Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jamaica77
5. aug 2009

ahojte. NO ja este vzdy upratujem po sobotnajsej party,u navena som poriadne. Dnes som mala odist na plaz na 2 dni s malou ale nevladzem, unavena som a to slnko by ma este viac vycerpalo keby som cely den po plazi behala za Alexou,t aks me ostali doma...ved tu mame plno vodnych atrakcii treaz na zahrade....tak sa ma kde vysalit. 😉 Dakujeme za pochvali fotiek.
Ja som tiez nakukla na Tessie fotoalbum, krasne fotecky nadherny zapad slnka sa ti podarilo odofit, mala herecka je krasny usmievavy anjelik. Vidim ze je vodnik ako Alexa,ta by vzdy len vo vode chcela byt.
Ked je po dazdy, vzdy ideme vonku chodit po mlakach 😀 strasne sa jej to paci.
NO a ku jedeniu mne sa zda ze Alexa papa od rana do vecera, ale najviac jej chutia chrumkoviny pchat do seba cely den.
RAno ked vstane ju nakojim, potom jej dam do poharika z ktoreho sa neda nic vysypat, ale ona rucickami si odtial dokaze vybrat hocico, tak dostane cheerios (tu je link na poharik)
http://www.leapsandbounds.com/catalog/product.j... potom kym ide o kolo 9 rano spinkat tak este si vypyta waflu, tak este toto spapinka (niekedy len polku, niekdy celu)striedam to, jeden den wafle druhy den kasa s ovocim, potom ide spat, ked sa zobudi vecsinou po hodinke a pol, tak dostane jogurt, potom dostane hodinu na to asi obed - vzdy nejaku zeleninu s meskom, potom pride na rad poobednajsie kojenie....poobede dostane nejaku ovocnu vyzivu a vzdy pochrume nejake ryzove keksy, zeleninove keksy, chrumky syrove, zeleninove......(toto pcha do seba celyd en, lebo jej naplnim rano tie nevysypavajuce sa mysky a ona snimi tu pobehuje cely den....) a vecer dostane zase nieco zeleninove alebo ak odmietne tak dostane jogurt zase a kasu s ovocim. a potom pride vecerne kojenie a ide spat 😉

jamaica77
5. aug 2009

este som zabudla, ze poobede ide spinkat okolo 2.30h zase a spi hodinu a vecer chodi do postele o 7h a spi do rana do 6.30h 😉

hribikana
5. aug 2009

ahojte
baby ake natierky to robite vasim drobcom? dajte mi pls. nejaky receptik, ja mam pocit, ze vsetky natierky co poznam su pre nich este nevhodne, vdaka

jamaica - ten poharik je superovy a mala ti toho riadne popapka, takisto tami - ved ty na mliecku skrachujes, ked jej ho davas tolkokrat do dna 😉 zacinam sa citit ako macocha, ze ho malej davam iba vecer a v noci, dokopy 510ml + jogurt - ja som si myslela, ze to ma akurat mliecnych vyrobkov, asi daco pridam 🙂 sice minule mi zjedla 2 smotankove jogurty za sebou 🙂

danulik
5. aug 2009

vcera som skusila dat lili jogurt - biely smotanovy zvolensky, ale vedela som, ze jej nebude chutit, lebo moje dieta ma rovnake chute ako ja 🙂 🙂 🙂 zjedla 2 lyzicky a potom mi odstrkovala ruku 😀
davate detickam aj ovocne jogurty?

jamaica - alexa toho riadne vela spapa 🙂 ten poharik je super!!

hribik - ja si myslim, ze pol litra mliecka je dost 😉

danulik
5. aug 2009

hviezdi, katus - ahojte 😵

hviezdi - krasne fotos 😉

lalu - dakujem za info, si zlata.. presvedcila si ma, idem ho kupit 🙂 na prve narodky caka lili prva tura 🙂

katinka0000
5. aug 2009

danulik: ano, ja davam nicovi aj ovocne. biele mi nechcel a tieto mu chutia. dnes som mu skusila dat "jednotacik" (nieco podobne ako pribinacik). to ste mali vidiet. za sekundu bol spapany.

katinka0000
5. aug 2009

mhviezdicka: krasne fotky. isto bolo super. 😎 a zda sa mi, ze lucka je cela mamina. 🙂

slaviq81
5. aug 2009

Fíha, pozerám že niektoré deťúrence toho pojedia dosť. Mojej Lare chutí všetko, ale veľa toho nepoje. V tom sa podala na mňa, ja som bola tiež biedny jedák 😝 Do prvej triedy som šla 18 kilová 😀

kuratenko11
5. aug 2009

Ahojte maminy,uz sa vas ako tak docitala,boli sme na dovce v Chorvatsku,bolo paradne,uzivali sme si.Simcovi sa naramne vsetko pozdavalo,more bolo sice studene,ale zvykol si,len ked som ho ponorila moc mu slana voda nevonala 😉
Teraz sme momentalne chori,v nedelu dostal vysoke horucky,v pondelok sme boli u lekarky a ze angina ☹a este k tomu mu idu stolicky,takze sme na antibiotikach a som z toho smutna,ale co uz.
Baby viete my poradit,maly ma na zadocku take dva hnisave pupaciky,co to je,uz to tu niekto mal?Neni su to potnicky a kamoska ma naplasila ze su to molusky,ochorenie slabej imunity a ze sa to chyta v bazene.Jej mala to ma a nic pozytivne to nieje,ze jej to vyskrabovali a neviem co este ☹ zajtra idem k dr nech sa to to pozrie,dufam ze mi to nepotvrdi.
A inak dostala som skoro po roku menstruaciu a maly mi odmieta mlieko,moze to byt tym?Som z toho zufala,este ho nechcem odstavit,aj ked by to bola asi vhodna doba ☹

slaviq81
5. aug 2009

Kuratenko, je mi to ľúto s tou angínou, nech to Šimimu skoro prejde. Nejak som tomu neverila, žeby dieťatko mohlo odmietať mlieko počas MS, ale nejak postupom času som sa dopracovala k tomu, že by to aj mohlo platiť. Lara mlieko síce neodmieta, ale deň, dva pred tým ako dostanem MS je pri kojení nervózna, málo vypije a tým si aj častejšie pýta.

jamaica77
5. aug 2009

No alexa toho poje dost cez den (hlavne chrumiek vseliakych- ale som rada aj zato) lebo nie su zle....obsahuju dobre veci...bud syr ,kukuricu,alebo vseliaka zelenina jev tom (kapusta,brokolica,aine zelene listy...) vypije asi 2 pohariky vody za cely den ,dzusy jej nedavam.

Hribikana -aj ja si myslim ze pol litra mliecka je dost na den.....plus jogurt 🙂

Ja chcem prestat kojit pomalicky ale nemam potuchy ako ist na to,kedze Alexa nezobere do ust ani UM ani kravske, nocne kojenie uz nemame nastastie 😉 ,teraz sa pokusam poobednajjsie odstavit....zial nedari sa....taka nepokojna zacne byt a ufnukana,ze ju nakoniec nakojim a hned je dobre 😅 Hned je zlatucka a dobrucka -anjelik moj. Konecne zobrala do ust aj cestovinu (slovensku ryzu) 😉 velmi jej chutila 😵 jej strasne dlho trva(par dni) kym nieco ochutna....chleba este stale nedala do ust...uz 2 mesiace skusam a nic 😀

Danulik -ani ja nemam rada jogurty (nejem ich) a alexe ked som pryvrat dala tak tiez dve lyzicky a koniec...druhykrat to iste....a potom stale pomalicky viac a viac zjedla...traez zje aj dve naraz 😀 ja som zacala s bananovym jogurtom a nesmakoval vobec, potom som skusila cucoriedkovy a ten smakoval viac.....potom jablckovy a vanilkovy a uz to islo.....teraz uz davam aj malinovy a jahodovy od jedneho roka 🙂 tak len skusaj a skusaj....raz jej zachuti 😉

KUratenko - to bude tou menstruaciu ze malemu nesmakuje....ked pomynie,zacnemu urcite smakovat viac.... ja som este stale nedostala MS a uz by som aj chcela....mozno zeby pomohlo Alexe odstavit sa samej 😵 😵 😵

nika.r
5. aug 2009

ahojte 🙂

ďakujem krásne za všetky reakcie na pitie a zeleninu. Hlavne bammbi za vyčerpávajúce a upokojujúce info 😵

my sme tiež skúšali ovocné jogurty, začali sme Activiou, ale všetko na ten štýl zjedol max. dve lyžičky. Jediné jogurty, ktoré zje sú Sabináčiky (niečo ako Pribináčik).

kuratenko, myslím, že mizulineka spomínala, že mali toho moluska či ako sa to vola. Držím palce, aby to bolo oki.

ja som inak práve dovarila na zajtra. Baby, kedy Vy varíte? lebo ja cez deň pri Tominovi také že polievka, mäso príloha absolútne nestihám. Snažím sa variť na viac dní a to sú perfiš dni, keď je plná chladnička. Ale napr. v pondelok som varila do 23:30 🙄 . Pre tie, ktoré nestihajú rovnako ako ja pridávam jeden typ na fajný stredne rýchly obed, ktorý môžu aj naše deťúrence.

Sú to zemiaky so zeleninou v alobale. Alobal si potrieme olejom a naňho striedavo ukladáme cibuľu, zemiaky a rôznu zeleninu - cuketa, baklažán, uhorka, mrkva. Ja som dospelákom dala aj špekáčky a slaninu. zeleninu si ešte predtým posolíme, Tomáškovi som len trochu. navrch dáme plátky masla, zabalíme a dáme cca na 20 minút zapiecť do rúry.

danulik
5. aug 2009

jamai - ja nemam rada ani mlieko, ani jogurty 😝 dnes som jej na veceru roztlacila banan a zmiesala s lyzickou bieleho jogurtu, ale odhalila ma 😀
no co, nejdem ju trapit.. o mesiac skusime ovocne, mozno jej zachutia 🙂

ako zvladli vase deticky paradajku? nikto sa nevyhadzal? ja sa trochu bojim, aj ked ja ich jem dost casto a lili je v pohode..

slaviq - ja som tiez nebola velky jedak 😉 jedla som len parene puchty a krupicu s grankom 😀

ms som dostala 10 mes. po porode, hrozny pocit 😝 ale lili si to asi ani nevsimla 😅

danulik
5. aug 2009

kuratko - drzime palceky simimu, nech sa rychlo uzdravi!! a pridaj nejake foto z dovolenky 😉

nika - dik za recept, to som uz davno nerobila 🙂

ja varim iba pre lili, pre seba malokedy.. manzel sa naje v meste, ked stiha tak donesie aj mne, prip. si spravim nejake rychle cestoviny alebo sa najem aj ja vonku alebo u nasich.. na veceru si spravime nejake chlebiky alebo salatik..
obed pre lili zvladam v pohode, ved to je rychlovka 😉 ona si zatial pri mne vybera hrnce zo skrinky alebo rozhadzuje plastove flase z lucky, co mame pripravene na vyhodenie 🙂

jankamanikova
5. aug 2009

Ahojte maminy!
Citam Vas, citam a som rada, ze ste ok. No, co sa tyka jedenia, tak mate poriadnych hladosov 😀 . Nas Jakubko je nas najlepsi jedak (teda z nasich deti), ale vobec nepoje tolko, kolko pisete Vy. A ma rad jedenie typu "tu kus a tam kus". Takze vlastne ma cely den nieco v puse. Popritom stale kojime a pijeme cistu vodu. On uz vie pit z flase aj sam a flase miluje, takze ma asi tri flase naplnene vodou a strieda si ich a rozhazuje. Mame hrnceky typu Avent so sosacikom, klasicku flasu s naustkom (co sa voda z toho nevylieva) a na jeden rok dostal od kamaratky taku novu flasu so sosacikom. Tak sa vytesuje ... A uz sa naucil pit aj z klasickeho pohara ...

A co sa tyka pitia tekutin tak sa rata aj polievka a aj ovocie a mlieko. Nas Jakubko ma poriadne nacikane plienky a vodu ma rad. Ale ja by som sa tym netrapila, lebo deti maju rozne chute a obdobia a stale sa to u nich meni. A stale treba cosi riesit.

Co sa tyka varenia, varim stale to iste a hlavne mäso, lebo moji chalani len mäso chcu 😀 😀 😀 😀 . A varime spolocne; Jakubko ma svoje hrnce, co stale vyberie a uklada si ich po celom byte a bucha a trepe. A chalani mi bud pomahaju, alebo si kreslia. Ale my si varime take rychlovky, nebavi ma (hlavne teraz v lete) stat pro sporaku. A dnes sme boli jest v restauracii, lebo sa mi varit nechcelo 😉 .

eminkaa113
5. aug 2009

Ahojte, tiež musím pochváliť fotky - sú pekné a vidno, že ste si to užili 🙂
S pitím je to u nás tak, že Emke neustále ponúkam fľašu s čajom, lebo keby nie, tak ani nepije a keď jej ju podám, tak sa napije pekne. Takže to je u nás v pohode. Pije aj z fľašky, aj z pohárika, z čoho jej dám, to zoberie 😉
A varenie? Ja varím každý 2-3 deň. Uložím Emku spať (doobeda), rýchlo začnem variť - všetko nachystám a rozvarím si a keď sa po hodine zobudí, tak vie sa ešte tak pol hod. sama pohrať na puzzlách s hračkami a potom dováram s ňou (ak nestihnem), ale to je už fuška. Tiež otvára všetky skrinky a zásuvky v kuchyni, ale bojím sa, aby si prsty nepricvakla, tak ju stále sledujem ako taký policajt. A hrozne plieska so skrinkami, tak aj kuchy. linku trocha retujem, lebo by ju hneď zničila 😝

ja som ms dostava v 7 mes. po pôrode a Emka si to tiež vôbec nevšimla, teraz si veľmi uvedomuje kojenie a keď ma vidí len v podprsenke, tak už ma kmáše a kričí ham, ham. Už aj pyžamo vie otvoriť ráno a kričí ham, ham. Myslím, že u nás bude odstavovanie ťažké aj keď neviem kedy to bude, ale asi dosť neskoro 🙂

aj my už by sme chceli nejaký ten zúbok (aspoň ja), no nezdá sa mi, že by sme to do rôčka stihli, lebo ďasienka má úplne rovnaké, tenučké ako keď sa narodila. No veď uvidíme.

tak peknú noc všetkým prajem

danulik
5. aug 2009

eminka - uz sme asi ostali iba my - teda nase baby - bezzube 😅

lili mi tiez rano vyhrna tricko a pusinkou naznacuje, ze chce papat 🙂 🙂 🙂 je to zlate, ale asi len kym to nezacne robit na verejnosti 😀

kuratenko11
5. aug 2009

Babenky dakujem za podporu,velmo sa zajtra bojim ist k dr.citala som teraz na nete tie molusky a je to des ☹ dufam,ze nas to obide.Simi uz je viac menej z tej anginy v pohode tak dufam ze to tak aj ostane.Fotky prihodim hned ako mi ich kamoska doda,ma ich v notebuku.
S papnim je to u nas tak napodobne ako pisete,ale tiez vela nezje,rano kojim+chlebik s maslom,doobeda rozok,croasant,alebo chrumky lebo sme vonku,na obed klasika bud husta polievka s maskom,alebo polievka s ryzovou kasou+cecik 😀 a ideme spat,poobede vonku papa co pride chrumky,dezert,vyzivu,a vecer kasu+cecik a v noci ani neratam kolko krat kojim,teda teraz je to bieda kvoli MZ,az mi to chyba,vcera som mala take naliate prsia ze som musela odsavat 😉 Vazne rozmyslam ze ked mu nebude chutit ze ho odstavim,jjjjooooj ked neviem,bude mi luto.Skusim dat zajtra na veceru UM som zvedava.
Pekny vecer

tamita
5. aug 2009

-Kuratenko-mne odmietala Leuš MM 1deň pred Ms a 1-2dni na začiatku Ms.Potom už v pohode.držte sa zajtra u Dr.
-Veji,asi skúsim tiež tie homeo pri očkovaní.vdaka za nápad.Inak môj názor na homeopatiu nespájam s náboženským,ani iným aspektom,vnímam to pozitívne,ale z čisto zdravotného hladiska, ako prevenciu,prípadne v úvode choroby,alebo ako pomocný liek.Používame Viburcol čípky,pri teplote,zúbkoch,nabudenie imunity....a tiež Coryzalia nám už pár krát pomohla odvrátiť začínajúcu nádchu.
-Hríbik,fakt som si teraz uvedomila,že Leuš vypije týždenne mlieko za minimálne 30€.Kupujem jej Nutrilon-H,kedže máme v rodine alergiu.Ja sama sa čudujem,že jej tak chutí,ale my sme taký mliečny odchov,môj syn je schopný zapíjať mliekom aj bravčový rezeň-čo už je fakt na hlavu.
Ked dám Leuške zapiť po obede vodu,čaj,vypije 30-50. Ked jej dám mlieko-stiahne 120-150.Preto jej na zapíjanie obeda robím trochu slabšie mlieko-dám o jednu odmerku menej.
A pomazánky-to je jednoduché.Ked má na obed napr.zemiak.kašu a mäso,dnes sme mali kuracie na kalerábe,cukete a pažítke,tak kašu už večer neprihrievam,ale mäsko zmixujem najemno,prípadne tam prihodím ešte nejakú zeleninu,petrž.vňať a natriem na chlieb.Posypala som jej to ešte trochu tvrdým nastrúhaným syrom a baštila len taký fukot.Nemusí byť na to žiadny recept,proste čo sa zvýši.Varím jej každý deň,neodkladám,čo nedoje-dojem ja... 😝

tamita
5. aug 2009

Elly - dík-dík,som jemne nasleplá 😎

kuratenko11
6. aug 2009

Ahojtr,takze boli sme u dr.tak je vsetko ok,aj hrdielko uz ma pekne a tie pupaciky su na 90% neni molusky, 😀 uff tomu som sa potesila.Mame to len dezinfikovat betadinom a uvidime,dufam,ze sa to vysusi.
prave sme sa zobudili tak zatial

lalunna
6. aug 2009

patrik teraz je len susene hrozienka a rozok plus ho treti den kojim jak keby bol novonarodeny... prerezal sa mu deviaty zub, desiaty naspadnutie a dolne dalsie dva su uz pod dasnom, tak si viete predstavit co prezivame, on pisti za vsetko, aj ked sa mu auticko zasekne o koberec
najlepsie je na preliezkach vonku, tam ma naladu super, tiez je velmi rad v spolocnosti inych detureniec a vselico sa od nich uci, uz vie ist na smyklavku po schodikoch tam hore si niekedy sadne aj sam a pri smykani ho ale este zadrzim, ale ide mu to uz velmi dobre

mne sa teraz v lete nechce moc varit, v kuchyni je potom 100 stupnov, jem co pride pod ruku a poctivo vychadzujem to co som aspon pre syna uvarila kedze teraz ma obdobie ze si vsetko co navarim zoskrabuje z jazyka a pisti pritom...

ms som este nedostala co znaci ze ju nemam presne rok aj 9 mes 🙂 podla mna paradny pocit, niekedy sa seba pytam ci ju este vobec dostanem 😀

lalunna
6. aug 2009

kuratenko, super ze sa to lepsi, je to hrozne trapenie taketo choroby babatiek...
skus davat levandulovy olejcek riedeny s olivovym, levandula ma regeneracne ucinky na pokozku... dokaze pekne a rychlo obnovit vrchnu vrstvu koze, dezinfikuje... jhe fakt super pre deticky a kozne choroby ale kupuj kvalitnu napr. fi. hanus al. nobilistilia robi

tami, ked citam co poje tvoja leus az oci pucim 😅 patrik ani polovicu z toho a keby som mu dala na veceru co mal na obed nejedol by to, predpokladam ze bude vyberavy typ ktory este aj malo je, ja aj moj muz sme boli...
ale potom nechapem z coho ma taku stavbu tela, ved vazi 11,5kg 😀 on pribera asi zo vzduchu 😀

jancia
6. aug 2009

Caute baby

my sme boli dnes na poslednej poradni a ockovani, Tomi to zvladol dobre aj ked s patricnym revom samozrejme, ale inak ok 😉 dufam ze teplota mu nevystupi, jasil sa stale tak ako vzdy no a teraz som ich s tatikom vysupla von nech mam chvilku kludu 😎
inak vazime 8340g 😅 , Dr. povedal ze je to na spodnej hranici kolko by malo dieta vazit v roku ale ze ked sa nanho pozera, nezda sa mu zeby hladoval 😝 takze v poriadku 😀 .

lalu Patrik je strasne sikovny ze uz vie sam na smyklavku 🙂 waw

joooj a krasne fotky mate z dovoleniek, ja furt toho mojho lamem nech ideme tiez do Chorv. ale nechce sa mu, najhorsie ze ako dovod mi povedal ze ma futbal, zabit ho je malo 😠 , no co uz... tak hadam o rok budeme moct...

aktak
autor
6. aug 2009

mojej malej chuti jest ako za dvoch, som zveda co z nej vyrastie, nema ani 9 kil ale zje viac ako jej starsi brat 😀
zubnov mame 10 o ktorych viem, ale od vcera 12 krat kakala vodu (ma to vzdy ked jej ide zub) takze to vidim na spodne 4ky obidve naraz 😅
ake darceky kupujete svojim detickam? my uz toho vela mame po Adamkovi tak mi dochadza fantazia, chcela som toho hopsacieho konika Roby ale ten maly je pre Adamka maly a velky je zas velky Adelke takze len pre jedneho to bude 😒

danulik
6. aug 2009

kuratko - nam sa osvedcil aj tea tree krem.. a ako pise lalu, treba pouzivat kvalitnu prirodnu kozmetiku - my pouzivame weleda, nobilis tilia, just,..

lalu - chudak patrik, musi byt z toho riadne na nervy..

tami - dnes som si vsimla v tescu, ze mali nutrilon 2 ha za 6 eur a nutrilon 3 ha asi za 8, tak si chodte spravit zasoby, ked ho tolko papate 😉

dnes som volala dr. kvoli vysledkom tych krvnych testov a vsetko je v poriadku, tak sa tesime 🙂

angelina22
6. aug 2009

caute baby som tu len na chvilocku, potrebujem radu, konecne som dostala kramy, ale ake strasne silne vobec neviem co mam robit, menim si najvacsie tampony aj po hod,,,,,neviete o niecom, ci uz lieku alebo nejaky babsky recept,,,diky,,budem tu este chvilu, ak nie tak na moj mail,,,alebo do ip,,,,,,

angelina22
6. aug 2009

a gratulujem tunylik,,,, jeeeeej,,,,,krasne, len nech ste zdravucki

jancia
6. aug 2009

angie moc ti neviem poradit ale aj ine baby spominali ze mali brutal kramy prve po porode... 😖 tak asi je to ok, urob si poriadne zasoby 😎, mozno niekto napise lepsiu radu, pozdravuj Danielku a uzivajte si Irsko 😵

angelina22
6. aug 2009

oo ale jeto na nervy v noci ....16 tamponov super plus za den a noc,,,,bojim sa aby som nevykrvacala..... 😢 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre