Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

lalunna
13. mar 2009

hviezdi, mala kedze je uz vacsia nemusi prijat byt takto nosena, radsej vyskusaj a az potom investuj - tot moj skromny nazor 😕 😨

danulik
13. mar 2009

u nas kuzelny hrncek nemal uspech, ale mozno sa jej este zapaci 🙂
do lili dostanem z flasky akurat tak feniklovy cajik od hipp, nic ine.. teraz som kupila aj cucoriedkovy, tak som zvedava, co nan povie..

do DM-ka by sa aj mne zislo ist, dosli nam alany..

lalunna
13. mar 2009

danu, ze cucoriedkovy, bude mat zrak ja jastrab 😀

ja uz idem spat, dobruuuuuu

lalunna
13. mar 2009

hu huuuuuuuuuuuuuuuuu
😀

mhviezdicka
13. mar 2009

lalu,
uz mame odskusane a veeelmi sa nam pacilo 😉 skusali sme ergo.
vydrzala v nom ako pena 2 hodiny s nami nakupovat, aj si pospala a je mozne ze by vydrzala aj dlhsie keby sme uz nesli domov 🙂
v kociku az taka pokojna nebyva...

mhviezdicka
13. mar 2009

hu huuuu 😀

danulik
13. mar 2009

lalu - ten sa mi zapacil, tak uvidime 😀
cucoriedky su zdrave 🙂 ja som pred chvilou spapala celu krabicku - ale cerstvych, nie caju 😀

hviezdi - aj ja si myslim, ze radsej vyskusaj, lebo nie vsetky deticky v tomto veku sa chcu nosit, hlavne ked nie su zvyknute..

katinka0000
13. mar 2009

ahojte!
nasho nicolaska este stale prehana. trochu ma z toho vyparenu aj ritku, tak natierame o stosest. je z toho uz poriadne nervozny. tie zubky su o nervy, chudatko moje.

tak harmancekovy caj pomaha? to by malo pomoct pri hnacke?
skusim a podam spravu, ci pomohlo.
dobru noc!

danulik
13. mar 2009

hviezdi - tak potom som nic nepovedala (ci nenapisala) 🤐 😉

kati - pri hnacke - ako pisala mima (aj nam to robila mama) - rozvarit mrkvicku alebo ryzu, pripadne aj dokopy 😉

ada11
13. mar 2009

mhviezdicka, ja mám manducu a som s ňou spokojná 😉

lalunna, skúsim pozrieť teda aj od Fisher Price alebo ešte pozriem aj ten z DM ako píše mhviezdicka 😉

katinka, Anet je už vidieť tesne pod ďasienkami dve biele čiarky a ešte stále nič... 😉 už ičakám, že každú chvíľu sa prerežú 😉

ada11
13. mar 2009

ospalým prajem dobrú noc 😔 a oddýchnutým príjemnú nočnú službu na MK 😀 ...

danulik
13. mar 2009

podobne 🙂 😉 dobruuuuuuu 😔

anula
13. mar 2009

No ahojte,
ja ozaj nic nestiham.
Katinka, harmancekovy caj je dobry pri zapekani. Davam ho lyzickou alebo nim riedim zeleninku. Ked sme zacali so zeleninou, 3 dni mala nekakala. Toho cajiku staci len trochu, lebo vam nebudu plienky stacit.
Hviezdicka, my sme mali Manducu na skusku a a ni za svet v nej nechcela byt. Tak sme ju vratili. Ale nechcela byt ani v nicom inom.

Klara sa ma dobre, ma jeden zub a je s nim strasne smiesna. Mame za sebou aj prvy neprijemny pad na tvaricku, potvorka vyuzila chvilku, ked bol manzel na WC, chcela sa postavit a pristala na nose.
Kojime rano a vecer, na desiatu ovocie, na obed zeleninku a na olovrant odsate mlieko. Ale musi jest sama, ked ju krmime, ani pusu neotvori. Musime jej dat plnu lyzicku do rucky, vtedy spapa a zase vrati prazdnu lyzicku.

Idem uz aj ja, takze dobruuu.

jancia
13. mar 2009

bry vecer...
no my mame hrncek priesvitny z mothercare a naustok na to lovi, pasuje,Tomi ho uz stihol aj pekne dohryzt 😀 a suhlas s lalu - jemu sa tiez strasne paci ked vidi ako tam zblnkoce vodicka 😉

Moni ja by som brala asi manducu, da sa vyuzit aj pre mensie dieta, no neviem, ja mam odskusanu len ju ale zda sa mi taka prepracovanejsia ako ergo... 😅

oki idem uz spat, rano nas caka plavanie, sa tesim, tak papa a pekny vikend vsetkym 😵

jancia
13. mar 2009

P.S: dufam ze piatok 13teho ste vsetci prezili bez ujmy 😉

jancia
13. mar 2009

anula ahoooj konecne si sa ozvala 😉

tessie
13. mar 2009

ahojte nočné sovy 🙂

lalu - skončili sme v DM v OD Saratov v Dúbravke 🙂 asi tam pôjdeme znova, keďže k nám boli takí milí 🙂 Preventívne som tam kúpila aj slivkovú šťavu od Hipp, keďže malá nekaká každý deň, no neviem, ako často by mala, aby to bolo o.k. Teraz kaká tak každé 2-3 dni. Stačí to, alebo jej mám dať ten slivkový "džúsik"?

my máme tiež pohárik od Aventu, fľašu na pitie nepoužívame. Doteraz sme pili len prevarenú vodu, odkedy sme kúpili ružovo-ružovú Lucku, tak už ani nepreváram. Pohárik je super, ale musela som z neho vybrať tú poistku,lebo malá nevedela z neho piť, tak som sa rozhodla, že jej to vyberiem, aby vedela, že z toho pohárika ide voda a potom jej tam znova dám tú poistku. Pohárik skôr ako na pitie používa ako hryzátko 😀 A má takú silu, že jej ho vôbec neviem vybrať z úst 🙂 Inak ten náustok už máme špinavý, lebo som jej u svokrovcov dala prvýkrát kúpený príkm mrkva-zemiak a to neviem, čo má v sebe za farbivo, ale náustok bol kompletne oranžový... to sa mi po domácej mrkve nestalo...

dobrú nôcku... pa pa

anula - no konečne, sme radi, že ste o.k. 🙂

jankamanikova
13. mar 2009

Dobre rano, nocne sovy! Ja som sa teraz zobudila, vsetko okolo mna spi. Tak som sa najedla, napila a spat sa mi nechce.

Hviezdicka - ja rozmyslam kupit Ergo (uz dlhsie mam o nosicoch nieco nastudovane a Ergo nosic alebo Patapum su u mna naj). A plati, cim vacsie dieta, tym viac chce byt na rukach. A ked planujete aj turistiku, vylety, tak sa to zijde. Ja vyuzivam stale babyvak, ale kedze uz je maly tazsi a nechce byt v kociari, tak kupime asi Ergo (alebo Patapum). Skus pozicovnu na www.nosime.sk. Oni aj poziciavaju nosice, zavolaj tam a oni Ti ze nejaky poplatok poslu na tyzden alebo viac. Vyskusas a uvidis ...; a ta pani aj poradi po telefone a tusim ma v Blave aj poradkynu na nosenie deti v nosicoch.

stankaji
13. mar 2009

Ahojte nočné sovy, tak vidím, že ste sa niektoré ku mne pridali, že??? 😅

Martinku zapeká po banáne, včera som jej ho dala a dnes to z nej liezlo jak z chlpatej deky, ale nakoniec predsa len večer pred kúpaním vytlačila krásny šúľok...mám také tušenie,m že ju bude zapakať asi aj z mäska, lebo včera mala po dlhšom čase kuracie mäsko a dnes nejak už jej nešmakovalo, asi cítila, že jej nespraví dobre... 😖 a ona aj ten banánik bohvieako nemá rada,,,,najradšej má čisté zeleninkové pyré (mrkva, zemiak, petržlen, kaleráb), mňammm 😝 😝 😝

stankaji
13. mar 2009

katuska - ak môžem poradiť, tak skús na tie hnačky (aj keď sú práve zo zúbkov) dávať viac mrkvovo - ryžové kašičky, ,,,nemáš tú od Nestlé??? ta výborne upravuje stolicu, aj Martinke, keď mala zo zúbkov nábeh na hnačku, tak zabrala, alebo kúsoček banániku

bammbi - ináč ti vôbec nezávidím tie zápchy, ja som sa tak trápila, keď bol syn malý, som bola z toho nešťastná, potom sme vymysleli (asi nám doktorka poradila) dávali sme mu pomleté povarené ovsené vločky do umelého mliečka (jeho som dlho nekojila) a tak mal ako tak pravidelnú stolicu a veľa pil čajík...

...a s tými zvratkami nie je sranda, ja mám traumu zas z toho, ako u našich, keď som bola dievča, susede zomrelo 8-mesačné dievčatko na to, že sa zadusilo zvratkami v noci, keď spali... 😢 😢 😢 tak aj pri synovi som sa budila každú chvíľu a ho kontrolovala...teraz mám pri Martinke stále v noci zapnutý ten monitor a tak môžme "kľudnejšie" spať

jankamanikova
13. mar 2009

Stanka - a Ty co nespis?????? U nas je ticho, co si vychutnavam, lebo cely den je u nas rusno 😉 .

stankaji
13. mar 2009

Aj ja mám veľmi rada tento čas, lebo nikto nič po mne nexce, ale teraz už len čakám, či sa Martinka nezobudí na papkanie, tak by sa mi neoplatilo na 15 minút si ľahnúť, a aj tak som si pospala pri filme, lebo počas reklám vždy zaspím (hlavne keď som uťahaná a film za veľa nestojí) 😀

bammbi
14. mar 2009

Ahojte 🙂 tak ja tu zas strasim po pol nociS ta 😎
Stanka, ani ty nemozes spat? 😉 aj my mame monitor nonstop zapnuty + mala spinka v postielke hned vedla mna. To je dost zle, ze 8 mesacne dieta este nedokaze zvladnut dychanie pri povrackani..
☹ ☹ no, moc si ma nepotesila....

Janka, takze dnes sme iba kojili, castejsie ako normalne, lebo bola hladnejsia, tak uvidime. Zatial este netlacila.... Tie probiotika som v nasej lekarni nenasla, musim sa poobzerat niekde ine...
Ozaj, nemas nahodou fotku toho vasho speci koberca? by ma zaujimalo, ako vyzera (prip. hod link na web)

Anula, no vitaj spat! a vdaka za typ na cajik. Ta tvoja herecka je vynimocna od malicka... 😉

bammbi
14. mar 2009

Mima,
dakujem za radu. Vobec ma nenapadlo, ze z mrkvy moze zapekat, ja blba som jej ju predtym parkrat dala aj s ryzou.. ☹ vylucila som jej z jedalnicka zemiak, ale mrkvu som ponechala... 😒 nevadi, teraz potiahneme par dni bez prikrmov a uvidime, ci sa to upravi.
Jablckova stava je dobry napad. + slivkova kasa a harmancek k tomu... = uz vidim, ako sa zas budeme uchadzat o titul najvacsieho sracika v augustovkach 😀 😀

bammbi
14. mar 2009

aj my mame zajtra plavanie, do bazena pojde s malou na striedacku tatinko
opustam vas, citim sa tu osamelo 😀 🤐

jankamanikova
14. mar 2009

Ahojte!
Bammbi - ten koberec je rucne tkany, na Slovensku. Rucna vyroba a maju ho viacero druhov. My inac vsetci doma chodime na boso, tak sme museli nejak poriesit koberce, aby sa nechodilo po parketach a hladkych povrchoch. Mame take zatial len dva, v dvoch izbach, lebo su dost drahe, takze musime to rozlozit. Nas Janik a Matusko nemaju radi papuce a vobec topanky (co maju po mne), tak sa uz tesia na leto. Uz vidim, ako chodia bosi po parku a vsetci budu len cumiet :o))))).

Chlapci idu von, mam volno. Mame popratane, navarene; takze volnyyyy den. Tesim, tesim. Vonku je nadherne, slnieckovo; tak hybaj von nejaky ten Vitamin D pochytat 😀 😀 😀 😀 😀 .

aktak
autor
14. mar 2009

Adelka ma soplik, ale taky husty ze vnoci nesiel ani vysat, kvapky nepomahaju, aj Libenar som jej dala ale nic moc, teraz rano sa jej to trosku pustilo 😖 moze to byt z hornych zubkov? zda sa mi ze jej idu a aj si tam chodi jazykom, lebo teplotu nema ani kasel takze chora asi neni 😕

aktak
autor
14. mar 2009

som si bola rano zacvicit, teraz chlapi isli do bazena a my s Adelkou prave varime obed 😀 teda ja len pomaham 😵
pekny den vsetkym 😉

slaviq81
14. mar 2009

Pisem ako diva a nakoniec ma to vyhodi 😠 😠 Tak len strucne.
Jankaman, tak ja som uplne opacny pripad. Este ako decko som v lete na kupalisku stupila v trave na osu a odvtedy na boso nechodim.
Lara sa dnes skoro sama posadila. V polohe na brusku sa vydvihla na spicky, vyvalilo ju na bok. Ostala sediet na pol riti, ruky este daleko. Nevedela sa dalej pohnut, takze uz len prist na sposob ako pritiahnut rucky k telu a hotovo 🙂
Aj ja chcem ist plavat 😔

jankamanikova
14. mar 2009

Aktak - ze zacvicit? Ja Ti taaaak zavidim (ale v dobrom). Ja sa uz tesim, ak nebudem tak casto kojit, ze pojdem na masaze a bazen. Snad sa to podari. Inac aj my s Jakubkom sme varili obed :o)))). Teraz vsetci spia a ja mam aspon chvilku cas pre seba.

Slaviq - aj nas Jakubko si tak sadne, je to velmi zlate a sikovne. My s detmi len s uzasom pozorujeme, co ten maly dokaze. Deti su z neho nadsene.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre