Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

mizulienka
14. dec 2009

ahoj Jani, dakujem za blahozelanie :0)
inac Miskovi idu tiez ocne zuby a robi presne, co Siminoko, krici au au...az som sa vcera zlakla, ked to uroibl prvy krat, ze co sa deje...tak uz keby boli vonku :0)
My ideme na vianoce na vychod, tak ja v kutiku duse verim, ze aspon tam bude sneh 🙂
Janka M. tiez prajeme skore uzdravenie 🙂

jankamanikova
14. dec 2009

Dakujem ... Akurat vsetci spia, teploty uz nemaju, tak pojdeme spolu podvecer von. Ma prist Coca-cola kamion a oni ze pride Mack z rozpravky Cars, tak sa pojdeme trochu potesit a hned domov.

Inac darceky tohto roku su naozaj zavisle od Jeziska, lebo my sme to nejako nestihli ... 😀 😀 😀 😀

tinka66
14. dec 2009

mamicky velmi pekne dakujem za gratulacie, este stale sa z toho neviem spamatat, take neplanovane.....chcem sa tesit, ale akosi mi to zatial nejde, nechapem samu sebe, dufam, ze to coskoro prejde.....keby aspon larinka spala po tych nociach, furt sa budi z tych ocakov, uz len tie horne a snad bude lepsie.....a este som si ju tak chcela uzit, a to hrozne velke brucho...baby ja som mala fakt obrovitanske, posledne dva mesiace som vobec nespala, len chodit som musela, strasna zaha, nic ani jest poriadne...no hruza, snad toto bude lepsie...asi pre toto si este velmi netrufam a hlavne muzik stale v praci...aspon mamina keby bola blizsie....som sa vystazovala, hned mi je lepsie...

kape- inac aj larinka vobec dva kurzy rukavniky ani citit a teraz konecne tri krat ano a naposledy nie, lebo ona si musi fukat do vody a chce sa sama drzat na kraji bazena, vobec ju nemozem ani pridrziavat...je to take velke sidielko....a planujete pokracovat aj v januari...my asi ano, ale o 9,15 rano to nam vyhovuje...pridajte sa...

ale ta carovna vianocna atmosfera nema chybu, ideme sa toho opat nadychat do mesta a kade tade....

jankamanikova
14. dec 2009

Ahojte Tinka!
Uplne chapem Tvoje pocity; viem, ake to je mat velke brucho a nevyspate noci a viem, ake to je mat aktivne a narocne dieta. Ale ver mi, mala Lara bude z maleho babetka neskutocne hotova a velmi obohati jej svet. Bude milovat Tvoje brucho a bude ho pusinkovat a davat kriziky na dobru noc. Bude sa o Teba bat a bude chciet byt stale s Tebou, lebo bude mat pocit, ze Ta straca. Ale deti su velmi rozumne a milujuce bytosti. Ona velmi skoro pochopi, ze to male bude moct nosit na rukach (aspon nas Janik to chcel a sem-tam som mu to aj dovolila) a kojit a mastit s kremikmi a bozkavat. Sem-tam ho buchne, lebo bude skusat, co si moze dovolit a sem-tam bude chciet plakat ako babo a bude sa chciet maznat. Ale toto vsetko je uplne normalne a krasne a podla toho, co pises o malej Lare, tak je to dost samostatne a rozumne dievcatko, takze bat sa nemusis.
Ked sa babo narodi, bude mat Lara dva roky a to je maly dospelak. Ja stale placem, ked si spomeniem, ako nas Matusko (mal necele dva roky) prisiel do nemocnice a chcel len babo, lebo on sa bude o neho starat a doteraz, ked ma vidi kojit, tak pride a pohladka Jakubka po hlavicke.

Co sa tyka Teba, bude to tazke. Lebo mat dve male deti je narocne. A este bez rodiny, ktora je daleko a nebude pri Tebe. Ale vsetko chce cas, system a neobmedzenu lasku. Ale si pozehnana a ja stale verim, ze Boh ak dal dieta, da aj silu a cas to vsetko zvladnut. Neboj sa. Bude dobre. Myslim na Teba a zelam pokoj do srdca a odvahu ...

slaviq81
14. dec 2009

Janka, ty vieš tak krásne písať 🙂

mizulienka
14. dec 2009

Aj ja sa pridavam, az mi vyhrkli slzy do oci 🙂
a s tym pusinkovanim bruska mozem potvrdit...maly, ked vidi moje brusko, stale pride a urobi moja moja, alebo pobozka alebo hlavku polozi...je to krasny pocit.
Drzim vam palce Tinka a prajem bezproblemove a hlavne spokojne tehulkovanie :0)

nika.r
14. dec 2009

ahojte 🙂

Ja len na rýchlo. Už som to nevedela vydržať a chcela som zdielať svoje pocity, tak som sa pridala do témy August 2010. Ale aby ste nepovedlai, že som sa Vám nepochválila, keby ste ma tam náhodou našli, tak kuk do môjho pasu. 😵

kape
14. dec 2009

baby jeeeeeeeeeeej. Akurat chcem pisat Tinka, ze ved to bude dalsie augustovcatko a Nika je tiez s malym augustovcatkom v brusku, takze aj Vam Nika sa to podarilo, drzim palceky nech tehotenstvo prebieha hladko a ste zdravucki.

Tinka - no my sme prihlaseni na januar uz davno, ale Vas cas je na nas skoro, Samko vstava tak okolo osmej a to by som nestihala. My budeme dufam, chodit o tej 10. ale ved uvidime, ako nam to Monika pozadeluje. A ja chcem stredy piatky.

katuska.
14. dec 2009

jeej nika!!! blahozelame, som na teba myslela nedavno, ze ako ste na to so snazenim, lebo viem, ze ste chceli.. tak teda, nech je vsetko ok a ste zdravi!! 😵 😵 takze druhe augustovca, kolkateho je tomasko? to budete mat narodeninove oslavy mozno aj spolu. pockat pockat, nebol tomasko narodeny v juli? nieco sa mi mari, ale neviem isto..

kape
14. dec 2009

Este ste tu minule davali recepty a konecne sa uz aj ja idem pustit piect , tak som Vam chcela napisat dobry recept na trosku nezvycajne medovnicky , ale su fakt vyborne:

Plnene medovnicky:
Cesto :
50 dkg hladkej muky
20 dkg medu
9 dkg masla
16 dkg prask. cukru
2 vajcia
1 lyzicky sody bicyrbony
pernikove korenie : 9 klincekov, 1/4 muskatoveho orieska, skorica

Maslo , med a cukor nechat stopit a potom vypracovat cesto (nesmie byt ta masa horuca, len roztopena). Cesto musi stat 12-24 hodin. Vykrajuju sa 3 cm kolieska a plnia sa plnkou, plnka sa prikryje druhym kolieskom, okraje sa pritlacia a potrie sa vajcom. Pecie sa v teplej rure na vymastenom plechu.

Plnka:
15 dkg orechov (staci aj 10 dkg)
10 dkg praskoveho cukru (staci aj 6,5 dkg)
2 vajcia (staci 1)
1 cajova lyzicka maizeny (staci aj 1/2 lyzicky)
postruhana citronova kora

Z tejto davky sa daju upiect 3 plechy pernickov

iwuskaaa
14. dec 2009

Nika zo srdca Ti blahoželám 😵 k tehuľkovaniu 😉 . Teším sa s Tebou.
Janka pri čítaní Tvojho úžasného a upokojujúceho príspevku som mala slzy v očiach. Ty vieš tak krásne napísať, povzbudiť človeka 😉 . Fakt si veľmi dobrý človek, cítim to 🙂 .
No kočky, myslím, že tehuľky už majú prevahu 😀 . Dáme sa nahovoriť? 😀

eminkaa113
14. dec 2009

Aj ja sa pridávam ku gratulácii novej tehuľky 😀 Prajem všetkým tehulkám veľa zdravia, síl a poslušné bábetká 😉
My máme teraz v rodine (švagriná) 2 týždňové bábo, no keď ju vidím, jáááj, také malinké, voňavé, dala by som si povedať, ale doma ma to rýchlo prejde (našťastie).

basky
14. dec 2009

Ahojte,
no pochvalim sa aj ja uz, tiez cakame babatko, v maji, presne termin ako Katuska 😉
Gratulujem vsetkym novym tehulkam, ale nas pribuda 😉

Tinka, presne viem, co si napisala a ako to citis, este sme sa nevyspali a dalsie roky sa ani nevyspime, tiez som mala tie iste myslienky a troska obavy, ako to zvladneme, ako budem s bruskom a zahou behat za Simikom atd ....
No uz to preslo, teraz sa uz len tesime a tesime a nevieme dockat nasho drobceka 😉 Janka nam to krasne napisala, ako vzdy 🙂 Jani, prajeme Vam skore uzdravenie.

Kape, diky za receptik, uz neviem, ktore pernicky vybrat a v sobotu robit 😉

jancia
14. dec 2009

Caute...

tak gratulujem novym tehulkam... tusim zaciname byt v mensine tie co sme netehulky... 😅

basky uprav si udaje v pase bo Ti ukazuje 70tt 😀 😉

basky
14. dec 2009

Dik Jani, ja uz neviem, aky je den, datum a tusim ani aky mame rok 😀 Tak to vsetko leti, zacne pondelok a uz je tu sobota. Ako ste prezili den? Nedame stretko na trhoch?

katuska.
15. dec 2009

jej basky, aka tajnostkarka 😉 tak sa tesime a super nam to vyslo, presne rovnaky den. ako ta poznam, tak ma isto predbehnes 😀 si pamatam ako som citala, ze simonko sa uz narodil a manzel potom chodil cely poplaseny, ze uz to moze prist na hocikoho.. krasne spomienky, tesime sa na druhe babo, vsak? a simi to chape? ja ked ukazujem marekovi, ze mam v brusku babatko, tak sa tak zatvari, ze mami, co si pipi? ved ja ho nevidim 😀 aj dnes rano.. este som ho nevidela s takym vyrazom tvare.. teraz pozeram, ze vycakate chlapceka, to je super, to by som brala.. budu super partaci..

inak dobre ranko, my strasime ako vzdy este predtym ako vypnu verejne osvetlenie. dnes by som chcela skocit do mesta, ale len na chvilku, ked je marek taky soplavy. chodite s detmi vonku, ked maju soplik a kaslu? lebo teplotu nema, tak neviem, ci nerobim zle, ze ho drzim doma a ak vychadzka, tak pomaly len 10min..

hribikana
15. dec 2009

ahojte,
blahozelam k novym tehulkam aj k tajnostkarke tehulke 🙂 a prajem aby sa Vam lahko tehulkovalo, aby sa dalo zvladnut aj brusko aj dietatko
o tych obavach mi ani nevravte, ked si predstavim, ze sa este dlho veeelmi dlho nevyspim a ze nebudem mat tolko casu na Ninu ako doteraz, ze sa bude jej srdiecko citit dotknute pritomnostou dalsieho babatka ... no som zvedava ako to cele dopadne
my sme teraz u sestry v Ke, ona tiez caka babo 😀
Nina mi stale pusinkuje brusko a stiska a hladka, len si nie som ista, ci chape co v tom brusku je, ci sa jej iba paci moj vystrceny pupok do von 😀

tunylyk
15. dec 2009

ahojte,aj keď sme už týždeň u maminy,ku počítaču sa mi nedarí dostať,trocha sme ochoreli,aj ja aj Kubko,kašleme a soplíme,po nociach bojujeme a nespíme 😝 😝 skúsim vás dočítať,kým hajá...
ako vidím tehulky pribúdajú 😉
hribi - topánočky sme nakoniec zohnali,Kubi mi tiež pusinkuje bruško a zo všetkým sa delí,aj piškotky aj chrumku,aj čajík mi silou mocou do pupka tlačí a ten náš malý zázrak nekopne nikoho iba mňa a jeho 😀 volá mimi bobo 😀 stále nevieme,čo to bude,11.1 má čaká ultrazvuk,tak dúfam,že nás nebude naťahovať až do konca 😀 😀

tunylyk
15. dec 2009

katuska - my sme včera boli vonku,myslím,že taká polhodinka nezabije,skôr máme problém s tým suchým vzduchom dnu,tá naša stará dobrá tehlová bytovka je oveľa lepšia ako panelák... ale ešte pár dní to tu musíme vydržať a ako zisťujem,aj ten náš spôsob vykurovania je lepší,ako to ústredné u našich...

tak sa vytešujem z nových tehuliek,jaaaj 🙂 aj ja som mala obavy,hlavne spočiatku,v deň keď som to zistila,mi náhle zomrela svokra,od našich som tiež ďaleko,dom bez výťahu,svokor mi chorľavie,manžel často chodieva aj na 2týždne preč,Kubko je riadne šidlo,no radosť z bábätka a hlavne teraz,keď už aj tak viditeľne tancuje mi pomáha 😉 tešíme sa aj keď ako som povedala,že min 5rokov vkuse sa nevyspím 😀 😀 😀 už som si zvykla 😀

iwuskaaa
15. dec 2009

Basky, Ty si už aká tajnostkárka 😀 . Gratulujem 😉 . Tak s Katuskou rovnaký termín 🙂 .
Malý spí, trvalo mu to asi polhodinu čo zaspával, ja idem urobiť dolky a ešte vydrhnúť podlahu, pretože malý mi robotu narobil! Rozbil fľašu s červeným vínom a všetko sa to lialo po dlažbe, fugy sú červené, ide ma vystrieť 😠 . Ach jaj a to som bola pri ňom, zlomok sekundy! 😔

nika.r
15. dec 2009

ďakujeme za gratulácie 😵

letím pracovať, lebo Tomi pred chvíľou zaľahol a nechal po sebe spustošený byt 😝

slaviq81
15. dec 2009

Fiha, tu sa vrece s tehuľkami pretrhlo 😀 Gratulujem všetkým novým. Možno sa čoskoro pridám medzi vás 😀

Mne sa po hodine a pol podarilo uspať Laru, neviem čo sa jej dnes porobilo, inokedy stačí 10 maxi 20 minút. Zdá sa mi, že jej ide stolička, stále si tam niečím špára a asi začínajú aj reakcie na minulotýždňové očkovanie 😝
Ivi, nám už Lara rozbila zopár kompótov 😝

elly111
15. dec 2009

baby to je nádhera,
dva dni tu nie som a koľko noviniek, kape mala pravdu netehuľky začíname byť v menšine 😀
basky a nika gratulujem, čo som ti písala novemeber/december je mesiac augustoviek 😵
všetkým želáme zdravíčko, všetko ostatné bude
slaviq drahý príde na Vianoce, nejako som nepostrehla, či si písala
iwuskaa podarilo sa vydrhnúť?

elly111
15. dec 2009

baby kedy ste pri predchádzajúcom tehu zistili že ste tehotné? Ja 19.12.2007 🙂, juj ako to letí 🙂

katuska.
15. dec 2009

tunylyk - viem o com pises, tiez sme boli v tehlovom, a preto sme hladali znovu tehlovy, ale mame zas ten problem, ze mame vlhko, lebo sme davali nove stierky a ono potrebuje preschnut.. tak uvidme ako bude po lete. museli sme kupit aj odvlhcovac.. tak dik za radu, skusime malu vychadzku 😉

slaviq81
15. dec 2009

Elly, my sa chystáme pod palmy 😉 Ja som si robila test presne na Vianoce, mala som darček pre chlapa 😀

elly111
15. dec 2009

😀 tak to si mala 🙂 a kedy frčíte? Pred Vianocami? Aj my chceme do teplaaaaaaaaaaaaaaa 😀

slaviq81
15. dec 2009

Neviem kedy, čakám na víza 😝 Budú to fukoty, vôbec nie som pripravená 😀 Našťastie mi balenie kufrov nerobí žiaden problém, mám to šup-šup 😉

elly111
15. dec 2009

Jasné pobalíte hneď, držím palce nech to je čím skôr 🙂 a potom už beriete ocina sem, či zostanete tam? Hmmm to je jedno, hlavne že sa máte radi a môžete byť spolu 🙂

kape
15. dec 2009

Elly111 ja som vedela o com pisem 😉 A to su urcite aj dalsie tehotne z povodnej zostavy. Druhe kolo je poriadne rozbehnute. Ale ja zatial nenastupujem. 🙂

Prave som konecne zamiesila cesto na linecke, podvecer budeme so Samkom vykrajovat a piect sa na to tesim, ma aj zasterku, co som kedysi sila brachovi.

Slaviq a potom uz spat ako pani vydata ? Tak nech mozete rychoo balit, dnes bola vonku uz aj mne zima, hned by som sla pod palmy, ja mam aj take umysly na februar, ale uvidime. Len mam trosku obavy, ak u nas bude poriadna zima, ci ti nasi krpci zvladnu takyto prechod.

Dnes sme boli na krvi, zajtra bude mat Samko vysledky, tak uvidime na com sme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre