Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

danulik
18. okt 2009

peti - tie topanocky su od hribikovcov (hribikana) tu od nas 😉 uz sme mali od nich sandalky aj jesenne topanky..
predava ich aj na MMB: http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=86327
pridu aj na stretko, tak mozte vyskusat - ak donesu 🙂

ja som zvedava, co povie lili na vlastnu izbu, dufam, ze tam bude chciet spinkat, lebo spalnu mame malicku a neviem, ci sa tam zmesti postielka 😅

pepies
18. okt 2009

jaaaj, ze hribikovci, to je zlate 😉 😉 😉 😉 kuknem to 🙂
neboj, zvykne si .............. aj ja som to chcela tak urobit, ze ked sa prestahujeme, tak ho rovno supnem do detskej izby .......... no len asi nam financie nevyjdu na zariadenie celeho bytu, tak sa musime uskromnit a vsetko postupne 🙂
Lilinka si zvykne, ved nekojis - bude to o to jednoduchsie - uvidis 😉 neboj 🙂

to uz je tolko hodin? utekam do sprchy, este ma caka zehlenie a potom musim vylovit nejake cierne oblecko 😒

danulik
18. okt 2009

peti - skus aj ty, ved v izbe mu staci na zaciatok postielka a hracky 🙂 😉

lilienocka este spinka, ja si idem rozcesat vlasy a potom pojdeme von..

pepies
18. okt 2009

vsak som aj rozmyslala.......... uvidime ........ tiez budeme mat malu spalnu a mozno to priestor vyriesi vsetko za nas 🙂
ved az bud. tyzden bude vsetko specatene - ci sa vlastne budeme stahovat alebo nie..............

Ja som sama, chlapci odisli 😉

tessie
18. okt 2009

ja akurát dováram obed, malá spí, tak mám trochu času na kávičku 🙂

pepies
18. okt 2009

tessie aj ja kavickujem..........
ale uz idem zehlit - neznasam zehlenie 😉
ale musim to porobit, lebo pri malom toho moc nenazehlim, uz nemozem pri nom ani prat, lebo stlaca vsetky gombiky na pracke a stale mi vypinal pranie 🙂

danulik
18. okt 2009

peti - poznam 😀 aj mne lili stale vypina pranie.. periem len ked spi 🙂
dnes zapla jednu platnu na sporaku a akurat som tam mala polozenu nadobu z umelej hmoty z parneho hrnca a prisla som na to az ked to tu zacalo smrdiet..

pepies
18. okt 2009

dani 😀 😀 😀
su to experti - tie nase deti......... ja akurat chcem kupit tu zabranu na pec.....

uz mam pozehlene, utekam sa chystat, bo nestiham a furt som na tom nete 😉 som zavislaaaaaaaaa

peknu nedelu vsetkym

jamaica77
18. okt 2009

dievcata videli ste toto video ako spadlo dietatko v kociari pod vlak na stanici? Nastastie to prezilo, nic sa mu nestalo okrem nejakych skrabancov.....Malo poriadne stastie v nestasti.....

https://www.youtube.com/watch?v=yQ24Mw_r0eo
jamaica77
18. okt 2009

Mne alexa sa skrabe na sporak, na dolny suflik co je pod rurou sa postavi a hore rucky sa drzi co je na otvaranie rury, a uz chyba len sekunda aby sa udrzala jednou rukou a druhou siahla na vrch sporaku na horuce platne,mi mame tie sklene, co sa rozcerveneju kruhy ked sa zapnut, nastastie gombiky na nich su az pri stene an ie v predu. Bola som kupit tu umelu zabranu co sa dava na sporak, lenze nepasuje na nas, lebo je obly zpredu a nie rovny....tak to idem vratit, som nasrata, lebo neviem co budeme robit. Je to hrozne nebezpecne a neda si vysvetlit ze nesmie, aj kricim aj po rucickach uz dostala...ale nepomaha 😅 Denne ju tam prichytim aspon 10x. Uz dosiahne vsade, na stol, do vsetkych suflikov v kuch linke, uz vytiahla aj najvecsi noz a miesala hrnce s nim a to som stala varila pri nej...a som si ton evsimla, takze aj u nas je veselo 😝

tessie
18. okt 2009

no pepies - si šikovná... ja nemám na žehlenie nič. Všetko som si dožehlila v piatok, a teraz mám taký super pocit, že mám večere voľné a nie je tam ani jedna vec 🙂 A práčku mám novú, kde je funkcia dieťa, to sa stlačí a práčka sa zablokuje, takže dieťa nemôže zmeniť program ani nič 😀 😀 😀

to varenie už začína byť nebezpečné... to je pravda

My sme boli dnes v Sade J.K., bolo super, malú sme fotili ako sa hrabe v lístí.

Vyšliel nám do rána prvý očný zub, tak ju to asi bolí, dnes už 3xkakala, a hocikedy sa rozplače, dokonca plakala pri jedená banána ☹ chudiatko ☹

angelina22
18. okt 2009

hmmm, takže,, je to normalka, to čo mam ja doma,,, 😖
už sa tešim , kedy bude spinkat celu noc,,,,
takže ešte všeky kojite? je tu taka ktora donedavna kojila a odstavila už svoje mimi???
nikto nový tehotný??
v tej dedine kde sme kupili dom a su už 4 moje kamošky tehotnééé
tie chladne zimné dlhé večery,,,,hihihihi 😀

danulik
18. okt 2009

veru, zacina to byt nebezpecne 😅

angeli - lili sa odstavila pred par dnami 😉

hribikana
18. okt 2009

cauteeee
citila som, ze sa tu spomina moje meno, tak ma to sem dotiahlo 😀
v poslednej dobe nejak nic nestiham, neviem, ci si neviem zadelit cas, ci sa tak motkam, ci mam vazne toho tak vela ☹, no hadam sa raz zastavim ... a to si mala cez den cca 3-4 hodinky aj pospi, neviem co by som robila, keby som mala nespavca
my mame stale 7 zubkov a blahozelame k 13. sophinkinmu 🙂
pepies - vitaj
u nas musim tiez pracku vypinat z elektiny a ked je akurat v pohybe, tak zatvarat kupelnu, aby mi kraska nezmenila program 🙂, horsie je, ze neviem nijak vypnut z elektriky ruru, ta tiez u nas plni funkciu ustredneho kurenia ...
a ozaj, zacalo mi rast brucho, uz je neprehliadnutelne

iwuskaaa
18. okt 2009

Ahojte kočky,

ako sa tu máte? Už ste mi chýbali 🙂 .
Len tak narýchlo som to všetko prečítala, vidím, že darčeky pomaly a isto riešite 🙂 . Hlavne Kape, tá má fakt riadnu zásobu darčekov 🙂 .
My sme kúpili malému už tiež niečo pod stromček, konkrétne stan a hojdu v Ikei 🙂 . Chodíme na ten krúžok, tak som si všímala, s čím sa najviac prebaví a toto ma presvedčilo 🙂 . Ešte chceme tiež sánky, odrážadlo - motorku, nejakú súpravu teplákovú na jar aby mal a samozrejme hračky 🙂 .
Tessie, Vy máte už toľko zúbkov? Super, gratulujeme 😉 .
My stále iba 6.
Hribi, tak bruško je už krásne bruškaté? 😵 Meno stále vyberáte? 😀 🙂

basky
18. okt 2009

Ahojte,
tak dnes sa troska pisalo 😉
Hribi, ved uz bolo nacase, aby sa brusenko ukazalo 😉
Inak mate nadherne topanocky, boli sme sme ich pozerat a skusat, vela obuvi a lekarni ich uz ma, Vase, no tie co sa nam pacili boli Simimu velmi siroke, aj ked sme ich stiahli, zapli, vsetko mu slo staihnut dolu. Tak sme ostali pri nasej znacke, tie su asi najjuzsie, co sme kedy videli a skusali, no keby sme nemali odbornu pomoc, kupime urcite aj zle. Vacsinou vraj okolo 2-3 rokov nozky viac rastie do sirky, tak snad uz potom skusime aj Vase 🙂

A davajte linky na darceky, urcite sa vsetkyy potesime napadmi. Kape paradne zacala, este raz diky, veru uz sme nieco aj vybrali.

A citam, ze tie nase pokladiky riadne vymyslaju, a vsetky 😉 Aspon sa nenudime 😀

tessie
18. okt 2009

tak ja už som objednala to pexeso, čo som chcela... je so zvieratkami
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3690156

madi
19. okt 2009

ahojte augustovky a augustovcata 😀
snazim sa vas priebezne citat, ale nie vzdy sa dari a odpisovat uz fakt nestiham... ale sak ved mate takych malych betarikov doma aj vy, tak viete o com tocim....
aaaa...neviem na co som chcela reagovat

kape - diiik za tipy...mame velmi podobne zmyslanie co sa hraciek tyka a vdaka bohu za MMB 🙂)))) - pohariky pouzivame uz hadam aj pol roka, zatlkacku mame z ikei a tiez uz snad pol roka (kladivo je najlepsi priatel nasho Simona)... ja som zatial nekupovala na vianoce nic, iba dumam... dostane urcite drevene kocky - este neviem ci s obrazkami alebo taku akoby stavebnicu - videla som v tescu naskladanu taku drevenu na drevenom vagoniku, ktory moze tahat za snurku...super to je.. a dalej som este nevymyslela 😅 aha viem..sanky ..klasika drevene s opierkou

bavili ste sa o kojeni...my sme tiez iba na prse, ziadne umele mlieka ani nic neriesim...vyhovuje mi to takto, je to very lacne a pohodlne, takze neriesim...obcas ma sice hryzka, ale da sa to prezit (to vacsinou v noci - lebo aj polohy mame take vselijake)..neplanujem ani odstavovat - sak ved ked sa Simon rozhodne, tak sa odstavi sam... som dojciaca a som na to hrda 😀 hehe
no..a kojime sa vacsinou 1-2 x denne a zaspavame vecer na prse a v noci sme tiez parkrat hore kvoli cucnutiu...ale parkrat dokazal uz aj tati zachranit situaciu s cajikom alebo vodou... takze tak

topanocky na zimu zatial nemame, ale uvazujem (na podnet katusky.) ze kupime zn. ecco - gore texove - mam na nich veelmi vela pozitivnych ohlasov a vraj su neznicitelne... a vraj taketo stacia iba jedny... nuz uvidime

zubov mame 12, ale vpravo hore ocny je na spadnutie..max 2 dni mu davam...

idem kuk aj do stretkovej temy...
zelam vam krasny a uspesny tyzden a snad pridem castejsie...aj ked - vraj ma byt pekne cez tyzden.... 😵
pusinky drobcom

pepies
19. okt 2009

ahojte babenky,
tak dnes mame krasne pocasie - sice chladno, ale konecne neprsi 😉
boli sme doobeda vonku - konecneeeeeee 😉 , otestovali sme novy fusak, teraz Jakubko spinka a ja peciem francuzaky - date si niekto? 🙂

madi aj ja by som bola hrda dojka, keby si maly nepytal 3x do hodiny a v noci kazde 2 hodky 😀 😀 😀 😀
o cajiku ani vodicke nie je ani reci - to by sme ho tak lahko neoklamali - on len cicik.
ani ja by som inac nerozmyslala o odstavovani, ale kojenie je fajn vtedy, ak sa citia dobre obidve strany - aj dietatko aj matka 😉 to nehovorim o mojich bolavych bradavkach 🙂

danulik idem kuknut tie boticky konecne, len som tam nikde nevidela tie velkosti ani cennik 🙂

inac si chceme kupit zabranu na sporak, lebo maly uz za chvilu dociahne na prvu platnicku:

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3566305

aj segra to ma - je to fakt nevyhnutnost 😅

pekny dnik vsetkym 🙂

jamaica77
19. okt 2009

mi sme kupili toto na sporak a idem to vratit, lebo na nas sporak to nepasuje 😒
http://www.amazon.com/gp/product/images/B00005B...

tunylyk
19. okt 2009

ahojte straaasne dlho sme tu nenakukli 😉 snáď stihnem čo to dočítať...
dnes som mala poradňu,malinké je v poriadku,mne troška dosť blbne tlak namerali mi rovných 150/80,trápia ma aj migrény,neviem,čím to je asi vekom... pri Kubkovi som sa cítila lepšie,tak nejak to do marca vydržíme 😀 malinké sa nám nechcelo ukázať,s dokim sme sa smiali,že to bude naisto baba hamblivka 🙂aj kopká tak komotne,nie je to ako Kubi,ten už v brušku riadne vyvádzal.Kubko so svojimi vylomeninami neprestal,tak dúfam,že detstvo prežijeme bez vážnejších úrazov,najnovšie ho baví robiť kotrmelce,ale nie na koberci,najlepšie je to ísť do rizika na gauči 😀 dnes sme bili v dráčiku,pozrieť nejaké kocky,no dokopy nič nemali,chcela som využiť kupon čo som vyhrala v časopise,no predavačka ma total rozladila,aj keď som jej ukazovala papier,kde mi blahoželajú k výhre,podozrievala ma,že kupon môže byť falošný... 😒 jaj a že nezabudnem zúbkov máme 12,beháme už celkom slušne,už máme za sebou prvý pád do blata 😀 😀 😀 nemal chybu
hribi - ja mám už to moje brušisko teda riadne,naši ma videli po mesiaci a nechápali 😀 a blahoželám,snáď to aj nám vyjde 😉

hribikana
19. okt 2009

basky - zatial rozmyslame nad Tomaskom, tak uvidime, ci pri nom aj ostane
tuny - ja mam teraz pri chlapovi pocit, ze kope ako divy, nina len tak jemne steklila 🙂 v brusku

pepies
19. okt 2009

ahojte,
dnes je tu nejako ticho - pozerate Superstar? 😀

Hribikana kukala som tie boty, neviem si vybrat ........... Velmi pekny vyber aj pre chalanov 😀

danulik
19. okt 2009

peti - napis hribikovcom, oni ti poskytnu vsetky informacie 🙂 pisala som ti aj do IP 😉

eminkaa113
19. okt 2009

Ahojte dievčatá,

dlho som tu nebola a ani nečítala, bo nestíham. Emka si povedala, že bude cez deň spať len raz a to iba hodinu, niekedy hodinu a pol. Takže net nehrozí, som rada, že sa stihnem najesť a čo to porobiť. Večer zaspáva skôr, no ja tiež 🙂 - dnes vzácna výnimka...

Aj my sa stále kojíme, ráno, pred obedným spánkom, večer a 2x v noci. No zažili sme aj noc, keď bola Emka v kuse na prsi. Tak to som bola grogy, lebo som skoro vôbec nespala a bradavky ma dosť boleli.
Stále nemáme žiaden zúbok, už jej dr. aj pichla vitamín - presne pred týždňom, tak sa to snáď pohne vpred. Spodné ďasienká má už dlho opuchnuté, ale nie a nie sa to prerezať. No uvidíme. Dani, koľko máte zúbkov?

Darčeky ešte neriešim, ja väčšinou na poslednú chvíľu, Emke určite sánky a kocky, ale ostatné ešte neviem.

A ste sa tu bavili o sporáku - u nás ho Emka nedočiahne a tlačidlá sú dotykové, kt. dokážem zamknúť, tak z toho strach nemám, práčku mám v práčovni pri garáži, kde sa veľmi nezdržujeme, ale umývačku, tú zapína neustále. A stále sa pýta na linku, len by tam vysedávala a pozerala z okna, kt. mám všetky zapackané, lebo ako bolo to hrozné počasie, tak si zvykla vykukovať von cez okno. Rada zatvára všetky dvere, ako vidí, že sme nezatvorili na izbe, či kúpelni, hneď si nimi trieska, no podarená. Hrozne sa jej rozviazal jazýček. Stále hovorí: to to je? a keď jej poviem, čo to je, tak sa to snaží zopakovať.

A nejako sa sekla s chodením, z ničoho nič sa dala na 4 a sama nechce ísť. Nechápem. Keď ju manž. zoberie a ja sa postavím ďalej a zavolám ju, tak ide, no vidím, že je pri tom napätá. Tak tomu dám voľný priebeh, uvidím, či sa to napraví. Máte niektorá podobný problém?

Všetky deťúrence pozdravujem a veľa zdravíčka v tomto počasí 🙂

elly111
20. okt 2009

ahojte nejako sa nestíham zapájať 😅
emi to je asi normálne, psychomotorika súvisí a keď sa Emka tak rozrozpávala tak zasa menej chodí, veď uvidíš ako bude ďalej ale ja by som si z toho teraz stres nerobila. Ona vie čo jej vyhovuje a kedy.
tunylyk a vy už máte predbežne mená vybraté?
My sme nakúpili plno hračiek v Tesco majú super ceny aj Fisher price, ale aj drevené stavebnice, klavír čo hrá a rozpáva príbehy, sú tam hrozné hlasy ale baví ho 😀 , volant so zvukmi, smerovkami,... parádne autá, autodráhy, formule...proste u nás sa malému počíta všetko čo má volant 😀 a pre dievčatá super práčku ktorá sa aj krúti a pokladnicu 😀 a určite ešte všeličo, ale ja ružové veci nesledujem 😀
všetko sme mu dali už teraz veď pred Vianocami na chvíľu schováme 😀

danulik
20. okt 2009

dobre ranko,
dufam, ze to nezakriknem, ale toto je druha noc, co sa lili v noci nezobudila 🙂 este stale spinka, cakam kym sa zobudi, ideme ju odviezt k nasim a ja s manzelom ideme do nitry objednat konecne tu kuchynu.. doobeda budeme aj v BA, manzel tam nieco ma, ak by mal niekto chut na kavu v auparku, ozvite sa 😉

emi - ja zase dufam, ze lili sa na chvilu zastavi a zacne nieco aj rozpravat, nie len mama a baba 😀
elly ma pravdu o tej psychootorike 😉
stale mame len jeden zubok a cakame na druhy 🙂

elly - tu pracku pojdem pozriet 🙂

elly111
20. okt 2009

aj náš pokladík dnes spinkal až do 8 new rekord 😀
danulik dobre vybavte
my ideme na poštu a nakupovať 🙂

kape
20. okt 2009

Ahojte maminy.

V teme stretnutia sa pripravuje zimne stretko, mozno ste si to uz niektore vsimli, kedze nas je zatial maloo prihlasenych a par je vahajucich, Tessie navrhla ci to neprelozime na jar, bol by z Vasej strany zaujem skor o to jarne stretko, skuste sa vyjadrit v teme stretnutia.

tunylyk
20. okt 2009

ahojte, elly pre dievčatko na 100% už áno - Monika no a chlapček asi Lukáš,tam to ešte nie je úplne isté 🙂
konečne mi to moje šidlo spinká,dúfam že aspoň 3hodiny ako včera,ale to bola svetla výnimka,dnes poprcháva,neviem či sa pôjde vonku... aj mňa tá moja tekvica ešte od včera bolí 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre