprchy a spať... zajtra ideme plávať 🙂

dani - ani ja nemám ešte manžela doma, tak preto v pohodičke surfujem 🙂 naša malá je však zvyknutá, že je väčšinu času so mnou, našťastie s tým problém nemá... tatinko totiž niekedy nestihne prísť skôr z roboty... tak ju ani nevidí, len ráno, ked nás náš pokladík budí 🙂 🙂 🙂

katinka0000
10. mar 2009

krupicu som mu robila akurat dneska na veceru. na desiatu mal kasicku s bananom. to mu hrozne chuti. no a na obed mal zeleninku s vajecnym zltkom. ale dala som mu len polovicu. druha polovica mu zostala na zajtra.

katinka0000
10. mar 2009

tessie: a to ake chleby? biele? to asi nie, ked 4.

tessie
10. mar 2009

katinka - dík 🙂 pôjdem asi zajtra na záťah na Nutrilon 🙂

katinka0000
10. mar 2009

tessie: nie je zac. ved uvidis, co bude sophinke chutit. ale ja mam takuto skusenost. 😉

tessie
10. mar 2009

manžel mi kupuje chlieb v pekárni pod jeho robotou. Je to tmavý chlieb 🙂 taký fajnový, že sa toho neviem dojesť. Mne cez deň vôbec nechutí jesť, ale večer to je pohroma 🙂 To je akože môj relax 🙂 Kamoška mi nadávala rovno dnes, že ako hrozne už vyzerám a ked som jej povedala, že čo všetko večer zjem, tak mi neverila... si myslela asi, že držím dietu 😉

katinka0000
10. mar 2009

a este davam nicovi papat tie kukuricne chrumky. kupila som aj ryzove, ale tie sme este nenacali. tie kukuricne mu hrooozne chutia. si ich da do pusinky a papka. no a potom papa este tie keksiky od nestle.
tak skus nieco zajtra pozriet.

ja idem hodit sprchu a dojit. 😀
dobru noc!

danulik
10. mar 2009

kati - za chvilu budes nicovi vyprazat rezne 😀

tess - lili je zvyknuta, ze pri kupkani je aj ocko, kupeme okolo osmej - pol deviatej a to je vacsinou doma, tak preto sa jej to nepacilo.. chudatko moje male..
fiiha, 4 chleby?? hned som vyhladla 😀

tessie
10. mar 2009

dani - 4 šunkové a za tým 4 džemové 😀 😀 😀 = 8 kusov 😀 😀 😀 to asi preto, že sa blíži spln

danulik
10. mar 2009

inac, ja tiez vyzieram hlavne vecer, cez den nestiham, tak potom si to musim vynahradit 🙂 ale vaha je nastastie ok, uz mam iba kilo navyse 🙂 drzi sa mi na bruchu, treba zacat cvicit 😖

kati - ze dojit 😀 😀 😀 dobru noc ti prajem 😉

katinka0000
10. mar 2009

dani: 😀 ved ked zacne behat, tak on to vybeha. ja som bola tiez riadne tucnucka, ked som bola babatko. som rada, ze mu tak chuti. niektore deti musis nahanat s lyzickou, aby nieco do seba dali.

tessie: super take spalovanie. ale aj ja si idem teraz nieco dat. si mi narobila chute.
ani ja si teraz nedavam pozor, ked odsavam. tie kila sa zatial nelepia. ale bojim sa, ked uz nebudem, aby sa to nespustilo.

danulik
10. mar 2009

tess - a to krajce ci polovicky?? 😀

katinka0000
10. mar 2009

ale uz fakt dobru noc. ja vzdy este raz prekliknem, ci tu niekto nieco nenapisal.

kuratenko11
10. mar 2009

ahojte
anape drzkajte sa,vazne si nemas co vycitat,urobila si co sa dalo,drzim palce aby bola dobra noc
tessie my papame kasu na veceru 😉 tiez spaval zle,tak som nasadila 🙂 spi po nej 3 hodky a potom zase pyta kazdu hodku 😝 vydrzime,takze ja davam od nutrilonu,najskor som davala cez flasu,mal vacsiu dierku,ale aj tak ho bolelo brusko ☹ tak sme presli na lyzicku a v pohode,zhltne 140ml.Dneska som mu zmenila,kupila som Nestle a tiez pohoda,chutila.S kasami problem nemame,skor zeleninka,najskor sme sa rozbehli paradne a teraz sa nejako zabrzil a nechce nic ☹ ale pripisujem to aj tomu,ze sme boli ockovany-mal teploty a teraz ma zase sopliky ☹ dufam,ze to coskoro prejde.Mne uz to preslo,ale dnes to chytil chudatko maly ☹ ☹ ☹

danulik
10. mar 2009

kati - lili je v tej druhej skupine - treba ju nahanat s lyzickou 🙂 ale ked je nieco fajne, tak papa 😉

tessie
10. mar 2009

danulik - cele krajce, nie polovičné... ale ten chlieb nie je taký veľký ako normálny, je taký užší, tak z riadneho normálneho chleba je to asi 3/4

kuratenko - dík, no my kojíme v noci každé 2-3 hodiny (ale až od 23:00 - dovtedy vydrží), tak to ešte nie je také vážne? Ked ty píšeš, že každú hodinku 😕

kuratenko11
10. mar 2009

tessie tak to mas este v pohode,my sme sa kojili kazdu hodinu od 19hod.do rana do 7 ☹ teraz vydrzi do polnoci s dvomi papaniami a potom to uz neratam 😉 😉 😉

tessie
10. mar 2009

uff, tak to som ešte v pohode...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre