Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

adrina
16. sep 2008

bibi...damián papa Bebu....
mimochodm dobré ránko..u nás opäť upršané a studené...len 6stupňov... 😝 😝 😝
moji veľkí chlapi sa už rozprchli, školka, škola a práca.... 😵 😵 😵
Damčo po raňajkách zaspinkal. mám chvílku pre seba, lebo večer som si navarila na dnes... 😉 😉 😉

kikinela
16. sep 2008

Dobre ranko prajem my sme spali nadherne od 19:30 do 1:00 a ppotom do 5:30 tak sa vytešujem už od 4:00 som sa budila či je všetko o.k 😅 😀 ale malinky krasne spinkal no a od rana tu leži pri mne na gauči v obyvaku lebo nikde inde nechc cez den byt expert mali 😠 😀
janka tak to je super že to dopadlo dobre my sa tiež rozhodujeme či pojdeme na vychod na krstiny alebo ostaneme tu ,ale kedže ja som gekokatolička a tu naokoli taki kostol nieje tak neviem 😉 tu je tiež obrovska kosa momentalne neprši ale do kedy to neviem...... 😕
my ideme do poradne zajtra tak som zvedava a hlavne na vahu ale aj dlžku lebo asi pred 3 dnami som ho merala normalnym metrom 😅 (nie krajčirskym) tak mal 58 a to bol prikrčeny tak neviem či ja som zle merala a lebo v nemocke zle meralil ale môže tolko vyrast za 3 tyždne 7 cm??? 😕

hankahc
16. sep 2008

ahojte zienky

bibiana ty davas malemu iba nutrilon alebo ho aj este kojins?
ja sa snazim kojint, ale mne sa vobec nechce tvorit mlieko od sameho zaciatku, lebo maly je velky nestacilo mu tak potom 3 dni hladoval, tak odvtedy ho prikrumujem aj ja nutrinolom. radsej nutrilon ako kedby sa to hladne plakanie malo zopakovat. lenze teraz posledne 3 dni badam ze zacal odmietat prsnik, troska pocucka a potom pusti, alebo tuho zaspi.neviem ako ho mam donutit aby cuckal aj to malo co tam mam. lebo ked si to odsavam tak ledva tam mam 20ml ☹ ☹ je to velky boj

katuska.
16. sep 2008

dobre ranko! este som v pyzame.. doteraz marek plakal.. bolelo ho brusko asi od 7.00h.. skusala som vsetko za radom a nakoniec som mu dala feniklovy cajik.. nechcela som davat caj, no uz som fakt nevedela ako mu pomoct.. nosila som ho na rukach a spievala a o par minut zaspal... teraz neviem, co z toho vsetkeho zabralo 😅 a rano som mu dala kvapky po papani a mam taky pocit, ze vzdy po nnich je to este horsie? neviem, ci sa mi to len zda alebo mu nesedia.. davam mu sab simplex

inak sa mame fajn.. poctivo vas citam, ale nestiham pisat. s mliekom sme na tom o trochu lepsie.. cez vikend sme boli v ziline, mali sme tam krst a zdalo sa mi, ze som tam mala raz tolko mlieka a to som tam vobec neodsavala a kojila az kazde 3-5hod, co doma kazdu chvilku... a marek sa mi tam zdal pokojnejsi ovela.. asi mu vyhovuje kopec ludi okolo.. bude po mne 😉

krst dopadol dobre.. normalne sa pred krstenim prebral.. zlakla som sa co sa bude diat a trochu trpla, ci nezacne plakat, ale on sa usmial a tvaril sa spokojne ako pri kupkani.. ma rad vodicku 🙂

uz ani neviem na co som chcela reagovat.. inak lalu, vy riadne priberate.. sak nas marek mal pred tyzdnom len 3680g, zato do dlzky sa natiahol o vyse 5cm.. aj vam tak rastu do dlzky? a ozaj, pediatricka nas poslala do gastroporadne, lebo maly sa jej zda chudy.. pribera za tyzden uz vyse 150g, ale aj tak nas tam poslala... ze je chudy.. tak bodaj by nie, ked sa len do dlzky furt natahuje 😕

lalu a mas pravdu, ze ked uz je doma UM, tak je to o inom a aj mozog si povie: sak ked nebude MM v skrinke je UM... strasne to vplyva na psychiku.. asi ho odnesiem niekam.. 😀

jancia
16. sep 2008

Ahojte babeny no tak mne pekne v nedelu vyskocila teplota na 39,4 😖 myslela som si ze tiez zapal prsnika ale nic ma nebolelo, maly pekne papkal no tak som volala s kamoskou doktorkou, ta sa ma vypytovala ci mi je toto, toto ale ja nic okrem tej teploty, potom sme sli predsa len na pohotovost kde ma kuk ale tiez nic nezistili, medzitym som mala paralen, teplota klesla, v nemocke mi namerali uz len 37,8, nastastie potom uz nevystupila, no a vcera a v noci uz bola pod 37 takze fajn... neviem ci to len daka viroza bola ci co, alebo z tych vykyvov pocasia... hmmm...snad sa to uz nevrati.

Inak mi vraveli v nemocke ze ked mam tepl. nad 38,5 nesmiem kojit, ja som nevedela a aj tak kojila parkrat, no nastastie som nemusela siahnut po umelej vyzive, som sa normalne vystrasila ze budeme musiet ist kupovat dake susene mliecko ☹

A zda sa mi ze mam dako menej naliate prsia, predtym boli od kojenia ku kojeniu take riadne a aj tvrde a teraz ee ale mliecko tecie tak asi to tak ma byt... ? 😕

Babule no uvidim ako budem na tom vo stvrtok ci budem moct ist von, zalezi aj na pocku, o momentalne maleho kocikuje starky, som ho naobliekala, zababusila a dedko s dazdnikom beha po vonku 😝 a vcera bol aspon na balkone na vzduchu...

oraia
16. sep 2008

ahojte baby....ako obliekate deticky na noc v tej kose???? Ja mam z toho mindrak lebo aj ked nasu slecnu dobre obleciem prikrijem rucky ma von hore dvihnute no a jasne ze ich ich ma potom v noci studene ako lad...
sa bojim aby neprechladla.... ☹

inak je vsetko v pohode, materstvo si uzivam islecna je hrozne zlata, ba ma mrzi ze nemame mliecko ani po vsetkych vsemoznych snahach aj po porade s lekarkou a ani som nemala ziadne psych. vykyvy.

vyskusali sme cajik od hami a kupodivu jej chuti (doteraz vsetky odmietala 🙂

katuska.
16. sep 2008

janci - a nemas popraskane bradavky? mne tiez tak vyskocila teplota a nic ma nebolelo.. a vraj to bola nejaka infekcia, co som dostala cez tie prasklinky.. dali mi atb, teplotu som zrazila paralenom a kojila som cely cas...

lalunna
16. sep 2008

hviezdi, keby si sa pridala to by bolo fasa, pojdeme asi okolo drazdiaka predpokladam...

ely, maly je uzasny, ta pusina a ten pokojny vyraz nadovsetko, vydaril sa vam 🙂 to je jasne
mne sa aj tak najviac lubi, ze nasi dvaja mali uplne rovnake kg aj cm, sranda, ktovie ako sa budete dalej vyvyjat, nuz my mame teraz ako som pisala 5t+3dni a cca 5,8kg 😀 😔 😕

patrik sa od rana smeje, je to uzasne, ako som ho prebalila a umyla a nakojila ma uzasnu naladu, teraz si dal poobedneho slofika a poobede ideme von, keby ste ho videli ako vyzera zababuseny v kombineze, len hlava mu trci 😀 a vcera sme vyskusali aj igelitovu plastenku na kocik... a boli sme v lesiku, uzasna vona jesene tam uz vladne

katuska.
16. sep 2008

adi, ja davam maleho do perinky, ale nezatahujem.. len tak jemne, potom na to hackovanu decku a este jednu decku ked je chladnejsie..

lalunna
16. sep 2008

katus ja ani neviem ako je to vobec mozne a pritom sa mi fakt nezda tucny, asi ma tazke kosti 😀 🙄
drzim vam palce na gastroporadni, ale vy zvladnete vsetko 😉

jani, drzim palec, nech je vsetko ok, UM nekupuj, ked ho budes mat v zalohe, si jednou nohou tam kde si byt nechcela, je to overene, ty predsa mliecko mas! 😉

oraia, patrik spi v overale bavlnenom a zakryty je nasim paplonom 😉
studene rucky mozu byt, nemal by byt ale nosik a krcik, my ked sme boli v nedelu vonku maly mal take zamrznute ruky ze az, furt ich vystrkoval, ale ostatok mal v teplucku a dnes je utorok a neni mu nic, tiez som sa trosku bala ci neprechladol

lalunna
16. sep 2008

bibi, matej je nadherny 🙂
mna fascinuje ako si vie uz taky malilinky udrzat cumel, nas to absolutne nedokaze, musim mu ho drzat a vzdy ma trpezlivost prejde... on asi nebude dudlovy, na jednej strane dobre, na druhej ked ho chcem ukludnit musim si rozopnut podprsenku 😅 😕 a teraz v takejto zime to bude asi trosku narocnejsie hlavne teda myslim vonku 😀

idem si dat teply kupel 😵

aktak
autor
16. sep 2008

ahojte, nejak vas nestiham citat 😕 sa vam chcem "pochvalit" ze uz som dostala MS, urcite som prva 😠 ale co narobim 🙄 😀

oraia
16. sep 2008

aktak....mna pobolieva uz vyse tyzdna brucho ako pred MS ale stale nic, kolko si uz po porode? ja vyse 6t

oraia
16. sep 2008

!!!! NOVE FOTO V ALBUME !!! ....celkom srandovne 😎

kape
16. sep 2008

Ahojte.
Lalu a Hviezdicka, dufam, ze vo stvrtok bude lepsie pocasie. My sme sa vratili prave od lekariek. Boli sme u obvodnej lebo sa mi zdalo, ze maly nejako chripi a mal hnisave ocka a potom nas poslala k ocnej. Tak dufam, ze nebude tak otrasne ako dnes vo stvrtok. Ked Janka by vo stvrtok nesla, ja pridem aj blizsie k vam moze byt aj sad Janka Krala, k auparku by sme dosli autom alebo tiez sa mozme prejst popri ramene. Skuste napisat kde by to vyhohovovalo Vam, my uz mame drazdiak schodeny az az.

Inac sme sa zacali trapit pri papani, maly po chvilke na prsniku ide do revu, musime si odgrgnut pripadne sa prebalit, lebo sa stihne pokakat, pripadne len placeme a lekar

kape
16. sep 2008

a lekarka nam povedala, ze v litri vody mam uvarit lyzicu ryze, potom to rozmixovat a precedene davat po lyzicke malemu do mliecka, ze to trosku zmierni to kysle prostredie v brusku a zahusti stolicu. Tak uvidime.

aktak
autor
16. sep 2008

oraia kuk v pase mam kolko ma mala 😀 5 tyzdnov 😉

basky
16. sep 2008

Ahojte,
Bibiana, aj my davame Nutrilon. Skusili sme aj Bebu, lebo je hustejsia a trosku grckal, ale strasne nas zapekala, kakal cely tyzden len pomocou rurky. Nedalo sa takto existovat, tak sme sa vratili k Nutrilonu.

Kape, ak ma kysle prostredie v brusku, tak mu skus dat do mliecka kasu Nutriton, je to na zahustenie, je na recept aj samostatne sa da kupit. My sme tiez asi treti tyzden mali krce v brusku, zvijal sa pocas papania, kyselina. Zahustenie nam pomohlo. Po tyyzdni sme skusili bez kase a bolo uz dobre. Obdobie kyseliny preslo.

Hanka, nebojujes veru sama, je nas viac. Aj ja sa este mordujem s odsavackou, vytiahnem 50 - 70ml, ale co uz. Simi spapka 160 ml 6x denne. Tolko mliecka nemam a ani mi nepribuda. Nemame nastastie problem s prisatim, je mu jedno ci psrko, flasa, lyzica, hlavne ze ma co jest 🙂 Je to velmi narocne na cas, ale som vdacna aj za tu trosku. Zajtra mame 2 mesiace, tak som rada, ze sme vydrzali doteraz s mojim mlieckom.

mhviezdicka
16. sep 2008

ahojte 🙂

kape, jancia, lalu
rada sa pridam, nas privezie asi tatino autom, lebo busom sa mi teda nebude chciet ... a tiez to bude zavisiet od pocasia, lebo my sme s drahym zistili, ze pre nasu babulku nemame skoro ziadne teple oblecko v jej terajsej velkosti, to co mame je vsetko velke, asi by sme mali zajst na nakup - chcelo by to teply overalik v jej terajsej velkosti ...

lalu,
s tym kojenim vonku v takomto pocasi, to asi nie je dobry napad ... radsej niekde v teple, kde nemoze ofuknut vietor. skoda, ze sa to pocasie takto zopsulo 😖 najhorsie je, ze oteplenie hlasia az na koniec septembra.
to je ako naschval - konecne sa citim dobre, uz aj sedim ako clovek a ono sa pokazi pocasie 🙄

dame si asi este vediet v priebehu stvrtka, ze co a ako - co vy na to? lebo ak ma byt take pocasie ako dnes, tak my by sme zostali radsej doma.

mhviezdicka
16. sep 2008

a aktualizovala som trosku album 😉

aktak
autor
16. sep 2008

basky nechces skusit malu prikladat kazdu hodinu alebo menej a nedat jej flasu? ked bude tahat a cuckat pradavku tak casto tak by aj prsia mali zacat robit viac mliecka, a ak aj bude hladna tak jej daj umele (ak to nevydrzis co chapem) ale priloz si ju onedlho zas, verim ze budes mat viac mliecka za nekolko hodin/dni 😉

neviem co bude s nasimi prechadzkami, lebo s oboma v takomto pocasi - to radsej pojdem kopat kanale 😀

basky
16. sep 2008

Aktak, skusala som to mesiac kazdu hodinu a pol, ked bol manzel doma, aj ked mam trosku viac ako na zaciatku, drobcovi to nestaci. A dlhsie som to tahat nevladala, musim byt predsa oddychnuta aspon trosku, aby som sa mu vladala venovat, stihla papat, riesit koliky ... uz aj po mesiaci som sa citila strasne, bala som sa, aby som taka vycerpana nechytila nejaku virozu. To by ma asi porazilo, keby som z vycerpanosti ochorela a nakazila este Simonka.

Mhviezdicka, mala je krasna, ako obrazok 😉 Nechapem, kde sa ti zmestila v takom malom brusku. Ja som mala o dost vacsie a to mal Simi o kilo menej.

aktak
autor
16. sep 2008

basky som nevedela ze si to uz skusala, nestiham velmi citat, ale nevadi, aj tak super ze aspon trosku ma tvojho mliecka, drzim palce 😉

basky
16. sep 2008

Aktak, boli ste dnes vonku? My sme to riesili dnes balkomon, mame presklenny, tak som otvorila 2 okna a Simi spinkal 2 hodinky ako zarezany.

aktak
autor
16. sep 2008

dnes sme este nestihlui, boli sme u ocnej kvoli tomu slzeniu, teraz isiel maly k nasim tak sa asi nachvilu pojdeme prevetrat

glia
16. sep 2008

ahojte kocky...na mna uz zase nieco lezie, to bude z tej zimy asi...brrr, doma uz mame zapnuty kotol, lebo je riadna kosa...
pridala som nejake fotocky matka, ale teda LALU, na vasho malinkeho nemame...ten riadne pribera...my mame 5580g a to sme sa narodili s 5150g...no domov sme isli z porodky s 4700g, tak predsa len nieco priberame...som zvedava na stvrtok, ideme na poradnu, aj na klbiky, aj ja k svojmu gynekologovi, chcela by som skocit aj ku kadernicke...som zvedava, ako zvladneme taky narocny den...inac, moja jazva este stale nie je celkom zrastena, otvaraju sa mi stale nove dierky...uz som z toho zufala...kazdy vecer placem pri vyplachovani, lebo bolest je to teda riadna... 😔

som rada, ze ako citam, vsetkym sa dobre dari...uz to tu pisali viacere, augustove babatka sa nam ozaj vydarili...radost pozriet akykolvek albumcek... 😉

stankaji
16. sep 2008

Ahoooojteee mamulky!!!!!!

tak sa konecne spamatavam 😝 , dost skoro, ze, ja som v jednom kolotoci, nestiham si ani /s prepacenim/ prdnut.

po tyzdni co sme prisli s Martinkou /7.8/ som mala ten zapal prsnika a horucky 39 atd. o dalsi tyzden syn prisiel od mora a dovliekol crevnu virozu, tak okolo neho som skakala, lebo mal tiez tri dni horucku a zvracal, hnackoval atd. 😝 😝 😝 a na to som ja dostala to iste, ja som nastastie mala len dva dni horucku 38 a hnackovala som... popri tom vsetkom som poctivo kojila a STALE KOJIIIIM!!! 🙂 🙂 🙂

Ale mame niektore dni take, ze uz mam sto chuti prejst na UM /mam v skrinke BEBU/ ako strasiak ☹ stale len mrnci, nikam nemozem odist, stale je pricicnuta na cecku a fakt mam pocit, ze uz su ako dva vechtiky... 😀 a potom to pride...fajne sa vykaka a vyprdi, vygrcka a zaspi do polnoci, hlavne ked je to vecer.
Inac kojim aj v noci 2 az 3-krat.

Ked som si zacala namyslat, ze mam slabe mliecko, hned ma jej vaha presvedcila o opaku. Od kedy sme doma pribrala 1,4 kg. 😵 cize stvrt kila za tyzden

katinka0000
16. sep 2008

hankahc: tak si zacni odsavat, lebo sa ti mliecko uplne strati. ja malemu odsavam a davam mu papat len z flasky. nedojcim ho a krasne pribera a papka.

katinka0000
16. sep 2008

drobcek akurat haja s ocinkom. su hrozne zlati!!!

katinka0000
16. sep 2008

idem rychlo nieco porobit, kym je drobcek ticho. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre